Wygodne, cienkie rękawice na cały rok.

To wszystko co poza ubraniem ochrania nasze zdrowie.
damianKr
A2
Posty: 179
Rejestracja: 06 cze 2019, 09:58

Wygodne, cienkie rękawice na cały rok.

Post autor: damianKr »

Na motocyklu niby krótko, ale zdążyłem przerobić 4 pary rękawic i jakoś nie mogę znaleźć niczego dla siebie... Do tej pory kupowałem rękawice w cenie 100 - 250 zł, ale jeśli trzeba to mogę zwiększyć zakres cenowy, byle coś znaleźć...

Najważniejsze to żeby w rękawicach było dobre czucie manetki, fajnie przylegały do dłoni, wygodne. Nic mnie tak nie denerwuje jak rolujący się materiał miedzy manetką i dłonią.
Mam jedne rękawice awaryjne cieplejsze z membraną tak więc nowe nie muszą posiadać membrany i być bardzo ciepłe. Posiadam grzane manetki tak więc wole lekkie rękawice.

Możecie mnie na coś naprowadzić, czego powinienem szukać? Czy raczej iść w rękawice, turystyczne, sportowe, czy pozostają krótkie miejskie?

Jak już wspominałem kilka rękawic już przerobiłem:

Pierwsze rękawice jakie kupiłem były z firmy Ozone, krótkie lekkie. Fajne żeby gdzieś szybko wyskoczyć, czucie manetki nawet spoko, ale bardzo krótkie i sztywne. Po kilku latach skóra nadal jest taka sztywna, po jeździe na dłoni mam odbite szycia.

Drugie to były jakieś tanie sportowe Rebelhorny, rozleciały się po 5 miesiącach.

Na trzecie naciągnął mnie faceta w sklepie, nie pamiętam marki, ale były to typowe duże grube rękawice, trochę jak narciarskie, czucia manetki zero...

Obecnie głównie jeżdżę w długich rękawicach Seca Turismo. Niby są Ok, po kilku miesiącach trochę zmiękły, ale coś jest z nimi nie tak że podczas jazdy uciskają mi trochę mały palec i przez to drętwieje dłoń. Dodatkowo membrana sprawia, że jest w nich diabelnie gorąca. Raczej chce je zostawić po to żeby wozić jako awaryjne i w razie deszczu.


V-Strom 650 XT 2019

Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1227
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: Wygodne, cienkie rękawice na cały rok.

Post autor: SimOn! »

Held Desert, mam pierwszą wersję. Jest zajebista! Czucie manetek rewelacyjne, dzięki skórze kangura. Sporo elementów poprawiających bezpieczeństwo. Przewiewne ale nie marzne w nich przez większość sezonu. Jak ubieram po nich jakiekolwiek inne rękawice to wydają mi się grube i niewygodne.


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

slash
A2
Posty: 276
Rejestracja: 26 sty 2020, 14:14

Re: Wygodne, cienkie rękawice na cały rok.

Post autor: slash »

Też mam held desert i czucie to absolutnie miazga. W tym aspekcie raczej nic lepszego nie znajdziesz. Ale one są typowo letnie. Ja mam jeszcze held air n dry. Też bardzo spoko, robią robotę tę dwie komory.

Ostatnio, na chłodniejsze dni, kupiłem sobie richa ghent. Są na pewno cieplejsze od air n dry, ale mi już przy ok. 7 stopniach i osłonach dłoni zaczyna być zimno.

Na szybko, z moich obserwacji:

Held desert: super wyczucie, komfortowo nawet w upałach.

Air n dry: niezłe czucie, fajny patent z dwiema komorami, dobra ochrona, ale dla mnie poniżej 12 stopni i dłuższej jeździe już było zimno.

Richa ghent: całkiem dobre czucie jak na rękawice jesienno/zimowe (one mają primaloft, warto o tym poczytać), przy 7-8 stopniach jest na granicy.

Ja na Twoim miejscu brałbym desert + ghent. W ghentach spodoba Ci się to, że są miękkie i z grzanymi manetami będzie spoko jeśli chodzi o temperaturę.

EDIT: Generalnie, jeśli chciałbyś cieplejsze rękawice, proponuję szukać modeli z primaloft (poczytaj sobie o różnicach względem zwykłej ociepliny). Niestety modeli nie ma zbyt wiele - na pewno richa i racer mają jakieś.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka





pyra
A+B
Posty: 735
Rejestracja: 07 lis 2017, 06:43

Re: Wygodne, cienkie rękawice na cały rok.

Post autor: pyra »

Richa jest OK, aktualnie model magma


Szerszeń DL 650A L7 - to już historia

damianKr
A2
Posty: 179
Rejestracja: 06 cze 2019, 09:58

Re: Wygodne, cienkie rękawice na cały rok.

Post autor: damianKr »

Zamówiłem do sklepu dwie pary Held Desert 2 do przymierzenia, rękawice wyglądają na wygodne, nie chcę zapeszać, ale może wreszcie uda mi się znaleźć odpowiednie rękawice.


V-Strom 650 XT 2019

slash
A2
Posty: 276
Rejestracja: 26 sty 2020, 14:14

Re: Wygodne, cienkie rękawice na cały rok.

Post autor: slash »

Spodobają Ci się, ale pamiętaj tylko, że to rękawice typowo letnie z bardzo dobrą wentylacją. W upały mi się w nich dużo lepiej jeździ niż w warstwie letniej held air n dry. Poniżej 15 stopni nie polecam.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka




damianKr
A2
Posty: 179
Rejestracja: 06 cze 2019, 09:58

Re: Wygodne, cienkie rękawice na cały rok.

Post autor: damianKr »

Spodobają Ci się, ale pamiętaj tylko, że to rękawice typowo letnie z bardzo dobrą wentylacją. W upały mi się w nich dużo lepiej jeździ niż w warstwie letniej held air n dry. Poniżej 15 stopni nie polecam.
Przymierzyłem i zakupiłem Held Desert 2. Nie miałem jeszcze okazji się przejechać, a tylko przysiąść do motocykla i pierwsze wrażenia są super. Faktycznie, rękawice są bardzo wygodne, miękkie. Czucie manetki ekstra, praktycznie tak samo jak bez rękawiczki.


V-Strom 650 XT 2019

Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1227
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: Wygodne, cienkie rękawice na cały rok.

Post autor: SimOn! »

damianKr pisze:
Spodobają Ci się, ale pamiętaj tylko, że to rękawice typowo letnie z bardzo dobrą wentylacją. W upały mi się w nich dużo lepiej jeździ niż w warstwie letniej held air n dry. Poniżej 15 stopni nie polecam.
Przymierzyłem i zakupiłem Held Desert 2. Nie miałem jeszcze okazji się przejechać, a tylko przysiąść do motocykla i pierwsze wrażenia są super. Faktycznie, rękawice są bardzo wygodne, miękkie. Czucie manetki ekstra, praktycznie tak samo jak bez rękawiczki.
No i brawo Obrazek Jak się przyzwyczaisz to będziesz wolał żeby Ci łapy zmarzly niz ubierać inne grube rękawice Obrazek


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

damianKr
A2
Posty: 179
Rejestracja: 06 cze 2019, 09:58

Re: Wygodne, cienkie rękawice na cały rok.

Post autor: damianKr »

Nie wytrzymałem i odpaliłem maszynę, pizga ostro, ale w sumie w taką pogodę to rękawice nie są największym zmartwieniem. Pomijając temperaturę to w rękawicach jeździ się bardzo fajnie a podejrzewam, że po kilku tygodniach będzie się jeździć jeszcze lepiej.


V-Strom 650 XT 2019

Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1227
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: Wygodne, cienkie rękawice na cały rok.

Post autor: SimOn! »

damianKr pisze:Nie wytrzymałem i odpaliłem maszynę, pizga ostro, ale w sumie w taką pogodę to rękawice nie są największym zmartwieniem. Pomijając temperaturę to w rękawicach jeździ się bardzo fajnie a podejrzewam, że po kilku tygodniach będzie się jeździć jeszcze lepiej.
ObrazekObrazek


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

Awatar użytkownika
Semy
A2
Posty: 114
Rejestracja: 24 sie 2020, 18:48
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Wygodne, cienkie rękawice na cały rok.

