Czy kiedykolwiek przewróciłeś motocykl ?

Wszystko o technice jazdy i jej braku.

Czy zdarzyła/ło mi się :

Przewrócić motocykl podczas majsterkowania / napraw.
33
8%
Zaliczyć przewrotkę przy manewrach parkingowych
105
26%
Zaliczyć ślizg z motocyklem
45
11%
Brać udział motocyklem w wypadku z innym pojazdem
19
5%
Przewrócić motocykl w terenie
65
16%
Uszkodzić motocykl bez przewrócenia
1
0%
Nie, nigdy nie przewróciłem ani nie uszkodziłem motocykla.
10
2%
Zaznacz zawsze - liczymy ile osób wzięło udział w ankiecie.
125
31%
 
Liczba głosów: 403

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy kiedykolwiek przewróciłeś motocykl ?

Post autor: Lord »

Skuterem udało mi sie zaparkowac w aucie, moto udało mi się położyc 3 razy w terenie, raz na Mazurach na trwaie oparty o kufry boczne żadnych śładów, drugi raz podczas podjazdu w błocie na stancje znowu błoto trawa bez sladów i trzeci raz na TET znowu w błocie skrzywiłem pedał hamulca tzn sam sie skrzywił :). Za kazdym razem nie podnosiłem sam taki fart :). A i przy osatnim zrobiłem piekne OTB ratujac szybę przed samym sobą, spadając prosto w wysoka trawe :)
78404480_422516988630576_7290449140893351936_n.jpg


DL650A L8

Awatar użytkownika
DZEPETTO
A2
Posty: 168
Rejestracja: 15 paź 2018, 19:16
Lokalizacja: Koło / Wielkopolskie

Re: Czy kiedykolwiek przewróciłeś motocykl ?

Post autor: DZEPETTO »

Apropo
jeżdżąc z kleszczem macie jakiś znak, sygnał kiedy po zatrzymaniu może kleszcz zejść z motocykla ?
Moja ostatnia przewrotka (o ile tak można to nazwać) dotyczyła tego nie zrozumienia
Zawsze wyraźnym skinieniem głowy pokazywałem kleszczykowi że może zejść. Jednak ostatnio kiedy kolega położył motocykl w zakręcie
lekka panika spowodowała że zbyt szybko chciało kobicisko zejść i przeważyło mi maszynerie i lekko musiałem oprzeć go na boku
Teraz jest łatwiej bo pozakładałem intercomy


Komar 3 --> MZ 250 TS --> SUZUKI GSX600F --> SUZUKI DL1000 V-Strom K7

Online
Awatar użytkownika
skibol83
A+B+C
Posty: 1062
Rejestracja: 04 gru 2019, 18:59
Lokalizacja: Kolbuszowa k. Rzeszowa

Re: Czy kiedykolwiek przewróciłeś motocykl ?

Post autor: skibol83 »

Poniosla mnie ulanska fantazja na mokrej trawie gdy robilem probe po malym serwisie :D , ale predkosc znikoma to moto nie ucierpialo a ja to tylko duma zraniona hehe


DL650 AL2 ----> DL1000

Lepiej mieć brzuch od piwa niż garba od roboty

Awatar użytkownika
Tomek 69
A+B
Posty: 547
Rejestracja: 09 maja 2019, 21:52
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Czy kiedykolwiek przewróciłeś motocykl ?

Post autor: Tomek 69 »

Podczas włączania się do ruchu przy wyjeździe z parkingu chciałem się ppodeprzeć prawą nogą o asfalt przed skrętem w prawo. Niestety była dziura w asfalcie moto mnie przeważyło i położyłem się razem z nim całe szczęście że miałem gmole i nic się nie stało halogen lekko się przestawił, sam nie dałem rady podnieść kłopoty z kręgosłupem pomógł mi taryfiarz. A 32 lata temu przy 80/h zbyt gwałtownie przychamowałem tylnym hamulcem tuż przed sporą kałużą i miałem piękny ślizg po kałuży a miała ze 20metrów długości po obfitej ulewie. Ja tylko przetarte spodnie i i lekkie zadrapanie na łokciu moto urwany podnóżek i lekko skręcona kierownica. Wstałem podniosłem moto CZ175 przednie koło między nogi naprostowałem kiere odpaliłem i pojechałem do domu. Leciałem jak poduszkowiec po wodzie. Gdyby nie ta kałuża to pewnie bym tu już nie pisał.LWG


Romet, Ogar, CZ 175, Suzuki Bandit 400 i obecnie od maja 2018 V-strom Dl 650 k 5 czarny

pyra
A+B
Posty: 735
Rejestracja: 07 lis 2017, 06:43

Re: Czy kiedykolwiek przewróciłeś motocykl ?

Post autor: pyra »

W pewnym filmie była kwestia "nie wsiadaj na motocykl skoro nie mozesz go podnieść"....nastolatki podnoszą gold wingi, damy radę z DEeLem. ;) na YT pełno tego.


Szerszeń DL 650A L7 - to już historia

Awatar użytkownika
Tomek 69
A+B
Posty: 547
Rejestracja: 09 maja 2019, 21:52
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Czy kiedykolwiek przewróciłeś motocykl ?

Post autor: Tomek 69 »

Wtedy jeszcze nie wiedziałem jak teraz to już mały pikuś :D


Romet, Ogar, CZ 175, Suzuki Bandit 400 i obecnie od maja 2018 V-strom Dl 650 k 5 czarny

Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1812
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Czy kiedykolwiek przewróciłeś motocykl ?

Post autor: QraC »

pyra pisze:W pewnym filmie była kwestia "nie wsiadaj na motocykl skoro nie mozesz go podnieść".
eee przesada... dwa razy paciaknąłem mota przy zerowych prędkościach, a i tak byłem w takim szoku że ani razu go nie podnosiłem :lol:


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Awatar użytkownika
Piotr PeBe
AM
Posty: 12
Rejestracja: 14 maja 2019, 23:54
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Czy kiedykolwiek przewróciłeś motocykl ?

Post autor: Piotr PeBe »

Ciekawa ankieta i jej wyniki. Czasem można dojść do wniosku, że my (V-Stromowcy/motocykliści w ogóle) wcale się nie przewracamy się albo tylko nic nie wspominamy o tym w ofertach sprzedaży moto? DL-650 jest często pierwszym moto, a w ofertach same "igły" bez ryski na gmolach (albo bez gmoli). Oczywiście o historii moto powiedzą więcej inne części. Cenię Kolegę, po którym kupiłem obecne moto, a który jasno przedstawił historię. To znacznie bardziej buduje zaufanie przy kupnie niż niejasne historie.



Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Czy kiedykolwiek przewróciłeś motocykl ?

Post autor: Centrino »

Uuu temat odkopany ale zaktualizowałem swoją odpowiedź.
Zaktualizowałem o dzwona jaki miałem 2 lata temu. Większość userów dobrze o nim wie.
Nie mam wprawdzie już tego motocykla ale kupujący dobrze wiedział co z nim było i jak został naprawiony.


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Czy kiedykolwiek przewróciłeś motocykl ?

Post autor: gorghu »

Też zaktualizowałem - zaznaczyłem dodatkową odpowiedź "Przewrócić motocykl w terenie" ;)


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3732
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Czy kiedykolwiek przewróciłeś motocykl ?

Post autor: crimson »

To ja też uaktualniłem (bo nie pamiętałem, czy brałem udział w ankiecie wcześniej)


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
Oskar
A+B+C
Posty: 1299
Rejestracja: 23 wrz 2019, 20:22

Re: Czy kiedykolwiek przewróciłeś motocykl ?

Post autor: Oskar »

Umnie 5 z góry wszystko było Tylko razy dwa w sumie że jeszcze się niepołamalem jakiś cud a co najfajniejsze ślizgi po ropie i ale jebłem wtedy i zapomniałem stopkę e wiadrze odstawić leżałem jak trzeba


Lepszy głupiec wędrujący po świecie niż mędrzec siedzący w domu

Robert_L
A2
Posty: 264
Rejestracja: 21 gru 2019, 19:21
Lokalizacja: Bobowa

Re: Czy kiedykolwiek przewróciłeś motocykl ?

Post autor: Robert_L »

Ja wstyd się przyznać zatrzymałem się na stopie bez potrzeby. Droga podporządkowana lettko pod górkę, i jeszcze po skosie. Zabrakło nogi (skręt w prawo)żeby się podeprzeć. Jak się zaczął walić mogłem tylko próbować wyhamować. Chiński halogen się ciut przytarł. Podniosłem odpaliłem i pojechałem dalej.


DL 650 xt 2016r.

Awatar użytkownika
amfm
A1
Posty: 26
Rejestracja: 01 sty 2021, 11:08

Re: Czy kiedykolwiek przewróciłeś motocykl ?

Post autor: amfm »

Zaraz po przesiadce z choppera, które jak wiadomo nie hamują, parkowałem Banditem i nacisnąłem klamkę przy lekko skręconym kole. Piękna gleba pod knajpą pełną gości. Nie wiem skąd zebrałem w sobie tyle siły ale postawiłem go chyba szybciej niż wyglebiłem.



Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Czy kiedykolwiek przewróciłeś motocykl ?

Post autor: Struna »

Robert_L pisze:
05 sty 2021, 11:01
wstyd się przyznać
Jaki tam wstyd - każdy kiedyś zaglebi i nie ma w tym nic wstydliwego ;)


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Czy kiedykolwiek przewróciłeś motocykl ?

Post autor: Smerfciamajda »

Ja sie wywaliłem na kursie prawa jazdy przy pierwszej ósemce. Przygniotła mnie Yamaha FZ6. Osrałem gacie i od tej pory mam respekt.
Dwa razy miałem sytuacje jak kolega wyżej na stopie pod gorke i skręt w lewo. Dwa razy wybrnąłem i teraz jestem uczulony na wszelkie dziwne zatrzymania.



Awatar użytkownika
Pawian
A+B
Posty: 794
Rejestracja: 07 sie 2018, 00:53
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy kiedykolwiek przewróciłeś motocykl ?

Post autor: Pawian »

amfm pisze:
05 sty 2021, 11:13
Zaraz po przesiadce z choppera, które jak wiadomo nie hamują, parkowałem Banditem i nacisnąłem klamkę przy lekko skręconym kole. Piękna gleba pod knajpą pełną gości. Nie wiem skąd zebrałem w sobie tyle siły ale postawiłem go chyba szybciej niż wyglebiłem.
Taką glebę odstawiłem jeszcze przy nauce na placu manewrowym, w rogu było trochę żwirku, dojazd, skręt, hamulec i .... odłożyłem moto na bok.

Druga to jazda w korku jesienią Varadero XL 125 - zobaczyłem kierunkowskaz w puszce i jak ścisnąłem klamkę tak moto w ułamku sekundy było w poziomie. Też dobra nauka.


Honda Varadero XL 125 >> V-Strom 650 AL2 Rudy :)

Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Czy kiedykolwiek przewróciłeś motocykl ?

Post autor: staszek_s »

Na placyku w szkółce miałem dokładnie to samo, żwirek i hamulec przedni przy zawracaniu. Do dzisiaj pamiętam jakiego popędu dostał instruktor, bo mnie nie widział tylko usłyszał dup! ;)


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Czy kiedykolwiek przewróciłeś motocykl ?

Post autor: prebenny »

Nie no mi tylko po 2h robienia 8 i slalomu wolnego instruktor 'wszedł pod przednie koło' a ja nieco zaskoczony wyhamowałem ale już nie utrzymałem motocykla :D

No może jeszcze drugi raz na slalomie wolnym z kolei trochę piachu pod tylne koło naszło i bączka wykręciłem... I jeszcze parę razy było ale te chyba (na kursie) najbardziej spektakularne :D


null

Awatar użytkownika
Antyks
Administrator
Posty: 2211
Rejestracja: 22 wrz 2016, 18:18
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Re: Czy kiedykolwiek przewróciłeś motocykl ?

Post autor: Antyks »

Prebuś.. czy aby to wszystkie twoje przypadki położenia motocykla czy dotyczą okresu z przed zdania prawka? :) :lol: :)


Jerzy
Motoambulans DL 650 AK9
https://dlmoto.pl/ Sklep dla motocyklistów
https://rodzinagotuje.pl Przedstawiciel Thermomix

ODPOWIEDZ

Wróć do „Technika jazdy”