Wydolność pinlocka w HJC RPHA

To wszystko co poza ubraniem ochrania nasze zdrowie.
Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5221
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Wydolność pinlocka w HJC RPHA

Post autor: Struna »

szuwarek pisze:Może się odkształcił przez zimę, bo go nie wypiąłeś i teraz nie przylega jak należy?
Wyjmujesz pinlocka "na zimę" ?
Ja jak założyłem ze trzy lata temu tak tylko zdejmowałem sporadycznie jak dokładniej czyściłem wizjer, a tak to siedzi cały czas na swoim miejscu.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1331
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: Wydolność pinlocka w HJC RPHA

Post autor: bojaco »

Wyjmuję, co rok, na zimę jak nie jeżdżę. Jedyny przypadek zaparowania pinlocka miałem tej wiosny na jednym wyjeżdzie. Było zimno i jakoś tak wysoko naciągnąłem kominiarkę na twarzy. Po odkryciu ust już było dobrze.


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5221
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Wydolność pinlocka w HJC RPHA

Post autor: Struna »

Ale wyjmujesz bo taki masz sposób/kaprys, czy gdzieś takie wytyczne znalazłeś ?
Ja jak wspomniałem wyjmuję czasem na chwile jak cały wizjer sobie dokładnie czyszczę, co ma miejsce może ze dwa, trzy razy w sezonie, a całą resztę czasu siedzi na swoim miejscu i nie mam problemu z jego parowaniem.
Fakt, że nie trzymam kasku w blaszaku gdzie gradient temperatur jest ogromny ( a więc i kondensacja ).
Ale może to i jest dobry sposób aby na zimę zdjąć i przechować w dobrych warunkach.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1331
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: Wydolność pinlocka w HJC RPHA

Post autor: bojaco »

Nie zastanawiałem się nad tym do momentu kiedy przeczytałem takie zalecenie w którymś z miesięczników motocyklowych. Pomyślałem, że coś może być na rzeczy.


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5221
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Wydolność pinlocka w HJC RPHA

Post autor: Struna »

Głowy nie dam, ale chyba przy pierwszym pinlocku czytałem do niego "instrukcję" i było coś o suszeniu gdy jego wydajność spada.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

slash
A2
Posty: 276
Rejestracja: 26 sty 2020, 14:14

Re: Wydolność pinlocka w HJC RPHA

Post autor: slash »

Dzięki za wszystkie rady. Dziś dostałem nowego pinlocka, póki co wygląda że jest ok. @szuwarek, tak jak pisałem wcześniej, kask był kupiony z 3 miesiące temu, więc o jakimś zużyciu materiału być nie może. Latam bez kominiarki.

Ciekawe z tym wyjmowaniem, ja w sumie zawsze byłem uczony, żeby nie wyjmować pinlocka, bo właśnie po kilku takich montażach/demontażach może się odkształcić (ale to nie wiedza ekspercka, czy z literatury, raczej wynikająca z doświadczeń). Tu w sumie nie wiem, jak taki dobrze dopasowany pinlock miałby się odkształcić będąc na szybie..


Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1331
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: Wydolność pinlocka w HJC RPHA

Post autor: bojaco »

Za eksperta absolutnie się nie uważam, napisałem to, o czym sam kiedyś się dowiedziałem. A czy to prawda? Wiesz, z rzeczami jest tak, że czasami żyją własnym życiem i wymykają się ogólnie przyjętym wyobrażeniom.


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

slash
A2
Posty: 276
Rejestracja: 26 sty 2020, 14:14

Re: Wydolność pinlocka w HJC RPHA

Post autor: slash »

No jasne, muszę się doedukować z tego. Ale raczej logiczne wydawało mi się, że pinlock będzie bardziej powyginamy wyjmując, niż sam się wygnie będąc na szybie (i z założeniem, że na zimę szybkę mamy w domu).

Chyba trzeba instukcję kasku wertnąć..

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka



michau
A2
Posty: 201
Rejestracja: 17 lut 2020, 22:10

Re: Wydolność pinlocka w HJC RPHA

Post autor: michau »



Polecanko.
Wyjaśnienie jak działa pinlock, dlaczego się wyrabia przy pinach, jak do poprawić.



Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5221
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Wydolność pinlocka w HJC RPHA

Post autor: Struna »

Czyli jednak nie powinno się zdejmować pinlocka gdy faktycznie nie ma takiej potrzeby.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

haqqax
A2
Posty: 230
Rejestracja: 05 sie 2019, 17:48

Re: Wydolność pinlocka w HJC RPHA

Post autor: haqqax »

Latem po zakupie kasku pinlocka zakładacie od razu, czy dopiero jesienią?

W którymś z tych filmików była opinia, że latem pinlock niepotrzebny, bo nie ma aż takiej różnicy temperatur w kasku i na zewnątrz więc problem nie występuje, a pinlock mimo wszystko trochę zniekształca obraz, więc żeby nie montować.

Wczoraj kurier mi przyniósł RPHA 90, pinlock w zestawie, a dzisiaj wybrałem się do biura i w obie strony jechałem w deszczyku. Kask dużo szczelniejszy niż mój poprzedni budżetowy - szybkę mi od razu zaparowało. Jadąc w obie strony musiałem otworzyć wizjer bo nic widać nie było. Wolałem żeby mi deszcz lał się w oczy niż jechać w korku na oślep. Rozszczeninie wizjera pomogło nieco, ale i tak była mgła na szybce.

Pogoda się na pewno poprawi, ale chyba zamontuję tego pinlocka, bo mnie jeszcze kolejny deszcz zabije...


Daelim Daystar ==> Suzuki DL650 XAL2018

slash
A2
Posty: 276
Rejestracja: 26 sty 2020, 14:14

Re: Wydolność pinlocka w HJC RPHA

Post autor: slash »

Ja w sumie i tak zakładam, że szybka na 2-3 sezony, a kask na 5, więc nie widzę sensu zdejmowania pinlocka. A wg mnie bardziej się go powygina przy wyjmowaniu i później przecież też leżałby na płasko, a nie w swojej "krzywiźnie".

EDIT: w tych HJC ten pinlock to jest sztos, chyba tylko arai ma z tej ligi (pewnie też i shoei). Widać wszystko perfekto, załóż i zapomnij ;)
Ocena: 5.88235%



Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1331
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: Wydolność pinlocka w HJC RPHA

Post autor: bojaco »

Latem zmiany temperatur zdarzają się dość często, choćby można to teraz zauważyć. Jak już masz pinlock to załóż i korzystaj.
Ocena: 5.88235%


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

Awatar użytkownika
DL_naked_bike
A1
Posty: 86
Rejestracja: 04 lut 2022, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wydolność pinlocka w HJC RPHA

Post autor: DL_naked_bike »

W moim RPHA11 pinlock też był w zestawie. Po montażu nic nie paruje, bez względu na to czy w kominiarce czy bez, czy wywietrzniki otwarte/zamknięte. Ciepło czy zimno, sucho, czy wilgotno... spełnia swoje zadanie. Nie zdejmuję go też z szybki. Na lato mam ciemną (również w zestawie) 8-)


"naked jest dla prawdziwych facetów, którzy przyjmą wszystko na klatę" 8-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kaski, Buty, Rękawice”