Dzik w lesie (ex Wiśniówka Qraca) - DL650 XT

Tu przedstawiamy nasze motocykle
PanCaro
A1
Posty: 77
Rejestracja: 28 gru 2018, 13:33
Lokalizacja: waw

Re: Dzik w lesie (ex Wiśniówka Qraca) - DL650 XT

Post autor: PanCaro »

@QraC Dzięki ;)

Dokładnie @damianKr - na paliwko lub coś mocniejszego. Od początku jak myślałem o v-stronie to tylko mi się "marzyły" kufry wszystkie inne tylko nie aluminiowe/prostokątne... a teraz całkowicie zmieniłem zdanie po pierwszej wyprawie na 3 dni uważam, że jest mega pojemny i łatwiej w nim ułożyć graty.

Poluje teraz na kufry boczne :D



PanCaro
A1
Posty: 77
Rejestracja: 28 gru 2018, 13:33
Lokalizacja: waw

Re: Dzik w lesie (ex Wiśniówka Qraca) - DL650 XT

Post autor: PanCaro »

W ostatnim czasie dzik miał przyjemność skorzystać z serwisu wg zaleceń producenta na 48k przebiegu.

Udał się także w małą podróż :D Kilka fotek poniżej :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



merc
A
Posty: 418
Rejestracja: 05 paź 2016, 21:24

Re: Dzik w lesie (ex Wiśniówka Qraca) - DL650 XT

Post autor: merc »

Gdzie robiłeś serwis?


DL 650 XT 2016 i honda CB 1300 2013

PanCaro
A1
Posty: 77
Rejestracja: 28 gru 2018, 13:33
Lokalizacja: waw

Re: Dzik w lesie (ex Wiśniówka Qraca) - DL650 XT

Post autor: PanCaro »

W motowit. Gość bardzo profesjonalnie podszedł do tematu. Przesłał komplet zdjęć z opisem co warto wymienić a co nie itp.
No i... ASO fanem silikonu...



PanCaro
A1
Posty: 77
Rejestracja: 28 gru 2018, 13:33
Lokalizacja: waw

Re: Dzik w lesie (ex Wiśniówka Qraca) - DL650 XT

Post autor: PanCaro »

Ostatnio "dzik" dostał kilka rzeczy :D

-Nówki Pirelli Scorpion Trail II
-Zestaw napędowy:
DID 520VX3
Zębatki Sunstar
-Trochę naklejek na kufer/felgi/lagi


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Awatar użytkownika
Jarek89
A2
Posty: 115
Rejestracja: 16 kwie 2019, 23:15

Re: Dzik w lesie (ex Wiśniówka Qraca) - DL650 XT

Post autor: Jarek89 »

To prawie jak do mojego, :-) też ostatnio wleciały nowe scorpiony i naklejki na felgi, a napęd byl wymieniany na koniec sezonu. :-D


Jarek
Suzuki DL650 AK7

Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1352
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: Dzik w lesie (ex Wiśniówka Qraca) - DL650 XT

Post autor: bojaco »

Ładne zdjęcie.


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1819
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Dzik w lesie (ex Wiśniówka Qraca) - DL650 XT

Post autor: QraC »

Fota druga od dołu zajebista! Do kalendarza jak znalazł!

Fajna ta Twoja wiśniówka :lol:


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Kuba76
A1
Posty: 97
Rejestracja: 24 kwie 2020, 09:09

Re: Dzik w lesie (ex Wiśniówka Qraca) - DL650 XT

Post autor: Kuba76 »

Motocykl petarda , gratulacje. Jaką pojemność ma te kufer centralny ?? Jeśli możecie podpowiedziec to proszę o info na temat oryginalnych kufrów suzuki .Planuje zakup małego DL i sprzedawca zaproponował nam fajnie ubranego i wyposażonego sprzęta w dobrej cenie , dopiero chce zacząć przygodę z turystyką motocyklową wiec zupełnie nie mam pojęcia o jakości , trwałości itd , na chłopski rozumo oryginał to oryginał wiec musi być dobry a może wasze doświadczenia mówią ze lepiej ubrać moto w kufry innego producenta ?? Tylko ceny tez przyprawiają o zawrót głowy . Chciałbym kupić raz a porządnie żeby służyły przez długie lata .



Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1352
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: Dzik w lesie (ex Wiśniówka Qraca) - DL650 XT

Post autor: bojaco »

O kufrach masz na forum tyle informacji, że głowa Cię rozboli od czytania. Użyj szukajki.


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

Kuba76
A1
Posty: 97
Rejestracja: 24 kwie 2020, 09:09

Re: Dzik w lesie (ex Wiśniówka Qraca) - DL650 XT

Post autor: Kuba76 »

Tak , dzięki , przestudiowalem już sporo postów w temacie i faktycznie głowa boli, natomiast kurczę nie znalazłem konkretnej odpowiedzi na temat oryginalnych,mnóstwo ciekawych informacji na temat GIVI i innych producentów faktycznie jest



Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2507
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Dzik w lesie (ex Wiśniówka Qraca) - DL650 XT

Post autor: Smerfciamajda »

Jakie te oryginalne zaproponował?

Opcje sa dwie - kufry dedykowane do Suzuki te trójkątne - ładne, drogie ale malo pojemne albo jakiś zestaw SW-Motech, Givi czy Shad.
Dopytaj co to jest i ile kosztuje, sprawdź w sieci jakie są koszty i porównaj.

Generalnie najwięcej w ofercie ma Givi/Kappa - kupisz tu od plastikowych budżetówek do wyprawowych aluminiowych.

Shad chyba nie ma alu natomiast ma fajne plastiki.

SW-Motech chyba najdrożej ale sprzęt pancerny.

Jeszcze jest opcja typu polski producent kufrów aluminiowych - wyjdzie dużo taniej niż markowe a równie solidnie, albo sakwy boczne jak np ostatnio proponowane na forum, bardzo fajne.

Musisz wiedzieć czego chcesz, jak będziesz jeździł, gdzie, z kim i na jak długo. Na te pytania sobie odpowiedz i wtedy napisz, coś poradzimy.

Najbardziej uniwersalnie to rodzina Givi/Kappa bo na tych samych stelażach zapniesz kilkanaście rodzajów i wielkości kufrów.



Kuba76
A1
Posty: 97
Rejestracja: 24 kwie 2020, 09:09

Re: Dzik w lesie (ex Wiśniówka Qraca) - DL650 XT

Post autor: Kuba76 »

Nie chciałbym zaśmiecać koledze tematu pięknej wiśniówki, napisze wiec krotko , kufry aluminiowe o kształcie prostokąta,nie wiem dokładnie jaka pojemność ale bardzo mi się podobają , dokładnej ceny tez nie podam bo zaproponowali nam motocykl z kuframi, gmolami, halogenami, centralna stopka, podgrzewanymi manetkami, taki pokazowy który stoi w salonie bogato doposażony i za całość tego pakietu musiałbym zapłacić 1600-1800 euro jakoś tak mi wychodzi teraz ale w poniedziałek jeszcze się upewnię, patrzyłem w katalogu suzuki to cenowo wychodzi chyba drugie tyle jeśli kupować osobno te wszystkie bajery, acha do tego jeszcze wydaje mi się jest zamontowany jakiś element poszerzający rozstaw lusterek , ale byłem tak zamotany ze jeszcze dopytam, dzięki za odpowiedz



Awatar użytkownika
Old Donkey
A+B+C
Posty: 1825
Rejestracja: 05 maja 2018, 13:53
Lokalizacja: Katowice

Re: Dzik w lesie (ex Wiśniówka Qraca) - DL650 XT

Post autor: Old Donkey »

Smerfciamajda pisze:Jakie te oryginalne zaproponował?

Opcje sa dwie - kufry dedykowane do Suzuki te trójkątne - ładne, drogie ale malo pojemne albo jakiś zestaw SW-Motech, Givi czy Shad.
alu suzuki.jpg
https://suzuki.pl/old-pdf/moto/akcesori ... om-650.pdf



Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1352
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: Dzik w lesie (ex Wiśniówka Qraca) - DL650 XT

Post autor: bojaco »

Musisz mieć na uwadze, że takie jak z napisem Suzuki kupisz taniej jeżeli nie będą sygnowane tego rodzaju brandem. Wybór jest spory, jak napisali koledzy wyżej. Z tańszych masz Shad, (fajne rozwiązania), Kappa (jak Givi tylko taniej), potem już robi się drożej, Givi, SW-Motech, Touratech... Albo produkty chałupnicze, polskie i zagraniczne. Albo miękkie sakwy... Powodzenia.


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2507
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Dzik w lesie (ex Wiśniówka Qraca) - DL650 XT

Post autor: Smerfciamajda »

Napisz jak chcesz podróżować, szutry czy asfalty. Jak chcesz sie pakować - hotelowo czy kampingowo. Z kim więcej jezdzisz - sam, kobita. Jak długo wyprawa - weekndowe czy na dwa tygodnie.



PanCaro
A1
Posty: 77
Rejestracja: 28 gru 2018, 13:33
Lokalizacja: waw

Re: Dzik w lesie (ex Wiśniówka Qraca) - DL650 XT

Post autor: PanCaro »

szuwarek - dziękuję za opinie :P szkoda tylko, że teraz nie zabieram lustrzanki to te zdjęcia byłby nieco lepsze :P

QraC - a ciekawsza jest historia tego zdjęcia :D Miałem ochotę zostawić DLa w tym sypkim piasku i pójść do domu :D Ale opony szosowe.. co zrobić :P

Dziś śmigałem na litrowym varadero (Rav z forum) i stwierdzam, że przydałoby mi się z 20 koni więcej w Wiśniówce :D



Kuba76
A1
Posty: 97
Rejestracja: 24 kwie 2020, 09:09

Re: Dzik w lesie (ex Wiśniówka Qraca) - DL650 XT

Post autor: Kuba76 »

Takie właśnie z napisem suzuki czarny zestaw , napewno będę głównie po asfalcie jeździł , na początku to jakies krótsze wyprawy weekendowe a potem czas pokaże gdzie droga zaprowadzi , czasami sam czasami z synem czasami z kobitą, co do noclegu to nie umiem odpowiedzieć , zależy od sytuacji i okoliczności i możliwości



merc
A
Posty: 418
Rejestracja: 05 paź 2016, 21:24

Re: Dzik w lesie (ex Wiśniówka Qraca) - DL650 XT

Post autor: merc »

Pancaro
Bo na piachu to dupa do tyłu i odkrecasz cały czas manetkę , nie wolno odpuszczać.


DL 650 XT 2016 i honda CB 1300 2013

PanCaro
A1
Posty: 77
Rejestracja: 28 gru 2018, 13:33
Lokalizacja: waw

Re: Dzik w lesie (ex Wiśniówka Qraca) - DL650 XT

Post autor: PanCaro »

Ja to staram się na stojąco :D nogi do baku i jazda :P Dostałem sporo cennych wskazówek na ostatnim zlocie :P



ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze Motocykle”