Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Forum na tematy których nie ma w innych częściach forum
Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: Smerfciamajda »

Kierownik motocykla byl na bani?



Tags:

Awatar użytkownika
Trevor
A+B
Posty: 566
Rejestracja: 05 paź 2016, 20:13
Lokalizacja: PK

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: Trevor »

Smerfciamajda pisze:Kierownik motocykla byl na bani?
No niestety.47 latek z ułańską fantazją :(


W życiu musi być i dobrze i źle, bo kiedy jest tylko dobrze to niedobrze.

DL 650 2006

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: Smerfciamajda »

Ja kiedyś po pijaku nie byłem w stanie rowera przyprowadzić pod dom wracajac od kumpla.
Przyprowadzić rower a co dopiero jechać motocyklem.


Kozak



Awatar użytkownika
Pawian
A+B
Posty: 794
Rejestracja: 07 sie 2018, 00:53
Lokalizacja: Kraków

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: Pawian »

https://m.interia.pl/raportdrogowy/news,nId,4592434

I kolejna tragedia... Szkoda chłopaka.

Tapatalknięte


Honda Varadero XL 125 >> V-Strom 650 AL2 Rudy :)

Pizzaro
A1
Posty: 26
Rejestracja: 22 sie 2019, 19:31

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: Pizzaro »

Pawian pisze:https://m.interia.pl/raportdrogowy/news,nId,4592434

I kolejna tragedia... Szkoda chłopaka.

Tapatalknięte

Czytałem kilka (więcej nie dałem rady) komentarzy pod wiadomością, ręce opadają, nie wierzę, że ludzie są, aż tak głupi by je pisać, chodzi po prostu o podzielenie społeczeństwa przy każdej okazji, na każdym kroku.



kaloryferarz
A+B+C
Posty: 1209
Rejestracja: 03 maja 2020, 21:19
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: kaloryferarz »

Co ja wczoraj odwaliłem, to głowa mała. Jeżdżę ostatnio sporo na moto, ale też się odchudzam, bo żadnych ciuchów moto nie jestem w stanie dobrać. Postanowiłem wskoczyć na rower, którego zresztą nie lubię. Na jednym łuku drogi z górki poszedłem w zakręt jak dzik w pomidory. Ja pierdziu mało się nie zabiłem! Kąt nachylenia tym rowerem to miałem spokojnie niżej jak 45 stopni i do tego z 50 km/h. Że się tam wziąłem i nie wyprdlliłem w kogoś lub coś, to nie wiem jak się stało. Inni którzy mnie mijali w tamtym miejscu chyba zauważyli co odwaliłem, bo byłem dość bacznie obserwowany. Eh. Muszę sprawdzić gacie, bo pewnie jest zdrapka. Ot, takie przyzwyczajenie z moto z tymi zakrętami.


Romet Komar 2350 -> Honda Shadow 500 -> Yamaha XJ6 Diversion -> DL 650 AL9 -> Burgman 400 2010 :)

Awatar użytkownika
Colto
A+B
Posty: 509
Rejestracja: 25 lip 2019, 11:15
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: Colto »

Następny artysta...

https://piotrkowtrybunalski.naszemiasto ... c1-7790664

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam,

Mariusz
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Suzuki V-Strom DL1000 AL9 (2019r.)

Ronald
AM
Posty: 2
Rejestracja: 13 lip 2020, 18:03

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: Ronald »

A propo niebezpieczeństw.. szukam gościa który mnie w kwietniu zeskrobywał z asfaltu. Chyba na V-stromie jeździł ( tak mi się wydaje -chwilowo skupiony byłem na czym innym....) .
W każdym razie ratownik, czarne moto z z głośnymi syrenami i kogutami.
Uratował mi szłapę i wypada podziękować.
Szukam w necie i znaleść gościa nie umiem.
Może ktoś coś?



rasik
A+B
Posty: 905
Rejestracja: 01 maja 2017, 08:57

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: rasik »

Ronald pisze:A propo niebezpieczeństw.. szukam gościa który mnie w kwietniu zeskrobywał z asfaltu. Chyba na V-stromie jeździł ( tak mi się wydaje -chwilowo skupiony byłem na czym innym....) .
W każdym razie ratownik, czarne moto z z głośnymi syrenami i kogutami.
Uratował mi szłapę i wypada podziękować.
Szukam w necie i znaleść gościa nie umiem.
Może ktoś coś?
@Antyks brałes udział w akcji?

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam
RASIK

mój AL3 > LINK :)
mój skradziony DL -> LINK :)

Ronald
AM
Posty: 2
Rejestracja: 13 lip 2020, 18:03

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: Ronald »

rasik pisze:
Ronald pisze:A propo niebezpieczeństw.. szukam gościa który mnie w kwietniu zeskrobywał z asfaltu. Chyba na V-stromie jeździł ( tak mi się wydaje -chwilowo skupiony byłem na czym innym....) .
W każdym razie ratownik, czarne moto z z głośnymi syrenami i kogutami.
Uratował mi szłapę i wypada podziękować.
Szukam w necie i znaleść gościa nie umiem.
Może ktoś coś?
@Antyks brałes udział w akcji?

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Macie na niego jakiś namiar? Telefon?



Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3732
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: crimson »

Pisz na priv do @Antyks


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
Jarek89
A2
Posty: 115
Rejestracja: 16 kwie 2019, 23:15

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: Jarek89 »

Sytuacja pasuje do tego działu, więc tutaj ją opiszę. A więc z racji braku planów na piątkowe popołudnie w połączeniu z faktem że namierzyłem mazowiecki FotoTag by @Lord, postanowiłem go zaliczyć. Wskoczyłem na moto, zalałem do pełna i w trasę. :-) Jadę sobie powoli w korku między samochodami na Dolince Służewieckiej i przed skrzyżowaniem z Wilanowską na wysokości Fosa z prawej strony z pomiędzy samochodów wyłania mi przód Skody :-/, niestety nie było nawet czasu na reakcję i zaliczyłem swojego pierwszego dzwona. Co po kontakcie się działo, jak leciałem nie mam pojęcia, na szczęście mi nic się nie stało, w czym na pewno spory udział miały "szmaty" motocyklowe, bo tak na pewno gnat jakiś by bolał :-). A w motku trochę gorzej, z tego co zauważyłem to popękany przedni błotnik, zgięta klamka hamulca, pogięte śruby od ciężarków w kierownicy, pęknięty prawy kierunek, urwany prawy set, nóżka hamulca wywinięta do tyłu, no i całe uderzenie chyba gmole przyjęły, bo dobrze do prawego boczna się przytuliły. A i wgnieciony jest jeszcze bak na środku zaraz ponad siedzeniem, nie wiem czym go wgniotłem, chyba nie jajkami bo są całe :-D. No i moto wylądowało w warsztacie:-/. Tak zakończyła się moja piątkową przejażdżka w związku z czym FotoTag dalej nie zdobyty :-)


Jarek
Suzuki DL650 AK7

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3732
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: crimson »

Ważne, że Ty cały!
Ale jak z winą, po czyjej stronie?


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
Jarek89
A2
Posty: 115
Rejestracja: 16 kwie 2019, 23:15

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: Jarek89 »

Wina kierowcy skody, z tego co zapamiętałem to wyglądało tak jak by chciał przeciąć trzy pasy przy wyjeżdżaniu, na dwóch z prawej mu się zatrzymali, no a przed trzecim niestety mnie spotkał :-/. No cały, wieczorem trochę zaczęło wyłazić ból dużego palca prawej stopy i mięsień barku, ale jest ok. :-)


Jarek
Suzuki DL650 AK7

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3732
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: crimson »

No to wydobrzej i napraw moto do zlotu.


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
markflat
A2
Posty: 221
Rejestracja: 29 wrz 2017, 19:05
Lokalizacja: Złotów

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: markflat »

U mnie juz w tym sezonie 4 śmiertelny.... :cry: https://zlotowskie.pl/artykul/smierteln ... ty/1024920 przykre to jest, nie wiem co się dzieje


Suzuki Dl 650 AL0 2010 ABS

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: Centrino »

@Jarek '89 - dobrze, że Ty w sumie z niewielkimi obrażeniami. Motocykl się naprawi, byle do zlotu :)


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
Jarek89
A2
Posty: 115
Rejestracja: 16 kwie 2019, 23:15

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: Jarek89 »

@crimson, @Centrino wielkie dzięki :-) no tez się cieszę że tylko tak się skończyło, bo gdybym jechał jak ziomek przede mną na Trampku to mogło by być gorzej. A co do zlotu to trochę czasu jeszcze jest więc moto powinno być gotowe :-)


Jarek
Suzuki DL650 AK7

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: Struna »

Miałem podobnie ze trzy lata temu i też skodziarz się wyłonił bez zatrzymania z przecznicy, chyba też chciał przeciąć od razu dwupasmówkę.
Tyle że ja zdążyłem odbić w nadziei że się gamoń ogarnie i zatrzyma - niestety się nie zatrzymał, położyłem moto na pasach i szlifem w jego próg poszło.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Robert_L
A2
Posty: 264
Rejestracja: 21 gru 2019, 19:21
Lokalizacja: Bobowa

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: Robert_L »

Jarek '89 pisze:Sytuacja pasuje do tego działu, więc tutaj ją opiszę. A więc z racji braku planów na piątkowe popołudnie w połączeniu z faktem że namierzyłem mazowiecki FotoTag by @Lord, postanowiłem go zaliczyć. Wskoczyłem na moto, zalałem do pełna i w trasę. :-) Jadę sobie powoli w korku między samochodami na Dolince Służewieckiej i przed skrzyżowaniem z Wilanowską na wysokości Fosa z prawej strony z pomiędzy samochodów wyłania mi przód Skody :-/, niestety nie było nawet czasu na reakcję i zaliczyłem swojego pierwszego dzwona. Co po kontakcie się działo, jak leciałem nie mam pojęcia, na szczęście mi nic się nie stało, w czym na pewno spory udział miały "szmaty" motocyklowe, bo tak na pewno gnat jakiś by bolał :-). A w motku trochę gorzej, z tego co zauważyłem to popękany przedni błotnik, zgięta klamka hamulca, pogięte śruby od ciężarków w kierownicy, pęknięty prawy kierunek, urwany prawy set, nóżka hamulca wywinięta do tyłu, no i całe uderzenie chyba gmole przyjęły, bo dobrze do prawego boczna się przytuliły. A i wgnieciony jest jeszcze bak na środku zaraz ponad siedzeniem, nie wiem czym go wgniotłem, chyba nie jajkami bo są całe :-D. No i moto wylądowało w warsztacie:-/. Tak zakończyła się moja piątkową przejażdżka w związku z czym FotoTag dalej nie zdobyty :-)
Najważniejsze ze jesteś cały!.
Ciekawi mnie gdzie naprawiasz motor, oddałeś do salonu suzuki, kto pokrywa koszty itp. Sam coraz więcej jeżdżę i na przyszłość taka wiedza by mi się przydała.


DL 650 xt 2016r.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólne”