Używany v-strom z dużym przebiegiem

Wszystko co o motocyklach V-strom powiedzieć i wiedzieć można. Pytania, odpowiedzi, dyskusje.
Franek
AM
Posty: 4
Rejestracja: 12 paź 2020, 17:36

Używany v-strom z dużym przebiegiem

Post autor: Franek »

Jeszcze raz cześć wszystkim.
Poszukuję motocykla, na którym w najbliższych sezonach będę uczył się jeździć. Jednym z moich typów jest suzuki dl650 vstrom, jednak egzemplarz z 2009r, który mi się podoba, ma ponad 143tys km przebiegu. Chciałbym zasięgnąć od Was porady, z tego co czytałem to na tych motocyklach ludzie robią spokojnie po 10tys przebiegu rocznie, ale czy te ponad 140tys nie wiąże się z dużym zużyciem silnika itd? Czy martwić się tym czy nie przejmować?



Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3347
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Używany v-strom z dużym przebiegiem

Post autor: Lord »

To chyba pytanie do mnie, ja mam 72 tys po dwóch latach z kawałkiem, zużycia nie widzę :). A tak na poważnie pytanie jak kto dbał jak miał. J anp olej wymieniam co 6 tys mimo że większość przebiegów w trasie. Dodatkowo staram się zwracać na wszytko uwagę, jak luz gdzieś zobaczę od razu interwencja. W każdym razie po za płynami, klockami, filtrami, świecami, łożyskami w tylnym kole żadnych innych napraw.


DL650A L8

Franek
AM
Posty: 4
Rejestracja: 12 paź 2020, 17:36

Re: Używany v-strom z dużym przebiegiem

Post autor: Franek »

Lord pisze:
12 paź 2020, 20:47
To chyba pytanie do mnie, ja mam 72 tys po dwóch latach z kawałkiem, zużycia nie widzę :).
Czy dobrze rozumiem, że w nieco ponad 2 lata zrobiłeś 72tys przebiegu?



merc
A
Posty: 418
Rejestracja: 05 paź 2016, 21:24

Re: Używany v-strom z dużym przebiegiem

Post autor: merc »

Franek pisze:
12 paź 2020, 20:27
Jeszcze raz cześć wszystkim.
Poszukuję motocykla, na którym w najbliższych sezonach będę uczył się jeździć. Jednym z moich typów jest suzuki dl650 vstrom, jednak egzemplarz z 2009r, który mi się podoba, ma ponad 143tys km przebiegu. Chciałbym zasięgnąć od Was porady, z tego co czytałem to na tych motocyklach ludzie robią spokojnie po 10tys przebiegu rocznie, ale czy te ponad 140tys nie wiąże się z dużym zużyciem silnika itd? Czy martwić się tym czy nie przejmować?
Naszych moto jak psów na portalach sprzedazowych a tobie się tylko jeden podoba?
Nie ma nic z mniejszym przebiegiem?
Licz się z tym, że kiedyś będziesz sprzedawał .


DL 650 XT 2016 i honda CB 1300 2013

Franek
AM
Posty: 4
Rejestracja: 12 paź 2020, 17:36

Re: Używany v-strom z dużym przebiegiem

Post autor: Franek »

merc pisze:
12 paź 2020, 23:22
Naszych moto jak psów na portalach sprzedazowych a tobie się tylko jeden podoba?
Nie ma nic z mniejszym przebiegiem?
Licz się z tym, że kiedyś będziesz sprzedawał .
Z tą ilością bym nie przesadzał, poza tym owszem wybór jest spory, ale na południu Polski, a średnio mam chęć jechać 6-8godzin żeby obejrzeć moto.
Pytam o ten przebieg bo akurat ten egzemplarz jest niedaleko mnie i ze zdjęć mi się podoba, tylko ten przebieg... Chodzi mi też o to, że ze względu na przebieg cena podlega negocjacji, pytanie tylko czy jest sens się nim interesować czy lepiej odpuścić.



robdk
A1
Posty: 63
Rejestracja: 01 lut 2020, 20:03

Re: Używany v-strom z dużym przebiegiem

Post autor: robdk »

Tak naprawdę to większość ma pod 100kkm lub więcej choć na licznikach jest co innego, niestety ale dużo osób podchodzi jak @merc i woli być oszukiwana niż wiedzieć jaki jest faktyczny przebieg. Obecnie trudniej jest cofać liczniki w motocyklach będących już jakiś czas w kraju bo są przebiegi ewidencjonowane i tu mamy większe przebiegi. W ściąganych sprzętach to raczej nadal ten proceder występuje, tym bardziej, że podajrzanie wszystkie mają bardzo podobne przebiegi.


DL650 K5 2005

Awatar użytkownika
Wolf
AM
Posty: 5
Rejestracja: 17 maja 2019, 08:14

Re: Używany v-strom z dużym przebiegiem

Post autor: Wolf »

Ja mam 1000 z przebiegiem ok 108tyś i (oprócz typowych) zero problemu. Przebieg jest pewny, prowadzona książka serwisowa, ponad 40 tyś w moich rękach. Jak sobie przypomnę jak wyglądały sztuki z przebiegiem 30 - 40 tyś, które oglądałem to aż się boję ile miały w rzeczywistości nalatane. Jak ktoś woli okazje typu "Niemiec płakał jak sprzedawał, dziadek jeździł do kościoła w niedzielę" to jego sprawa.



merc
A
Posty: 418
Rejestracja: 05 paź 2016, 21:24

Re: Używany v-strom z dużym przebiegiem

Post autor: merc »

robdk pisze:
13 paź 2020, 08:42
Tak naprawdę to większość ma pod 100kkm lub więcej choć na licznikach jest co innego, niestety ale dużo osób podchodzi jak @merc i woli być oszukiwana niż wiedzieć jaki jest faktyczny przebieg. Obecnie trudniej jest cofać liczniki w motocyklach będących już jakiś czas w kraju bo są przebiegi ewidencjonowane i tu mamy większe przebiegi. W ściąganych sprzętach to raczej nadal ten proceder występuje, tym bardziej, że podajrzanie wszystkie mają bardzo podobne przebiegi.
Kolego nie wiesz nic na mój temat to nie wyrażaj swojej opinii.
Ostatnie 5 pojazdów , które zakupiłem 4 to nowe z salonu- więc raczej nikt mnie nie oszukuje.
Jedną używaną hondę kupiłem tylko dlatego, że nowej już nie można kupić w Europie , jest od pierwszego właściciela ze stosem faktur potwierdzajacych przebieg.


DL 650 XT 2016 i honda CB 1300 2013

blady2111
A2
Posty: 101
Rejestracja: 06 paź 2016, 18:08

Re: Używany v-strom z dużym przebiegiem

Post autor: blady2111 »

ja bym sobie dal spokoj z przebiegami rzedu 140 tys km. Moze zrobi i 200 kkm bez wiekszych awarii moze i nie. Merc ma racje , jest sporo motocykli na portalach i zgadzam sie rowniez z Toba ze nie ma sensu jechac 300 km za motocyklem chyba ze masz pewnosc w 95 procentach ze zastaniesz to czego oczekujesz. Mylse ze nieco cierpliwosci i do wiosny bedziesz mial to czego chcesz. Chyba ze musisz miec na juz , wowczas jest ryzyko ze kupisz cos czego mozesz potem zalowac.



Awatar użytkownika
Ciok
A+B
Posty: 838
Rejestracja: 23 sie 2018, 22:45
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Re: Używany v-strom z dużym przebiegiem

Post autor: Ciok »

Wszystko sprowadza się tak naprawdę do ceny. Silnik 20000 -25000 przekładka 800 itd.itd


Obrazek
Pozdrawiam. Sławek Ciok
„poznaj swój kraj, ojczyźnie służ” - Mazowsze jest piękne, otwórz oczy.
Karawanierzy Mazowieccy - sekcja moto

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3347
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Używany v-strom z dużym przebiegiem

Post autor: Lord »

Franek pisze:
12 paź 2020, 22:47
Lord pisze:
12 paź 2020, 20:47
To chyba pytanie do mnie, ja mam 72 tys po dwóch latach z kawałkiem, zużycia nie widzę :).
Czy dobrze rozumiem, że w nieco ponad 2 lata zrobiłeś 72tys przebiegu?
Nie widzę w tym nic niezwykłego.


DL650A L8

blady2111
A2
Posty: 101
Rejestracja: 06 paź 2016, 18:08

Re: Używany v-strom z dużym przebiegiem

Post autor: blady2111 »

Lord pisze:
13 paź 2020, 10:26
Franek pisze:
12 paź 2020, 22:47
Lord pisze:
12 paź 2020, 20:47
To chyba pytanie do mnie, ja mam 72 tys po dwóch latach z kawałkiem, zużycia nie widzę :).
Czy dobrze rozumiem, że w nieco ponad 2 lata zrobiłeś 72tys przebiegu?
Nie widzę w tym nic niezwykłego.
taa racja :D ja zrobilem 5500 :D moj max to 12 :P no chyba ze pracuejsz na motocyklu to co innego :)



Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3347
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Używany v-strom z dużym przebiegiem

Post autor: Lord »

blady2111 pisze:
13 paź 2020, 10:45
Lord pisze:
13 paź 2020, 10:26
Franek pisze:
12 paź 2020, 22:47


Czy dobrze rozumiem, że w nieco ponad 2 lata zrobiłeś 72tys przebiegu?
Nie widzę w tym nic niezwykłego.
taa racja :D ja zrobilem 5500 :D moj max to 12 :P no chyba ze pracuejsz na motocyklu to co innego :)
Nie, pracuje na moto :), po prostu każdy czas wolny na nim spędzam :) Dojazdy do pracy owszem, ale to jakieś popierdółki po 15 km w jedna stronę :)


DL650A L8

gaily
A1
Posty: 77
Rejestracja: 27 mar 2017, 12:50

Re: Używany v-strom z dużym przebiegiem

Post autor: gaily »

No jedna wycieczka dalsza wystarczy aby nabić, ja na 1050 od połowy czerwca mam 9,5k , mimo że zbytnio nigdzie daleko nie byłem. :D Ale fakt, w poprzednim 650 po 3 latach nabiłem tylko 30k i już niektórzy kręcili nosem że duży przebieg. :D

@Franek jak cena jest adekwatna to ja bym obejrzał motocykl.



Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Używany v-strom z dużym przebiegiem

Post autor: motif »

samym przebiegiem bym się nie przejmował. Jak moto zadbane i cena rozsądna to do nauki może być w sam raz.

p.s.
dla pewności można kompresje zawsze sprawdzić :)




Franek
AM
Posty: 4
Rejestracja: 12 paź 2020, 17:36

Re: Używany v-strom z dużym przebiegiem

Post autor: Franek »

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, problem sam się rozwiązał, bo ogłoszenie zniknęło, więc chyba został sprzedany.



robdk
A1
Posty: 63
Rejestracja: 01 lut 2020, 20:03

Re: Używany v-strom z dużym przebiegiem

Post autor: robdk »

merc pisze:
13 paź 2020, 09:25
robdk pisze:
13 paź 2020, 08:42
Tak naprawdę to większość ma pod 100kkm lub więcej choć na licznikach jest co innego, niestety ale dużo osób podchodzi jak @merc i woli być oszukiwana niż wiedzieć jaki jest faktyczny przebieg. Obecnie trudniej jest cofać liczniki w motocyklach będących już jakiś czas w kraju bo są przebiegi ewidencjonowane i tu mamy większe przebiegi. W ściąganych sprzętach to raczej nadal ten proceder występuje, tym bardziej, że podajrzanie wszystkie mają bardzo podobne przebiegi.
Kolego nie wiesz nic na mój temat to nie wyrażaj swojej opinii.
Ostatnie 5 pojazdów , które zakupiłem 4 to nowe z salonu- więc raczej nikt mnie nie oszukuje.
Jedną używaną hondę kupiłem tylko dlatego, że nowej już nie można kupić w Europie , jest od pierwszego właściciela ze stosem faktur potwierdzajacych przebieg.
Wiesz, nie odnosiłem się do twojego stanu posiadania a wydanej opinii odnośnie przebiegu w używanych sprzętach. Już nie będę tego cytował bo nie o to chodzi. Gratuluję, że Cię stać na nowe sprzęty. Niestety większości nie stać i muszą kupować używki a z nimi to już różnie bywa.
Zajmuję się serwisem motocykli i uwierz mi, że nie jedno już widziałem ;) także luz....
Ocena: 5.88235%


DL650 K5 2005

merc
A
Posty: 418
Rejestracja: 05 paź 2016, 21:24

Re: Używany v-strom z dużym przebiegiem

Post autor: merc »

Robdk
Po pierwsze wcale się nie chwałę bo nie ma czym. Kupuje nowe bo wbrew pozorom taniej wychodzi.
Po drugie zanegowalem twoje stwierdzenie , że lubię być oszukiwany na przebiegu- chyba, że w salonie cofnęli.

Piszesz , że większość ma ponad 100 tyś. przebiegu , więc prześledz np dział giełdy tutaj.
Pojawia się wiele sprzętów od pierwszych wlascicieli z niższym przebiegiem ,salon krajowy, stałych użytkowników.
Więc oni też kręcą licznik?


DL 650 XT 2016 i honda CB 1300 2013

ODPOWIEDZ

Wróć do „Motocykle V-strom”