ustawienie origalnego deflektora.

Wszystko co o motocyklach V-strom powiedzieć i wiedzieć można. Pytania, odpowiedzi, dyskusje.
Robert_L
A2
Posty: 264
Rejestracja: 21 gru 2019, 19:21
Lokalizacja: Bobowa

Re: ustawienie origalnego deflektora.

Post autor: Robert_L »

Witam ponownie. Wczoraj wieczorem zameldowałem się w domu i dzisiaj miedzy innymi obowiązkami przykręciłem szybę.
Pomysł z kompresorem nie pomógł, nie wiadomo gdzie ów element wpadł i gdzie dmuchać. Jedynie ciężki kompresor budowlany mógł by to zdradzić. Choć pewnie w tym przypadku znalazły by się też zagubione śruby z fabryki :D .
W sumie nie chciałem na to za dużo czasu tracić bo i tak poprzednim razem straciłem kilka godzin. Zastosowałem polecony prze kolegę zamiennik i jest gitara.
Przy okazji dodałem stopkę, oraz dodatkowe plastyki ochronne. Czeka mnie jeszcze montaż błotnika i serwis łańcucha. Ale to już innym razem.
Załączniki
IMG_20200307_112921_1.jpg
IMG_20200307_103448.jpg
IMG_20200307_103448.jpg (753.23 KiB) Przejrzano 3335 razy


DL 650 xt 2016r.

Online
Awatar użytkownika
Dziadek3H2M
A+B+C
Posty: 1114
Rejestracja: 04 cze 2018, 15:46
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: ustawienie origalnego deflektora.

Post autor: Dziadek3H2M »

Mała rada. Uważam że, przedłużka błotnika to praktyczne rozwiązanie. Mam ją i jest, a właściwie była, bardzo solidnie wklejona na całej dostępnej powierzchni. Mimo to po 20 kkm zaczęła się odklejać więc radzę oprócz klejenia zastosować dwa nity. U mnie to tak wygląda (niestety nie mam pod ręką dobrego zdjęcia)
Załączniki
Nitowanie błotnika.JPG


LWG



DL 650 XT AL5, CRF 1100 ATAS

Robert_L
A2
Posty: 264
Rejestracja: 21 gru 2019, 19:21
Lokalizacja: Bobowa

Re: ustawienie origalnego deflektora.

Post autor: Robert_L »

dzięki za radę, Właśnie się zastanawiałem jak to zamocować. Są dodane 3 plastykowe spinki ale jak wiercić w którym miejscu. Czy wytrzymają?, pozbyć się tej taśmy?, będzie lepiej przylegać?. Zdejmować koło? jest tam dość ciasno miedzy oponą a błotnikiem. Chętnie posłucham rad innych, co komu lepiej wypaliło.


DL 650 xt 2016r.

Online
Awatar użytkownika
Dziadek3H2M
A+B+C
Posty: 1114
Rejestracja: 04 cze 2018, 15:46
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: ustawienie origalnego deflektora.

Post autor: Dziadek3H2M »

Moim zdaniem do mocowania przedłużki błotnika najlepiej zastosować klej np. tego typu https://e-kleje.pl/kleje-epoksydowe/94- ... -1104.html i dwa nity. Główki nitów zawsze można pomalować na czarno i będzie elegancko.


LWG



DL 650 XT AL5, CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
KSD
A2
Posty: 152
Rejestracja: 11 paź 2016, 18:13
Kontakt:

Re: ustawienie origalnego deflektora.

Post autor: KSD »

Robert_L pisze:dzięki za radę, Właśnie się zastanawiałem jak to zamocować. Są dodane 3 plastykowe spinki ale jak wiercić w którym miejscu. Czy wytrzymają?, pozbyć się tej taśmy?, będzie lepiej przylegać?. Zdejmować koło? jest tam dość ciasno miedzy oponą a błotnikiem. Chętnie posłucham rad innych, co komu lepiej wypaliło.
Taśmę zostawić. Przedłużkę "przylepić", a następnie nawiercić dwa otworki po bokach (tak jak na powyższym zdjęciu DziadekH) i zamontować dołączone spinki. Tak zrobiłem i przejechałem z tym ponad 50 tys km, a przedłużka cały czas była jak przyspawana. Koło możesz zdjąć (będzie łatwiej to spasować) ale nie musisz, tylko wówczas ostrożnie z nawiercaniem otworków pod spinki. Ja zrobiłem to akurat bez zdejmowania koła.



Robert_L
A2
Posty: 264
Rejestracja: 21 gru 2019, 19:21
Lokalizacja: Bobowa

Re: ustawienie origalnego deflektora.

Post autor: Robert_L »

super, dziękuję tak zrobię, dwa otwory po bokach jakieś 2 cm od dolnej krawędzi.


DL 650 xt 2016r.

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2459
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: ustawienie origalnego deflektora.

Post autor: Smerfciamajda »

Popatrz pod błotnik i sprawdź odległość od opony.
Zaciśnięty nit potrafi zostawić ostry koniec. Pod nit od strony błotnika dobprze wstawić podkładkę żeby główka zaciskając sie rozeszła się po podkładce nie niszcząc otworu w plastiku przedłużki.



Robert_L
A2
Posty: 264
Rejestracja: 21 gru 2019, 19:21
Lokalizacja: Bobowa

Re: ustawienie origalnego deflektora.

Post autor: Robert_L »

błotnik zamontowany, na razie na dołączonych spinkach. Taśma trochę słaba, dość łatwo dała się przełożyć w inne miejsce Bardziej chyba pełni role wytłumienia obu elementów, jedna spinka mi została, jak będą jakieś luzy do dodam na środku aby tworzyło truj kont. Po bokach zapas miedzy spinkami a oponą około 5-9mm nie mam jak pomierzyć.
Załączniki
IMG_20200308_154814.jpg


DL 650 xt 2016r.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Motocykle V-strom”