TomTom Rider

Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1815
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: TomTom Rider

Post autor: QraC »

behemoth pisze:Parę ładnych lat temu, jak pracowałem w TomTomie, to Polska miała znacznie niższe pokrycie dróg niż chociażby Automapa.
Warto zgłaszać takie błędy @gorghu przez MapShare, wbrew pozorom przy aktualizacjach map jest to brane pod uwagę, zwłaszcza, jeśli wpadnie kilka takich zgłoszeń.
True. Sam kilka razy w okolicy Bieszczad pozgłaszałem nowe lokalne drogi które były szutrowe i zostały wyasfaltowane - przez kilka aktualizacji przed zgłoszeniem, nic się nie działa. Po zgłoszeniu - następna aktualizacja i było ok :).


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1331
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: TomTom Rider

Post autor: bojaco »

Panowie, potrzebna pomoc. Mój TT550 nie może się dogadać jednocześnie z telefonem i interkomem. Interkom Sena SMH5FM, telefon na Androidzie. Wszystkie sprzęty zaktualizowane. Navi gada do interkomu tylko, gdy telefon nie jest sparowany z interkomem. Czyli mogę słyszeć albo navi, albo telefon. A powinny śmigać oba. Interkom ma funkcje multipairingu, robię imho wszystko zgodnie z instrukcją, ale nie pomaga. Może zła kolejność parowania, może coś trzeba włączać, wyłączać, zanim włączy się kolejny sprzęt itp. Wkurza mnie to, bo poprzednie TT4XX działały w sumie bez problemu. Jakaś rada?


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

rasik
A+B
Posty: 906
Rejestracja: 01 maja 2017, 08:57

Re: TomTom Rider

Post autor: rasik »

Ściągnij soft do zarządzania interkomem i zobacz czy masz włączona opcje tomtom. W ncom nolana trzeba przestawić i wtedy działa albo z telefonem albo z navi.
Ja włączam TT potem zestaw i jak go to zobaczy TT odpalam bluetooth w tel dopiero bo inaczej tel chce gadać z interkomem a nie navi.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Ocena: 5.88235%


Pozdrawiam
RASIK

mój AL3 > LINK :)
mój skradziony DL -> LINK :)

Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1331
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: TomTom Rider

Post autor: bojaco »

Niedawno robiłem aktualizację interkomu i nie kojarzę aby tam była opcja TT. Będę aktywował urządzenia w kolejności jaką podałeś i sprawdzę czy pomaga. Dzięki.


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1331
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: TomTom Rider

Post autor: bojaco »

Czy ktoś ma Senę jak moja i jest w stanie powiedzieć co zrobić żeby gadało, bo nadal mój interkom nie chce obsługiwać telefonu i navi jednocześnie. Paruję różne kombinacje, telefon z navi przezTT MyDrive, bezpośrednio telefon do interkomu a potem navi z interkomem. Włączam, wyłączam w różnych kolejnościach i dalej nic.


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

rasik
A+B
Posty: 906
Rejestracja: 01 maja 2017, 08:57

Re: TomTom Rider

Post autor: rasik »

szuwarek pisze:Czy ktoś ma Senę jak moja i jest w stanie powiedzieć co zrobić żeby gadało, bo nadal mój interkom nie chce obsługiwać telefonu i navi jednocześnie. Paruję różne kombinacje, telefon z navi przezTT MyDrive, bezpośrednio telefon do interkomu a potem navi z interkomem. Włączam, wyłączam w różnych kolejnościach i dalej nic.
Wszystko sparuj z TT zarówno intercom jak i telefon u mnie działa.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam
RASIK

mój AL3 > LINK :)
mój skradziony DL -> LINK :)

Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1331
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: TomTom Rider

Post autor: bojaco »

A u mnie właśnie nie. Jest jakaś magiczna sekwencja włączania, wyłączania ? Łączysz telefon z navi przez MyDrive czy bezpośrednio,
z pominięciem tej aplikacji ?


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: TomTom Rider

Post autor: Lord »

Powiem tak nawet jak ci się to uda, ato nie jest nieosiągalne, to po 2 dniach zrezygnujesz. TomTom ma jakis błąd i cały czas się rozparowuje najlepsza konfiguracja to:

1. Navi sparowane z blotuthem z telefonem
2. Telefon sparowany z Intercomem

Koniec kropka.

Zalety:

1. Navi nie napieprza cały czas ci o trasie
2. Navi wyświetla komunikaty o SMS i połączeniach

:)


DL650A L8

rasik
A+B
Posty: 906
Rejestracja: 01 maja 2017, 08:57

Re: TomTom Rider

Post autor: rasik »

szuwarek pisze:A u mnie właśnie nie. Jest jakaś magiczna sekwencja włączania, wyłączania ? Łączysz telefon z navi przez MyDrive czy bezpośrednio,
z pominięciem tej aplikacji ?
Ja mam Rider'a więc myDrive nie ma :(


Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam
RASIK

mój AL3 > LINK :)
mój skradziony DL -> LINK :)

rasik
A+B
Posty: 906
Rejestracja: 01 maja 2017, 08:57

Re: TomTom Rider

Post autor: rasik »

Lord pisze:Powiem tak nawet jak ci się to uda, ato nie jest nieosiągalne, to po 2 dniach zrezygnujesz. TomTom ma jakis błąd i cały czas się rozparowuje najlepsza konfiguracja to:

1. Navi sparowane z blotuthem z telefonem
2. Telefon sparowany z Intercomem

Koniec kropka.

Zalety:

1. Navi nie napieprza cały czas ci o trasie
2. Navi wyświetla komunikaty o SMS i połączeniach

:)
Ja wole jak mam bo nie trzeba lookac na navi tylko mówi że skręt za xyz m etc i piknac po przekroczeniu prędkości.... no i jak gdzieś czytałem w nowszych modelach to chyba navi potrafi powiedzieć że SMS przyszedł i może i przeczytać...

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam
RASIK

mój AL3 > LINK :)
mój skradziony DL -> LINK :)

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2456
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: TomTom Rider

Post autor: Smerfciamajda »

Problem robi TT który to ma jakiś babol softwarowy. Są poważne problemy z parowaniem do iPhone zeby działały funkcje telefoniczne. Jest o tym szeroko na forum TT.

Wczoraj jechałem z zestawem TT Ncom iPhone. Wszystko razem jak w instrukcjach. TT nie przejmuje funkcji telefonu. Dzis się pobawię w ustawienia bo to frustrujące ze markowe sprzęty za kupę batatów mają problemy.



Awatar użytkownika
Maarcel
A+B
Posty: 915
Rejestracja: 14 cze 2018, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: TomTom Rider

Post autor: Maarcel »

Gadanie TT do ucha było moim "must have", ale bardzo szybko pozbyłem się tego.
Znienacka krzyczał - można się było przestraszyć :D ale niestety także przerywał połączenia telefoniczne, interkomowe.
Na dzień dzisiejszy żadnego gadania nawigacji - tylko obrazki :)
Także pełna zgoda z Lordem


Suzuki DL 650 V-Strom 2012

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: TomTom Rider

Post autor: Lord »

rasik pisze:
Lord pisze:Powiem tak nawet jak ci się to uda, ato nie jest nieosiągalne, to po 2 dniach zrezygnujesz. TomTom ma jakis błąd i cały czas się rozparowuje najlepsza konfiguracja to:

1. Navi sparowane z blotuthem z telefonem
2. Telefon sparowany z Intercomem

Koniec kropka.

Zalety:

1. Navi nie napieprza cały czas ci o trasie
2. Navi wyświetla komunikaty o SMS i połączeniach

:)
Ja wole jak mam bo nie trzeba lookac na navi tylko mówi że skręt za xyz m etc i piknac po przekroczeniu prędkości.... no i jak gdzieś czytałem w nowszych modelach to chyba navi potrafi powiedzieć że SMS przyszedł i może i przeczytać...

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Tak może ci czytac SMS i powiadomienia, ale wczesniej mnie to nawet jarało teraz juz nie zwracam na to uwagi wystarczy mi ze nie muszę widzieć tego na telefonie, a widze na TT. Przeczytac moge jak stane.

Połaczenie po bluetooth ma tę zalęte że własnie wyswietla ci informacje o tym kto dzwoni i to jest ok, bo teraz w deszczu nie musze chowac telefonu w kondom tylko do kurtały albo Thankbaga i z bani. Dodatkowo Trafic jest aktualizowany w TT dzięki takiemu połaczeniu. Jak komus nie zalezy na wyswietlaniu info o polaczeniach moze wystawic sobie hotspota w telefonie i miec dzieki temu Trafic w TT poprzez Wi-fi.

Co kto woli. Natomiast zrezygnowałem z podłączenia jednoczesnie Telefonu i TT do Interkomu bo za dużo tych komunikatów juz było :) Po za tym TT czasami potrafił wariowac i non stop sie gubić po blutku.


DL650A L8

Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3076
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: TomTom Rider

Post autor: staszek_s »

Też tak jeżdżę, w telefonie hotspot i mam traffic w tomtomie, z nawigacji tylko obrazki, w intercomie telefon + konferencja. Co jakiś czas zdarzy się przegapić jakiś zjazd ale to nie tragedia a nie chciałbym ciągłego przerywania rozmowy przez głupie komunikaty.
Ocena: 5.88235%


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1331
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: TomTom Rider

Post autor: bojaco »

Przy okazji dodam, jak ktoś już chyba wcześniej o tym pisał na forum, że TT przegrywa z Garminem w pokryciu mapą bocznych dróg. Mam porównanie z kolegą, który ma jakiegoś podstawowego Garmina typu "Motorrad" i podczas ostatniej przejażdżki po Beskidzie Żywieckim u mnie kursor na mapie sunął po zielonym polu, a u niego wciąż po drodze. Zadupie to było, fakt, ale mimo wszystko asfalt w kierunku granicy z SK, więc trochę lipa ze strony TT, że tak ubogo. To mnie dodatkowo przygnębia. Wydało się sporo pesos a tu ani elektronika nie funguje jak trzeba, ani mapy nie specjalne. Coś czuję, że kolejnym razem dam szansę Garminowi. Wiem, że też ma wady, ale wolę szczegółową mapę od komunikatów o smsach i mailach na ekranie.


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: TomTom Rider

Post autor: Lord »

Garmin ma też dodatkowe funkcje, jak obsługa Spotify, ciśnienie w oponach więc jest tam naprawdę ok ale cena powyżej 2k


DL650A L8

Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1331
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: TomTom Rider

Post autor: bojaco »

Mnie tyle kosztował TT 550 w wersji Premium Pack.


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: TomTom Rider

Post autor: Lord »

Ja to wszytko rozumiem natomiast mnie tt bez premium Pack kosztował zdecydowanie mniej niż mogłoby się wydawać a nie lubię wydawać więcej niż muszę ;)


DL650A L8

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: TomTom Rider

Post autor: Lord »

Ja to wszytko rozumiem natomiast mnie tt 550 bez premium Pack kosztował zdecydowanie mniej niż mogłoby się wydawać a nie lubię wydawać więcej niż muszę ;)


DL650A L8

Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1331
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: TomTom Rider

Post autor: bojaco »

To tak jak ja, ale 550 kupowałem praktycznie gdy się pojawił i wielkiego wyboru nie było. Garmin wprowadził jakąś nowość. Pożyjemy, zobaczymy.
Ocena: 5.88235%


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interkomy, Nawigacje, Kamery”