Kask Nolan N70.2 X

To wszystko co poza ubraniem ochrania nasze zdrowie.
Awatar użytkownika
gorn
A1
Posty: 29
Rejestracja: 13 lip 2019, 21:15
Lokalizacja: ZIELONA GÓRA

Re: Kask Nolan N70.2 X

Post autor: gorn »

Smerfciamajda pisze:Co zamówiłeś?
no kask Nolan N70-2 X Grandes Alpes w kolorze czerwonym :)


V-strom 650 XT 2016

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Kask Nolan N70.2 X

Post autor: Smerfciamajda »

No tak, kolorowe sa droższe, a zastanawiałem sie co to za promocja skoro mój kosztował 1190



Awatar użytkownika
gorn
A1
Posty: 29
Rejestracja: 13 lip 2019, 21:15
Lokalizacja: ZIELONA GÓRA

Re: Kask Nolan N70.2 X

Post autor: gorn »

jak to mawiają: czerwony, szybszy jest... ;)
Załączniki
20200403_193029.jpg


V-strom 650 XT 2016

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Kask Nolan N70.2 X

Post autor: Smerfciamajda »

Fajny



Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Kask Nolan N70.2 X

Post autor: gorghu »

O i widzę że dedykowanego N-coma przy nim masz. Daj znać @gorn jak się będzie sprawował. :)


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
gorn
A1
Posty: 29
Rejestracja: 13 lip 2019, 21:15
Lokalizacja: ZIELONA GÓRA

Re: Kask Nolan N70.2 X

Post autor: gorn »

gorghu pisze:O i widzę że dedykowanego N-coma przy nim masz. Daj znać @gorn jak się będzie sprawował. :)
jak dla mnie, super, fajna obsługa, łatwo wyczuwalne przyciski mino płaskiego kształtu całego urządzenia, radio przy 150 km/h spokojnie da się słuchać, dzwonienie też fajnie działa, jakość dźwięku bardzo dobra oraz głośność także, jutro spróbuje z kumplem sparować on ma schuberta c3pro z dedykowanym zestawem, zobaczymy, ale jeszcze co do kasku, nie wiem czemu ale nie mam takiego oczka na pasku do zapinania, nie ma gdzie przeciągnąć linki zabezpieczającej....


V-strom 650 XT 2016

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Kask Nolan N70.2 X

Post autor: Smerfciamajda »

Oczko? Jakie oczko? Ja też nie mam



Awatar użytkownika
gorn
A1
Posty: 29
Rejestracja: 13 lip 2019, 21:15
Lokalizacja: ZIELONA GÓRA

Re: Kask Nolan N70.2 X

Post autor: gorn »

takie metalowe kółko wszyte w pasek od zapinania, można nim np zaczepić kask na wieszak pod kanapą albo przełożyć linkę bo przełożenie linki zabezpieczającej przez szczękę kasku z wypinaną szczęką nie ma sensu:) w sumie dziwne bo miałem już kilka kasków i były i przy zakupie tego przyjąłem to za pewnik, że będzie...


V-strom 650 XT 2016

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Kask Nolan N70.2 X

Post autor: Smerfciamajda »

Kurde nie miałem tego nigdy, aż se zobaczę jeszcze.



rasik
A+B
Posty: 905
Rejestracja: 01 maja 2017, 08:57

Re: Kask Nolan N70.2 X

Post autor: rasik »

Nolan chyba poszedł w 1 linie produkcyjna zapięcie więc nawet w intrgralu nie ma

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam
RASIK

mój AL3 > LINK :)
mój skradziony DL -> LINK :)

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Kask Nolan N70.2 X

Post autor: gorghu »

OK. To jestem po pierwszym długodystansowym przelocie w tym kasku. 550 km, autostradowe prędkości 140+, prędkości miejskie, jazda pod słońce, z wiatrem i pod wiatr. Do pełnego testu brakło tylko deszczu ;)

I teraz, jednym zdaniem: "jestem zadowolony z zakupu." :)

Obawiałem się dwóch rzeczy. Pierwsza to daszek. Że jednak będzie sprawiał problemy podczas szybszej jazdy. Druga to hałas jaki będzie panował w kasku podczas jazdy. Okazuje się, że w obu przypadkach problemy nie wystąpiły. :)

Daszek nie sprawiał żadnych problemów podczas jazdy, a podczas jazdy pod słońce jest zbawieniem. Nic nie ciągnęło go do góry czy na boki. Jest sztywny więc się jakoś też nie gnie. Ale duża zasługa tutaj to moja szyba i ustawienie jej wysokości. Cała struga powietrza idzie nad kask. Dla testów kilka razy wstałem i jechałem na stojąco z różnymi prędkościami. Przy ok 50 km/h jazda jest przyjemna, nic nie ciągnie i nie ma oporów. Przy prędkościach 100+ km/h czuć już jak powietrze ciągnie daszkiem i kaskiem do tyłu. Podczas jazdy na stojąco wyszło też jak mocno wydajna jest wentylacja w tym kasku. Nadmuch ze szczęki czułem na policzkach. Nadmuch z górnych wlotów na czubku głowy. Rany, ale to dmucha. W porównaniu do tego to mój stary AGV nie miał w ogóle wentylacji. :) Jednak podczas normalnej, wolniejszej jazdy bardzo często jeździłem z uchylonym lekko wizjerem, bo siedząc za tą moją szybą nic mi nie wieje (plusy i minusy :) ). Boczne podmuch też raczej nie były odczuwalne.
Co do głośności. Tu też jestem zaskoczony na plus. Mam wrażenie że jest minimalnie cichszy od mojego wcześniejszego AGV Compac.

Kask jest naprawdę wygodny. Nic nie uwiera i nie ciśnie. Co by jednak nie mówić to Nolanowskie wykonanie ;)
Oprócz tego pole widzenia. jest na prawdę spore!.

Żeby jednak nie było. Dwie rzeczy mnie podczas jazdy zaczęły lekko denerwować i muszę to skontrolować i ewentualnie poprawić. Pierwsza to mechanizm blendy przeciwsłonecznej. Wygląda tak jakby była za słaba sprężyna tam zamontowana i po zwolnieniu blokady blenda nie zawsze w pełni się chowała i trzeba było jej w tym pomagać. Druga rzecz to pasek. Po dłuższej jeździe lekko uwierał mnie w grdykę. Ale tu to prawie wszystkie kaski bardziej lub mniej mnie tak uwierają. Przyjże się też temu i może da się nieco coś poprawić.

Nie testowałem jazdy z wypiętą szczęką. Jakoś o tym zapomniałem :)

Generalnie kask polecam. W tych pieniądzach chyba nie znajdzie się porównywalnego modułowego kasku dual sport.


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Kask Nolan N70.2 X

Post autor: Smerfciamajda »

Pasek i grdyka - w porównaniu do N104 ten kask ma lekko przesunięty pasek, mam ten sam problem. Uwiera i lekko denerwuje.

Chowanie blendy - problem wystąpił po montażu n-com, trzeba poprawić przebieg kabelków. Miałem tak zarówno w N70-2x jak i n44evo. Poprawiłem montaż n-com i problem znikł.

Daszek to żaden problem dla wiatru ale kask jest głośny pow 140. Wszelkie krawędzie i załamania generują hałas.

Ogólna ocena kasku bdb z minusem.



Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Kask Nolan N70.2 X

Post autor: gorghu »

@Smerfciamajda z blendą tak właśnie sobie myślałem, że to interkom może powodować ten problem, bo tam kabelki idą bardzo blisko tej linki od blendy i może coś źle ułożyłem i gdzieś coś dociska za mocno powodując blokadę. Będę musiał to sobie sprawdzić. Ale dzięki za info potwierdzające że może tu jest przyczyna :)


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Kask Nolan N70.2 X

Post autor: Smerfciamajda »

Tam bym szukał bo sam se tak zrobiłem montując n-coma

Ale to tylko kwestia ułożenia elementów, nie trzeba nic rzeźbić.



Awatar użytkownika
jonasz
A1
Posty: 24
Rejestracja: 12 kwie 2021, 12:58
Lokalizacja: 3miasto

Re: Kask Nolan N70.2 X

Post autor: jonasz »

pytanie do posiadaczy N70.2 X i podobnych z wypinaną szczęką Nolanów:
Czy dla okularnika jest to patent który zastępuje opuszczaną szczękę?
Mam Nolana N71 i tam wypinanie szczeki jest dość upierdliwe dodatkowo dochodzą te atrapy boczków po wyjęciu szczeki...
Przesiadłem się na szczękowca HJC ale to nie ta sama jakość co Nolan.
Szukam czegoś z daszkiem i początkowo tylko brałem pod uwagę szczękowce z daszkiem ale wybór jest niewielki.
Nolan pasował mi idealnie ale obecnie nie ma modeli z opuszczaną szczęką i daszkiem.
Teraz Nolan przeprojektował ten system i szczękę wyjmuje się znacznie łatwiej ale pytanie jak się ją zakłada mają kask na głowie?


GS250 -> DL650 -> XT1200ZE

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Kask Nolan N70.2 X

Post autor: Smerfciamajda »

Za pierwszym razem trudno bo kąt nie jest intuicyjny oraz na głowie kask trochę się rozciąga wiec w otwory trudno trafić.
Jak korzystasz z lusterka w motocyklu to cyk i siedzi. Po kilku razach robisz to automatycznie.

Ale ja nie zdejmuje tej szczęki prawie wcale. Tylko jak chce w upale pojeździć to wędruje do tankbaga.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



Awatar użytkownika
jonasz
A1
Posty: 24
Rejestracja: 12 kwie 2021, 12:58
Lokalizacja: 3miasto

Re: Kask Nolan N70.2 X

Post autor: jonasz »

@Smerfciamajda a jak byś miał za każdym razem jak wkładasz i zdejmujesz kask odpinać i wpinać szczękę to czy nie byłoby już upierdliwe i na dłuższa metę lepiej szukać szczękowca?
Dla mnie wciskanie okularów w kask jest mega upierdliwe i nie wchodzi w grę wiec każde ściąganie lub zakładanie musiałoby się wiązać z wypinaniem szczęki.


GS250 -> DL650 -> XT1200ZE

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Kask Nolan N70.2 X

Post autor: Smerfciamajda »

Nie mam okularów ale nie chciało by mi się tego wypinać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ocena: 5.88235%



Awatar użytkownika
jonasz
A1
Posty: 24
Rejestracja: 12 kwie 2021, 12:58
Lokalizacja: 3miasto

Re: Kask Nolan N70.2 X

Post autor: jonasz »

Dzięki!
Czyli jako opcja tak, jako zamiennik podnoszonej szczeki niekoniecznie.


GS250 -> DL650 -> XT1200ZE

Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Kask Nolan N70.2 X

Post autor: staszek_s »

Ja mam szczekowca a i tak najpierw zakładam kask a potem okulary, wiec to by mi wielkiej różnicy nie robiło. Jedynie przypuszczam, ze samo zakładanie kasku łatwiejsze bez szczęki bo się bardziej rozciąga na boki.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kaski, Buty, Rękawice”