Ostatni tydzień zapisów na III Zlot Forumowy w Wiśle :)
Zapisy trwają do 19.08.2018
Prosimy także by do tego terminu dokonać reszty wpłat.
Zapraszamy :)
https://forum.vstromclub.pl/iii-z-ot-forumowy-wis-a-2018-09-14-16-t1474.html#p21632

zakuwarka

Awatar użytkownika
griba
A1
Kontakt:

Re: zakuwarka

Postautor: griba » 15 sty 2017, 15:29

Trochę "odgrzeję" stary temat.

Mogę potwierdzić, że urządzenie do zakuwania łańcucha tego typu, które zakupił Psikor to totalny szajs. Co ciekawe 75 zł to cena minimalna, te same zestawy widziałem też przynajmniej dwukrotnie droższe. Tzn. tak samo wyglądały na zdjęciach. ;)

To jasne, że nie można oczekiwać cudów w tej cenie. W moim egzemplarzu gwint był dobry, ale nie pasowały do siebie poszczególne części! Zakuwki nie można było włożyć w imadełko. Do tego jeszcze iglica do rozkuwania była skrzywiona. Mógłbym to przerobić, żeby zadziałało (może jeden lub dwa razy udałoby się użyć), ale nie o to chodzi.

Ze zwrotem na szczęście nie było problemów, ale ja kupowałem w dużym sklepie internetowym.

BTW - Pewnie i tak w końcu użyję punktaka, ale ciekawi mnie, czy ktoś miał do czynienia z takim urządzeniem - Zakuwarka do łańcucha motocyklowego ROTHEWALD z nitownicą?
Ostatnio zmieniony 15 sty 2017, 21:33 przez griba, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Griba
Obrazek   motoSTFORKY   
motocyklowe podróże małe i duże

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Postautor: Centrino » 15 sty 2017, 19:57

Może i fajne tylko jaki sens prywatny użytkownik ma w zakupie takiego sprzętu?? Żeby sobie raz na 2-3 sezony łańcuch zakuć?? No ekonomicznie nie uzasadnione.
Natomiast nie jest też uzasadnione produkowanie badziewia (tu nie ma co na sprzedawcy kotów wieszać bo zwyczajnie może nie zadać sobie sprawy jaki szajs sprzedaje) i powinno się takich producentów gnębić. Niestety żadnej kontroli nad takimi producentami nie ma a praktycznie każde uszkodzenie można zwalić na uszkodzenie mechaniczne.
JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8

Awatar użytkownika
kalinago
A2
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Postautor: kalinago » 15 sty 2017, 21:09

W tej cenie to chyba rzeczywiście nie warto.
Poza tym zawiera ona dużo gadżetów do rozkuwania, które kosztują a IMO są zupełnie zbędne. I tak łańcuch jest do wywalenia, więc szlifierka z tarczą do cięcia załatwia to w parę sekund.
Najlepiej byłoby zakupić tylko imadełko ze sworzniem do zakuwania.
Sam jestem na etapie zakupu, bo na wiosnę czeka mnie wymiana łańcucha, ale te dwie opinie mnie zniechęciły.
Jak się już człowiek za to weźmie samemu, to chce zrobić do końca a nie spinać łańcuch i szukać jakiegoś mechanika.
Może ktoś ma jakiś fajny przyrząd do polecenia, co "nie rujnuje a zakuje" ;)

Awatar użytkownika
novy
A+B
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Postautor: novy » 15 sty 2017, 22:30

Punktak i młotek
DL650 K5 Blue

psikor
AM

Postautor: psikor » 15 sty 2017, 22:39

novy pisze:Punktak i młotek

Na to wychodzi. Miejscowy mistrz, który mi to ostatecznie zakuł posłużył się właśnie takimi narzędziami ;-) (chyba o tym pisałem)
Dodał przy tym, że testował różne zakuwarki, ale ostatecznie doszedł do wniosku, że te poniżej kilku tysięcy są do niczego...

Awatar użytkownika
kalinago
A2

Postautor: kalinago » 15 sty 2017, 23:04

Niestety zwykły punktak nie ma końcówki dostosowanej do wymiarów i kształtu gniazda na sworzniu, więc bym nie zaryzykował, nawet gdyby mi to proponował tzw. fachowiec.
Tak więc odpowiedni do rozmiaru łańcucha trzpień zakuwający jest IMO konieczny.
Na jakimś filmiku widziałem, że warto zmierzyć wielkość spęczenia po zakuciu, które - jeśli dobrze pamiętam, - ma być 0,5 mm ponad średnicę nominalną sworznia.
Ale tego trzeba by poszukać w jakichś wymaganiach dla łańcuchów DID.

Awatar użytkownika
novy
A+B
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Postautor: novy » 16 sty 2017, 14:15

Napisałem o tym punktaku i młotku raczej humorystycznie ale ....
Jak byłem jeszcze piękny i młody to we wszystkich sprzętach typu wsk , mzk tak zakuwałem i nic się nigdy nie stało. Wiem, inne siły itd. jednak spotkałem się już kilka razy z opisami że ludzie zakładają tylko spinkę i też nic się nie dzieje, więc może jednak rozbicie punktakiem i dodatkowo założenie spinki ?
Teoretycznie jak ktoś solidnie to zaklepie to nic się nie ma prawa stać.
Poprawcie mnie jeśli się mylę ....
DL650 K5 Blue

Awatar użytkownika
kalinago
A2

Postautor: kalinago » 16 sty 2017, 15:49

Łącznik na spinkę to coś innego niż łącznik do zakuwania. Spinki nie da się zakuć.

Awatar użytkownika
SimOn!
A
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Postautor: SimOn! » 18 sty 2017, 03:10

Ej ale serio szkoda wam (nawet raz na ruski rok) kilkadziesiąt złotych za zakucie łańcucha w warsztacie?
A z drugiej strony, TAK zapinka to nie zło i też dobrze działa :D nie demonizujmy OKI ;)
Zdrówko :!: :mrgreen:
DL650 AK7 Mała Czarna Suza ]:->

Awatar użytkownika
kalinago
A2

Postautor: kalinago » 18 sty 2017, 12:10

SimOn! pisze:Ej ale serio szkoda wam (nawet raz na ruski rok) kilkadziesiąt złotych za zakucie łańcucha w warsztacie?

Przyjemność ze zrobienia tego samodzielnie: bezcenna ;)

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Postautor: Centrino » 18 sty 2017, 15:32

Ja miałem spinkę w BeeMce wcześniej, zdarzyło się, że spadła (odwrotnie założyłem) ale jakimś cudem, nie wiedząc, że spadła do domku dojechałem.
Trasa była z Mazur na Dolnyśląsk, kiedy spadła?? Nie wiem, w domu zauważyłem.

Spinkę założyłem nową i do końca już była na swoim miejscu.

Natomiast rozpięcie łańcucha jest bardzo groźne. W momencie gdyby doszło do rozpięcia łańcucha to skutki mogły by być dość drastyczne.
JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8

Wróć do „Inne do Vstrom-a”