Czerwona strzała... czyli taki trochę inny DL

Tu przedstawiamy nasze motocykle
Awatar użytkownika
KSD
A2
Posty: 152
Rejestracja: 11 paź 2016, 18:13
Kontakt:

Czerwona strzała... czyli taki trochę inny DL

Post autor: KSD »

Po prawie 10 latach ujeżdżania V-Stromów, przyszedł czas na lekką zmianę ...
Po zeszłorocznej sprzedaży DL'a który nawet załapał się jeszcze na zdjęcie w aktualnym kalendarzu, długo zastanawiałem się nad nowym zakupem. Czekałem już wcześniej na nową odsłonę 650'tki ale niestety przemodelowano jedynie litra. Litr chodził mi po głowie ale ostatecznie jego cena dość mocno mnie odstraszyła. Koniec koców, padło na coś w pewien sposób bardzo podobnego do 650XT, a mianowicie, niesłuszny niestety motocykl F850GS

Obrazek

Póki co jeszcze na dotarciu i objechane zaledwie trochę ponad 500 km. Pierwsze jednak wrażenia bardzo pozytywne i prowadzi się bardzo podobnie jak poczciwa 650'tka na której do tej pory zwiedzałem świat. Obecnie trwa jeszcze dosposażanie, ale już prawie wszytko gotowe.

Pomimo zmiany producenta, na forum nadal będę oczywiście zaglądał, bo zawsze miło tu zajrzeć :)
Tymczasem gdyby ktoś miał jakieś pytania odnośnie porównania tego ustrojstwa z V-stromem, to chętnie odpowiem.

A tymczasem jeszcze wspomnienie dotychczasowego "Rudaska", który szczęśliwie poszedł w dobre ręce!

Obrazek
Ocena: 11.76471%



Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1352
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: Czerwona strzała... czyli taki trochę inny DL

Post autor: bojaco »

KSD, opisuj wrażenia na bieżąco. Ja przesiadłem się z 650 na 1000 jak planowałeś i niby jest dobrze ale trochę tęsknię za uniwersalnością 650. A nuż przejdę do innej stajni, kto wie.


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3114
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Czerwona strzała... czyli taki trochę inny DL

Post autor: staszek_s »

Twoja Suzi uśmiecha się do nas ze ściany:)
Gratuluję nowego motka, jak już zrobisz ze 2 tys km to skrobnij jakieś porównanie, na pewno będzie ciekawe.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
KSD
A2
Posty: 152
Rejestracja: 11 paź 2016, 18:13
Kontakt:

Re: Czerwona strzała... czyli taki trochę inny DL

Post autor: KSD »

Na pewno napiszę nieco spostrzeżeń i porównań do poprzednika ale właśnie tak po przejechaniu jakiejś sensowniejszej ilości kilometrów, aby nie polegać jedynie na "pierwszym wrażeniu". Na początek może tylko powiem, że właśnie uniwersalność, prowadzenie i zastosowania, wydają się być zbieżne z 650XT. Jest to więc jakaś alternatywa, tym bardziej że ...

... koszty zakupu mogą być bardzo porównywalne. Ja zamówiłem zupełnego "golasa", który pod względem wyposażenia jest podobny do nowego 650XT. Może ktoś zauważył ale nawet nie ma "tableta" lecz klasyczne analogowe zegary (w sumie nie znam nikogo kto by zdecydował się na zakup 850GS w tej opcji ;) ). Dokładając wyprzedaż rocznika, wyszło właśnie w zasadzie tyle samo co za małego DL'a. Jak by co, jest też ciekawa opcja kredytu bezpośrednio od dealera "BMW 3asy Ride". Można wpłacić jakieś 14.000 i wyjechać nówką z salonu, a resztę rozłożyć sobie w czasie. No nic, to na razie tyle, a dokładniejsze wrażenia z użytkowania już wkrótce.



scyzor_2007
A+B
Posty: 805
Rejestracja: 08 sty 2017, 16:50

Re: Czerwona strzała... czyli taki trochę inny DL

Post autor: scyzor_2007 »

Gratuluje Nowej zabawki



Awatar użytkownika
Voyager
A+B
Posty: 520
Rejestracja: 13 lis 2018, 11:57
Lokalizacja: Polska południowa

Re: Czerwona strzała... czyli taki trochę inny DL

Post autor: Voyager »

Gratulacje! Chętnie poczytam porównanie z DL.


Romet Kadet -> Romet Ogar 200 -> Junak 901 -> Honda Varadero 125 -> Suzuki V-Strom DL650XT L8 -> Suzuki V-Strom DL650XT M0

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3784
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Czerwona strzała... czyli taki trochę inny DL

Post autor: crimson »

KSD pisze:
A tymczasem jeszcze wspomnienie dotychczasowego "Rudaska", który szczęśliwie poszedł w dobre ręce!

Obrazek
Rudasek jest właśnie na kalendarzowym zdjęciu majowym :)


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
DZEPETTO
A2
Posty: 168
Rejestracja: 15 paź 2018, 19:16
Lokalizacja: Koło / Wielkopolskie

Re: Czerwona strzała... czyli taki trochę inny DL

Post autor: DZEPETTO »

Zacna zmiana
Niech służy


Komar 3 --> MZ 250 TS --> SUZUKI GSX600F --> SUZUKI DL1000 V-Strom K7

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze Motocykle”