VI zlot - Zapusta 11-13.09.2020 - ring

Wspólnie razem..
Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

VI zlot - Zapusta 11-13.09.2020 - ring

Post autor: Centrino »

W tym temacie prowadzimy dyskusje na temat zlotu.


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3732
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: VI zlot - Zapusta 5-7.06.2020 - ring

Post autor: crimson »

Fajna miejscówka. Szkoda, że nie będę mógł być. Mam nadzieję na jesienny zlot :)


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: VI zlot - Zapusta 5-7.06.2020 - informacje

Post autor: prebenny »

To nie fair. Jeszcze się zima nie zaczęła a ja już chce maj/czerwiec żeby na zlot jechać :D


null

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: VI zlot - Zapusta 5-7.06.2020 - informacje

Post autor: Lord »

No można by się rzucić w kierunku drogi 100 zakretów ale może byc za daleko


DL650A L8

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: VI zlot - Zapusta 5-7.06.2020 - ring

Post autor: Struna »

Te traski co zaproponował Waldeman będą sporo lepsze od tych 100 zakrętów - jeśli nie poprawili nawierzchni ( a pewnie nie poprawili ) to nie ma się co napinać na tą miejscówkę, no chyba że w takim tempie bardzo lajtowym, wtedy nawierzchnia już nie będzie miała takiego znaczenia.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
waldeman
A2
Posty: 234
Rejestracja: 07 lis 2016, 16:15
Lokalizacja: Bogatynia

Re: VI zlot - Zapusta 5-7.06.2020 - ring

Post autor: waldeman »

Trasę w stronę Kotliny Kłodzkiej brałem pod uwagę, jednak czasowo była by nie do przeskoczenia dla większej grupy i turystycznego tempa. Kotlina Kłodzka, wraz z okolicznymi drogami, jest tak pięknym miejscem, że nie wypada jej " zaliczać" jedną trasą. Tam trzeba będzie się spotkać na którymś z kolejnych zlotów
Ocena: 5.88235%


Mniejszość Niemiecka 3

Awatar użytkownika
DZEPETTO
A2
Posty: 168
Rejestracja: 15 paź 2018, 19:16
Lokalizacja: Koło / Wielkopolskie

Re: VI zlot - Zapusta 5-7.06.2020 - ring

Post autor: DZEPETTO »

Kilometrowo mniej więcej jak się przedstawiają obie proponowane trasy ?


Komar 3 --> MZ 250 TS --> SUZUKI GSX600F --> SUZUKI DL1000 V-Strom K7

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: VI zlot - Zapusta 5-7.06.2020 - ring

Post autor: Iżu »

waldeman pisze:Trasę w stronę Kotliny Kłodzkiej brałem pod uwagę, jednak czasowo była by nie do przeskoczenia dla większej grupy i turystycznego tempa. Kotlina Kłodzka, wraz z okolicznymi drogami, jest tak pięknym miejscem, że nie wypada jej " zaliczać" jedną trasą. Tam trzeba będzie się spotkać na którymś z kolejnych zlotów
Waldemar czy obie trasy są asfaltowe ? w ogóle dzięki że podjąłeś się organizacji kolejnego zlotu i to w tak pięknym miejscu, już dawno miałem ochotę odwiedzić Kotlinę Kłodzką 8-) Piona


Iżu

Awatar użytkownika
waldeman
A2
Posty: 234
Rejestracja: 07 lis 2016, 16:15
Lokalizacja: Bogatynia

Re: VI zlot - Zapusta 5-7.06.2020 - ring

Post autor: waldeman »

Iżu pisze:
Waldemar czy obie trasy są asfaltowe ? w ogóle dzięki że podjąłeś się organizacji kolejnego zlotu i to w tak pięknym miejscu, już dawno miałem ochotę odwiedzić Kotlinę Kłodzką 8-) Piona
Iżu , niestety ale ten zlot odbędzie się na Pogórzu Izerskim . Co nie zmienia faktu że Kotlinę Kłodzką możesz odwiedzić w drodze z Krk na zlot , lub po zlocie , masz po drodze . Przy okazji możesz wybrać ośrodek na zlot jesienny :lol: Co do tras , to tak , obie są asfaltowe . Ale jak już pisałem , polecam przyjechać wcześniej i zobaczyć te okolice z mojej perspektywy i w moim towarzystwie .


Mniejszość Niemiecka 3

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: VI zlot - Zapusta 5-7.06.2020 - ring

Post autor: Iżu »

waldeman pisze:
Iżu pisze:
Waldemar czy obie trasy są asfaltowe ? w ogóle dzięki że podjąłeś się organizacji kolejnego zlotu i to w tak pięknym miejscu, już dawno miałem ochotę odwiedzić Kotlinę Kłodzką 8-) Piona
Iżu , niestety ale ten zlot odbędzie się na Pogórzu Izerskim . Co nie zmienia faktu że Kotlinę Kłodzką możesz odwiedzić w drodze z Krk na zlot , lub po zlocie , masz po drodze . Przy okazji możesz wybrać ośrodek na zlot jesienny :lol: Co do tras , to tak , obie są asfaltowe . Ale jak już pisałem , polecam przyjechać wcześniej i zobaczyć te okolice z mojej perspektywy i w moim towarzystwie .
No właśnie taki mam plan by wyjechać dzień wcześniej, pojeździć po Kotlinie Kłodzkiej i coś tam zobaczyć a później na zlot 8-)


Iżu

Awatar użytkownika
Oskar
A+B+C
Posty: 1299
Rejestracja: 23 wrz 2019, 20:22

Re: VI zlot - Zapusta 5-7.06.2020 - ring

Post autor: Oskar »

Jeździłem tam chyba Z 6 ,7lat temu bardzo ładnie tam, byliśmy gdzieś w jakimś kościele gdzie mnustwo czaszek ludzkich było ,ale nie pamiętam gdzie . może znowu się tam wybrać


Lepszy głupiec wędrujący po świecie niż mędrzec siedzący w domu

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: VI zlot - Zapusta 5-7.06.2020 - ring

Post autor: Lord »

Kaplica czaszek jest w Kudowie Zdroju za młodziaka jak z rodzicami latałem po górach to pamietam jak dzisiaj :) i ten smak pepsi w tamtych latach :)

https://www.google.com/maps/place/Kapli ... 16.2419856


DL650A L8

Awatar użytkownika
DZEPETTO
A2
Posty: 168
Rejestracja: 15 paź 2018, 19:16
Lokalizacja: Koło / Wielkopolskie

Re: VI zlot - Zapusta 5-7.06.2020 - ring

Post autor: DZEPETTO »

Iżu pisze:No właśnie taki mam plan by wyjechać dzień wcześniej, pojeździć po Kotlinie Kłodzkiej i coś tam zobaczyć a później na zlot 8-)
Podobny plan mam i ja
Myślę że w czwartek zjawi się kilka osób z podobnymi pomysłami


Komar 3 --> MZ 250 TS --> SUZUKI GSX600F --> SUZUKI DL1000 V-Strom K7

haqqax
A2
Posty: 229
Rejestracja: 05 sie 2019, 17:48

Re: VI zlot - Zapusta 5-7.06.2020 - ring

Post autor: haqqax »

Też mam taki wstępny plan, żeby pojechać najpierw do Kotliny Kłodzkiej i przyjechać na zlot dzień wcześniej. Coś w rodzaju traski nr 2 planowałem samodzielnie, jako ćwiczenie jazdy na moto, więc zlot wpisuje się idealnie.

To będzie mój pierwszy pełny sezon po zdobyciu prawka na moto, więc potrzeba mi spokojnych ładnych tras i turystycznego tempa :-)

To też będzie pierwsze przekroczenie granicy na motocyklu - możecie napisać, czy trzeba coś mieć ponad to co jest wymagane w Polsce? Jakieś ubezpieczenia, kamizelki, obowiązek posiadania przy sobie żarówek i bezpieczników? Jakieś porady dla człowieka nowego w temacie?

Wizja spotkania tylu nieznanych osób wzbudza u mnie nerwowość :-) I jeszcze te nerwy, że moja technika jazdy na moto będzie pozostawiać wiele do życzenia :-)


Daelim Daystar ==> Suzuki DL650 XAL2018

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: VI zlot - Zapusta 5-7.06.2020 - ring

Post autor: Struna »

Jedź swoje - to najważniejsze, nic na siłę, nie czujesz się pewnie to nie przeginaj i będzie ok.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: VI zlot - Zapusta 5-7.06.2020 - ring

Post autor: staszek_s »

haqqax pisze: To też będzie pierwsze przekroczenie granicy na motocyklu - możecie napisać, czy trzeba coś mieć ponad to co jest wymagane w Polsce?
Jak mówią, w CZ dobrze jest mieć zapasowe żarówki i kamizelkę odblaskową, chociaż ja nigdy nie musiałem się z tego wywiązywać. Na pewno warto jest mieć dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne i jakiś assistance na wszelki w. Poza tym pełen luzik, będzie dobrze a @waldeman twierdzi, ze grupy nikt nie zatrzymuje do kontroli i ja mu wierzę Obrazek


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: VI zlot - Zapusta 5-7.06.2020 - ring

Post autor: Centrino »

@haqqax warto wyrobić sobie kartę ekuz. Czyli europejska karta ubezpieczenia. Robi się to w oddziale NFZ lub wniosek on-line i karta przychodzi do domku


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

haqqax
A2
Posty: 229
Rejestracja: 05 sie 2019, 17:48

Re: VI zlot - Zapusta 5-7.06.2020 - ring

Post autor: haqqax »

Dzięki. Kamizelkę i podstawową apteczkę mam, kartę sobie zrobię (chyba mój pracodawca jakoś w tym pomaga, dowiem się w kadrach).

Za assistance nawet nie wiem jak się zabrać - jakoś kojarzy mi się z wysokimi cenami i brakiem jasności, co dokladnie dostaje za to w praktyce. Nie mam zaufania, że ubezpieczyciel będzie sie starał mi naprawdę pomóc. W razie czego chyba lepiej wyjdę na wezwaniu lokalnej pomocy do odholowania motka do najblizszego warsztatu za gotówkę niż na telefonie do jakiegoś call center.

Żarówki to ciekawy temat. Tak dla samego siebie chciałbym takie podstawowe rzeczy wozić, ale dziś nawet nie umiał bym żarówki sam wymienić albo sprawdzić który bezpiecznik jest przepalony. Jak mam wozić, to chciałbym umieć użyć w razie potrzeby. Te same dylematy mam z narzędziami.


Daelim Daystar ==> Suzuki DL650 XAL2018

Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2116
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: VI zlot - Zapusta 5-7.06.2020 - ring

Post autor: JARON »

Ekuza wyrobisz w najbliższym punkcie ZUSu, do tego przeznaczonego i to na miejscu,szybko to idzie. Wpisz sobie w necie. Gdybyś wpisał wcześniej w swoich danych,skąd jesteś,to nie musiałbym, tak rozpisywać tego zdania ;-) a Assistans wykupuj zawsze przy zwykłym płaceniu OC ,koszt około 120 na kraj a na Unię 150 . Można też dokupić na kilka miesięcy. To nie są duże koszty. Na pewno mniejsze niż jednorazowe wezwanie lawety.


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: VI zlot - Zapusta 5-7.06.2020 - ring

Post autor: staszek_s »

@haqqax - zobacz np tu: https://start.pzmot.pl/ , jakieś podstawowe rzeczy zapewniają za niedużą kasę. Karta EKUZ to przez net bez problemu się załatwia ale przy dalszym wyjeździe warto dokupić jakieś ubezpieczenie podróżne, np przez bank - na parę dni to nie kosztuje wiele. Na taką małą wycieczkę na zlocie niby EKUZ starczy ale nigdy nie wiadomo co się stanie. Co do żarówek to naprawdę warto przetrenować w garażu, w naszych rocznikach to nie jest banalne, lepiej wiedzieć w razie czego jak się to robi. Na trasie zlotowej zawsze można liczyć na pomoc kolegów, więc nie ma strachu :)


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

ODPOWIEDZ

Wróć do „Spotkania i zloty”