Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Forum na tematy których nie ma w innych częściach forum
Awatar użytkownika
Adri@no
A1
Posty: 37
Rejestracja: 02 paź 2019, 19:26
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Adri@no »

Do mnie też dotarło ostatnio poszerzenie od kolegi @migcool i jestem zadowolony z efektu, realizacja bez problemowo. Jedynie troche zadziera o centralke, ale jest na to rozwiązanie :)
Załączniki
587834AF-62D1-42BE-8BC2-C0FCE0A09BE9.jpeg
F2803688-38B8-4031-9315-66911133C9A7.jpeg


Za dzieciaka: Peugeot Speedfight II -> Honda NSR 125 -> Peugeot Speedfight II 206WRC i długo długo nic...
Od niedawna: na sezonowy rozruch Suzuki Burgman 400 Merc -> i nareszcie docelowe... :D Suzuki V-Strom DL650 AK7 :D

Tags:

Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: staszek_s »

migcool pisze:Panowie, podobna konstrukcja jeździ w DL1000 od jakiegoś roku u sporej grupy ludzi i nie było najmniejszej wzmianki o takiej sytuacji, że coś się zaczęło zsuwać
Potwierdzam, nic się nie zsuwa, jest ok. Jedynie, co mi się nasuwa, to dolna powierzchnia się (co jest oczywiste) ściera, już po kilku postawieniach na twardym podłożu. Ja bym tego od dołu w ogóle nie lakierował, to było mniej widać. Napisy od dołu tez będą fajne tylko zaraz po założeniu.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
migcool
A2
Posty: 152
Rejestracja: 06 maja 2019, 18:08

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: migcool »

staszek_s pisze:
migcool pisze:Panowie, podobna konstrukcja jeździ w DL1000 od jakiegoś roku u sporej grupy ludzi i nie było najmniejszej wzmianki o takiej sytuacji, że coś się zaczęło zsuwać
Potwierdzam, nic się nie zsuwa, jest ok. Jedynie, co mi się nasuwa, to dolna powierzchnia się (co jest oczywiste) ściera, już po kilku postawieniach na twardym podłożu. Ja bym tego od dołu w ogóle nie lakierował, to było mniej widać. Napisy od dołu tez będą fajne tylko zaraz po założeniu.
Mam nadzieję, że uda mi się przejść niedługo z cięciem na laserze Fiber i wtedy rozważę aby całego spodu nie malować ;)


Poszerzenia stopek bocznych motocykla- projektowanie/produkcja/sprzedaż

www.sm-motofeet.com.pl

jacek.m
A2
Posty: 246
Rejestracja: 06 maja 2019, 21:35
Lokalizacja: Siecino k.Złocienica

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: jacek.m »

Ja dzisiaj wysłałem alternator do naprawy ,powodem jest brak ładowania w moim tysiącu. Po demontażu okazało się że w stojane upaliły się przewody ładowania a w kole po przesuwały się magnesy.



Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Lord »

Motek przeszedł mały pzregląd przed nowa trasa:

-dolany płyn chłodzący stan poniżej minimum, wycieków brak oleju nie przybywa, prawdopodobnie stan po odbierze z ASO po wymianie plynu a ja nie zwróciłem uwagi
- podnoszenie zbiornika do dolania płynu upierdliwe, ale da się zrobić i tak zaraz (2 tys) trzeba będzie grubszy przegląd zrobić. Przy okazji czemu te gumki pod zbiornikiem sa przyklejane a nie jakoś inaczej mocowane chyba po to żeby je zgubić :) przy podnoszeniu :)
- naped zweryfikowany no i łańcuch nie przekraca nominału 318,8 - nominał 319,4, ale zdawcza no można byłoby powoli wymieniac i tu dalej dylemat wymieniać cały napęd czy dalej jezdzic, a może tylko zdawcza wymienić. Zobaczymy ale to po weekendzie po litwie na razie poluzowane bliżej 3 cm niz 2.
- jeszcze raz wyosiowane koło przy okazji co do milimetra pomiaru, jakby lepiej mniej "trzaska" na przetaczaniu :) tu ewidetnie zdawcza na wykończeniu

Na razie tyle, motek umyty gotowy do drogi :)


DL650A L8

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Struna »

Zmieniaj zdawczą a nie cuduj ;)


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Lord »

Jak wrócę z Litwy :) komplet już mam więc zdawczą tez :)
Sa zwolennicy i przeciwnicy takich wymian cząstkowych ja jeszcze nie wiem po której stronie jestem :)


DL650A L8

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Struna »

Przeciwnicy to zazwyczaj Ci co w instrukcje wierzą ślepo i rąk przy moto nie brudzą :)


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Lord »

Wymiana całego napędu jak i samej zdawczej nakład pracy podobny, a ponieważ ja już po gwarancji więc rączki i tu i tu ubrudze


DL650A L8

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Centrino »

Gdzie ta sama robota? Przynajmniej o połowę mniej. Do tego dochodzą korzyści finansowe :)


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

janusz.dabro
A1
Posty: 55
Rejestracja: 28 sie 2017, 21:35
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: janusz.dabro »

Centrino pisze:Gdzie ta sama robota? Przynajmniej o połowę mniej. Do tego dochodzą korzyści finansowe :)
Generalnie zachodnie serwisy polecają wymianę samej przedniej w takim przypadku. Zużywa się 2x szybciej. Niektórzy nawet tylko ją obracają przy niewielkim zużyciu. Polska bogaty kraj to serwisy wolą kasować za cały napęd.



Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Struna »

Centrino pisze:Gdzie ta sama robota? Przynajmniej o połowę mniej. Do tego dochodzą korzyści finansowe :)
No dokładnie, gdzie tam nakład podobny, do przedniej nawet koła nie zdejmujesz...


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
Grzechu (Kobyłka)
A+B+C+D
Posty: 2054
Rejestracja: 09 sty 2017, 12:55
Lokalizacja: Opole

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Grzechu (Kobyłka) »

Ja dzisiaj zmieniłem cały napęd.
Stary wytrzymał 39 kkm :D
IMG_20200710_125816.jpg


Honda Transalp 650XL + Suzuki V-Strom DL 1000 ABS 2016
SP6AZE

jacek.m
A2
Posty: 246
Rejestracja: 06 maja 2019, 21:35
Lokalizacja: Siecino k.Złocienica

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: jacek.m »

Dziś doszły po regeneracji części alternatora (uzwojenia i magneto) , pozotał już tylko zamontować. Po zamontowaniu ładowanie powróciło .



klajgus
A1
Posty: 58
Rejestracja: 28 sie 2018, 22:11
Lokalizacja: Okolice Gorzowa i Berlin

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: klajgus »

Lord pisze: - podnoszenie zbiornika do dolania płynu upierdliwe,
Ostatnio tez musiałem dolać jednak nie uśmiechało mi się męczyć ze zbiornikiem, wiec ściągnąłem gumowy wężyk od przelewu przy chłodnicy i szczykawką załatwiłem sprawę, 5min i po robocie.
Ocena: 5.88235%


Suzuki DL650 V-Strom AL2

Awatar użytkownika
Colto
A+B
Posty: 509
Rejestracja: 25 lip 2019, 11:15
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Colto »

Zamocowałem uchwyt do nawi od Marselusa. Wykonanie solidne.

Czekałem dość długo na X-Grip'a do telefonu, bo zamówiłewlm wersję bez kulki z tyłu (tylko takiego można zastosować do tego uchwytu).
Starego X-Gripa miałem na kierownicy, a dokładnie w śrubę mocowania kierownicy.

Stwierdzam, że na Marselusie jest wygodniej, tzn. nie trzeba tak daleko odrywać wzroku od drogi.
ObrazekObrazek

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam,

Mariusz
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Suzuki V-Strom DL1000 AL9 (2019r.)

szakul
A1
Posty: 58
Rejestracja: 26 cze 2019, 16:17

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: szakul »

szakul pisze:@Centrino @Woolkan

Dzięki Panowie, ja z kolei przeleciałem z 7k km i również potwierdzam, że smaruje bardzo dobrze, także w ulewnym deszczu (zwiększam na +50%)... I być może gdzieś mi się coś zapowietrzyło, stąd plamienie ;)

Z pozdrowieniami
Dla Was Panowie i dla potomnych. Sprawa kapania z dyszy smarującej po nocy. Zbierało się po ostatnich moich grzebankach ok 4-5ml po ok 12-14h. Lipa starszna, bo zostawiasz moto pod hotelem, a tam rano plamka, mniejsza lub większa...

Zadzwoniłem w końcu do Pana Grzegorza - sprzedawcy i konstruktora z prośbą o poradę. Grzecznie mnie wysłuchał, choć przypuszczam, że już wiedział w czym problem, ale dał mi się wygadać ;)
Wytłumaczył mi, że pompka jest nowa, ale jako, że leży na magazynie, to zdarza się, że olej w niej zasycha na blaszkach i nie domykają się, stąd może kapać, a także podawać więcej niż powinna na łańcuch.
Rozwiązanie - odpiąć przewody olejowe z jednej i drugiej strony, instalację elektryczną zostawić, podpiąć strzykawke i przepompować benzynę ekstrakcyjną kilka razy. Tak zrobiłem, przepompowalem, zostawiłem z benzyna w środku, znów i znów i tak 0.5l pomału w dwa dni ;) Pomogło, póki co nie kapie. Rozwiązanie nr 2 to takie, że jak nr 1 nie pomoże to Pan wymieni pompkę na nową.
P. S. Kontakt z Panem - super.

Z pozdrowieniami



Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Lord »

Zdawcza wymieniona (odkrecenie elektrykiem bezproblemowe)
Łancuch oceniam na jakies kolejne 8 tyś co powinna dać bardzo dobry wynik około 40 tyś km na jednym :)
Olej i filtr oleju wymieniony

Swiece i filtr powietrze czeka na odbycie BiwakOFF (szkoda dwa razy zdejmowac zbiornik)

czas na kolejne kilometry :)


DL650A L8

Awatar użytkownika
Dziadek3H2M
A+B+C
Posty: 1114
Rejestracja: 04 cze 2018, 15:46
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Dziadek3H2M »

Wymiana klocków przednich po 37500 km, oryginały HH na EBC 2H i jest wyraźnie lepiej. Daleko jednak do AT czy 1050. :(


LWG



DL 650 XT AL5, CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Struna »

Kolejny komplet Metzeler Tourance wpadł przymusowo po tym jak zauważyłem pęknięcia między klockami bieżnika aż do drutów - nie wiem jak do tego doszło, ale zbyt niefajnie to wyglądało aby ryzykować dalszą eksploatację. Przejechały 10 tyś mil, czyli nieco ponad 16 kkm.
Co ciekawe - przednia opona ma nieco inny bieżnik niż dotychczas ( choć to ten sam model ). Ciekawe jak się będzie zachowywać.
Sprawia wrażenie większego ukłonu w stronę off-road, jeśli faktycznie tak będzie, to nawet lepiej jak dla mnie.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólne”