Jakie spodnie lubicie do turystycznych wyjazdów?

Wszystko co motocyklista może i powinien na siebie włożyć. Opinie, testy, pytania, uwagi.
haqqax
A2
Posty: 229
Rejestracja: 05 sie 2019, 17:48

Jakie spodnie lubicie do turystycznych wyjazdów?

Post autor: haqqax »

Chciałbym Was zapytać jakie spodnie lubicie/polecacie, ze wskazaniem na bojówki? Ale mogą być i inne.

Mam już dwie pary spodni - jedne za małe, drugie za duże (nie umiem kupować ubrań, a sprzedawcom jak widzę nie można ufać - mój problem jest taki, że ogólnie jestem rozmiaru "L", ale brzuch mam "XL"). Muszę coś kupić jeszcze raz. Nie mam jeszcze bojówek na motocykl, więc mogły by być bojówki, ale niekoniecznie.

Najważniejsze: dobra jakość i wygoda w użytkowaniu. Przeznaczenie - do jazdy "turystycznej" - powinny być wygodne i podczas jazdy, i jak gdzieś usiądę na godzinkę.

Po doświadczeniach z poprzednimi zakupami, chyba wolę kompletować rzeczy modułowo, niż kupić wszystko w zestawie, tzn. pasują mi spodnie do których niezależnie trzeba dokupić ochraniacze czy jakieś podpinki.

Co byście polecali?


Daelim Daystar ==> Suzuki DL650 XAL2018

Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakie spodnie lubicie do turystycznych wyjazdów?

Post autor: motif »

Jedna rada tylko jest na ten problem, zawsze mierzyć w sklepie nawet jak kupujesz na necie bo rozmiarówki są strasznie różne i niespójne.
Też tak mam ze czasami kurtka 2XL a spodnie XL itp i zgadzam sie że lepiej kupować modułowo a nie komplety, dużo łatwiej wtedy dobrać właściwe rozmiary. Do turystyki jednak wolę mieć spodnie z wbudowanymi ochraniaczami na kolana, za dużo zabawy w noszenie osobnych ochraniaczy.
Osobiście śmigam w spodniach Helda i RST.



Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Jakie spodnie lubicie do turystycznych wyjazdów?

Post autor: Smerfciamajda »

Od 4 lat jeżdżę w zestawie Seca Strada 3.
Nie wyobrażam sobie turystyki w jeansach czy bojówkach. Ze względu na batdzo różne warunki pogodowe i to jak bardzo i nagle mogą sie zmienić.


Mam jeansy i kurtke letnią typu mesh na upalne dni i latanie wokół komina.



Awatar użytkownika
Pepo
A
Posty: 324
Rejestracja: 07 lut 2017, 21:30

Re: Jakie spodnie lubicie do turystycznych wyjazdów?

Post autor: Pepo »

Kiedyś jeździłem w bojówkach Helikon-Tex a nawet w mundurowych polowych. To jednak tylko szmata.
Obecnie -3 do +19 RST ADV2 a powyżej +20 Przewiewne Adrenaline Mesh.


Kawasaki KLV1000. Po to właśnie moto. 8-)

haqqax
A2
Posty: 229
Rejestracja: 05 sie 2019, 17:48

Re: Jakie spodnie lubicie do turystycznych wyjazdów?

Post autor: haqqax »

OK, czuję się przekonany do Helda i RST; myślałem już o nich wcześniej, ale była możliwość, że ktoś poleci coś fajnego czego nie znam.

Jeśli mówimy już konkretnie o zestawach Held Hakuna+Matata II i RST ADV 2 to wg Was obydwa są porównywalne, czy któryś wygrywa funkcjonalnością?


Daelim Daystar ==> Suzuki DL650 XAL2018

Awatar użytkownika
KSD
A2
Posty: 152
Rejestracja: 11 paź 2016, 18:13
Kontakt:

Re: Jakie spodnie lubicie do turystycznych wyjazdów?

Post autor: KSD »

haqqax pisze:Chciałbym Was zapytać jakie spodnie lubicie/polecacie, ze wskazaniem na bojówki? Mam już dwie pary spodni - jedne za małe, drugie za duże
Jako trzecią parę proponuję kupić takie w sam raz :)



Awatar użytkownika
KSD
A2
Posty: 152
Rejestracja: 11 paź 2016, 18:13
Kontakt:

Re: Jakie spodnie lubicie do turystycznych wyjazdów?

Post autor: KSD »

A tak poważnie...
Ze swojej strony mogę polecić bardzo uniwersalne i dobrze wykonane spodnie HELD VADER.



Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakie spodnie lubicie do turystycznych wyjazdów?

Post autor: motif »

dodam jeszcze, że preferuje długie spodnie bardziej niż krótkie.

Obrazek



haqqax
A2
Posty: 229
Rejestracja: 05 sie 2019, 17:48

Re: Jakie spodnie lubicie do turystycznych wyjazdów?

Post autor: haqqax »

KSD pisze:Jako trzecią parę proponuję kupić takie w sam raz :)
Łatwo się mówi :(

Jak na długość pasują, to brzuch się nie mieści. Jak w pasie OK, to 3 rozmiary za duże. Figurę to tych strojów miałem odpowiednią 20 lat temu...
A sprzedawca przy każdych mówi, że są dobre.


Daelim Daystar ==> Suzuki DL650 XAL2018

Awatar użytkownika
Tomek 69
A+B
Posty: 547
Rejestracja: 09 maja 2019, 21:52
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jakie spodnie lubicie do turystycznych wyjazdów?

Post autor: Tomek 69 »

Nie pękaj coś napewno dopasujesz mam ten sam problem, jak na długość dobre to w pasie z 15centymetrów brakuje a jak w pasie dobre to nogawki ze 20 za długie. Albo jak są ok to znowu nakolanniki za nisko, ale w końcu dopasowałem ale tak na styk i znowu będzie problem bo brzuch po świętach urósł. Trzeba będzie z tydzień głodówki zrobić żeby się dopiąc :lol:. Pozdrawiam serdecznie LWG :oops:


Romet, Ogar, CZ 175, Suzuki Bandit 400 i obecnie od maja 2018 V-strom Dl 650 k 5 czarny

GregoryP
A1
Posty: 68
Rejestracja: 23 kwie 2017, 21:38
Lokalizacja: Gdansk

Re: Jakie spodnie lubicie do turystycznych wyjazdów?

Post autor: GregoryP »

Może napisz jakie dopasowałeś.



Awatar użytkownika
Tomek 69
A+B
Posty: 547
Rejestracja: 09 maja 2019, 21:52
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jakie spodnie lubicie do turystycznych wyjazdów?

Post autor: Tomek 69 »

Seca z wypinaną membraną kurtka i spodnie ten sam rozmiar. Przymierzałem różnych marek zawsze coś nie pasowało,, jak spodnie dobre to kurtka za wielka albo rękawy lub nogawki za długie a seca w sam raz. Latem w upał daje radę a jak zimno poniżej 10 to tylko wpinam membranę i na sobie tylko gacie i koszulkę z krótkim rękawem i jest ok. Na początku stycznia musiałem wypiąć bo mi było za gorąco tłuszczyk trochę grzeje :lol:
Ocena: 5.88235%


Romet, Ogar, CZ 175, Suzuki Bandit 400 i obecnie od maja 2018 V-strom Dl 650 k 5 czarny

Awatar użytkownika
skibol83
A+B+C
Posty: 1062
Rejestracja: 04 gru 2019, 18:59
Lokalizacja: Kolbuszowa k. Rzeszowa

Re: Jakie spodnie lubicie do turystycznych wyjazdów?

Post autor: skibol83 »

Skad ja to znam, tan ból z dobieranie ciuchów :? 8-) :oops: :lol: u mnie ten sa problem wystepuje :lol: :lol: "ciaza spożywcza" sprawia ze ciezko mi na moto wejsc :roll: spodnie mam dobre w pasie, za to za dlugie, wygladam w nich jak skejt (czy jak to sie pisze) ;) krok w kolanie nogawki sie ciagna po ziemi bo mi opadaja :D jak mi opadna to nie przeloze nogi nad siedzeniem :mrgreen: :geek: :mrgreen: musze sie poprawiac przed wsiadnieciem na moja suzi :? Mysle na lato na taka jazdę w koło domu kupić sobie dżinsy motocyklowe, a na dalsze wyjazdy RST Adventure lub Rebolhorna Patrol..... ktos sie orientuje jak tam jest z dobieraniem rozmiaru, głownie spodni? Jak jest z ewentualna regulacją?


DL650 AL2 ----> DL1000

Lepiej mieć brzuch od piwa niż garba od roboty

pyra
A+B
Posty: 735
Rejestracja: 07 lis 2017, 06:43

Re: Jakie spodnie lubicie do turystycznych wyjazdów?

Post autor: pyra »

Modeka ma przynajmniej 3 długości nogawek.


Szerszeń DL 650A L7 - to już historia

jg871972
A1
Posty: 84
Rejestracja: 09 lip 2019, 15:17
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Jakie spodnie lubicie do turystycznych wyjazdów?

Post autor: jg871972 »

Polecam Modekę Tacoma (pojawiła się już w trzecim wydaniu). Kurtkę i spodnie można dobierać dowolnie w zakresie rozmiarów. Są też extra skracane lub wydłużane spodnie. Mam ten zestaw trzeci sezon i jest rewelacyjny.



Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Jakie spodnie lubicie do turystycznych wyjazdów?

Post autor: Smerfciamajda »

Z jeansmi uwazajcie bo wszystkie maja długie nogawki.
Ze względu na mały rynek producenci robia gacie w rozmiarówkach pod dupe ale wszystkie nogawki długie i trzeba sobie samemu skrócić.

Dlatego ochronniki na kolanach mają kilka pozycji zależnie od wzrostu.



Quarius
A2
Posty: 181
Rejestracja: 14 kwie 2017, 14:12
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Jakie spodnie lubicie do turystycznych wyjazdów?

Post autor: Quarius »

Osobiście uważam, że możemy przerzucać się modelami i markami jednak ostatecznie każdy jest inaczej zbudowany i takie coś ma zwykle niewiele sensu. Ciuchy obowiązkowo trzeba po prostu przymierzyć. W związku z tym w tej kwestii chyba powinniśmy się skupić na dwoch aspektach: po pierwsze to wady, zalety i jakość wykonania danej części ubioru. Po drugie natomiast... to zebrać/stworzyć listę sklepów stacjonarnych w poszczególnych miastach gdzie wybór ciuchów jest po prostu największy do przymierzania.

Literówki sponsoruje autokorekta i Tapatalk z SM-G935F


Suzuki DL 650 AL6 V-Strom

Awatar użytkownika
skibol83
A+B+C
Posty: 1062
Rejestracja: 04 gru 2019, 18:59
Lokalizacja: Kolbuszowa k. Rzeszowa

Re: Jakie spodnie lubicie do turystycznych wyjazdów?

Post autor: skibol83 »

Noooo wiadomo ;) obowiązkowo trzeba przymierzyc, nawet jak kupuje zwykle ciuchy czy buty to najpierw przymierzam a potem jak znajde tanszą opcje gdzies na internecie to dopiero kupuje, rozmiar jedenj firmy czesto jest inny od rozmiaru innej firmy. Kupowanie ciuchów tak na pale tym bardziej motocyklowych to troche malo powazne 8-)


DL650 AL2 ----> DL1000

Lepiej mieć brzuch od piwa niż garba od roboty

Awatar użytkownika
Kusy
A1
Posty: 33
Rejestracja: 28 gru 2019, 23:30

Re: Jakie spodnie lubicie do turystycznych wyjazdów?

Post autor: Kusy »

Jeśli kolega lubi bojówki to mogę śmiało polecić model mottowear combat.
Bez problemu da się skrócić u każdej krawcowej. Ja za przeróbkę dałem 15 zł.
Spodnie wykonane z grubego, ciężkiego czarnego jeansu podszywanego kewlarem i z certyfikowanymi ochraniaczami na kolana wpinanymi na rzepy. Jest miejsce na biodrowe.
Zabrzmiało jak reklama....

Jednak czy do turystyki?
Jeśli dopadnie deszcze szybko nasiąkną wodą.
Na co dzień?
Opcja godna polecenia. Bardo wygodne, ale czuć ciężar materiału bo są naprawdę bardzo masywne.
Ocena: 5.88235%


K6, TS250/1, SR 50.

pyra
A+B
Posty: 735
Rejestracja: 07 lis 2017, 06:43

Re: Jakie spodnie lubicie do turystycznych wyjazdów?

Post autor: pyra »

Była kiedyś wersja letnia, w jasnym kolorze i o połowę lżejsza.


Szerszeń DL 650A L7 - to już historia

ODPOWIEDZ

Wróć do „Odzież”