TomTom Rider

Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: TomTom Rider

Post autor: motif »

gorghu pisze:dobrze napisane :)

a dodam tylko ze obecne pokolonie jest tak uzaleznione od elektroniki, ze czasem mam wrazenie ze bez smartphona do kibla nie trafi ;)

ja choc uwielbiam takie gadzety to jednak zawsze pakuje papierowa mape na dalsze wyjazdy. taka papierowa mapa byla zawsze i jest imho najbardziej uniwersalna.
no nie wiem, raz mi się taka zamoczyła, spaliła i potargała ;)

co do trafienia do kibla, jak się wchodzi do dużego budynku to kłopoty z trafieniem do kibla są całkiem możliwe bez nawigacji i można nie zdążyć...
Google ma taka opcje nawigowania po budynkach o ile pamiętam.



Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: TomTom Rider

Post autor: Struna »

A jak nie ma zasięgu w budynku bo akurat ktoś Tigerem podjechał i sieje ? :D
Ocena: 5.88235%


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: TomTom Rider

Post autor: Smerfciamajda »

Struna pisze:A jak nie ma zasięgu w budynku bo akurat ktoś Tigerem podjechał i sieje ? :D
Śmiechłem konkretnie.
ObrazekObrazekObrazekObrazek



Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: TomTom Rider

Post autor: prebenny »

@Maarcel co to jest papierowa mapa? :D


null

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: TomTom Rider

Post autor: Struna »

Jak w głuszy musisz na stronę skoczyć, to właśnie jest to czego potrzebujesz :D


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: TomTom Rider

Post autor: gorghu »

on wtedy bierze e-papier ;)


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1313
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: TomTom Rider

Post autor: bojaco »

Nie do końca. Jest to bądż co bądż urządzenie dedykowane motocyklistom, droższe od samochodowej wersji i dlatego powinno uwzględniać potrzeby tej grupy użytkowników. Inaczej pozostaje tylko skuteczny marketing = robienie klienta w bambuko, którego jesteśmy ofiarami. Tego urządzenia nie można sobie po prostu wypożyczyć i takie smaczki jak wszelkie niedoróbki i bugi wychodzą dopiero w użytkowaniu. Zatem biorąc pod uwagę funkcje "motocyklowe" każdy Garmin rozkłada TT na łopatki. To mnie przekonuje by następnym razem dać z kolei szansę tej firmie.


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

kaloryferarz
A+B+C
Posty: 1209
Rejestracja: 03 maja 2020, 21:19
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: TomTom Rider

Post autor: kaloryferarz »

Mam pytanie, czy da się zrobić coś takiego, żeby janosika odpalić na tel i potem komunikaty z janosinka pojawiały się na tomtomie, a z kolei z tomtoma po blutucie do kasku? Albo jaki patent jest na używanie TT i yanosika razem?


Romet Komar 2350 -> Honda Shadow 500 -> Yamaha XJ6 Diversion -> DL 650 AL9 -> Burgman 400 2010 :)

Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1313
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: TomTom Rider

Post autor: bojaco »

Nie da się.


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

kaloryferarz
A+B+C
Posty: 1209
Rejestracja: 03 maja 2020, 21:19
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: TomTom Rider

Post autor: kaloryferarz »

Szkoda. Czyli pozostaje tel sparować z kaskiem, a TT tylko oglądać?


Romet Komar 2350 -> Honda Shadow 500 -> Yamaha XJ6 Diversion -> DL 650 AL9 -> Burgman 400 2010 :)

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: TomTom Rider

Post autor: Lord »

kaloryferarz pisze:Mam pytanie, czy da się zrobić coś takiego, żeby janosika odpalić na tel i potem komunikaty z janosinka pojawiały się na tomtomie, a z kolei z tomtoma po blutucie do kasku? Albo jaki patent jest na używanie TT i yanosika razem?
Taki patent że telefon podłączony do intercomu i TT di Intercomu. Problemem może się stać zbyt dużo informacji przekazywanych naraz. Odradzam natomiast połączenie jednocześnie TT i Telefonu do Intercomu. TT potrafi gubić przy podwójnym połaczeniu BT i cały czas napitalac komunikatami. Poniższe zestawianie daje mniej problemów lub wcale jak to woli :):

Ja mam sparowany Telefon z Intercomem (Yanosik, rozmowy), a TT z telefonem (Trafic, informacje o połączeniach, wiadomościach) - dźwięk wyłączony powiadomień. Dzięki temu mogę słuchać muzyki z telefonu (np Spotify) i jednocześnie tylko ostrzeżenia z Yanosika wchodzą mi w tle ich jest mniej niż komunikatów z NAVI.


DL650A L8

kaloryferarz
A+B+C
Posty: 1209
Rejestracja: 03 maja 2020, 21:19
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: TomTom Rider

Post autor: kaloryferarz »

Póki co czekam na dostawę słuchawek bluetooth do kasku. Już chyba ze 2 tygodnie płyną. Kupiłem jakieś noname za 100zł. Zobaczę jak to w ogóle działa.


Romet Komar 2350 -> Honda Shadow 500 -> Yamaha XJ6 Diversion -> DL 650 AL9 -> Burgman 400 2010 :)

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: TomTom Rider

Post autor: gorghu »

Mam sparowany oddzielnie TT i oddzielnie telefon do Interkomu. I teraz TT ładnie prowadzi komunikatami, a w telefonie np Yanosik oddzielnie ostrzega.
Nie mam żadnego takiego efektu o którym pisze @Lord. Tu kwestię chyba jednak rozwiązuje sam interkom i jego konfiguracja - kolejkowanie połączeń BT: np najpierw telefon i rozmowa przez interkom, potem nawigacja, potem muzyka z telefonu (rozmowe tel., yanosika, muzyke to kolejkuje znów sam telefon).


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: TomTom Rider

Post autor: Lord »

Pomimo ustawienia kolejkowania dział bez zarzutu do momentu pierwszego wyłączenia nawigacji na postoju. Potem zaczynaja się u mnie problemy. Aczkolwiek ustawień jeszcze wiele do przejżenia. Dla mnie większym problemem jest to że jestem wstanie znieść janosika który wyciszy mi muzykę co pewien czas ale gadania navigacji juz nie :) dla mnie to za duzó więć w Navigacji i tak głos mam OFF


DL650A L8

kaloryferarz
A+B+C
Posty: 1209
Rejestracja: 03 maja 2020, 21:19
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: TomTom Rider

Post autor: kaloryferarz »

Czyli nie ma sensu parować TT ze słuchawkami jeżeli komunikaty z TT wnerwiają? W sumie w samochodowej nawi też mam wyłączone komunikaty :)


Romet Komar 2350 -> Honda Shadow 500 -> Yamaha XJ6 Diversion -> DL 650 AL9 -> Burgman 400 2010 :)

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: TomTom Rider

Post autor: gorghu »

kwestia przyzwyczajeń z obsługi nawi. Ja swojego TT mam nad zegarami więc widzę wyraźnie i normalnie nie potrzebuję komunikatów, jednak np w mieście gdzie dużo się dzieje lubię jednak wcześniej słyszeć że mam skręcić. tak więc u mnie komunikaty są włączone.
Ale to jest kwestia indywidualna i nikt ci nie powie jak jest lepiej. Sam musisz sobie to wypróbować i stwierdzić co ci pasuje :)


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

kaloryferarz
A+B+C
Posty: 1209
Rejestracja: 03 maja 2020, 21:19
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: TomTom Rider

Post autor: kaloryferarz »

Jeszcze nie kupiłem. Póki co kminię czy warto czy nie.


Romet Komar 2350 -> Honda Shadow 500 -> Yamaha XJ6 Diversion -> DL 650 AL9 -> Burgman 400 2010 :)

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

TomTom Rider

Post autor: Smerfciamajda »

@Szuwarek, ale TT jako dedykowane dla motocyklistów jest dobrze opisane o to, co ma wiecej w stosunku do zwykłej nawi.
Nie ma słowa w opisie że prowadzi po drogach gruntowych czy można użyć map innych, czy też ma jakieś dodatkowe ekrany.
Każdy rozsądny człowiek zanim wyda 2000 zl chyba czyta najpierw specyfikację produktu czy ogląda choćby filmy promocyjne albo testy. Ja tu nie widzę robienia nikogo w bambuko. Za chwilę odezwą sie torowcy ze TT jest do bani bo nie mierzy okrążeń, a przecież to produkt GPS dla motocyklistów wiec czuja się pokrzywdzeni.

Nie widzę też żeby Garmin bił TT. Jest inny i ma inny zakres użyteczności.


Świetne jest rozwiązanie Hondy w Afryce zapożyczone z samochodów czyli CarPlay.
Niestey nie jest idealne - brak AndroidAuto i nie wiem jak tam jest rozwiązany interfejs - kabel czy wireless.
Klonowanie ekranu i aplikacji z telefonu wydaje sie byc ideałem bo nie jesteśmy ogranicznie w teorii do użytku dedykowanej aplikacji. Niestey tylko w teorii bo nie wszystkie apki działają z ta platformą a to już jest polityka np Apple i firm piszacych soft czy chcą w to wchodzić.

Rozwiaznie idealne to np duży wyświetlacz w obudowie IP67 montowany pod szybą działający jako interfejs CarPlay / AndroidAuto po wireless.
Taki nie do końca tablet ale właśnie interfejs do klonowania telefonu bez wyciągania go z kieszeni.

Odpalasz moto, łączy sie po BT i masz przed sobą iPhona czy Androida.

Jestem gotów zapłacić równowartość TT 550.



Awatar użytkownika
gorn
A1
Posty: 29
Rejestracja: 13 lip 2019, 21:15
Lokalizacja: ZIELONA GÓRA

Re: TomTom Rider

Post autor: gorn »

Smerfciamajda pisze: Niestey nie jest idealne - brak AndroidAuto i nie wiem jak tam jest rozwiązany interfejs - kabel czy wireless.
kabel...


V-strom 650 XT 2016

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: TomTom Rider

Post autor: Smerfciamajda »

No to słabo jak kabel.
Po to jest ekran żeby nie wyciągać smartfona, ale żeby działał ekran trzeba go wyciągnąć i podłączyć.
Bez sensu.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Interkomy, Nawigacje, Kamery”