Czy jeździcie teraz motocyklem?

Forum na tematy których nie ma w innych częściach forum
damianKr
A2
Posty: 179
Rejestracja: 06 cze 2019, 09:58

Czy jeździcie teraz motocyklem?

Post autor: damianKr »

Hej,

Mam pytanie jak wygląda obecnie sprawa z jazdą motocyklem w celach innych niż wyjazd do pracy? Chodzi mi o realia a nie informacje z TV że 30 tys. za wyjazd z miasta.

Ja od miesiąca pracuję zdalnie i już mnie nosi, chciałoby się wyskoczyć za miasto trochę pojeździć (bez postojów), ale mówią, że nie wolno i kara pieniężna.
Nowe zaostrzenia przeczą konstytucji i jakby nie patrzeć to są bezprawne, ale wiadomo jak to jest...
Więc jak to wygląda u was również jesteście uziemieni?

pozdrawiam,


V-Strom 650 XT 2019

Awatar użytkownika
Skwari
A2
Posty: 221
Rejestracja: 09 lip 2019, 11:53
Lokalizacja: SC

Re: Czy jeździcie teraz motocyklem?

Post autor: Skwari »

W ostatni weekend jak było jeszcze ciepło....to zrobiłem małą wycieczkę po Jurze.
Troszkę motocyklistów, biegaczy, spacerowiczów widziałem.
W razie kontroli zawsze możesz powiedzieć, że do/z pracy, że do rodziny....albo z zakupów (nie zapomnij do kufra wrzucić coś do picia i jedzenia ;)


Skwari
Burgman125 --> V-Strom650 AL4 --> ???

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5222
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Czy jeździcie teraz motocyklem?

Post autor: Struna »



DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

scyzor_2007
A+B
Posty: 802
Rejestracja: 08 sty 2017, 16:50

Re: Czy jeździcie teraz motocyklem?

Post autor: scyzor_2007 »

Siedzę na 4-literach i czekam jak większość .Pogoda zachęca



Awatar użytkownika
Neno
A1
Posty: 97
Rejestracja: 26 mar 2020, 08:41

Re: Czy jeździcie teraz motocyklem?

Post autor: Neno »

Ja siedzę na dupie, czekam lepszej pogody. Jak już przyjdzie, to wyciągnę moto i ... umyję w końcu ;)
Na razie staram się jak najmniej wychodzić, nie ze względu na zakazy.
Także bez moto jakiś jeszcze czas muszę wytrzymać.



Awatar użytkownika
morhot
A2
Posty: 235
Rejestracja: 18 lut 2019, 13:12
Lokalizacja: Myślenice

Re: Czy jeździcie teraz motocyklem?

Post autor: morhot »

Czy ktoś ma jakiekolwiek PREWNE i POTWIERDZONE przypadki załapania mandatu za zajdę na moto w celach "rekreacyjnych"?
W mediach totalna gównoburza, na Chabówce (takie moto-miejsce w Małopolsce) podobno w zeszłą niedzielę niebiescy dawali pouczenia tylko.
Czy ktoś załapał mandat za jazdę?


armatura -> sportowy turystyk -> adventure -> sport + adventure -> adventure :-)
Kawasaki -> Triumph -> Suzuki -> Honda + Triumph -> KTM + Husqvarna

Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1331
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: Czy jeździcie teraz motocyklem?

Post autor: bojaco »

Nie jeżdżę. Nie wychodzę poza pracą, zakupami, wyrzuceniem śmieci itp. Chu... ale jednakowo. Ot, takie powiedzenie z wojska. Pisałem o gościach z okolicy których trafiła Policja. Dostali upomnienie i ostrzeżenie, że następnym razem miłosierdzia nie będzie.


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy jeździcie teraz motocyklem?

Post autor: Lord »

Corona.jpg
Corona.jpg (58.63 KiB) Przejrzano 4621 razy


DL650A L8

quin
A1
Posty: 24
Rejestracja: 09 kwie 2019, 21:36
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy jeździcie teraz motocyklem?

Post autor: quin »

dzisiaj na krakowskiej grupie motocyklowej na fb ktoś twierdził, że rozdawali w Krakowie mandaty każdemu napotkanemu motocykliście twierdząc, że na moto to się jeździ tylko rekreacyjnie, ale z pewnością nie do pracy.

Wywiązała się gównoburza, post w końcu został usunięty, a mnie trochę trudno sobie to wyobrazić. Ostatnie 3 dni podjeżdżam do biura na moto (naokoło), jest spory ruch na ulicach i nigdzie nie widziałem kontroli policyjnych.



Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1331
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: Czy jeździcie teraz motocyklem?

Post autor: bojaco »

Rzecz jasna nie komentuję jazdy do pracy, bo przecież jakoś dostać się tam trzeba a przyjemnie i miło jest pogodzić obowiązek i przyjemność. Mam tę możliwość, że chodzę do pracy pieszo co w obecnym czasie jawi się wręcz luksusem.


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

Awatar użytkownika
czarny_gawron
A
Posty: 363
Rejestracja: 24 wrz 2018, 16:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy jeździcie teraz motocyklem?

Post autor: czarny_gawron »

Ja śmigam, jak mnie zatrzymają będę się tłumaczył. Wczoraj na alejach w Krk, chyba na 3nawrotkach (agrafka) stali na sygnałach i na 'coś' polowali... Nawet za mną nie popatrzyli. Dziś też zrobione ok 150km i cisza spokój, mimo wielokrotnego mijania władzy, nawet stacjonarnej na wylocie z miasta.
Ocena: 5.88235%


"To był koń na białym rycerzu, na białym rycerzu był koń... "
DL 650 '12

Awatar użytkownika
Dziadek3H2M
A+B+C
Posty: 1114
Rejestracja: 04 cze 2018, 15:46
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Czy jeździcie teraz motocyklem?

Post autor: Dziadek3H2M »

Ja nie spotkałem jeszcze kontroli, a bywam w Krakowie prawie codziennie. Trasę wybieram taką bardziej atrakcyjną. ;)


LWG



DL 650 XT AL5, CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
Colto
A+B
Posty: 528
Rejestracja: 25 lip 2019, 11:15
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Czy jeździcie teraz motocyklem?

Post autor: Colto »

Dzisiaj byłem w pracy na moto, mijałem 3 patrole, nawet nie spojrzeli (Warszawa).

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam,

Mariusz
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Suzuki V-Strom DL1000 AL9 (2019r.)

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3749
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Czy jeździcie teraz motocyklem?

Post autor: crimson »

Ja dzisiaj I wczoraj po Krakowie i ok. 100 km (na około). Zero kontroli, choć chyba 3 radiowozy dzisiaj mijałem. Wracałem przez Chrzanów :)


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

rcs1
A2
Posty: 279
Rejestracja: 03 lis 2018, 19:12
Lokalizacja: Otwock

Re: Czy jeździcie teraz motocyklem?

Post autor: rcs1 »

Wczoraj jechałem z punktu A do punktu B, 74 km, Warszawa i okolice. Nie widziałem ani jednego patrolu.


Andrzej
Honda CBF500 > Yamaha XJ6 Diversion F > DL650A C7

Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1816
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Czy jeździcie teraz motocyklem?

Post autor: QraC »

Jeżdżę codziennie do pracy - Rzeszów - Łańcut. Odległość 17 km pokonuje przez kilkadziesiąt kilometrów różnymi drogami. Codziennie mijam patrole Policji i jeszcze nikt się nie zainteresował.


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Awatar użytkownika
zimny
A2
Posty: 213
Rejestracja: 18 lip 2018, 22:15
Lokalizacja: Garwolin

Re: Czy jeździcie teraz motocyklem?

Post autor: zimny »

Jakbym do pracy jeździł to bym się nie zastanawiał. W końcu jadę do pracy, a czy taka czy inna trasa to inna kwestia.

Dla rekreacji... Darowałem sobie. Wytrzymam, nie mam ochoty na dyskusje z niebieskimi.

Trzeba przeczekać to koronabadziewie..... Zdrowia!

Pozdrawiam
Zimny


Moje V-Stromy: K5 650 -> AL2 650 -> K4 1000 -> K5 650 -> DL1000 AL8 :)

Awatar użytkownika
morhot
A2
Posty: 235
Rejestracja: 18 lut 2019, 13:12
Lokalizacja: Myślenice

Re: Czy jeździcie teraz motocyklem?

Post autor: morhot »

Dzięki za odpowiedzi.
Ja dodam, że też od kiedy się cieplej zrobiło śmigam do pracy na moto codziennie 30 km w jedną stronę. Zero zainteresowania ze strony niebieskich.
Te radiowozy co stają w Krakowie na Alejach i na wylotówkach to sprawdzają wypełnienie busów i autobusów MPK. To im najłatwiej skontrolować i mandaty walić.
Co do jazdy na moto, to tylko w niedzielę byłoby trudno się wytłumaczyć... Koło domu, to jeszcze, ale że jesteś w niedzielę 150 km od miejsca zamieszkania, to już śliski temat.


armatura -> sportowy turystyk -> adventure -> sport + adventure -> adventure :-)
Kawasaki -> Triumph -> Suzuki -> Honda + Triumph -> KTM + Husqvarna

Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2119
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Czy jeździcie teraz motocyklem?

Post autor: JARON »

A ja nawet kasku na głowie nie miałem w tym roku. Po przeglądzie z ASO ,jak mi motocykl przywieźli ,to tylko go odpaliłem,żeby sprawdzić czy wszystkie świece wkręcili ;-)


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

mast
A1
Posty: 66
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:23

Re: Czy jeździcie teraz motocyklem?

Post autor: mast »

Właśnie pogadałem u mnie na wsi z policjantem (na motocyklu, ja w samochodzie). Powiedział, że jak mu podam sensowny powód gdzie i po co jadę motocyklem to życzy szerokiej drogi i nara. Jak mnie zatrzyma w nie handlową niedzielę 300km od domu a ja powiem, że po bułki to kiepsko. Nie zatrzymyją specjalnie motocyklistów, nie polują. Tankować np. na Orlenie płacąc telefonem przy dystrybutorze bez gadania z obsługą, spokojna jazda i wio.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
Ocena: 5.88235%



ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólne”