Obniżenie małego DLa

Wszystko co o motocyklach V-strom powiedzieć i wiedzieć można. Pytania, odpowiedzi, dyskusje.
Awatar użytkownika
Kuba
A1
Posty: 83
Rejestracja: 30 cze 2017, 09:59

Re: Obniżenie małego DLa

Post autor: Kuba »

Uszy do góry.. , będzie git


Motorynka , Ogar , Jawa 350 , Suzuki 550 katana , Suzuki dl-650 , BMW R1200 GS , BMW R 1250 GS

VALDI62
A1
Posty: 81
Rejestracja: 13 gru 2017, 21:49
Lokalizacja: Żory

Re: Obniżenie małego DLa

Post autor: VALDI62 »

Kuba pisze:Uszy do góry.. , będzie git
Nie przewiduję innej opcji :D


JAWA 350, BURGMAN 400, HONDA DN01

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Obniżenie małego DLa

Post autor: Struna »

Kuba pisze: Nie słuchaj nikogo o zahaczaniu stopkami czy problemach z parkowaniem na kosie po obniżaniu zawieszenia.
no nie gadaj - jak komuś na seryjnym prześwicie zdarza się w zakręcie przytrzeć stopkę, to przy obniżonym na 100% lepiej nie będzie w tym temacie :)

aczkolwiek - w pełni zgadzam się z tym, że
Kuba pisze:MUSISZ czuć się pewnie na moto zwłaszcza z pasażerem


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
Kuba
A1
Posty: 83
Rejestracja: 30 cze 2017, 09:59

Re: Obniżenie małego DLa

Post autor: Kuba »

Struna , mogę zapytać o Twój wzrost i wagę?
Ocena: 5.88235%


Motorynka , Ogar , Jawa 350 , Suzuki 550 katana , Suzuki dl-650 , BMW R1200 GS , BMW R 1250 GS

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Obniżenie małego DLa

Post autor: Struna »

jakieś 186 cm i 100 kg na sucho :) w "uzbrojeniu" wyjdzie więcej.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
Kuba
A1
Posty: 83
Rejestracja: 30 cze 2017, 09:59

Re: Obniżenie małego DLa

Post autor: Kuba »

Nie mam więcej pytań ... :D


Motorynka , Ogar , Jawa 350 , Suzuki 550 katana , Suzuki dl-650 , BMW R1200 GS , BMW R 1250 GS

VALDI62
A1
Posty: 81
Rejestracja: 13 gru 2017, 21:49
Lokalizacja: Żory

Re: Obniżenie małego DLa

Post autor: VALDI62 »

Z tym przycieraniem stopki to wiadomo jak to jest, ja mam zamiar jeździć spokojnie, co nie znaczy na prosto :D . Z obniżaniem też zobaczę, czy będzie konieczne, po obniżeniu i wyprofilowaniu siedzenia i założeniu podwyższonych butów (wkładka do butów), lub kupie coś z tego typu obuwia, ważne tylko jest to, abym w tych butach nie wyglądał jak Klaun. Jutro jadę zobaczyć kolejną sztukę, to się po przymierzam na spokojnie. Nieznaczne obniżenie motocykla nie będzie miało tak dużego wpływu na jego trakcję, wiadomo trzeba będzie uważać i ostrożniej w zakręty wchodzić, jazdy wycieczkowe, a takie mam zamiar tym moto uprawiać to nie tor wyścigowy, gdzie jazda na kolano i nie tylko stopki przytarte ale również handbary :lol: .


JAWA 350, BURGMAN 400, HONDA DN01

Awatar użytkownika
raduch85
A+B
Posty: 686
Rejestracja: 21 mar 2018, 11:17
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Obniżenie małego DLa

Post autor: raduch85 »

Witam
Odświeżę troszkę temat.
Powiedzcie drodzy kierownicy i kierowniczki jak poszło obniżanie.
Mam 173 cm wzrostu i przymierzam się do "lytra" w nowej budzie tak 2017r.
Najgorsze jest to, że nie mam jak się przymierzyć do moto bo w mojej okolicy nic nie ma w salonach ;( a jedna sztuka urzekła mnie ale stoi do sprzedania az pod wawą.
Jedno co powiem to na GS 800 z kanapą enduro siedziałem dotykając palcami, no może poprzednią częścią stopy podłoże. Na gs1200 adv czułem się jak dziecko na koniu nogi w górze :) zero kontaktu z podłożem, mogłem pomarzyć żeby spionować moto :)
Pozdrawiam i dzięki za jakiekolwiek info w temacie.


Yamaha Diversion 600--> Yamaha FZS600 --> V-Strom 1000XT AL8

Awatar użytkownika
KIERAS
A2
Posty: 212
Rejestracja: 03 lut 2017, 09:54
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Obniżenie małego DLa

Post autor: KIERAS »

Nie wiem jak w nowym ale w starym dlu obniżyłem kości o 3 cm i jest gicior. Wzrost 175 waga 88


Suzuki DL 1000 K4

Rudi
A1
Posty: 34
Rejestracja: 29 sie 2017, 20:25

Re: Obniżenie małego DLa

Post autor: Rudi »

Ja przerabialem te kwestie/watpliwosci w zeszlym roku. przymierzalem sie do zakupu 1000. Probowalem uzywke 2-3 letnia chyba /nie pamietam dokladnie/ i niestety odpuscilem calkowicie przerazony jej wysokoscia i ogolnym komfortem siedzenia i dosiegania podlogi. Przy moich 172 cm mialem naprawde problem aby to ogarnac.
Zupelnie jednak inaczej wyglada sytuacja na nowym modelu - tym obecnym. Na nim bylo juz zupelnie inaczej, czyt. duzo lepiej. Odczucie bardzo zblizone a nawet to samo co na nowej 650ce! Wyglada na to ze kanapa jest zupelnie inaczej i lepiej wyprofilowana - w kazdym razie komfort pod tym wzgledem mialem duzo wiekszy porownujac do starszej wersji. Bylo na tyle spoko ze bralem pod uwage zakup jednak ... to nowy model wiec kasa wiadomo jaka! Zainteresowalem sie wiec 650 i finalnie, po jazdach testowych i ocenie mojej "swinki", wlasnie to Przecudo zakupilem! :)
Zdarzylem zrobic niewiele km przed zima i komfort nie byl zly- mimo obaw na poczatku zaczalem go juz czuc i nie bylo wiekszych problemow z sieganiem podlogi. Mimo to, teraz podczas zimy i na poczatek , dalem do obnizenia i przerobki kanape. Poza tym ze sama kanapa wyglada swietnie :) to spodziewam sie ze odczuwalny "efekt wysokosciowy" bedzie znacznie lepszy - nie mialem jeszcze okazji tego pokosztowac!
Jesli nadal nie bedzie to jeszce TO, to w zanadrzu mam jeszcze caly czas obnizenie na kosciach - to kolejne kilka cm!
Dam znac jak juz wreszcie cos uda sie pojezdzic!


Drag Star 1100 > VSTROM 650 XT 2017 /Szerszen/

Rudi
A1
Posty: 34
Rejestracja: 29 sie 2017, 20:25

Re: Obniżenie małego DLa

Post autor: Rudi »

Siedzisko.jpg
... uzupelniam. Wczoraj zainicjowalem sezon i nakrecilem prawie 100 km na nowym siedzisku.
Jestem bardzo zadowolony. Obnizenie jest odczuwalne, stojac rowno mam polowe obu stop na podlozu, przy minimalnym pochyle moto stoje pelna stopa. :) Roznica w samopoczuciu jest naprawde duza. Dodatkowo to symboliczne podparcie ledzwi w nowym ksztalcie siedziska naprawde jest odczuwalne i poparwia komfort podczas jazdy.


Drag Star 1100 > VSTROM 650 XT 2017 /Szerszen/

Awatar użytkownika
raduch85
A+B
Posty: 686
Rejestracja: 21 mar 2018, 11:17
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Obniżenie małego DLa

Post autor: raduch85 »

Powiedz mi jakie koszta i czy załatwiałeś to mailowo czy osobiście? Tylko wycinali piankę czy wkładali żel? Ja zastanawiałbym się nad matą grzewcza jak ma kolega Grzegorz. Zawsze w cztery litery cieplej ;)


Yamaha Diversion 600--> Yamaha FZS600 --> V-Strom 1000XT AL8

Kuba76
A1
Posty: 97
Rejestracja: 24 kwie 2020, 09:09

Re: Obniżenie małego DLa

Post autor: Kuba76 »

Nam również ze względu na wzrost mojej kobitki zaproponowano obniżenie moto o 3-5 cm , kierowniczka sama lubi pojeździć a opiera się 1/3 stopy na ziemi wiec raczej skorzystamy z tej opcji w razie zakupu, narazie były jazdy próbne , przymiarki itd.w przyszłym tygodniu zdecydujemy co robimy dalej w temacie



Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Obniżenie małego DLa

Post autor: Struna »

Może kup drugą kanapę - obniżoną.
Zmiana to kilkanaście sekund.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Kuba76
A1
Posty: 97
Rejestracja: 24 kwie 2020, 09:09

Re: Obniżenie małego DLa

Post autor: Kuba76 »

To tez jest dobry pomysł , zaraz pojedziemy i jeśli będą mieli w salonie to zapytam czy mogą założyć i zobaczę jaką różnicę robi to dla kierowniczki



koronerr
AM
Posty: 3
Rejestracja: 08 lip 2020, 21:40

Re: Obniżenie małego DLa

Post autor: koronerr »

Szukam namiaru na firmę, która zajmuje się sprzedażą obniżanej kanapy. Na Alledrogo znalazłem jedną ale sądzę, że nie mają monopolu na rynku. Ważne, aby firma była solidna i najlepiej sprawdzona przez Was :)



Awatar użytkownika
Antyks
Administrator
Posty: 2211
Rejestracja: 22 wrz 2016, 18:18
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Re: Obniżenie małego DLa

Post autor: Antyks »

koronerr pisze:Szukam namiaru na firmę, która zajmuje się sprzedażą obniżanej kanapy. Na Alledrogo znalazłem jedną ale sądzę, że nie mają monopolu na rynku. Ważne, aby firma była solidna i najlepiej sprawdzona przez Was :)
Nie lepiej wysłać swoją do obszycia i obniżenia?


Jerzy
Motoambulans DL 650 AK9
https://dlmoto.pl/ Sklep dla motocyklistów
https://rodzinagotuje.pl Przedstawiciel Thermomix

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Obniżenie małego DLa

Post autor: Struna »

koronerr pisze:Szukam namiaru na firmę, która zajmuje się sprzedażą obniżanej kanapy.
Wyślij do Grześka Gnapa z Krakowa - zrobi Ci co tylko zechcesz.
Ocena: 5.88235%


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

koronerr
AM
Posty: 3
Rejestracja: 08 lip 2020, 21:40

Re: Obniżenie małego DLa

Post autor: koronerr »

Struna pisze:
koronerr pisze:Szukam namiaru na firmę, która zajmuje się sprzedażą obniżanej kanapy.
Wyślij do Grześka Gnapa z Krakowa - zrobi Ci co tylko zechcesz.
Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź ;) Kontakt już nawiązałem i będą realizować moje zamówienie.



tomonsv2
AM
Posty: 8
Rejestracja: 03 mar 2022, 22:25

Re: Obniżenie małego DLa

Post autor: tomonsv2 »

Proszę o kontakt do obniżenia kanapy-też chce tak zrobic
Ocena: 5.88235%



ODPOWIEDZ

Wróć do „Motocykle V-strom”