Suszarka do butów i nie tylko

Awatar użytkownika
KroQ
A
Posty: 467
Rejestracja: 16 lip 2020, 05:57
Lokalizacja: R@dlin

Suszarka do butów i nie tylko

Post autor: KroQ »

Czołem ekipa.
Zastanawiam się nad takim urządzeniem jak suszarka do butów, rękawic, kasku itp.
Czy Ktoś ma, używa, może polecić jakiś model sprawdzony?
Z tego co zaobserwowałem to są same suszarki, z funkcją UV oraz z ozonowaniem.
Zwykle to zazwyczaj wkłada się do butów i podłącza do prądu - moim zdaniem małe i poręczne ale bez sensu do stosowania w domu.
Z UV niby fajne, ale światło UV działa punktowo, więc....
Z ozonatorem - niby fajne, ale właśnie czy aż tak?
Trochę tego na alleg jest a ja się zastanawiam nad taką do domu z funkcją ozonowania, ale jak będzie to się zobaczy....


DL 650 UEL0 :roll: @ll Foto-tag: 16

Awatar użytkownika
Luchow
A+B
Posty: 749
Rejestracja: 30 wrz 2016, 13:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Suszarka do butów i nie tylko

Post autor: Luchow »

Mogę polecić Elektrowarm SB-6 - w dobrej cenie np TU. Kupiłem bo ma wentylator i UV, i jest robiona w Bielsku, więc zadziałał patriotyzm lokalny. Używam od bodajże 3 lat, działa bez problemu. Jest na tyle mała, że biorę ją ze sobą na każdy wyjazd z noclegiem (chociaż są podobne mniejsze). Także w domu używam profilaktycznie po każdej dłuższej jeździe.
Z zalet - jest cicha, nie przeszkadza nawet jak buty stoją obok łóżka, jest też bardzo delikatna - nie ma ryzyka że np. przegrzeje membranę.
Z wad - ponieważ jest tak delikatna, to suszenie przemoczonych butów trwa dobre kilka godzin, nie ma co liczyć że będą suche po godzinie. Ale po deszczowym dniu zazwyczaj wystarczały 3-4 godziny na wysuszenie rękawic, po czym suszarka szła do butów i do rana wszystko suche.
Co do skuteczności UV - mam poważne wątpliwości czy to w ogóle jakkolwiek działa, a jeśli tak - to faktycznie tylko w czubku buta.

Takich z ozonem wtedy nie widziałem - to może być faktycznie ciekawe rozwiązanie, aczkolwiek ponownie - mam pewne wątpliwości, czy generator ozonu wbudowany w suszarkę wielkości myszki komputerowej i biorącej 10W (na 2 buty) ma jakiekolwiek szanse uzyskać stężenie ozonu zdolne zrobić cokolwiek dobrego. Ale może? A jeśli tak - to może model SB-7? :)


Marcin
DL 650 AL2 Metallic Fox Orange - Chudy Rudy Obecnie zdemotoryzowany

Awatar użytkownika
KroQ
A
Posty: 467
Rejestracja: 16 lip 2020, 05:57
Lokalizacja: R@dlin

Re: Suszarka do butów i nie tylko

Post autor: KroQ »

Szczerze mówiąc zastanawiałem się nad SDW100, ale to typowo domowe użycie. Te małe na jakąś wyprawę szło by zabrać.
Stary trik to zaparzyć herbatkę, później wysuszyć torebkę. Jak już będzie dobrze wysuszone, to można wrzucić do buta. Wchłania wilgoć i troszkę się zapach poprawia 😉.


DL 650 UEL0 :roll: @ll Foto-tag: 16

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Suszarka do butów i nie tylko

Post autor: Centrino »

Mnie zastanawia co innego.
Chodzi mi o suszarki z generatorem ozonu. Ozon nie jest zbyt zdrowy dla człowieka. Teraz jeżeli na jakimś wyjeździe uruchomimy taką suszarkę a buty będą stały koło łóżka (choćby z braku miejsca na postawienie dalej) to chyba nie dobrze dla nas, śpiących w tym łóżku.


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Online
Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1227
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: Suszarka do butów i nie tylko

Post autor: SimOn! »

Centrino pisze:
11 sty 2021, 11:07
Mnie zastanawia co innego.
Chodzi mi o suszarki z generatorem ozonu. Ozon nie jest zbyt zdrowy dla człowieka. Teraz jeżeli na jakimś wyjeździe uruchomimy taką suszarkę a buty będą stały koło łóżka (choćby z braku miejsca na postawienie dalej) to chyba nie dobrze dla nas, śpiących w tym łóżku.
No racja. Ale tam widziałem w opisie tego ustrojstwa, że tylko 10 minut ozonator pracuje. Pytanie też jakie to faktycznie stężenie na m3 wytwarza, pewnie niewielkie. Żeby Ci zaszkodziło chyba byś musiał zasnąć z twarzą w bucie :lol: chociaż... na zlocie różnie bywa ;) :lol:


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

Quarius
A2
Posty: 181
Rejestracja: 14 kwie 2017, 14:12
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Suszarka do butów i nie tylko

Post autor: Quarius »

Ja posiadam też Elektrowarma, SB3-UV (czyli niby z ultrafioletem). Jest to małe urządzonko i nie grzeje za mocno (ale raczej o to chodzi w tego typu sprzęcie). Ogólnie jest całkiem-całkiem.

Ozonator posiadam oddzielny (~100pln na alledrogo) którym traktuję buty raz na jakiś czas i jeżeli chodzi o nieprzyjemne zapachy, to uważam że naprawdę robi dobrą robotę.
Tak jak @Centrino wspomniał, rzeczywiście trzeba raczej pamiętać o tym, że ozon jest skuteczny bo... jest toksyczny, w tym też dla ludzi. Co prawda ulega dość szybkiemu rozpadowi (na przykład woda w oczyszczalniach podlega ozonowaniu jako jednemu z etapów), niemniej na wszelki wypadek nie używałbym go bezpośrednio "przy ludziach".


Suzuki DL 650 AL6 V-Strom

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Suszarka do butów i nie tylko

Post autor: Centrino »

Można jeszcze wykombinować taki zestaw. Wprawdzie bez ozonatora ale za to rozkładany.Obrazek

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Ocena: 11.76471%


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Suszarka do butów i nie tylko

Post autor: Struna »

no i w sumie dosyć uniwersalny - różne suszarki przyjmie :D


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
Old Donkey
A+B+C
Posty: 1825
Rejestracja: 05 maja 2018, 13:53
Lokalizacja: Katowice

Re: Suszarka do butów i nie tylko

Post autor: Old Donkey »

Fajna suszara :D

Buty ze skóry nie powinny być suszone w sposób przyśpieszony bo to im szkodzi.
Zmięta gazeta do środka i niech sobie schną w temperaturze pokojowej z dala od grzejnika i słońca.



Awatar użytkownika
KroQ
A
Posty: 467
Rejestracja: 16 lip 2020, 05:57
Lokalizacja: R@dlin

Re: Suszarka do butów i nie tylko

Post autor: KroQ »

@Centrino Podziw... Mcgyver może się uczyć, ale Chuck Norris i tak wzrokiem wysuszył by buty, a smrodek grzecznie wyszedł by sam i jeszcze przeprosił :roll: ;)

Teraz czekam na patent z lokówką :roll:


DL 650 UEL0 :roll: @ll Foto-tag: 16

August
A2
Posty: 244
Rejestracja: 02 sie 2020, 09:01

Re: Suszarka do butów i nie tylko

Post autor: August »

Kupiłem SB7 i pierwsza próba na butach turystycznych przeszła pomyślnie. Trochę zaśmierdziało ozonem i po 5 godzinach buty były prawie suche.
Bardzo dobry gadżet, do tej pory buty na szybko suszyłem kablem grzewczym do terrarium.



prostyelektryk
A1
Posty: 57
Rejestracja: 18 kwie 2023, 11:20

Re: Suszarka do butów i nie tylko

Post autor: prostyelektryk »

Dzięki za ten temat. Od dawno czegoś takiego potrzebowałem, głównie dla dzieci. Kupiłem oczywiście u polskiego producenta.
Kiedyś w hotelu musiałem suszarką długo suszyć niskie buty po ulewie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne dla motocyklisty”