czemu niektóre motocykle się nudzą?

Forum na tematy których nie ma w innych częściach forum
Awatar użytkownika
morhot
A2
Posty: 235
Rejestracja: 18 lut 2019, 13:12
Lokalizacja: Myślenice

Re: czemu niektóre motocykle się nudzą?

Post autor: morhot »

Wywołany do tablicy przez @Struna na pierwszej stronie tematu muszę potwierdzić, że chodziło o EMOCJE. A właściwie... brak emocji.
DL1000 często porównywałem do mojego Mondeo MK3 w kombi i z gazem. Niby wszystko OK, poprawnie, niby wygodnie, tanio i bezawaryjnie... ale jednak motocykl ma dawać frajdę!
Mi tej frajdy nie dawał w takim stopniu jak oczekiwałem i tylko dlatego szybko przesiadłem się na litrowego sporta.
Nadal szukam moto wyjazdowego dla siebie i wiem już na pewno, że będzie to duży Tiger. Objeździłem już kilka sztuk i to jest dokładnie to o co mi chodzi :-)
Ale...
Co jest najważniejsze w jeździe na motocyklu?
Żeby jeździć! I żeby wyczekiwać każdej niedzieli, żeby sprawdzać prognozy pogody na 2 tygodnie do przodu i z niecierpliwością czekać na każdą przejażdżkę. Jeśli DL daje Ci te emocje - nie kombinuj. Jeśli masz niedosyt - szukaj, zmieniaj, testuj - jest w czym wybierać na rynku.

V-Strom ma jedną absolutnie niezaprzeczalną przewagę nad każdym innym motocyklem - niesamowite forum, z oldskulowym klimatem, jaki panował na forach motoryzacyjnych 10-15 lat temu. Dlatego nadal tu bywam regularnie :-)
Ocena: 5.88235%


armatura -> sportowy turystyk -> adventure -> sport + adventure -> adventure :-)
Kawasaki -> Triumph -> Suzuki -> Honda + Triumph -> KTM + Husqvarna

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4395
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: czemu niektóre motocykle się nudzą?

Post autor: lukas76 »

morhot pisze:Wywołany do tablicy przez @Struna na pierwszej stronie tematu muszę potwierdzić, że chodziło o EMOCJE. A właściwie... brak emocji.
DL1000 często porównywałem do mojego Mondeo MK3 w kombi i z gazem. Niby wszystko OK, poprawnie, niby wygodnie, tanio i bezawaryjnie... ale jednak motocykl ma dawać frajdę!
Mi tej frajdy nie dawał w takim stopniu jak oczekiwałem i tylko dlatego szybko przesiadłem się na litrowego sporta.
Nadal szukam moto wyjazdowego dla siebie i wiem już na pewno, że będzie to duży Tiger. Objeździłem już kilka sztuk i to jest dokładnie to o co mi chodzi :-)
Ale...
Co jest najważniejsze w jeździe na motocyklu?
Żeby jeździć! I żeby wyczekiwać każdej niedzieli, żeby sprawdzać prognozy pogody na 2 tygodnie do przodu i z niecierpliwością czekać na każdą przejażdżkę. Jeśli DL daje Ci te emocje - nie kombinuj. Jeśli masz niedosyt - szukaj, zmieniaj, testuj - jest w czym wybierać na rynku.

V-Strom ma jedną absolutnie niezaprzeczalną przewagę nad każdym innym motocyklem - niesamowite forum, z oldskulowym klimatem, jaki panował na forach motoryzacyjnych 10-15 lat temu. Dlatego nadal tu bywam regularnie :-)
Jeśli chcesz duuużych emocji to lepiej popatrz za ktm 1290, te 160 kucy robi robotę :lol:, ja jak zsiadłem to ręce mi się trzęsły :lol:


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
Dziadek3H2M
A+B+C
Posty: 1114
Rejestracja: 04 cze 2018, 15:46
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: czemu niektóre motocykle się nudzą?

Post autor: Dziadek3H2M »

morhot pisze: Co jest najważniejsze w jeździe na motocyklu?
Żeby jeździć! I żeby wyczekiwać każdej niedzieli, żeby sprawdzać prognozy pogody na 2 tygodnie do przodu i z niecierpliwością czekać na każdą przejażdżkę. Jeśli DL daje Ci te emocje - nie kombinuj. Jeśli masz niedosyt - szukaj, zmieniaj, testuj - jest w czym wybierać na rynku.

V-Strom ma jedną absolutnie niezaprzeczalną przewagę nad każdym innym motocyklem - niesamowite forum, z oldskulowym klimatem, jaki panował na forach motoryzacyjnych 10-15 lat temu. Dlatego nadal tu bywam regularnie :-)
Piękinie napisane, ale "jeździć" to znaczy nie czekać na niedzielę, a prognozę pogody sprawdzać tylko po to by wiedzieć w co się ubrać.
Fajnie że zostajesz na forum.
Ocena: 5.88235%


LWG



DL 650 XT AL5, CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: czemu niektóre motocykle się nudzą?

Post autor: motif »

chcę tylko podkreślić jeszcze raz, moc jako taka nie ma dla mnie nic wspólnego z pozytywnymi emocjami do danego modelu,
i wcale nie uważam że v-strom 650 ma jej mało. 8-)



Awatar użytkownika
morhot
A2
Posty: 235
Rejestracja: 18 lut 2019, 13:12
Lokalizacja: Myślenice

Re: czemu niektóre motocykle się nudzą?

Post autor: morhot »

@dziadekH z tą niedzielą i sprawdzaniem pogody, to miałem na myśli teraz luty i marzec ;)

LWG!!
Image1.jpg
Ocena: 5.88235%


armatura -> sportowy turystyk -> adventure -> sport + adventure -> adventure :-)
Kawasaki -> Triumph -> Suzuki -> Honda + Triumph -> KTM + Husqvarna

haqqax
A2
Posty: 229
Rejestracja: 05 sie 2019, 17:48

Re: czemu niektóre motocykle się nudzą?

Post autor: haqqax »

Bo jeden motocykl to za mało :-) Gdybym mógł, to chciałbym mieć więcej. Do przejazdu przez korki wolałbym MT07 albo SV650 albo skuter, na wycieczke wolalbym mala Tenerke, na wyjazd na wakacje z zona wolalbym duzą Tenerke, na szkolenie z jazdy w terenie chcialbym jakiegos malego crossa.
No ale skoro moge miec tylko jeden jedyny motocykl, w moim budzecie, pamietajac o czestych kradziezach z garażu - VStrom wygrywa. Gdybym kupil cokolwiek innego na ten jeden jedyny motocykl - żałował bym. Jednak mimo ze jestoptymalny dla mnie w tym czasie - nie jest do wszystkiego.

Ja nigdy się nie interesowałem motocyklami, w ogóle dla mnie ten temat nie istnial. Sprobowalem przez przypadek, ustawa pozwalała i chcialem sie nauczyc, by na wakacjach móc wypożyczyć skuter. Zaczalem od chopperka 125 ccm bo styl mi sie podobal a szybkosc 120 km/h jak rozwijal wydawala mi sie wystarczajaca na co najmniej pare lat. A po 3 miesiacach juz chcialem inny motocykl, wiekszą pojemnosc. Zrozumiałem, ze postawa na motku turystycznym bardziej mi odpowiada niz chopperowa, i ze ogolnie we wszystkim (pozycja, technika jazdy, filozofia itp) bliższy mi jest ADV i dualsport niż sport czy chopperki. Stała się dla mnie ważna dostępność akcesoriów, dostępność serwisu dla danej marki, wygoda dostępu do akumulatora. Rzeczy o których nawet nie myślałem na początku.
Ocena: 5.88235%


Daelim Daystar ==> Suzuki DL650 XAL2018

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólne”