Test opon do turystycznych "enduro"

Wszystkie tematy związane z ogumieniem i kołami. Testy, opinie, uwagi, ostrzeżenia.
Awatar użytkownika
JacekB
A2
Posty: 292
Rejestracja: 07 paź 2016, 20:10
Lokalizacja: Gliwice

Re: Test opon do turystycznych "enduro"

Post autor: JacekB »

Pyxis pisze:@JacekB: Ja tez zalozylem jakis czas temu Scorpiony. Czuje sie na nich znacznie pewniej w stosunku do fabrycznych - zwlaszcza na mokrym. Po polniakach tez sobie daja rade, ale na trawie sie slizgaja. :-)
Zrobilem na nich w granicach 5- 6 tys km.

Po rozeznaniu cenowym upowalem tutaj:
http://allegro.pl/show_item.php?item=6251558521
Jak nie bedziesz klikal po aukcji, to cos jeszcze urwiesz. Szybka dostawa, swiezy index produkcji, wiec chyba moge polecic.



________________________________________
A tu wersja tego testu na www:
http://www.motocykl-online.pl/testy/Tes ... ro,10222,5
Dzięki za info i zaangażowanie :D


Motocykl jest jak Media Markt,Nie dla idiotów!
DL650 K4

Tags:

kasin
A1
Posty: 58
Rejestracja: 05 paź 2016, 15:57
Lokalizacja: Piastów

Re: Test opon do turystycznych "enduro"

Post autor: kasin »

A ma ktoś może ten test off-roadowych opon z numeru 9/2015?


Biała Zuza 650 AL3

Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2314
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: Test opon do turystycznych "enduro"

Post autor: Pyxis »

Fatboy pisze:Na decyzje tez mial wplyw DOT2016 i produkcja Germany.
Hm.. na moich Scorpionach tez jest i jedno i drugie.


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

Awatar użytkownika
Karol
A1
Posty: 97
Rejestracja: 30 wrz 2016, 14:17
Lokalizacja: Chicago

Re: Test opon do turystycznych "enduro"

Post autor: Karol »

A czy po zakupie nowego motocykla z fabrycznymi gumami dojezdzaliscie je do konca, czy nie czekajac zmienialiscie na lepsze?



Awatar użytkownika
Antyks
Administrator
Posty: 2211
Rejestracja: 22 wrz 2016, 18:18
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Re: Test opon do turystycznych "enduro"

Post autor: Antyks »

Nie kupowałem nigdy nowego motocykla, ale kupiłem motocykl z fabrycznymi oponami. I nie dorżnąłem ich do końca bo mógłbym tego nie przeżyć. Były bardzo kiepskie.


Jerzy
Motoambulans DL 650 AK9
https://dlmoto.pl/ Sklep dla motocyklistów
https://rodzinagotuje.pl Przedstawiciel Thermomix

kasin
A1
Posty: 58
Rejestracja: 05 paź 2016, 15:57
Lokalizacja: Piastów

Re: Test opon do turystycznych "enduro"

Post autor: kasin »

Ja miałem fabryczne Trail Wingi w AL3 i na suchym nie miałem z nimi problemów, poza kilkoma lekkimi uślizgami pod koniec eksploatacji. Na mokrym nie szarżowałem, a na szutrze dawały radę (w piach nie ma co wjeżdżać). Zmieniłem przy <3 mm z tyłu i 4mm z przodu. Teraz lata są tak ciepłe, że po przesiadce na Anakee 2 nie odczułem specjalnego efektu WOW na suchym - tył też czasem łapie uślizg w dużym złożeniu. W piasku jest wyraźna poprawa, a na mokrym nie miałem okazji jeszcze ich pocisnąć w złożeniu i chyba już tego nie zrobię, bo nie wiem, czy po podwyżkach przedłużę casco w tym roku.


Biała Zuza 650 AL3

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Test opon do turystycznych "enduro"

Post autor: Iżu »

Antyks pisze:Nie kupowałem nigdy nowego motocykla, ale kupiłem motocykl z fabrycznymi oponami. I nie dorżnąłem ich do końca bo mógłbym tego nie przeżyć. Były bardzo kiepskie.
Możesz rozwinąć temat?
Akurat mam fabrycznie nowy motocykl (DL-650) na oryginalnych gumach (Bridgestone TW 110J i TW 152F), więc pasowało by wiedzieć na jaką nawierzchnię uważać w szczególności? (pomijając oczywisty temat docierania)
Dealer na moje pytanie o fabryczne ogumienie stwierdził iż "niektórzy przesadzają z krytycznymi opiniami, a opony są w porządku ", więc chciałbym wiedzieć jaka jest prawda?

Pozdrówko


Iżu

Awatar użytkownika
stasiek
A+B
Posty: 500
Rejestracja: 22 wrz 2016, 10:21

Re: Test opon do turystycznych "enduro"

Post autor: stasiek »

Uwazaj na każda poza suchym asfaltem
Ja coprawda na swoich zrobiłem ponad 26tys (z braku $ nie zakupiłeminnych opon) ale na wilgotnym spisują się fatalnie nie wspominając na mokrym gdzie przy startach bardzo szybko zrywa przyczepność, na sypkim nie trzymają i odkrecajac manete zeby wyciągnać przóddól się zakopuje a przód ślizga....
Ja się pytam dlatczego nie ma w tym zestawieniu Continetal TKC70, które pranuje założyć do swojego DL650 - czy są az tk kiepskie cyz az tak zajebiascze?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Koła i opony”