Sakwy do DL. Pomoc w wyborze.

Wszystko o bagażu i wszelkich udogodnieniach dla turystyki.
the.matr
A1
Posty: 20
Rejestracja: 27 maja 2019, 19:18
Lokalizacja: Warszawa

Sakwy do DL. Pomoc w wyborze.

Post autor: the.matr »

Cześć! Mam pytanie do użytkowników sakw i tych obeznanych w temacie. Obecnie przy kilkudniowych wojażach z plecaczkiem użytkuję zestaw kufrów - centralka Givi V47 i boczne Givi E22. Ogólnie jestem zadowolony, ale oszczędny bagaż na parę dni dla 2 os. to max co te kufry pomieszczą. Jeszcze gorzej jest w chłodniejsze dni gdzie trzeba brać grubsze ciuchy, podpinki itd. Klapy domykam kolanem i modlę się żeby zamki wytrzymały :).

W związku z tym szukam czegoś większego na boki. Nie zamierzam wydawać 2 tys. zł na komplet kufrów. Mógłbym kupić po taniości zestaw Givi E360 i problem byłby rozwiązany, ale nie. Nie ma tak łatwo :). Zdecydowałem się na zakup sakw.

Sakwy bo
- bardziej niezawodne (plastik nie pęknie, zaczep nie puści, zamek się nie zatnie, kluczyk się nie zgubi)
- łatwiej upchać rzeczy (szczególnie te bardziej kanciaste) w worek niż bawić się w tetris w nieforemnych kufrach
- można bez problemu przytroczyć coś na zewnątrz, dzięki czemu mamy więcej miejsca w środku na inne rzeczy
- można je kompresować w zależności od stopnia wypełnienia

Sprawa wygląda tak, że w trasy jeżdżę głównie z pasażerką, a większość sakw w atrakcyjnych cenach jest montowana na zasadzie przekładania pasów przez siedzenie pasażera. Np. te od 21brothers*:
http://www.21brothers.eu/21brothers.eu/SAKWY_30L.html
*mają jeszcze takie zapinane tylko na stelaż, ale niekompatybilne z moim (patrz fot.).

Są też droższe od przezswiat.eu, bez pasów, mają fajny system oparty o dodatkową płytę:
https://przezswiat.eu/produkt/bagaz/sak ... conds-40l/
lub z pasami od nich
https://przezswiat.eu/produkt/bagaz-mot ... lus-2x30l/

Te od 21brothers mają wszystko co potrzebuję ale nie jestem pewien czy przez pasy nie pogorszą warunków podróżowania plecaczka. Te najdroższe od PrzezŚwiat są najlepsze bo nieco większe i mają b. fajny system przypinania, ale ta cena... 500 vs 1500.

Pytanie do Was - Czy ktoś używa tych (albo jeszcze innych) sakw i może podzielić się doświadczeniami? Jeśli używał podobnych z pasami przez siedzenie - czy są one uciążliwe dla pasażera? Np. deformują mocno siedzenie? Może w DL dałoby radę puścić pasy pod siedzeniem?

Dzięki za pomoc!
Mateusz

fot. mojego stelaża:
https://images.esellerpro.com/2189/I/10 ... -800-0.jpg


DL 1000 K2

Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Sakwy do DL. Pomoc w wyborze.

Post autor: motif »

kolega jeździ z tymi od 21Brothers i sobie chwali. Generalnie jakość dobra, z jednym zamkiem chyba miał tylko problem.
Ja sie przymierzam do tych poniżej, adventure specs magadan panniers, trochę drogie ale funt jak i reszta spadły ostatnio znacznie.
Magadany wiem że są niedozdarcia...

Obrazek



Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Sakwy do DL. Pomoc w wyborze.

Post autor: Smerfciamajda »

Jak bym mial kupować na wyprawy to mym wziął system Red Mamuta z tym systemem łatwego wyciągania. Wyglądają bardzo solidnie i przemyślanie.

Natomiast ja dziś podszedłem do montażu sakwy rowerowej Sport Arsenal 312.
Jeżdżą do roboty czy wokół komina ze Smerfetką mam za mało miejsca w kufrze.

Polska firma Crosso oferuje nawet adapter montażowy dla motocykli do swoich sakw rowerowych więc dlaczego nie?

Sakwa jest bardzo pojemna i ma usztywnienie pleców. Muszę tylko dopracować montaż na stelażu Givi i będzie cyc.
Za 190zl

Obrazek



Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1313
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: Sakwy do DL. Pomoc w wyborze.

Post autor: bojaco »

Z Waszych doświadczeń, czy tego typu sakwy są zaprojektowane w sposób, który po ich montażu gwarantuje, że nie będzie się przypalać od wewnętrznej strony przy wydechu.


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Sakwy do DL. Pomoc w wyborze.

Post autor: motif »

większość sakw z np Giant Loop jest wyposażona w osłone od rury, ma rogala z tego firmy i taka osłona w zestawie.
Wszystko zależ y jaki się ma wydech i w którym miejscu, jak też jaki stelaże.

Obrazek
Ocena: 5.88235%



Awatar użytkownika
Old Donkey
A+B+C
Posty: 1825
Rejestracja: 05 maja 2018, 13:53
Lokalizacja: Katowice

Re: Sakwy do DL. Pomoc w wyborze.

Post autor: Old Donkey »

tu gościu zrobił fajne zestawienie tego co dostępne

https://adventure-motorcycling.com/adve ... 20-review/



the.matr
A1
Posty: 20
Rejestracja: 27 maja 2019, 19:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sakwy do DL. Pomoc w wyborze.

Post autor: the.matr »

Wygląda na to, że opcja ekono - 21Brothers to niezły, sprawdzony wybór. Mnie tylko ciągle zastanawia jak to jest w DLu z tymi pasami, gdzie biegną i czy przeszkadzają pasażerowi. Ktoś ma jakieś doświadczenia?


DL 1000 K2

michau
A2
Posty: 201
Rejestracja: 17 lut 2020, 22:10

Re: Sakwy do DL. Pomoc w wyborze.

Post autor: michau »

Pasy pomagają w mocowaniu. Jak przypniesz sobie sakwy bocznymi pasami to te z siedzienia możesz już sobie odpisać.
Po za tym możesz je umieścić pod siedzeniem, a nie na. I już nie przeszkadzają.
Powyższe patenty sprawdzałem w Red Mamutach. Tylko nie tych z płytkami alu.

21 brothers powinno być podobnie, a jak Ci się podobają to ta nowa wersja 'na językach' jest wygodna.
Ocena: 5.88235%



the.matr
A1
Posty: 20
Rejestracja: 27 maja 2019, 19:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sakwy do DL. Pomoc w wyborze.

Post autor: the.matr »

michau pisze:Pasy pomagają w mocowaniu. Jak przypniesz sobie sakwy bocznymi pasami to te z siedzienia możesz już sobie odpisać.
Po za tym możesz je umieścić pod siedzeniem, a nie na. I już nie przeszkadzają.
Powyższe patenty sprawdzałem w Red Mamutach. Tylko nie tych z płytkami alu.

21 brothers powinno być podobnie, a jak Ci się podobają to ta nowa wersja 'na językach' jest wygodna.
Czyli jak rozumiem po przypięciu do stelaża pasy pełnią raczej funkcję zabezpieczającą, nie przenoszą bezpośrednio ciężaru? Cenne info, dziękuję. Rozwiewa to moje wątpliwości. Nowej wersji 21Brothers niestety nie da rady zamontować na moim stelażu (patrz fotka z pierwszego posta).

Jeszcze jedno pytanie. Jak z udźwigiem takich sakw? Domyślam się, że każdy model jest inny ale zastanawiam się jak ogólnie wypadają w porównaniu do kufrów, gdzie niby producent daje jakieś tam limity.


DL 1000 K2

michau
A2
Posty: 201
Rejestracja: 17 lut 2020, 22:10

Re: Sakwy do DL. Pomoc w wyborze.

Post autor: michau »

Widziałem te fotkę i nie wiem co w tym stelażu nie pozwala na montaż tych sakw z językami

O wagę to lepiej dopytaj u producentów sakw. Ja swoje testuję raptem kilka dni i ciężarów nie miałem nawet okazji do nich wrzucić.
Domyślam się jednak, że producenci kufrów podają niskie wartości 'na wszelki wypadek' a nikt tego potem nie przestrzega.
21brothers zjeździły świat kilka razy. Wielu polskich globtroterów ich używało. A na długie wyjazdy raczej trochę rzeczy zabrali

PS. Taki slogan jeszcze apropos Twoich rozważań wagowo / objętościowych. Overpacked = unprepared



the.matr
A1
Posty: 20
Rejestracja: 27 maja 2019, 19:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sakwy do DL. Pomoc w wyborze.

Post autor: the.matr »

Dostałem info bezpośrednio od 21Brothers, że do nowego typu sakw potrzebny jest stelaż z górną rurą bez żadnych bolców/przeszkód lub chociaż z 10 cm wolnej przestrzeni. Po wysłaniu fotek stelaża dostałem info, że dla mnie stary typ. Górny poprzeczny zaczep da się odkręcić, ale pozostaje nadal przyspawane prostokątne wzniesienie.
michau pisze:PS. Taki slogan jeszcze apropos Twoich rozważań wagowo / objętościowych. Overpacked = unprepared ObrazekObrazek
Weź powiedz to mojej kobiecie :D


DL 1000 K2

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Sakwy do DL. Pomoc w wyborze.

Post autor: Struna »

A zobacz na ofertę @Neno - ma tutaj temat z fotkami i opisami


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

the.matr
A1
Posty: 20
Rejestracja: 27 maja 2019, 19:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sakwy do DL. Pomoc w wyborze.

Post autor: the.matr »

No to zdecydowałem, że wezmę sakwy z pasami. Nie powinny przeszkadzać w jeździe z plecaczkiem. Co według Was lepiej brać? 21Brothers po dozbrojeniu w dodatki wychodzi mi 765 zł. Red Mamut najtańsze 879 zł. Czy któreś waszym zdaniem są ciekawsze? 21B. są na rynku dłużej to wiem.

Linki do obu modeli:
http://www.21brothers.eu/21brothers.eu/SAKWY_30L.html
https://przezswiat.eu/produkt/bagaz-mot ... lus-2x30l/


DL 1000 K2

Voytec_P
A1
Posty: 64
Rejestracja: 29 lip 2019, 06:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sakwy do DL. Pomoc w wyborze.

Post autor: Voytec_P »

Ja u siebie sakwy na pasy zamontowalem do stelaży w taki sposób:
20200513_183912.jpg


Varadero 125 -> DL650 AK7

Awatar użytkownika
Old Donkey
A+B+C
Posty: 1825
Rejestracja: 05 maja 2018, 13:53
Lokalizacja: Katowice

Re: Sakwy do DL. Pomoc w wyborze.

Post autor: Old Donkey »

lomo wypuściło nowe 30l sakwy "przygodowe" ;) :D , moim zdaniem w dobrej cenie

https://www.lomo.co.uk/acatalog/Motorcy ... ml#SID=118

LOMO.jpg
LOMO.jpg (77.29 KiB) Przejrzano 4762 razy

https://www.lomo.co.uk/acatalog/Motorcy ... -Bags.html
Ocena: 5.88235%



Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Sakwy do DL. Pomoc w wyborze.

Post autor: Struna »

Lomo to mnie się kojarzy z aparatem Smiena :)


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1227
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: Sakwy do DL. Pomoc w wyborze.

Post autor: SimOn! »

Voytec_P pisze:
11 cze 2020, 08:58
Ja u siebie sakwy na pasy zamontowalem do stelaży w taki sposób:
A ostra krawędź tego płaskownika nie przetnie Ci pasa?


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

Voytec_P
A1
Posty: 64
Rejestracja: 29 lip 2019, 06:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sakwy do DL. Pomoc w wyborze.

Post autor: Voytec_P »

SimOn! pisze:
28 wrz 2020, 22:50
Voytec_P pisze:
11 cze 2020, 08:58
Ja u siebie sakwy na pasy zamontowalem do stelaży w taki sposób:
A ostra krawędź tego płaskownika nie przetnie Ci pasa?
Poki co nie przecięła i nic na to nie wskazuje, a już chyba 10 tys km z nimi zrobiłem w tym roku raz załadowanymi, raz pustymi. Ogolnie ze stelażem problemow nie mam, w ciągu tego czasu zgubiłem tylko jeden motylek, ale musiałem za lekko przykręcić.
Ocena: 5.88235%


Varadero 125 -> DL650 AK7

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sakwy do DL. Pomoc w wyborze.

Post autor: Lord »

Dobra żeby nie było żę nie mówiłem :) Mam, używam, jako cenowa alternatywę do tych droższych :) Zaleta- cena, łatwość montażu, wada mała pojemność. Nie wiem jak z wytrzymałością za mało km ze mną zrobiły raptem 3 wyjazdy.

Ale żeby nie było że nie mówiłem bo znowu są dostępne:

https://www.xlmoto.pl/akcesoria-motocyk ... O-SAD-SIDE
war3.jpg
war3.jpg (505.7 KiB) Przejrzano 4527 razy


DL650A L8

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Sakwy do DL. Pomoc w wyborze.

Post autor: gorghu »

A ja ostatnio trafiłem na fajne sakwy od Givi - model GRT718
Screenshot_2020-10-15 Amazon com Givi GRT718 Pair Waterproof Saddlebags for Adventure Motorcycles Dual Sport Enduro 15 Lite[...].png
Screenshot_2020-10-15 Amazon com Givi GRT718 Pair Waterproof Saddlebags for Adventure Motorcycles Dual Sport Enduro 15 Lite[...].png (902.42 KiB) Przejrzano 4521 razy


Wodoszczelne, 2x15 litrów. W sam raz na krótkie wypady. Tylko cena zaporowa (bo coś ok 700 - 800 zł)


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

ODPOWIEDZ

Wróć do „Turystyka, Bagaż”