Rebelhorn Patrol

Wszystko co motocyklista może i powinien na siebie włożyć. Opinie, testy, pytania, uwagi.
Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1313
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: Rebelhorn Patrol

Post autor: bojaco »

Który i tak rzadko się będzie na co dzień zabierać, bo po początkowych ochach i achach odechce się nosić dodatkowe obciążenie /zarówno Patrol jak i podobny RST Adventure są naprawdę ciężkie/, nadto woda na plecach w ciepłe dni nagrzewa się szybko, a to już nie jest fajne. Przetestowane osobiście.
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2020, 22:28 przez bojaco, łącznie zmieniany 2 razy.


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

Awatar użytkownika
skibol83
A+B+C
Posty: 1062
Rejestracja: 04 gru 2019, 18:59
Lokalizacja: Kolbuszowa k. Rzeszowa

Re: Rebelhorn Patrol

Post autor: skibol83 »

Piekne porównanie ;) chyba pierwsze jakie się spotkalem :D


DL650 AL2 ----> DL1000

Lepiej mieć brzuch od piwa niż garba od roboty

pyra
A+B
Posty: 735
Rejestracja: 07 lis 2017, 06:43

Re: Rebelhorn Patrol

Post autor: pyra »

Po zimie założyłem RST ADV 2, z nastawieniem na ten wielki ciężar, ktorym już straszą dzieci w przedszkolu. A tu zonk :shock: nie przeszkadza mi on, ani przy zakładaniu, a tym bardziej w czasie jazdy. Czyli moje wrażenia z poprzedniego sezonu się potwierdziły - miedzy bajki można ten ciężar włożyć :lol:
PS
Komu ciężko -'proszę sprawdzić kieszenie, moze tam jakie wspomnienia zalegają ;)


Szerszeń DL 650A L7 - to już historia

behemoth
A2
Posty: 232
Rejestracja: 11 mar 2020, 22:18

Re: Rebelhorn Patrol

Post autor: behemoth »

Ja kurtkę Rebelhorn Patrol kupowałem w grudniu, była to trzecia kurtka, którą przymierzałem i jedyna, w której nie wyglądałem jak po starszym bracie. Przy prawie 2m wzrostu większość wyglądała na przykrótkie. Ale faktycznie sama kurtka lekka ze wszystkimi warstwami nie jest. Ale po założeniu jej na siebie jakoś specjalnie jej nie czuję.
Swoją drogą spodnie, które zamówiłem w 4ride w grudniu (do kompletu), mają dotrzeć dopiero... w maju :D



Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1313
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: Rebelhorn Patrol

Post autor: bojaco »

Przybrałeś, przypakowałeś po zimie, to i tej masy nie czuć ;)


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

behemoth
A2
Posty: 232
Rejestracja: 11 mar 2020, 22:18

Re: Rebelhorn Patrol

Post autor: behemoth »

Pracuje z domu ponad miesiąc i stwierdziłem, że czas się za siebie zabrać i... schudłem już prawie 7kg :P.
To chyba pierwsza zima, którą kończę z mniejszą masą @szuwarek ;)



Awatar użytkownika
skibol83
A+B+C
Posty: 1062
Rejestracja: 04 gru 2019, 18:59
Lokalizacja: Kolbuszowa k. Rzeszowa

Re: Rebelhorn Patrol

Post autor: skibol83 »

Ja to robie jak na profesjonalistę przystało.... najważniejsza jest systematyczność.... rano jak wstaje z lozka to robie jeden brzuszek :mrgreen: potem jak ide na " tron" to jeden przysiad :mrgreen: i tak codziennie, grunt to systematyczność :lol: a moj trener mi powiedzial zeby robic sile i rzeżbe to trzeba miec w czym rzezbic.... wiec jestem na etapie robienia masy hehege :mrgreen: :lol: :mrgreen: 8-)


DL650 AL2 ----> DL1000

Lepiej mieć brzuch od piwa niż garba od roboty

behemoth
A2
Posty: 232
Rejestracja: 11 mar 2020, 22:18

Re: Rebelhorn Patrol

Post autor: behemoth »

Mówisz, że zamiast kaloryfera będzie bojler? :D



Awatar użytkownika
skibol83
A+B+C
Posty: 1062
Rejestracja: 04 gru 2019, 18:59
Lokalizacja: Kolbuszowa k. Rzeszowa

Re: Rebelhorn Patrol

Post autor: skibol83 »

Ciaza spozywcza, dobry chlop trzyma konia pod zadaszeniem, kazdy ptaszek ma swoj daszek, facet bez brzucha jest jak kufel bez ucha :lol: :?


DL650 AL2 ----> DL1000

Lepiej mieć brzuch od piwa niż garba od roboty

marser
AM
Posty: 1
Rejestracja: 21 lut 2020, 21:56

Re: Rebelhorn Patrol

Post autor: marser »

skibol83 pisze:Patrol to ewulacja Hardy 2 jak dobrze wyczytałem z opisow. Ma ktos ta kurtałeke hardy 2 :) , moze sie ktoś w tym temacie wypowiedziec? Po za kilkoma modyfikacjami i cena to prawie ta sama kurtka :geek: .
Witam ja mam takową, ale raczej nie mam porównania w akcji z innymi. W sklepie przymierzalem kilka firm, RST Adventure również chociaż była nie w moim pułapie ale akuratnie na mnie z wszystkimi coś było nie tak. Patrola nie próbowałem bo miało być w określonym budżecie, a patrol był o oczko wyżej. Różnica vs patrol z tego co zauważyłem głównie w podpince i membranie no i odrobinę krój. Jechałem w niej raz w trasie przez jakieś 2h w temp 5-12 st. Miałem polara i na to kurtkę bez podpinki i membrany i było naprawde ok. Kurka ma bardzo duzy zakres regulacji. Wg mnie jest naprawdę OK jak na tą cenę.



scyzor_2007
A+B
Posty: 802
Rejestracja: 08 sty 2017, 16:50

Re: Rebelhorn Patrol

Post autor: scyzor_2007 »

Zamieniając napisy na kurtkach podejrzewam że większość by wybrała kurtkę Patrol . RST to znana marka i dość popularna natomiast Rebelhorn zaczyna ale bedzie robiła jakościowo dobry towar to zyska zwolenników



Awatar użytkownika
skibol83
A+B+C
Posty: 1062
Rejestracja: 04 gru 2019, 18:59
Lokalizacja: Kolbuszowa k. Rzeszowa

Re: Rebelhorn Patrol

Post autor: skibol83 »

scyzor_2007 pisze:Zamieniając napisy na kurtkach podejrzewam że większość by wybrała kurtkę Patrol . RST to znana marka i dość popularna natomiast Rebelhorn zaczyna ale bedzie robiła jakościowo dobry towar to zyska zwolenników
I jest to Polska firma, pomijam ze szyja gdzies tam w dzikich krajach ale kasa zostaje w PL, i tak jak mowisz musza robic dobre rzeczy żeby wyrobić sobie renomę na rynku.


DL650 AL2 ----> DL1000

Lepiej mieć brzuch od piwa niż garba od roboty

karacz
A
Posty: 401
Rejestracja: 14 sie 2019, 17:40
Lokalizacja: WLKP

Re: Rebelhorn Patrol

Post autor: karacz »

No i kupując od nich dajemy im szanse na poprawę z modelu na model. Sam przed zakupem 125, kupiłem całe ubranie od rebelhorna i nie żałuję, chociaż jakieś tam mankamenty ma.



Voytec_P
A1
Posty: 64
Rejestracja: 29 lip 2019, 06:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rebelhorn Patrol

Post autor: Voytec_P »

Skoro mówimy o polskich firmach to z polskich firm z odzieżą motocyklową jest jeszcze SHIMA. Dowiedzialem się niedawno i okazało się, że są z okolic Puław (które nomen omen bardzo lubię i polecam) i podobno nawet szyją w Polsce. Nie kojarzyłem ich w ogóle z tematów turystycznych, ale też coś tam mają. Nie wiem na ile to prawda z tym szyciem, ale na pewno przy następnych zakupach sprawdzę co ciekawego mają.


Varadero 125 -> DL650 AK7

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rebelhorn Patrol

Post autor: Lord »

Wszytko sie zgadza mam nawet komplet Shimy Combat Kurtałe, ale to było ok dopóki jeździłem po mieście w trasy brakowało już turystycznej długości, ale jak spinałem to potem z ich Spodniami to dawało radę :). Mam nawet ich rękawice i jesienno letnie i te ocieplane i nie narzekam na jakość wykonania. Ale Patrol jest zdecydowanie bardziej uniwersalny i jednak mocniejsze materiały. W Shimie latem zuj mi brakowało wentylacji, przynajmniej jeżeli porównuje do modelu Combat. Tutaj Patrola trzeba by było porównać do Horizon z Shimy


DL650A L8

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rebelhorn Patrol

Post autor: Lord »

Jeżeli ktoś szukałby zamiennika (ja musiałem bo poprzedni popsułem złamałem ściskając w kufrze :() to ten ochraniacz pleców do kurtki Partola pasuje prawie idealnie, minimalnie za długi ale jest OK.
sastecreb.jpg
sastecreb.jpg (24.78 KiB) Przejrzano 4702 razy
Wersja L
https://www.domenasportowa.pl/product-p ... hbEALw_wcB


DL650A L8

behemoth
A2
Posty: 232
Rejestracja: 11 mar 2020, 22:18

Re: Rebelhorn Patrol

Post autor: behemoth »

A warto ten fabryczny ochraniacz wymienić na coś lepszego?



Robert_L
A2
Posty: 264
Rejestracja: 21 gru 2019, 19:21
Lokalizacja: Bobowa

Re: Rebelhorn Patrol

Post autor: Robert_L »

Lord Mam takie pytanie do ciebie o subiektywną ocenę. Miałem w wczoraj okazję oglądać te kurtkę iii. Mi się podoba też generalnie kurtka w jasnych odcieniach a nie czarnych. Jak to u ciebie się sprawuję, zabrudzenia widać na takim kolorze, łatwo jest ją potem wyprać itp. Z wentylacją to chyba nie ma problemy nawet teraz w ciepłe dni


DL 650 xt 2016r.

cichy
A1
Posty: 47
Rejestracja: 17 paź 2018, 12:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Rebelhorn Patrol

Post autor: cichy »

mam jasną drugi sezon i niestety widać zabrudzenia. Szczególnie widoczne są tuż nad klapaki wentylacji na piersi. Ciężko się to niestety myje. Wybrałem jasną wersję, bo obawiałem się że w czarnej będzie dużo cieplej.


V-Strom 1000 XT 2017

Robert_L
A2
Posty: 264
Rejestracja: 21 gru 2019, 19:21
Lokalizacja: Bobowa

Re: Rebelhorn Patrol

Post autor: Robert_L »

Mi też jasne się podobają i też boje się przy tak dość ciężkiej i grubej kurtce czarnego koloru w lecie.


DL 650 xt 2016r.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Odzież”