Pierwsza samodzielnie wykonanna owiewka - oceniajcie

Awatar użytkownika
skibol83
A+B+C
Posty: 1062
Rejestracja: 04 gru 2019, 18:59
Lokalizacja: Kolbuszowa k. Rzeszowa

Re: Pierwsza samodzielnie wykonanna owiewka - oceniajcie

Post autor: skibol83 »

Test praktyczny owiwewki wykonany 8-)
Mistrzostwo swiata i okolic 8-) :mrgreen: :P sprawdziala sie w 100% na odcinku 400km, cicho, powietrze kierowane jest nad kask, nawet przy 100-120km/h można śmiało jechać z otwarta szyba lub szczęką, 99,9% owadów zostaje na owiewce lub rozbija na gorze kasku, ani jaden owad nie rozmazal mi sie na szybce od kasku :) raz tylko mi jakas muszka czy cos podobnego wpadła pod kominiarkę i mnie łaskotała jak chodziła :lol:, w wiekszosci przypadków jeździłem normalnie pozamykany, ostatnie 30-50km miałem otwarta szczękę a jedynie opuszczona szybke i wszystko na 100% pozytywnie 8-)
Ale straty w sprzęcie musza byc :lol: 8-) na ostatnich 5km jadac przez las uderzyło w opiekę coś dużego, jakis chrząszcz albo cos podobnego i owiewka pękła przy lewym mocowaniu :cry: :roll: nic sie nie stalo, nie rozleciała się ani nic tylko tyle że pękła, plus tego jest taki że obetne ja z wysokości i zobaczę jak sie będzie sprawdzać niższa. Teraz jest ok tylko krawedz wypada centralnie na wysokosci oczu i miejscu gdzie optymalnie skupia sie wzrok, jest taka lekka fiksacja, pól widoku naturalnego a pół przez owiewke, patrzy sie przez krawedz :| trzeba doslownie 1-2 cm zchylic głowe albo sie bardziej wyprostować. Z czasem sie przyzwyczaiłem i mi to nie przeszkadzało ale na dluzsza mete po co mam o tym myslec. :x
Teraz mały lifing, kolejny test (moze dzis bo jest ladna pogoda) i robie wersje finalną z poliweglanu... 8-) tylko podpowiedzcie mi jak taka większa powierznie formować :roll: :|


DL650 AL2 ----> DL1000

Lepiej mieć brzuch od piwa niż garba od roboty

Awatar użytkownika
constantine
A1
Posty: 44
Rejestracja: 25 sie 2018, 15:42
Lokalizacja: okolice Zawiercia

Re: Pierwsza samodzielnie wykonanna owiewka - oceniajcie

Post autor: constantine »

U mnie test wypadł również mistrzowsko. :D W porównaniu z poprzednim deflektorem, niebo a ziemia, aż mi się wydaje, że słyszę wyraźniej dźwięk silnika zamiast szumu wiatru. :mrgreen: Niestety wykonanie, pleksa 2,5mm zbyt słaba, z poliwęglanu by trzeba było zrobić, chociaż bez mini-szlifierki może być trudne zadanie. Gdzie później wygrzać by odpowiednio uformować, czy mikropęknięcia nie wyskoczą. Poczekam na wykonanie @skibol83 :mrgreen: Póki co, poszedłem na łatwiznę i zamówiłem na próbę deflektor z aliexpressu, wymiary takie same, na wysokość 0,5-1cm krótszy i o 1,5cm szerzej wywiercone dziury. Coś się podłoży, jakieś podkładki, odpowiednio wywierci i powinno pasować. Cena 64zł, myśle, że można spróbować, jak coś poliwęglan. :mrgreen: https://pl.aliexpress.com/item/32961344 ... 5c0fylRHtr


Romet Ogar 205 -> Kawasaki GPZ500 -> Kawasaki ZX9R -> BMW R1200GS Adventure -> SUZUKI DL650A V-Strom 2013 :mrgreen:

Awatar użytkownika
skibol83
A+B+C
Posty: 1062
Rejestracja: 04 gru 2019, 18:59
Lokalizacja: Kolbuszowa k. Rzeszowa

Re: Pierwsza samodzielnie wykonanna owiewka - oceniajcie

Post autor: skibol83 »

Gdzieś wyczytałem, teraz juz nie kojarzę gdzie, tu na forum czy gdzieś indziej, że poliweglan ma właściwości hydroskopijne wiec przed formowaniem trzeba go wysuszyć.... 4-5h w piekarniku na około 150 stopni - taka domowa metoda, i dopiero można formować, a do formowania wystarczy opalarka.... wroce z trasy to kupie w castoramie płytę z poliweglanu i będę próbował coś działac


DL650 AL2 ----> DL1000

Lepiej mieć brzuch od piwa niż garba od roboty

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne do Vstrom-a”