TomTom Rider

Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1816
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: TomTom Rider

Post autor: QraC »

@staszek_s - https://mydrive.tomtom.com/ po zalogowaniu na swoje konto. przy przegladaniu np mapy coś ciekawego mi wpadnie do głowy klikam "dodaj do moich miejsc". Później ten punkt mam od razu bezpośrednio w navi i można używac go do wyznaczania trasy.
Ocena: 5.88235%


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3078
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: TomTom Rider

Post autor: staszek_s »

Popróbuję, thx


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: TomTom Rider

Post autor: motif »

projektowanie trasy na tej mapie tomotoma trochę kiepskie ale daje rade, ograniczenie niestety w ilości punktów po drodze i trzeba łamać na kilka tras.
Za to fajne ze wysyłasz bezprzewodowo i synchronizujesz z urządzeniem.



Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: TomTom Rider

Post autor: motif »

pyra pisze:a ma ktoś swój patent na domową - tanią blokadę do TT550 ?
tak, zabieram navi do kieszeni :mrgreen:



Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1816
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: TomTom Rider

Post autor: QraC »

motif pisze:projektowanie trasy na tej mapie tomotoma trochę kiepskie ale daje rade, ograniczenie niestety w ilości punktów po drodze i trzeba łamać na kilka tras.
Za to fajne ze wysyłasz bezprzewodowo i synchronizujesz z urządzeniem.
Też raczej nie korzystam z ich strony. Używam My Route App... Jednyną fajną opcją na stronie tom toma jest wyświetlanie na mapie na zielono - ciekawych odcinków, krętych, widokowych itp... może się czasem przydać przy planowaniu..


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: TomTom Rider

Post autor: motif »

a najbardziej mnie tomtom wkurzył jak pomimo ustawień omijaj opłaty i autostrady wprowadził mnie prosto na autostrade :(
teraz tomtom mi leci 5zł stracone...



Awatar użytkownika
KSD
A2
Posty: 152
Rejestracja: 11 paź 2016, 18:13
Kontakt:

Re: TomTom Rider

Post autor: KSD »

Aby nie wchodzić w szczegóły, jako kilkuletni użytkownik TT400 oraz od roku użytkownik TT550, powiem krótko: ABSOLUTNIE KUPUJ TT550. W zasadzie pomijając kilka drobnych szczegółów (np dopracowanie czułości ekranu) chodzi o jedną bardzo ale to bardzo ważną rzecz - procesor. Najnowszy model w końcu chodzi tak jak trzeba. Po pewnym czasie wracając do starego modelu ma się wrażenie, że pracuje się na Commodore 64 / Atari 800 XL ;)
skibol83 pisze:Czy modele wcześniejsze przed 550 maja te same funkcje odnośnie planowania trasy, opcji wyboru trasy itp.?
Tak. Takie same.
Ocena: 5.88235%



Awatar użytkownika
skibol83
A+B+C
Posty: 1066
Rejestracja: 04 gru 2019, 18:59
Lokalizacja: Kolbuszowa k. Rzeszowa

Re: TomTom Rider

Post autor: skibol83 »

Czyli nie ma co szukać dziury w całym tylko dac te parę groszy więcej i kupić 550 gdzie korzyści sa oczywiste w porównaniu do innych modeli czy marek


DL650 AL2 ----> DL1000

Lepiej mieć brzuch od piwa niż garba od roboty

Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: TomTom Rider

Post autor: motif »

skibol83 pisze:Czyli nie ma co szukać dziury w całym tylko dac te parę groszy więcej i kupić 550 gdzie korzyści sa oczywiste w porównaniu do innych modeli czy marek
do innych modeli tomtoma bo do innych marek to już niekoniecznie -najnowszy garmin zumo 595LM jest pewnie porównywalny, chociaż inny.
Należy pamiętać też że tomtom w przeciwieństwie do garmina nie nadaje się do jazdy w terenie zupełnie.



Awatar użytkownika
skibol83
A+B+C
Posty: 1066
Rejestracja: 04 gru 2019, 18:59
Lokalizacja: Kolbuszowa k. Rzeszowa

Re: TomTom Rider

Post autor: skibol83 »

Jakoś nie jestem wielkim zwolennikiem jazdy moto w offroad, jak juz to jakiś lekki teren


DL650 AL2 ----> DL1000

Lepiej mieć brzuch od piwa niż garba od roboty

Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3078
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: TomTom Rider

Post autor: staszek_s »

Pomijając off, ciekawe czy ktoś pokusiłby się o porównanie obydwu systemów, pod względem korzystania z poi, łatwości obsługi, informacji na ekranie itp, czyli interfejsu użytkownika. Do tego oczywiście samego nawigowania, bo to w końcu najważniejsze.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
skibol83
A+B+C
Posty: 1066
Rejestracja: 04 gru 2019, 18:59
Lokalizacja: Kolbuszowa k. Rzeszowa

Re: TomTom Rider

Post autor: skibol83 »

Przeglądałem różne strony i filmy na yt ale nie znalazłem żadnego w języku pl właśnie takiego który porównywal by kilka modeli navi na konkretnych funkcjach, jeśli coś jest to tylko ogólnie ta ma to a ta to a tamta nie ma tego i tego, ale nie ma typowego testu porównawczego wybranych modeli i marek.
Taki test dla typowego laika ktory zada pytanie czym się różnia ktora lepsza


DL650 AL2 ----> DL1000

Lepiej mieć brzuch od piwa niż garba od roboty

Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: TomTom Rider

Post autor: motif »

staszek_s pisze:Pomijając off, ciekawe czy ktoś pokusiłby się o porównanie obydwu systemów, pod względem korzystania z poi, łatwości obsługi, informacji na ekranie itp, czyli interfejsu użytkownika. Do tego oczywiście samego nawigowania, bo to w końcu najważniejsze.
mam obydwa systemy, garmin zumo i tomtoma rider - jeśli jeździsz wyłącznie po drogach utwardzonych, miasta, autostrady czyli generalnie w cywilizowanych regonach to tomtom rider zdecydowanie wygrywa intuicyjnym ekranem, wczesnym ostrzeganiem o zmianach kierunku, przydatną pionową
linią z punktami POI po drodze itp. Tomtom jest o wiele łatwiejszy w obsłudze dla osób nie-technicznych :)

Natomiast jeżeli się wybierasz do Rosji, Mongolii, Afryki czy Australii, Ameryki południowej lepiej weź ze sobą garmina zumo :)
Ocena: 5.88235%



gaily
A1
Posty: 77
Rejestracja: 27 mar 2017, 12:50

Re: TomTom Rider

Post autor: gaily »

motif pisze:
skibol83 pisze:Jednak 550....?! Zestaw premium różni się tylko tym uchwytem przeciw kradzieży... tak? Bo co kojaże to nie ma więcej dodatków
ma pokrowiec jeszcze, ale za tę cenę? :) zresztą ten antykradzieżowy uchwyt to pic na wodę.
Wiadomo że jak ktoś się uprze to zwinie i tak, ale ja sobie cenię że nie muszę przy każdym postoju pamiętać o zdejmowaniu nawigacji. ;)



Awatar użytkownika
Maarcel
A+B
Posty: 915
Rejestracja: 14 cze 2018, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: TomTom Rider

Post autor: Maarcel »

Nowa mapa Europy 10.40


Suzuki DL 650 V-Strom 2012

Awatar użytkownika
skibol83
A+B+C
Posty: 1066
Rejestracja: 04 gru 2019, 18:59
Lokalizacja: Kolbuszowa k. Rzeszowa

Re: TomTom Rider

Post autor: skibol83 »

Zwycięstwo :lol: :lol:
Poszedłem po całości i dziś kupiłem TomTom Rider 550 8-) terez to jestem gość hehehe, własnie się aktualizuje.....
podpowiedzcie mi, czy jest gdzieś instrukcja obsługi po polsku? w pudełku jest chyba w 6 jezykach ale nie po pl


DL650 AL2 ----> DL1000

Lepiej mieć brzuch od piwa niż garba od roboty

Gaspar75
A+B
Posty: 615
Rejestracja: 04 lut 2019, 18:39

Re: TomTom Rider

Post autor: Gaspar75 »

Kupiłeś w normalnej cenie czy trafìłeś gdzieś promocję?


Suzuki DL 650 AK8 --> Dl 1000 AL8--> DL1050

Awatar użytkownika
skibol83
A+B+C
Posty: 1066
Rejestracja: 04 gru 2019, 18:59
Lokalizacja: Kolbuszowa k. Rzeszowa

Re: TomTom Rider

Post autor: skibol83 »

W normalnej.
Pewnie jakbym znalazł gdzieś tańszą, na jakieś promocji czy coś, to zgaduje ze doliczyć przesyłke i cena by wyszła zbliżona to normalnej, lub jakąś bez gwarancji itp. a tak to mam nóweczke prosto ze sklepu.... przy okazji oglądałem kurtkę na która sie chyba skusze :)


DL650 AL2 ----> DL1000

Lepiej mieć brzuch od piwa niż garba od roboty

Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: TomTom Rider

Post autor: motif »

skibol83 pisze:Zwycięstwo :lol: :lol:
Poszedłem po całości i dziś kupiłem TomTom Rider 550 8-) terez to jestem gość hehehe, własnie się aktualizuje.....
podpowiedzcie mi, czy jest gdzieś instrukcja obsługi po polsku? w pudełku jest chyba w 6 jezykach ale nie po pl

instrukcja nie jest potrzebna bo obsługa jest prosta jak obsługa cepa ;)
reszta na forum tomtoma.



Awatar użytkownika
skibol83
A+B+C
Posty: 1066
Rejestracja: 04 gru 2019, 18:59
Lokalizacja: Kolbuszowa k. Rzeszowa

Re: TomTom Rider

Post autor: skibol83 »

Już tak z grubego obczaiłem jak to działa, bardziej mi chodzi o aktualizacje, połączenie z wifi, ze aplikacja mydrive itp.... na razie się aktualizuje (coś ponad 5GB) nowości było


DL650 AL2 ----> DL1000

Lepiej mieć brzuch od piwa niż garba od roboty

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interkomy, Nawigacje, Kamery”