Post autor: Semy »

Też używam Air n dry ale mam z nimi taki problem że ta komora "zimowa" albo jest za ciepła albo jest już za zimno na nią. Nie umiem wyczaić w jakiej tem jest idealna. Ale na całe szczęście odpalam grzane manety i już lepiej. Nie wiem czy to kwestia tylko u mnie ale takie coś obserwuję. Za to komora "letnia" jest doskonała. Trzymanie bajka, nic sie nie roluje i przewiew konkretny.


GS500 '98 >> DL650 AL0

damianKr
A2
Posty: 179
Rejestracja: 06 cze 2019, 09:58

Re: Wygodne, cienkie rękawice na cały rok.

Post autor: damianKr »

Ja sobie cieplejsze rękawice chyba daruje, w Heldach jest mi ciepło przy 8C. Handbary i grzane manetki robią robotę. A próbowałem założyć inne rękawice z membraną to miałem wrażenie, że ubrałem rękawice narciarskie ;).

Jedyna wada jest taka, że wewnętrzny materiał jest bardzo cienki przez co manetki po chwili zaczynają parzyć ;).


V-Strom 650 XT 2019

slash
A2
Posty: 276
Rejestracja: 26 sty 2020, 14:14

Re: Wygodne, cienkie rękawice na cały rok.

Post autor: slash »

@damianKr miel tylko na uwadze, że bez membrany w deszczu średnio komfortowo będzie Ci się jechało. Ja teraz latam w tych Richa ghent i nie jest wiele gorzej z czuciem w porównaniu do desert.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka




Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1545
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wygodne, cienkie rękawice na cały rok.

Post autor: PiotrEm »

A ja mam takie doświadczenie z rękawicami z goretexem, grzanetkami i deszczem, że kierunek parowania się odwraca i ręce są w wodzie. Pisałem o tym post77833.html?hilit=rukka%20r%C4%99kaw ... tex#p77833


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

slash
A2
Posty: 276
Rejestracja: 26 sty 2020, 14:14

Re: Wygodne, cienkie rękawice na cały rok.

Post autor: slash »

Tak tak, ale wg mnie lepiej wtedy wyłączyć grzanetki i mieć sucho

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka




Awatar użytkownika
swoop
A1
Posty: 46
Rejestracja: 14 gru 2020, 19:31
Lokalizacja: Ełk
Kontakt:

Re: Wygodne, cienkie rękawice na cały rok.

Post autor: swoop »

Ja używam rękawic REV'IT! Striker i naprawdę polecam. Przy grzanych manetkach o 8C nie jest zimno a latem z kolei super przewiewne



horizon
A1
Posty: 20
Rejestracja: 10 lip 2021, 11:13

Re: Wygodne, cienkie rękawice na cały rok.

Post autor: horizon »

Hej ho! Jak to jest z tymi grzanymi manetkami w przypadku rękawic z membraną? Słyszałem, że membrana może wówczas nie działać prawidłowo, psuć się (?). Ktoś ma sprawdzone info?



Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1545
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wygodne, cienkie rękawice na cały rok.

Post autor: PiotrEm »

Ja mam sprawdzone info: post77833.html#p77833


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

karacz
A
Posty: 401
Rejestracja: 14 sie 2019, 17:40
Lokalizacja: WLKP

Re: Wygodne, cienkie rękawice na cały rok.

Post autor: karacz »

Ja mam Heldy Deserty i nie powiedziałbym, że to są letnie rękawice - przy 25 stopniach to już gorąco w nich :P oczywiście to też wina handbarów



markali
A2
Posty: 225
Rejestracja: 20 lis 2021, 13:56
Lokalizacja: opolskie

Re: Wygodne, cienkie rękawice na cały rok.

Post autor: markali »

Polecam Racer Ronin. Bardzo wygodne i przewiewne.
Załączniki
Screenshot_20221109-083432-993.png
Screenshot_20221109-083432-993.png (1.15 MiB) Przejrzano 897 razy


DL650XAL7

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kaski, Buty, Rękawice”