Tomtom 550 i asystent google.

Wszystko co może świecić, dzwonić, błyskać, wyświetlać itp..
Wszystko przez co przepływa prąd.
slash
A2
Posty: 276
Rejestracja: 26 sty 2020, 14:14

Tomtom 550 i asystent google.

Post autor: slash »

Hej,
po zapoznaniu się z ostatnimi wątkami dot. nawigacji, zdecydowałem się na zakup TT. Podłączyłem sobie do niego telefon i interkom i generalnie wszystko mi działa, poza możliwością wyzwalania asystenta google przyciskiem "telefon" po prawej stronie TT. Nie jest to dla mnie duża sprawa, bo na interkomie mogę wyzwalać komunikaty asystenta, ale lubię jak wszystko mi działa ;)

Działa Wam ten przycisk? Mi to poprawnie funkcjonuje tylko gdy telefon jest odblokowany (a interkom midland nie ma z tym problemów).

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Tomtom 550 i asystent google.

Post autor: motif »

ciekawe, muszę sprawdzić bo nawet nie wiedziałem ze tam jest taki przycisk.
Rozumiem że wtedy się włącza nawigacja w telefonie dodatkowo.



slash
A2
Posty: 276
Rejestracja: 26 sty 2020, 14:14

Re: Tomtom 550 i asystent google.

Post autor: slash »

Hm, raczej tu chodzi o to, żeby tym przyciskiem w prawym dolnym rogu ekranu TT wyzwolić asystenta google ze sparowanego telefonu i tym samym móc wykonać komendę głosową.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Tomtom 550 i asystent google.

Post autor: motif »

slash pisze:Hm, raczej tu chodzi o to, żeby tym przyciskiem w prawym dolnym rogu ekranu TT wyzwolić asystenta google ze sparowanego telefonu i tym samym móc wykonać komendę głosową.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
a, to o to chodzi.
tu jest opisany problem z tym asystentem, podobno power saving (oszczędzanie baterii) przeszkadza

https://discussions.tomtom.com/en/discu ... -assistant

spróbuj wyłączyć to.



slash
A2
Posty: 276
Rejestracja: 26 sty 2020, 14:14

Re: Tomtom 550 i asystent google.

Post autor: slash »

Ciekawy trop, dzięki! Sprawdzę później, ale wydaje mi się, żu raczej nie powinno być problemu, bo interkom umie to ogarnąć, a apki żadnej nie mam.

Jeszcze mam pomysł, żeby sprawdzić przy zmianie protokołu HSP i A2DP

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3042
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Tomtom 550 i asystent google.

Post autor: gorghu »

slash pisze:Ciekawy trop, dzięki! Sprawdzę później, ale wydaje mi się, żu raczej nie powinno być problemu, bo interkom umie to ogarnąć, a apki żadnej nie mam.
Kwestia ogarnięcia protokołu Bluetoth przez dane urządzenia. Interkom może akurat lepiej to ogarnia. Sprawdź sobie jeszcze na telefonie w opcjach BT dla TomToma co telefon udostępnia i i na co pozwala. Być może np kanał multimedialny jest zablokowany.


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

slash
A2
Posty: 276
Rejestracja: 26 sty 2020, 14:14

Re: Tomtom 550 i asystent google.

Post autor: slash »

Posprawdzałem wszystko, nie działa mi to. Jakby ktoś z posiadaczy mógł powiedzieć, czy u Was jest tak samo, byłoby miło ;)

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tomtom 550 i asystent google.

Post autor: Lord »

U mnie działa. Sparowany TT z Telefonem (Motorola), Telefon z interkmem, TT z interkomem. Po nacisnięciu w TT słuchawki wyzwala asystenta, ale nie korzystam bo w interkomie tez mam po przciskiem dolnym wyzwolenie asystenta. (Intercom Cardo)


DL650A L8

slash
A2
Posty: 276
Rejestracja: 26 sty 2020, 14:14

Re: Tomtom 550 i asystent google.

Post autor: slash »

Lord pisze:U mnie działa. Sparowany TT z Telefonem (Motorola), Telefon z interkmem, TT z interkomem. Po nacisnięciu w TT słuchawki wyzwala asystenta, ale nie korzystam bo w interkomie tez mam po przciskiem dolnym wyzwolenie asystenta. (Intercom Cardo)
I działa Ci też jak masz ekran zablokowany? (Bo mi tylko przy odblokowanym działa, mam też dodane inteligentne odblokowanie, jak TT jest sparowane).

A jaką masz wersję androida?

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2456
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Tomtom 550 i asystent google.

Post autor: Smerfciamajda »

Na pocieszenie dodam że ze srajfonem i Siri też działa jak chce. Właśnie z powodu blokowania ekranu.



Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tomtom 550 i asystent google.

Post autor: Lord »

Chmm no działa na wygaszonym ekranie, jak i zablkowanym jak i odbokowanym Motorola G6 Android 9,

Ale faktze kolejnośc parowania chyba ma znaczenie bo wczesnie zestawienie 3 urządzęń losowo mi działało. No i jak wygasi się ekran w TT to nie zwsze się prawidłowo paruje ponownie czasami lepiej zrestartować TT. Czyli nie jest ideolo ale jakoś sie tam da.

Ale moja motka nie jest bez wad potrafi losowo obniżac jakosc dzwieku dla mikrofonu dla róznych połaczęń (w rozumieniu podczas korzystania z intercomu), i raz jest mnie słychac słabo, a raz normalnie, i zadne tu manipulowanie ustawieniami głośności nic nie zmienia.


DL650A L8

ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria elektryczne i elektroniczne”