Czy warto zmienić spodnie jeansowe na tekstylia?

Wszystko co motocyklista może i powinien na siebie włożyć. Opinie, testy, pytania, uwagi.
Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy warto zmienić spodnie jeansowe na tekstylia?

Post autor: Lord »

Przede wszystkim nie ważne czy tekstylia czy jeans tak jak pisze wyżej @Mati!Bielizna termoaktywna i nie z krótkim a długim rękawem na górze. Na lato dodatkowo chłodząca zdjęcie czy jeansow czy tekstylia z tego to chwila, z zapoconego ciała walka. Z taką bielizna aw upały można jeździć w jeansach chociaż w dłuższe trasy ja preferuję tekstylia a mambrane często wpinam jako zaporę przeciw wiatrowa podnosi znaczaco odczucia termiczne poniżej 16 stopni


DL650A L8

Awatar użytkownika
Mati!
A
Posty: 448
Rejestracja: 02 paź 2016, 15:39
Lokalizacja: Olkusz

Re: Czy warto zmienić spodnie jeansowe na tekstylia?

Post autor: Mati! »

Lord kolega pisal o dyskomforcie cieplnym między innymi, więc wpadłem na pomysł, że może bez kalefiksów jeździ :?:


DL650K7 -> Hayabusa K6 ->DL650AM2

Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy warto zmienić spodnie jeansowe na tekstylia?

Post autor: motif »

w upały z bielizną termoaktywną pod spodniami? LOL :mrgreen: to chyba ktoś nie jeździł w upałach prawdziwych, byś się ugotował.
Jeżeli chodzi o nogi, pod spodnie to bielizna całkowicie odpada już przy nawet lekko ciepłej pogodzie.
Próbowałem nawet kosmiczna technologie Outlast, działa jako tako tylko jako górna cześć czyli koszulka,
ale rewelacji nie ma o jakich zapewniają. Na górę najlepsza jest koszulka sportowa, krótki rękaw firmy Under Armour
i na to kurtka meshowa, spodnie tylko coolmax, bez bielizny.



Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5219
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Czy warto zmienić spodnie jeansowe na tekstylia?

Post autor: Struna »

Ja jednak jak @Lord, nie widzę jazdy bez bielizny termicznej bo klejenie się do ciuchów moto to niezłe szambo, na dodatek może generować niebezpieczne sytuacje.
Za to membrana w upał to nie kumam - to przecież nie działa wtedy, musi mieć różnicę temperatur i to w odpowiednią stronę, na zewnątrz chłodniej niż pod membraną.
I faktycznie jako wiatrochron działa spoko, ale jako coś na deszcz - no ok, może i zatrzyma jakiś czas wodę, ale co z tego gdy cała reszta po wierzchu naciągnie wody i waży w cholerę a dodatkowo parując odbiera ciepło. To gdzie tu sens i logika ;)


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy warto zmienić spodnie jeansowe na tekstylia?

Post autor: motif »

kupisz porządne spodnie tekstylne to się nic nie klei, ba - już nawet średnich klasy RST Adventure Pro się nie kleją na gołą nogę i maja super przewiew.
Ocena: 5.88235%



Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5219
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Czy warto zmienić spodnie jeansowe na tekstylia?

Post autor: Struna »

Używałem różnych. Tanie, drogie - jak się spocisz to się kleją, przynajmniej w moim przypadku.
No ok - nie używałem portek za kilka tysiaków, ale takie do tałzena owszem i też się kleiło.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy warto zmienić spodnie jeansowe na tekstylia?

Post autor: motif »

bo pewnie robisz ten błąd że masz za obcisłe, spodnie powinny być luźne, jak komandosi noszą
czy w motocrossie się używa. Wtedy jest przewiew i się nie kleją, jak i swoboda ruchów większa.
Ja tu mówię o jeździe w terenie gdzie się nawet bardziej pocisz.
Ale jak to mówią co kto lubi, termiczna bielizna dla mnie jest na zimę/jesień/wiosnę tylko.



Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5219
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Czy warto zmienić spodnie jeansowe na tekstylia?

Post autor: Struna »

Nie, nie cierpię ciasnych/przyłegłych ubrań ( dlatego też jeansów na moto nie używam ). Przewiew jest, wszystko ok ale jak masz skórę oblaną potem ( ja akurat się dosyć obficie pocę ) to i tak się do tych wewnętrznych siatek kleisz i krępuje to ruchy. A zdjęcie czy ubranie ponowne na taką skórę to niezła walka.
Termiczna bielizna to tak się trochę kojarzy bardziej na chłód, ale to bardziej chodzi o taką "aktywną" bieliznę, co odbiera pot i transportuje na zewnątrz przy czym szybko schnie - mnie akurat daje to sensowny komfort termiczny jak i znika problem z lepieniem się do ciuchów.
Na saharze nie byłem, ale jak jest 38 w cieniu i lecisz w pełnym słońcu autostradą osłoniętą ekranami dźwiękochłonnymi, to od asfaltu czuć mega gorąc i mimo wentylacji jest niezły ukrop, ale nadal w takich warunkach wolę z tą bielizną niż z jakąś bawełnianą koszulką i gołymi nogami.

Ale co tam kto woli/uważa - każdemu coś innego może lepiej pasować i dawać odpowiednie odczucia.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
Mati!
A
Posty: 448
Rejestracja: 02 paź 2016, 15:39
Lokalizacja: Olkusz

Re: Czy warto zmienić spodnie jeansowe na tekstylia?

Post autor: Mati! »

Motif tak samo myślałem dopóki nie założyłem. Nawet z membraną kalesony termo robią w upale.


DL650K7 -> Hayabusa K6 ->DL650AM2

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy warto zmienić spodnie jeansowe na tekstylia?

Post autor: Lord »

Dzisaj 30 stopni bez kalesony termo tych chłodzących w życiu bym portek tekstylnych nie ściągnął tych luznych a tak to cyk i już zrobione


DL650A L8

damianKr
A2
Posty: 179
Rejestracja: 06 cze 2019, 09:58

Re: Czy warto zmienić spodnie jeansowe na tekstylia?

Post autor: damianKr »

Muszę odkopać temat ponieważ zdecydowałem na ten sezon zakupić nowe spodnie. Moje aktualne Rebelhorny za 200 zł. są strasznie niewygodne, uciskają w kolanach itp. A to zmniejsza przyjemność z jazdy.

Ogólnie, dobrymi opiniami cieszą się spodnie RST Adventure, jednak chyba już wyleciały z produkcji. Pytanie, czy taki model: https://akcesoriamotocyklowe.pl/product ... -2447.html można uznać za odpowiednika RST Adventure?

Jeszcze pytanie, co robicie gdy musicie przejechać trasę gdzie temperatura spada np. z 28C do 14C? Na starcie wpinacie podpinki? W poprzednim sezonie miałem tak, że z Krakowa wyjeżdżałem gdy było 28C a w Tatrach poniżej 14C no i po nogach trochę zimno... pozostaje jedynie ściągać gacie w trasie i zakładać podpinke, której zwykle i tak nie wożę.... ze względu na niewygodne wpinanie.


V-Strom 650 XT 2019

Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3076
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Czy warto zmienić spodnie jeansowe na tekstylia?

Post autor: staszek_s »

Nowa linia rst adventure nazywa się adventure x i jak najbardziej jest produkowana, kurtkę właśnie kupiłem. Spodni w Katowicach jeszcze nie mieli, dostawy zapowiadają się na polowe marca. Dostałem zeszłoroczny model w dobrej cenie, wiec mam nowy kombinowany komplet
Niestety w nowej wersji zintegrowali podpinkę ocieplająca z membrana, wiec jest tylko jedna warstwa wypinana. Co do ubierania się na trasie to ja w spodniach jeżdżę w membranie trochę dłużej, tak do lekko ponad 20 stopni, w kurtce sobie wkładam i wyciągam membranę bez wpinania, to robi za docieplenie prze zmiennej temperaturze. Przy 28 to już oczywiście bez membrany, dociepliłbym się w górach pod kurtką tylko - polar + ew membrana. Ostatecznie można włożyć na spodnie przeciwdeszczowkę.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
Pawian
A+B
Posty: 796
Rejestracja: 07 sie 2018, 00:53
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy warto zmienić spodnie jeansowe na tekstylia?

Post autor: Pawian »

@damianKr ja w podobnych wypadach zakładam pod spodnie wełniane kalesony.

https://www.decathlon.pl/p/legginsy-tre ... mc=8501932

W wyższych temperaturach wbrew pozorom jedzie się dobrze, a gdy robi się chłodniej to przy tych 14 st. C jesteś w stanie wytrzymać.
Podobne warunki (te niższe temperatury ;) ), do tych które opisałeś, mieliśmy podczas przelotu na zlocie w Zawoji w 2019 i wtedy było idealnie w tym zestawie.


Honda Varadero XL 125 >> V-Strom 650 AL2 Rudy :)

damianKr
A2
Posty: 179
Rejestracja: 06 cze 2019, 09:58

Re: Czy warto zmienić spodnie jeansowe na tekstylia?

Post autor: damianKr »

@Pawian aha, czyli lepiej ubrać się już na "zapas".

A kojarzycie ten model co podesłałem, RST VENTILATOR-X? Szukam spodni tekstylnych bardziej uniwersalnych, na miasto, trasę dłuższą jak i krótsze wypady po 60km.

Zastanawia mnie czym różnią się te dwa modele. RST Adventure to chyba typowo turystyczne spodnie? Pewnie gorzej przewiewne, i z tego co widzę posiadają więcej kieszeni więc zapewne bardziej praktyczne. Osobiście jednak niczego nie noszę w kieszeniach, więc ten aspekt nie jest mi potrzebny.


V-Strom 650 XT 2019

Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3076
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Czy warto zmienić spodnie jeansowe na tekstylia?

Post autor: staszek_s »

VENTILATOR to bardziej letnie ciuszki, z elementami z siatki. Do tego kurtka jest krótsza, turystyczne kurtki sa przedłużane na plecach, żeby nerki były lepiej chronione. Spodnie też mają wyżej poprowadzone pasy z tyłu ale tu nie wiem czy jest jakaś istotna różnica między tymi modelami.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
Old Donkey
A+B+C
Posty: 1825
Rejestracja: 05 maja 2018, 13:53
Lokalizacja: Katowice

Re: Czy warto zmienić spodnie jeansowe na tekstylia?

Post autor: Old Donkey »




damianKr
A2
Posty: 179
Rejestracja: 06 cze 2019, 09:58

Re: Czy warto zmienić spodnie jeansowe na tekstylia?

Post autor: damianKr »

Hmm te Heldy niezbyt mi się podobają.

A jak te RST Adventure, wygodne są? W lecie nogi się w tym nie zaparzą? Nadają się jako spodnie na krótkie wypady czy raczej ubierając coś takiego trzeba zrobić minimum 1000km? :).


V-Strom 650 XT 2019

fristajlo
A2
Posty: 137
Rejestracja: 05 lip 2018, 20:46

Re: Czy warto zmienić spodnie jeansowe na tekstylia?

Post autor: fristajlo »


Pawian pisze:@damianKr ja w podobnych wypadach zakładam pod spodnie wełniane kalesony.

https://www.decathlon.pl/p/legginsy-tre ... mc=8501932

W wyższych temperaturach wbrew pozorom jedzie się dobrze, a gdy robi się chłodniej to przy tych 14 st. C jesteś w stanie wytrzymać.
Podobne warunki (te niższe temperatury ;) ), do tych które opisałeś, mieliśmy podczas przelotu na zlocie w Zawoji w 2019 i wtedy było idealnie w tym zestawie.
Też polecam te hajdawery z decathlon.
Przy temperaturach rzędu 30 st. ratują tyłek - dosłownie. Nie kleją się portki i w miarę komfortowo (jak na 30 st. ofkoz) się da pojeździć a potem rozebrać ;) Wcześniej używałem jakiejś lycry dla biegaczy i aromaty zabijały. Merino nie capi.
A w niskich temperaturach coś tam nawet ogrzeją - jechałem w listopadzie z Grodziska Maz. na Mazury i z powrotem jednego dnia przy 5 st. i było całkiem znośnie.
Jedna uwaga: pod jeansy się nie nadają. U mnie z porciętami Buse Adventure stanowią zacny zestaw.


Honda CM125 '93 -> Honda CB750 '95 -> Suzuki DL650XT '18

Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3076
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Czy warto zmienić spodnie jeansowe na tekstylia?

Post autor: staszek_s »

damianKr pisze:
08 mar 2021, 13:42
A jak te RST Adventure, wygodne są? W lecie nogi się w tym nie zaparzą? Nadają się jako spodnie na krótkie wypady czy raczej ubierając coś takiego trzeba zrobić minimum 1000km? :).
Ja w tym jeżdżę wszędzie ale nie mam porównania, pewno na upały znajdzie się coś wygodniejszego. Mam tylko kurtke meshową na lato a w spodniach jeżdżę na okrągło.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

merc
A
Posty: 418
Rejestracja: 05 paź 2016, 21:24

Re: Czy warto zmienić spodnie jeansowe na tekstylia?

Post autor: merc »

Ja cały rok jezdze w kurtce rst adv a w spodniach prawie cały ( tylko małe wypady w lato w dżinsach).


DL 650 XT 2016 i honda CB 1300 2013

ODPOWIEDZ

Wróć do „Odzież”