Interkom dla zielonego w temacie

Awatar użytkownika
czarny_gawron
A
Posty: 363
Rejestracja: 24 wrz 2018, 16:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: czarny_gawron »

Struna pisze:Yanosik też umie nawigować, więc.
Kurde ale to nie o to chodzi... Ma działać! :mrgreen: Ogólnie, rzadko śmigam na nawigacji, yanosik tylko dla spokoju psychicznego ;) zastanawia mnie jedno, dlaczego yanosik potrafi a Google się poddaje. Jednak co polskie to polskie ;) Ba! Nawet w yanosiku można zwłokę ustawić, aby intercom zdążył podać komunikat o rozłączeniu i dopiero info o suszarce.
Na słuchawkach BT wszystko cacy, działało. W tym interkomie problem robi się na opcji 'konferencji'. Może znajdę rozwiązanie... Może.


"To był koń na białym rycerzu, na białym rycerzu był koń... "
DL 650 '12

Awatar użytkownika
czarny_gawron
A
Posty: 363
Rejestracja: 24 wrz 2018, 16:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: czarny_gawron »

slash pisze:@czarny_gawron dokładnie takie issues to ja miałem, jak sparowałem swojego midlanda po A2DP (u mnie jest możliwość sparowania dwóch urządzeń bluetooth) i właśnie jak miałem na tym jakby głównym (A2DP), to przy rozmowie miałem wyłączaną muzykę, co mnie kompletnie nie urządzało, bo z Żoną sobie często gadamy i muzykę w tle lubimy mieć.

Dopiero jak sparowałem w alternatywnym trybie (u mnie to po prostu sparowanie nie na przycisk + tylko na -) to miałem muzykę, nawigacje itp z telefonu w tle i rozmowę przez interkom.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
No tak, ale to inny budżet ;) chciałem tak 500 przeznaczyć na komplet... Midland to tak 700 za sztukę, nie moja półka cenowa ;)


"To był koń na białym rycerzu, na białym rycerzu był koń... "
DL 650 '12

slash
A2
Posty: 276
Rejestracja: 26 sty 2020, 14:14

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: slash »

czarny_gawron pisze:
Struna pisze:Yanosik też umie nawigować, więc.
Kurde ale to nie o to chodzi... Ma działać! :mrgreen: Ogólnie, rzadko śmigam na nawigacji, yanosik tylko dla spokoju psychicznego ;) zastanawia mnie jedno, dlaczego yanosik potrafi a Google się poddaje. Jednak co polskie to polskie ;) Ba! Nawet w yanosiku można zwłokę ustawić, aby intercom zdążył podać komunikat o rozłączeniu i dopiero info o suszarce.
Na słuchawkach BT wszystko cacy, działało. W tym interkomie problem robi się na opcji 'konferencji'. Może znajdę rozwiązanie... Może.
Jeszcze jak masz telefon z androidem, to odpal sobie opcje programisty. Tam w ustawieniach BT masz trochę ciekawych opcji (kodeki, próbkowanie itp). Może tam uda Ci się coś ogarnąć.

I w ogóle ciekawie, bo ja w hujaweju mam mało opcji, ale u Żony w szajsungu już fajnie można sobie dopasować kodeki, mono/stereo, opóźnienie dźwięku itp,

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka



haqqax
A2
Posty: 230
Rejestracja: 05 sie 2019, 17:48

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: haqqax »

Dzis zamontowalem intercomy. Troche sie wahalem czy nie poczekac na zakup docelowego kasku, bo mam na razie tanie kaski kupione na piewszy sezon. W LS2 musialem klips wcisnac pod taki kolnierz z drutu, troche sie wygial ten drut ale ogolnie jest OK, wszystko sie trzyma, jest wygodnie, sluchawek nie czuc. Zamontowalem po przeciwnej stronie, zeby zona mogla go prawa reka obslugiwac, co bylo chyba slabym pomyslem, bo mnie teraz ten widok meczy.

Ale w moim kasku nie bylo wglebien na sluchawki i uciskajs mnie te sluchawki nie do wytrzymania. Masakra - po paru minutach mnie ten ucisk dobija. Musze wyciac wglebienia w styropianie, ale juz przykleilem tam te velcro i wiecej ich nie mam. Gdzie najlatwiej takie velcro dokupic?


Daelim Daystar ==> Suzuki DL650 XAL2018

rasik
A+B
Posty: 906
Rejestracja: 01 maja 2017, 08:57

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: rasik »

haqqax pisze:Dzis zamontowalem intercomy. Troche sie wahalem czy nie poczekac na zakup docelowego kasku, bo mam na razie tanie kaski kupione na piewszy sezon. W LS2 musialem klips wcisnac pod taki kolnierz z drutu, troche sie wygial ten drut ale ogolnie jest OK, wszystko sie trzyma, jest wygodnie, sluchawek nie czuc. Zamontowalem po przeciwnej stronie, zeby zona mogla go prawa reka obslugiwac, co bylo chyba slabym pomyslem, bo mnie teraz ten widok meczy.

Ale w moim kasku nie bylo wglebien na sluchawki i uciskajs mnie te sluchawki nie do wytrzymania. Masakra - po paru minutach mnie ten ucisk dobija. Musze wyciac wglebienia w styropianie, ale juz przykleilem tam te velcro i wiecej ich nie mam. Gdzie najlatwiej takie velcro dokupic?
Poszukaj moze taśm 3m do mocowania navi może np. takie da radę https://allegro.pl/oferta/2x-baza-mocow ... 9085744672

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Ocena: 5.88235%


Pozdrawiam
RASIK

mój AL3 > LINK :)
mój skradziony DL -> LINK :)

slash
A2
Posty: 276
Rejestracja: 26 sty 2020, 14:14

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: slash »

@haqqax trochę abstrahując: nie do końca wiem, co miałeś na myśli mówiąc tani kask, ale wg mnie jazda w tanim kasku to zawsze ogromne ryzyko. Nie mówię, żeby zgarniać od razu arai za 4 tysie, ale miej chociaż coś atestowanego! Jasne, nie ma na to reguły, ale niejednokrotnie słyszałem opinię, że bezpieczeństwo na niezłym poziomie będzie w kaskach od 7-8 stów w górę.

Ja na Twoim miejscu olałbym na ten sezon interkom i kupił lepszy kask.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka



haqqax
A2
Posty: 230
Rejestracja: 05 sie 2019, 17:48

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: haqqax »

Hej Slash, dzieki za uwagę, ale oczywiście mowa o kasku z atestem (Ozone, City-01 - to mój pierwszy kask w życiu). Mialem w planach zmiane na Airoha Rev 19, ale po przymiarce stracilem do niego nieco entuzjazmu i ciągle się rozglądam. Mysle o Commanderze, przymiarka wypadla pozytywnie, ale chyba poczekam na jakas promocje. Pewnie dojdzie tez wymiana kasku dla żony, a w tym sezonie juz poszla masa kasy na caly komplet ubran motocyklowych dla niej, ochraniacze, buty itp. Moj pierwszy komplecik Rebelhorna tez chce wymienic, bo odkrylem, ze Held jest dla mnie duzo wygodniejszy.

Plan roboczy jest taki, ze na razie bede jezdzil w tym Ozonie, mozliwe ze do przyszlego roku. Nie wiem czy dzis w nocy ten kask nie stracil swojego atestu, bo odkleilem te naklejki z rzepami i wyciałem w styropianie wgłebienia na słuchawki, zapalniczką wyrównałem styropian, wkleilem ponownie rzepy i teraz jest wygodnie, nacisk na uszy zniknął. Styropianu nie usunalem dużo, więc myślę, że bezpieczenstwo mocno nie ucierpialo na tym.

Jestem zadowolony, że to zrobilem, bo przy okazji nauczyłem sie troche, jak kask jest zbudowany i na pare szczegółow będę teraz zwracal uwagę przy zakupie (utrudnienia przy montażu interkomu w przyszlosci)


Daelim Daystar ==> Suzuki DL650 XAL2018

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3344
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: Lord »

Niestety wiekszość kasków nie ma dostosowanego montażu pod interkomy lub ma dla własnych dedykowanych wersji. Natomiast żeby było śmieszniej to tylko w kasku LS (JET) miałem otwory tak dopasowane do głośników że obyło sie bez kombinacji. No i w Shoei GT AIR nic nie musiałem poprawiać tam też było OK. Godny polecenia w takich wypadku jest tez Arai post53375.html?hilit=arai#p46885 ale to już wyższa pólka cenowa...


DL650A L8

motokrzys
A1
Posty: 79
Rejestracja: 07 lip 2019, 09:32

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: motokrzys »

Ja w tym sezonie zmieniłem kask na Caberg levo. Jednym z warunków które miał spełniać to montaż mojego starego intercomu (sena smh5). Z montażem nie było żadnych problemów. Otwory na słuchawki w kasku były na tyle głębokie że jest ok i nic nie ciśnie w uszy.


DL 1000 (2019)

Online
Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2459
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: Smerfciamajda »

Wpadły dzis dwa n-comy b901r.

Instalacja to bajka - 10 minut zabawy i wszystko siedzi, pasuje i działa.
Kask dostosowany do interkomu to mega ułatwienie, kabelki, zapinki etc. A prawdziwy bonus że nic nie wystaje. Nie ma uczucia wożenia paczki fajek przyklejonej do kasku.

Ugrade softu bez problemu.

Polaczenie z telefonem czy navi też bez problemów. Radio dziala dobrze, muzyka też.

Dziś ze Smerfetką bedziemy testować w domu a w weekend jak pogoda pozwoli to w trasie.

Obrazek



Awatar użytkownika
Oskar
A+B+C
Posty: 1323
Rejestracja: 23 wrz 2019, 20:22

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: Oskar »

Daj znać ile czasu bateria działa. Na jaki czas wystarczy to jest też ważne w interkomie...


Lepszy głupiec wędrujący po świecie niż mędrzec siedzący w domu

Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1816
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: QraC »

Wygląda to na mega płaskie, takie jest w rzeczywistości ?


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Online
Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2459
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: Smerfciamajda »

Wystajw może z centymetr nie więcej albo mniej nawet.
W tym miejscu jest zatrzask na ten sterownik. Centralka z anteną są z tylu pod skorupą kasku.

Obrazek



Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1816
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: QraC »

To jest model dedykowany pod ten konkretny kask czy do każdego działa ?


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

rasik
A+B
Posty: 906
Rejestracja: 01 maja 2017, 08:57

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: rasik »

QraC pisze:To jest model dedykowany pod ten konkretny kask czy do każdego działa ?
Dedykowany pod kilka modeli Nolan.

Ja mam inny kask i intercom bez radia też n-com i tu bateria jest sprytnie schowana w potylicy :)

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam
RASIK

mój AL3 > LINK :)
mój skradziony DL -> LINK :)

Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1816
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: QraC »

A to jak dedykowane to ok. Sam miałem raz do neoteca dedykowanego cardo sho-1. O ile samo dopasowanie i "schowanie" wszystkiego było perfekt, o tyle brak było DMC które miały późniejsze modele...


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Online
Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2459
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: Smerfciamajda »

To jest model pod kaski Nolana dostosowane do montażu.

Jest tam w zestawie jakaś podkładka pod sterownik ale nie wiem do czego. Czarno widze montowanie tego w kasku bez miejsca na centralkę z tylu pod skorupą a wyżynanie wkladki kasku jeszcze czarniej.
Na filmikach YT dobrze widać jak to sie integruje.
Ale...
Nowe N-comy to technologia Sena, nawet software do telefonu jest firmowany Sena i piloty z Seny działają.
Przypuszczam więc że bebechy wiele się nie różnią wiec gdzie n-com nie wejdzie tam uniwersalna Sena.



rasik
A+B
Posty: 906
Rejestracja: 01 maja 2017, 08:57

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: rasik »

Smerfciamajda pisze:To jest model pod kaski Nolana dostosowane do montażu.

Jest tam w zestawie jakaś podkładka pod sterownik ale nie wiem do czego. Czarno widze montowanie tego w kasku bez miejsca na centralkę z tylu pod skorupą a wyżynanie wkladki kasku jeszcze czarniej.
Na filmikach YT dobrze widać jak to sie integruje.
Ale...
Nowe N-comy to technologia Sena, nawet software do telefonu jest firmowany Sena i piloty z Seny działają.
Przypuszczam więc że bebechy wiele się nie różnią wiec gdzie n-com nie wejdzie tam uniwersalna Sena.
Podkładki są do modeli w których należy je zastosować ze względu na konstrukcję kasku i sposób mocowania sterownika wtedy sterownik idzie najpierw w podkładkę a potem ona jest zakładana z nim do kasku.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam
RASIK

mój AL3 > LINK :)
mój skradziony DL -> LINK :)

rasik
A+B
Posty: 906
Rejestracja: 01 maja 2017, 08:57

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: rasik »

W nawiązaniu do poprzedniego posta montaż w n87 ObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam
RASIK

mój AL3 > LINK :)
mój skradziony DL -> LINK :)

Online
Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2459
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: Smerfciamajda »

Parowałem dziś n-com z Midland BTX2.

1:1 działa



ODPOWIEDZ

Wróć do „Interkomy, Nawigacje, Kamery”