Podlasie i sciana wschodnia oczami Jarka

Wspólnie razem..
Awatar użytkownika
Oskar
A+B+C
Posty: 1299
Rejestracja: 23 wrz 2019, 20:22

Podlasie i sciana wschodnia oczami Jarka

Post autor: Oskar »

Witam nazywam sie Jarek kiersnowski mam 46lat mieszkam od 30 lat w białymstoku i słuze za darmo jakby ktos chciał wycieczkami motocyklowymi po scianie wschodniej. Przejechałem chyba.... wszystkie sciezki od Siemiatycz po Suwałki latam po Rosji Białorusi Litwie Lotwie . Pokaze miejsca ktorych niezobaczycie w zadnym przewodniku Tylko trzeba zjechac z czrnego bardzo czesto miejsca pozostałosci po czsach komunistycznych druzgienniki miejsce gdzie najbardziej lubił odpoczywac Piłsudki trujzab litwy polski białorusi muzea pomnikow komunistycznych sciagnietch z całej rosji przejscia graniczne Polsko Litewskie dla przemytnikow bimbrownie w lesie białowierza kruszyniany miejsce tatarow jedyne wpolsce synagogi rzydowskie zakatek przyrodniczy koryciny jedeyny w polsce .miejsca i bunkry po 2 wojnie swiatowej jak i groby rzydowskie ludzi pomordowanch rzołnierzy polskich rosyjskich garabarke pod Siemiatyczami czestochowa prawosławna ,jedyne domy szczytami pobudowane prawosławni miejscowosci gdzie mieszkalo 90 pr rzydow np bransk tykocin w tydzien jest co dozwiedzana i wspomne o kulinarnych doznaniach smakowych jak babka ziemniacza sekacz dla spokoinosci kopniecie łosia i duch puszczy a droga carska i wiele innych miejsc oktorych teraz nie pamietam w 3 dni wszystkiego raczejnieda sie zobaczyc tydzien o moze. OJ teraz jeszcze o paru przyponiałem zapraszam na podlasie meil biuro@oskarzalzuje.pl lub 606 644 656 au tatarow jakie rzarcie jagniecine maja swietna ........ pozdrawiam ;)


Lepszy głupiec wędrujący po świecie niż mędrzec siedzący w domu

Awatar użytkownika
Oskar
A+B+C
Posty: 1299
Rejestracja: 23 wrz 2019, 20:22

Re: Podlasie i sciana wschodnia oczami Jarka

Post autor: Oskar »

meila zle napisałem biuro@oskarzaluzje.pl


Lepszy głupiec wędrujący po świecie niż mędrzec siedzący w domu

Awatar użytkownika
skibol83
A+B+C
Posty: 1062
Rejestracja: 04 gru 2019, 18:59
Lokalizacja: Kolbuszowa k. Rzeszowa

Re: Podlasie i sciana wschodnia oczami Jarka

Post autor: skibol83 »

Witam.
Na przyszły rok wybieram się w twoje rejony, to bedzie moj pierwszy dalszy wyjazd wiec na 100% sie odezwe do "miejscowego przewodnika" hehe
Ocena: 5.88235%


DL650 AL2 ----> DL1000

Lepiej mieć brzuch od piwa niż garba od roboty

Awatar użytkownika
Oskar
A+B+C
Posty: 1299
Rejestracja: 23 wrz 2019, 20:22

Re: Podlasie i sciana wschodnia oczami Jarka

Post autor: Oskar »

Daleko mi do przewodnika poprostu podzielę się tym co tutaj jest do zobaczenia a jest dużo fajnie i miło kiedyś Ty mi też pokażesz co U Ciebie jest do zobaczenia od tak tylko trochę szutrów jest a nie wszyscy lubią jeździć po szutrach ale spoko bez paniki zapraszam


Lepszy głupiec wędrujący po świecie niż mędrzec siedzący w domu

Awatar użytkownika
Wojt
A1
Posty: 27
Rejestracja: 19 lis 2019, 11:04
Lokalizacja: Kilkenny

Re: Podlasie i sciana wschodnia oczami Jarka

Post autor: Wojt »

Oskar kiedyś i ja do Ciebie przyjadę i jeśli będziesz miał czas i ochotę ,... to trochę z mowy i z pisma w języku polskim Cię podszkolę :-) . Sam rozumiesz, jak w tym kawale : Szczytem elokwencji jest uczynić cnotę z impotencji :-)
Też takim kiedyś, elokwentnym goście możesz być :-)
PZDR : Wojt Krzyżak :-)



Awatar użytkownika
Oskar
A+B+C
Posty: 1299
Rejestracja: 23 wrz 2019, 20:22

Re: Podlasie i sciana wschodnia oczami Jarka

Post autor: Oskar »

Zapraszam Wójt blututa tyko weź szybciej mnie nauczysz
Ocena: 5.88235%


Lepszy głupiec wędrujący po świecie niż mędrzec siedzący w domu

Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Podlasie i sciana wschodnia oczami Jarka

Post autor: motif »

może przejdźmy na angielski albo rosyjski, będzie znacznie łatwiej...
Ocena: 11.76471%



Awatar użytkownika
Wojt
A1
Posty: 27
Rejestracja: 19 lis 2019, 11:04
Lokalizacja: Kilkenny

Re: Podlasie i sciana wschodnia oczami Jarka

Post autor: Wojt »

Oskar pisze:Zapraszam Wójt blututa tyko weź szybciej mnie nauczysz
Tego akurat nie używam. Ale gdzieś go mam :-). Wezmę , nie ma problemu,he,he,he.
To do zobaczenia :-)
Ps - NIE WÓJT , tylko : Wojt.



Awatar użytkownika
waldeman
A2
Posty: 234
Rejestracja: 07 lis 2016, 16:15
Lokalizacja: Bogatynia

Re: Podlasie i sciana wschodnia oczami Jarka

Post autor: waldeman »

Siema Oskar . Masz farta , mieszkasz w zajefajnym miejscu ,byłem tam całkiem niedawno, i na 100 odwiedzę twoje strony jeszcze nie raz . Do tego muszę wjechać na Białoruś , odwiedzić rodzinne strony przodków ( okolice Grodna ) Ze swojej strony zapraszam serdecznie w moje okolice ( na szagę przez mapę ), z resztą sam będziesz miał okazję sprawdzić na wiosennym spotkaniu w moich okolicach .


Mniejszość Niemiecka 3

Awatar użytkownika
Oskar
A+B+C
Posty: 1299
Rejestracja: 23 wrz 2019, 20:22

Re: Podlasie i sciana wschodnia oczami Jarka

Post autor: Oskar »

Czesc do Grodna mozna juz wyrobic wize turystyczna przez internet bodazje na 5 dni tylko do okolic grodna dalej nie chyba 50 zł kosztuje lub zwykla turystyczna ja wyrabiałem w firmie turystyczne na cały kraj turystyczna 20 euro plus zawsze ubezpieczenie nieduze pieniadze niepamietam dokladnie od stycznia mozesz tez przejezdzac przez przejscie w Bobrownikiach nie tylko w Kuznicy Białostockiej polecam odwiedzic Litwe ale tutaj bym pokazał co gdzie okolice druzgiennik . Podlasie suprasl kruszyniany siemionowka białowierza korycin gm grodzisk fajne miejsce iwiele innych miejsc ale to juz ze mna ja jezdze przysamej granicy szutrami ostatnio odnalazłem stara brame kolejowo z napisem MIR CHYBA ZE 70LAT temu postawiona park biebrzanski droga carska przez puszcze wiele wsi prawosławnych z cerkwiami cemetarze rzołnierzy rosyjskich rzydowskie oj jest zwiedzania tylko kto co lubi ja smigam szutrami sporo i tojuz inne podlasie tego niezobaczysz jezdzac poczarnym . Wtym roku jezdziłem na Rosje taka mała uwaga jesli ktos leci tranzytem przez Białorus do rosji motocyklem Białorusini wpuszcza ale rosjanie zawruca tylko mozemy wjechac przez Łotwe i Ukraine . Polecam tez Ukraine sprawdzicie motocykle ja jzu dwarazy byłem jak wytrzyma drogi Ukrainskie to juz wszystko WYTRZYMA


Lepszy głupiec wędrujący po świecie niż mędrzec siedzący w domu

-lisio-
AM
Posty: 2
Rejestracja: 19 lis 2019, 01:08
Lokalizacja: Halinów

Re: Podlasie i sciana wschodnia oczami Jarka

Post autor: -lisio- »

Oskar jak czytam te twoje wpisy to mam "gęsią skórkę". Właśnie taki model zwiedzania jest super, bardziej mnie kręci niż jakieś Rumunię czy Bałkany gdzie wszyscy jeżdżą bo "tak wypada". Tuż obok jest dużo fajnych tras i miejsc, które należy odkryć. Na 100% zawróce Ci głowę jak się trochę cieplej zrobi. Może dało by radę zmontować jakąś ekipę nie marudzących i jakąś grupą się wybrać w Twoje rejony. Pozdrawiam z mazowsza

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka


jazda motocyklem to najprzyjemniejsze co można robić w ubraniu

Awatar użytkownika
skibol83
A+B+C
Posty: 1062
Rejestracja: 04 gru 2019, 18:59
Lokalizacja: Kolbuszowa k. Rzeszowa

Re: Podlasie i sciana wschodnia oczami Jarka

Post autor: skibol83 »

Tak jak -lisio- napisał ludzie jeżdżą po świecie a nie widza tego co jest "za płotem", LT, BR, UK z drobnymi wyjątkami niemal od średniowiecza są niemal cały nasza własnością, dopiero '39 rok i papcio stalin nam te tereny zabrał na stale. Dlatego ja się pisze na taki wyjazd, może na razie po kraju zobaczyć granice wschodnia bo dla dalszychwojaży nie mam zbytnio czasu


DL650 AL2 ----> DL1000

Lepiej mieć brzuch od piwa niż garba od roboty

Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Podlasie i sciana wschodnia oczami Jarka

Post autor: motif »

Oskar, jak będzie jakiś ciężki teren do pojeżdżenia (ale bez min powojennych) to się też pisze ;)



Awatar użytkownika
Oskar
A+B+C
Posty: 1299
Rejestracja: 23 wrz 2019, 20:22

Miał być koniec przygody z motocyklem a tu......

Post autor: Oskar »

Rosja
Rosja
Witam ponownie co do min obok mojej wiochy gdzie kryli się rzydzi w lesie mogą być jakieś minki ale smigalem tam z 30 lat temu i nic nie pierd...elo.Tak bez chwalenia czemu szutry ano już miał być chyba koniec przygody z motocyklami .Motocykl Turystyczny kupiłem bo mnie gdzieś zawsze ciągnęło zwiedziłem hm.niebylem może 6 krajach Europy zwiedziłem dużo bardzo dużo w paru byłem po parę razy wrucil bym do Albanii Andaluzji i Norwegii ale w ostatnim drogo bardzo drogo i powiedziałem kochana żono trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść kończymy przygodę z motocyklami sprzedaje , świetnie może wreszcie dom postawisz ojtam ojtam teraz wspólna turystyka kochanie samochodem .Rozmowa z kumplem z którym tylko we dwójkę śmigamy może kostki byśmy założyli szutrami ,. Nie za ciężkie mamy motocykle aha ,ale nie ja tel do zaprzyjaźnionego kumpla mechanika motocyklowego kup mi mechelin anake wild , ok jutro zajedzi włożymy . Włożyliśmy i pojechalo się w puszcze wiem gdzie są szutry o ale dziwnie w zakrętach wolniej bo będzie ślizg są szuterki kurde jak fajnie kurcze nie tak źle z bananem wracam do domu .Kochanie przejadę się na Lotwe chcem opony nowe przetestować a jedz w pi ... I wsiadam ,przypomnialem jak miałem 12 lat .prosiłem kumplow chodźcie polatamy po lesie komarami nie poco a mnie tak się teraz wszystko przypomniało aż mi łezka się zakręciła . Jadę na Lotwe ale przez Litwę przy samej granicy będę się starał trzymac popierdzielam najpierw przy granicy Polsko Białoruskiej potem przez lasy a tu droga w lesie znaki pokazują że na Litwę zaraz są 2 przejścia graniczne na Litwę. Budzisko i Ogrodniki a tu przez las szutrami 3 przejscie graniczne Berzniki kurde myślę tyle lat się śmiga samochodem a takich dróg się niezna .Jazda ku przygodzie przejście w lesie ażywego ducha niema ale palę daje bo palę tylko jak jeżdżę motocyklem a może tak przez las trojstyk jest niedaleko Polski Litwy Białorusi ok jadę jestem na Litwie i na południe wlas sciezkami lasem piachem klnę oby nie gleba Litwini na ojcowiźnie w domkach letniskowych palą grila piwko a tu Polak ciszę im narusza i tak Polesie idąc wyjeżdżam a tam polanka zielona jak malowana i koniec .Granica granicą jest rzeka o fajnej nazwie Marycha i kur...a moim oczom po polskiej stronie ukazuje się trzech motocyklistów z Polski skąd Wy tutaj my z Polski ale co Ty tam robisz schowaliśmy się bo myśleliśmy że straż graniczna jedzie nie jak prechnelismy śmiechem jak zobaczyliśmy polska kamizelka i i tak po lewej. Białoruś. Na wprost Polska i ja po Litewskiej rozmawiamy jeszcze z pół godziny przez rzekę a gdzie wasze maszyny my czoperami zostawiliśmy tam z 500metrow aha bez komentarza ....kurde niema jak piątki przybić ale zdjęć chlopaki narobili pewnie do konca rzycia zapamiętamy. Czesc chłopacy wracam w stronę cywilizacji dotarłem do asfaltu na druzgienniki i znowu w stronę białoruskiej granicy ,piękna pogoda 25 st .Dobra pod Łotwa szukam miejscówki a tu hm pogoda jest zmienna cykora czarna z nad Wilna prosto w moją stronę. Aha będzie wesoło miejscówka przez byliny zamówioną ale raz w gorch mnie burza spotkała ,samochody mokre w moją stronę jadą nie nieryzykuje w las omine to w las po 5 km las robi się ciemno kur......a macha ręką pomoc Ci ja też motocyklista muszę tam dojechać a tam burza jedzie tak potem tam i obejdziesz ok dziada dzięki spojrzał mi w oczy .pamietam to, ja też mam korzenie polskie fajnie że macie te kamizelki polska piona przyjacielu ale spierda........ Obok nawet kropelka mnie niedopadla przez jakąś puszcze dojeżdżam a tam hotelik jak malowany pogoda na wieczór się wyklarowała poproszę piwko i spacerek po wiosce bo zawszę lubię się przebrać i zobaczyć co ciekawego jest w wiosce a tam jakieś rzeźby fajny drewniany kościółek takie tam stare domki. Rano jajecznica na mapę jedziemy na Lotwe przy granicy Litwy i Białorusi .Bliżej granicy kropi przejeżdżam granice Litwy Łotwy granicą jest żywej duszy nikogo zabite dechami pasa granicznego niema kurde nikogo tu niema deszcz coraz mocniej London wkładam benzyny z 10 litrów spoko ale na garmina ku..wszedzie daleko a już jestem na miękkim szutrze deszcz pada i za granicą jest rozjazd na lewo szuter na prawo też enedulelikefake lewo yamaha wiesz że Cie kocham dzida dwojak trójka miękko pada im dalej żywej duszy nikogo las kurde muszę zobaczyć ile do asfaltu sprawdzam zgłupiałem nic jadę dalej Yamaha jesteś niesamowita kostki to jest to jakiś tubylec goni krowy . Priwiet Panie daleko do Asfaltu daleko jeszcze taka droga Sty skąd z Polski człowieku co ty tu robisz a tak sobie jeżdżę jak on namnie patrzyl jakby ducha zobaczył jeszcze z 15 km potem w prawo potem dojedziesz do asfaltowki i tam w lewo dzięki dziadek w lusterku widzialem jak namnie patrzy jakie puste wiochy podrodze widziałem .Mokry szczęśliwy dojechałem do czarnego potem do sklepu potem do stacji benzynowej i inną drogą wrucilem do Polski ale też było ciekawie od taki Samotny Wilk. Ale się rozpisalem i dlatego chyba nieporzuce jazdy motocyklem tylko zmienię jakoś podróżowania wokół komina po szutrach ale i po czarnym bo jak się mowi cały front przeszedł a pod domem zabili tak samo jeździmy bo tak wypada po swiecie a obok nas jest dużo miejsc do Poznania i zobaczenia .Ps.samotny Wilk ten polski samotny wilk więc Panowie jak byście kiedyś chcieli i będę miał trochę czasu bo napomne reprezentuje najniższa grupę społeczną czyli robol fizol i lykedowki pasją ale i inny dzień ,tylko tel wcześniej a iblututa ze sobą bierzcie tylko coś dobrego scala lider najlepiej .pozdrawiam zapraszam na wschodnie regiony naszego kraju i nie tylko naszego są miejsca że cofasz się do szkoly podstawowej te sklepy domy kościoły drewniane pozostałości po zamkach i ludzie ,...... Fajnie że macie te kamizelki. POLSKA fajnie
Załączniki
IMG-20180923-WA0018.jpg


Lepszy głupiec wędrujący po świecie niż mędrzec siedzący w domu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Spotkania i zloty”