Stelaż kufrów bocznych - wymiary

Wszystko o bagażu i wszelkich udogodnieniach dla turystyki.
Awatar użytkownika
skibol83
A+B+C
Posty: 1066
Rejestracja: 04 gru 2019, 18:59
Lokalizacja: Kolbuszowa k. Rzeszowa

Stelaż kufrów bocznych - wymiary

Post autor: skibol83 »

Witam
Wpadłem na pomysł i zamiast kupować kumpel mi zrobi poszerzenie stopki za przysłowiową flaszke 8-)
Zastanawiam się też czy by nie zrobił stelaża na kufry boczne w końcu to nic więcej jak parę pogietych i pospawanych rurek. Dlatego pytam czy ktoś nie posiada czasem jakiegoś schematu, rysunku technicznego z wymiarami, jakiegoś szablonu itp na podstawie ktorego można by bylo taki stelaż zrobic ;)


DL650 AL2 ----> DL1000

Lepiej mieć brzuch od piwa niż garba od roboty

Suszny
A
Posty: 345
Rejestracja: 13 paź 2016, 15:44

Re: Stelaż kufrów bocznych - wymiary

Post autor: Suszny »

Do jakich kufrów potrzebujesz stelaż? Posiadasz te kufry czy dopiero zamierzasz je kupić?


V-strom 650 K5

motokras
A2
Posty: 168
Rejestracja: 10 sty 2017, 09:18
Lokalizacja: Białystok

Re: Stelaż kufrów bocznych - wymiary

Post autor: motokras »

skibol83 pisze:Witam

Zastanawiam się zrobic ;)
myślisz że wyjdzie dużo taniej wliczając pracę, czas i materiał ?



Awatar użytkownika
skibol83
A+B+C
Posty: 1066
Rejestracja: 04 gru 2019, 18:59
Lokalizacja: Kolbuszowa k. Rzeszowa

Re: Stelaż kufrów bocznych - wymiary

Post autor: skibol83 »

Kufry chcę sobie zamowic u producenta co się ogłasza na naszym forum... nie pamiętam nick-u, ale jest w zakładce oferty producentów. Nie muszą być żadne dedykowane bo i tak tam jest inny montaż.
A co do kosztów..... oryginalny stelaż najtaniej co znalazłem to po 400 i cena idzie w górę. A tu robocizna będzie mnie kosztować dobra duża flache 8-), rurki to ile będą kosztować.... 50... 100zl? Niech kosztują nawet 200 to i tak 200 jestem do przodu, tylko potrzebuje właśnie jakiś schemat, wymiary czy szablon żeby było od czego się wzorować ;)


DL650 AL2 ----> DL1000

Lepiej mieć brzuch od piwa niż garba od roboty

Awatar użytkownika
Old Donkey
A+B+C
Posty: 1825
Rejestracja: 05 maja 2018, 13:53
Lokalizacja: Katowice

Re: Stelaż kufrów bocznych - wymiary

Post autor: Old Donkey »

skibol83 pisze:robocizna będzie mnie kosztować dobra duża flache 8-)
sporo zalezy od tego co Twoj kolega pije, sa takie flaszki ktore moga zrujnowac ;)



Awatar użytkownika
skibol83
A+B+C
Posty: 1066
Rejestracja: 04 gru 2019, 18:59
Lokalizacja: Kolbuszowa k. Rzeszowa

Re: Stelaż kufrów bocznych - wymiary

Post autor: skibol83 »

No o takich wynalazkach to my tu nie mówimy 8-) :lol: jeżdze na codzień TIR-em i przywiozłem sobie parę butelek dobrej whisky z Hiszpanii, tam ceny sa 50% niższe do naszych tak, że koszt wykonania to mnie będzie kosztował 1l dobrej łychy hehehe czyli na polskie jakies 50 - 100 zl zależy co sobie wybierze z mojego barku hehr ;)


DL650 AL2 ----> DL1000

Lepiej mieć brzuch od piwa niż garba od roboty

Tomek
A1
Posty: 23
Rejestracja: 06 paź 2016, 15:59
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Stelaż kufrów bocznych - wymiary

Post autor: Tomek »

Też sam pospawałem sobie stelaż. Wymiary ramki są standardowe (mogę Ci zmierzyć jutro), ale wymiary wygiętych rurek ( mam na myśli kąty gięcia) są nie do zdobycia. Spawałem je na motocyklu i było trochę rzeźby ale wyszło fajnie. Ważne aby rurki były bezszwowe.


DL650 K6—> F800gsa

Awatar użytkownika
skibol83
A+B+C
Posty: 1066
Rejestracja: 04 gru 2019, 18:59
Lokalizacja: Kolbuszowa k. Rzeszowa

Re: Stelaż kufrów bocznych - wymiary

Post autor: skibol83 »

Tomek pisze:Też sam pospawałem sobie stelaż. Wymiary ramki są standardowe (mogę Ci zmierzyć jutro), ale wymiary wygiętych rurek ( mam na myśli kąty gięcia) są nie do zdobycia. Spawałem je na motocyklu i było trochę rzeźby ale wyszło fajnie. Ważne aby rurki były bezszwowe.

Caly problem wlaśnie dotyczy tych rurek, ramion ramki, sama ramka to nie problem :?


DL650 AL2 ----> DL1000

Lepiej mieć brzuch od piwa niż garba od roboty

Suszny
A
Posty: 345
Rejestracja: 13 paź 2016, 15:44

Re: Stelaż kufrów bocznych - wymiary

Post autor: Suszny »

Podpinam sie do wypowiedzi kolegi Tomka. Zrobiłem 4 stelaże pod kufry i mimo, że wyglądają prawie identycznie, każdy był robiony indywidualnie na motocyklu. Gdybym wiedział robiąc pierwszy, że będe robił jeszcze kilka na pewno wykonałbym sobie jakiś wzór, dziki któremu mógłbym powielać pierwszą sztukę.
Jeśli masz trochę pojęcia i zobaczysz jak wygląda to w innych motocyklach, będziesz wiedział co robić. Mniej więcej mogę ci wrzucić wymiary ale i tak nie odwzorujesz tego w stu procentach.


V-strom 650 K5

Awatar użytkownika
skibol83
A+B+C
Posty: 1066
Rejestracja: 04 gru 2019, 18:59
Lokalizacja: Kolbuszowa k. Rzeszowa

Re: Stelaż kufrów bocznych - wymiary

Post autor: skibol83 »

Suszny pisze:Podpinam sie do wypowiedzi kolegi Tomka. Zrobiłem 4 stelaże pod kufry i mimo, że wyglądają prawie identycznie, każdy był robiony indywidualnie na motocyklu. Gdybym wiedział robiąc pierwszy, że będe robił jeszcze kilka na pewno wykonałbym sobie jakiś wzór, dziki któremu mógłbym powielać pierwszą sztukę.
Jeśli masz trochę pojęcia i zobaczysz jak wygląda to w innych motocyklach, będziesz wiedział co robić. Mniej więcej mogę ci wrzucić wymiary ale i tak nie odwzorujesz tego w stu procentach.
Ja sam nie mam czasu bo jeźdzę na TIR-ch o wiekszość czasu jestem poza domem, a moją suzi mam teraz rozebraną, nie jeźdzącą, więc nawet jakbym chciał zaproawdzić do kolegi co mi to by robił to nie mam jak :roll:


DL650 AL2 ----> DL1000

Lepiej mieć brzuch od piwa niż garba od roboty

Awatar użytkownika
gadery2
AM
Posty: 7
Rejestracja: 08 paź 2018, 16:07
Lokalizacja: Stoczek k. Węrowa

Re: Stelaż kufrów bocznych - wymiary

Post autor: gadery2 »

Cześć. Ja się podepnę pod temat bo korzystając z walorów *srogiej zimy* :D mam zamiar sam wykonać sobie stelaż. Warsztat jest dobrze wyposażony, pojęcie (nie będę się chwalił ani żalił), na wolny czas też nie narzekam więc trzeba działać. Jeśli mógłbym prosić kolegów o kilka fotek Waszych realizacji to byłbym wdzięczny. Wymiary już sam sobie ogarnę bezpośrednio na swoim motocyklu.


Pierwszy motocykl - Suzuki DL650 AK9

ODPOWIEDZ

Wróć do „Turystyka, Bagaż”