MotoGP Brno 2020

Forum na tematy których nie ma w innych częściach forum
Awatar użytkownika
Voyager
A
Posty: 483
Rejestracja: 13 lis 2018, 11:57
Lokalizacja: Polska południowa

MotoGP Brno 2020

Post autor: Voyager »

Informacja dla osób zainteresowanych wyścigiem z serii MotoGP w Brnie w tym roku.
1. Długo trwały negocjacje odnośnie rundy MotoGP na torze w Brnie. Pierwsze terminarze podawały ten wyścig jako warunkowy. Obecnie Brno weszło do kalendarza bez zastrzeżeń jako termin zatwierdzony. Weekend zaczyna się w czwartek 6 sierpnia, a kończy wyścigiem klasy królewskiej o godzinie 14:00 w niedzielę. W tym roku na pożegnanie będzie o 15:30 British Talent Cup.
2. Do 31 stycznia bilety można kupić w promocyjnej cenie. Tanie SILVER kosztują 73 EU zamiast 115. Natomiast najbardziej optymalne, z dostępem na chyba najlepszą trybunę ziemną C, GOLD kosztują 93 EU zamiast 140. Junior 12, Senior 25 EU. Co ważne, ceny promocyjne obowiązują tylko do dnia 31 stycznia. Bilety można kupić na stronie toru: http://www.motogpbrno.com.
3. Wychodzi na to, że tor Brno negocjuje organizacje rundy MotoGP co roku i coraz dłużej te negocjacje trwają. Te zawody nie mają zapewnionego stałego finansowania. Decyduje stanowisko czeskiego rządu, który coraz dłużej i trudniej decyduje się na finansowanie czeskiej rundy. Tym bardziej, że od 2020 w MotoGP nie będzie występował czeski zawodnik Karel Abraham. Dużo też zależy od aktualnych układów jego ojca, Karola Abrahama seniora, nota bene właściciela toru w Brnie, z czeskimi władzami państwowymi. Obawiam się, że jest duże prawdopodobieństwo, że chcąc w przyszłości obejrzeć wyścig MotoGP trzeba będzie jechać dużo dalej i za większe pieniądze niż w sąsiednich Czechach.


Romet Kadet -> Romet Ogar 200 -> Junak 901 -> Honda Varadero 125 -> Suzuki V-Strom DL650XT L8 -> Suzuki V-Strom DL650XT M0

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólne”