Trening czyni mistrza, czyli jak nie byc tylko "mistrzem prostej" :-)

Wszystko o technice jazdy i jej braku.
Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2316
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: Trening czyni mistrza, czyli jak nie byc tylko "mistrzem prostej" :-)

Post autor: Pyxis »

Jest ciasniej i szybciej. Brawo! :-)

Z dwignia tak jest, ze jak masz za wysoko slabiej ja czujesz. Po prostu zbyt podkurczasz stope. Zwlaszcza na rotacjach to przeszkadza. Warto poeksperymentowac z jej polozeniem.
Bardzo wygodna sprawa jest tez takie dobranie jej dlugosci, zebys w naturalny sposob nacikal hamulec maja stope "zakotwiczona" obcasem na podnozku.


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

Lechu
A2
Posty: 170
Rejestracja: 25 sie 2020, 10:12

Re: Trening czyni mistrza, czyli jak nie byc tylko "mistrzem prostej" :-)

Post autor: Lechu »

Jak widzisz pomogło, dzięki :) Poeksperymentuję trochę i z czasem uzyska się ustawienie "pod siebie".

W czeluściach internetu znalazłem gościa, który nieźle wymiata taka Teresą. Można spróbować go podpatrzeć, bo sprzęt jest identyczny.
To jakiś zawodnik z Ukrainy. Znasz go?








Awatar użytkownika
erykszolc
A
Posty: 457
Rejestracja: 05 cze 2020, 10:54
Lokalizacja: Stavanger
Kontakt:

Re: Trening czyni mistrza, czyli jak nie byc tylko "mistrzem prostej" :-)

Post autor: erykszolc »

Zawodniczka :)


Wasz człowiek w Norwegii :) Team V-STROM forever ♥️
Suzuki DL650 rocznik 2019, czarny i ładny! https://www.youtube.com/seizetheroad

Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2316
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: Trening czyni mistrza, czyli jak nie byc tylko "mistrzem prostej" :-)

Post autor: Pyxis »

Warkocz moze byc mylacy. "Zawodniczka" z trzema nogami. ;-)

Gdzies tam mi sie obilo o oczeta, ale wiesz, (teraz sie napusze troszke :-D ) to znacznie wolniejszy zawodnik, wiec nie sledze jego poczyan na biezaco. Scigalem sie z jednym Ukraincem ktory wygrywal u nich czasami na Transalpie. W koncu przesiadl sie na CBR300. Teraz dalej sie scigamy jak ja jestem na MT, ale to on mnie goni ;-)

A tutaj moje dzisiejsze proby do zawodow online. Opony jeszcze nie kleja tak jak powinny. Za zimno.


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

Lechu
A2
Posty: 170
Rejestracja: 25 sie 2020, 10:12

Re: Trening czyni mistrza, czyli jak nie byc tylko "mistrzem prostej" :-)

Post autor: Lechu »

Warkocz moze byc mylacy. "Zawodniczka" z trzema nogami.
Jak są wątpliwości to może ktoś odważy się sprawdzić empirycznie.

Forma niezła :), choć znając Ciebie pewnie nie jesteś w pełni zadowolony :D
Widzę też, że masz jakiegoś kibica.

Dzisiaj nie zdecydowałem się na plac. Używałem motocykla zgodnie z przeznaczeniem i ćwiczyłem jazdę w piachu :D
Ostatnio zmieniony 28 mar 2021, 23:20 przez Lechu, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2316
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: Trening czyni mistrza, czyli jak nie byc tylko "mistrzem prostej" :-)

Post autor: Pyxis »

Wlasnie naszykowalem przednie kolo na wymiane oponki na jutro, bo ta juz wybrana na krawedziach. Zeczyna ciagnac kierownice.
Jak we wtorek czy srode bedzie zapowiadane 20*C, to jeszcze zrobie chyba jakis atak na czas tej rundy. Widze, gdzie mozna ciut nadgonic. ;-)

W piachu slaba przyczepnosc i moto sie brudzi. ;-)


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2316
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: Trening czyni mistrza, czyli jak nie byc tylko "mistrzem prostej" :-)

Post autor: Pyxis »

Splynely wyniki pierwszej rundy amerykanskich zawodow online. Nie ma jeszcze oficjalnych wynikow, ale po przejrzeniu tagow na YT wygral zawodnik, ktory wg prognoz mial wygrac, ale zrobil to w stylu, ktory rozwalil system. :-)
Chyba nikt nie liczyl, ze uda sie to pojechac ponizej 31 sekund, a Haruhiko pojechal 30.10s Tym samym wszystkich pozostalych wypchnal poza granice 105%. Taka sytuacja rzadko sie zdarza. Tym smym moje marzenia o zejsciu ponizej 110% legly w gruzach. Moj wynik 33.94s to ledwie 112.7% Jedyne co mnie pociesza, to fakt, ze zwyciezca pojechal to najwidoczniej rewelacyjnie.

Ponizej film z moim przejazdem w zolwim tempie i przejazdem zwyciezcy.
Jak to jeden z czolowych holenderskich zawodnikow napisal: "Przynajmniej wiemy, ze jest naprawde duzo miejsca na doskonalenie naszej techniki". :D Zgadzam sie i zabieram do pracy, bo wiem co glownie musze poprawic.



A tu sensei:



( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5243
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Trening czyni mistrza, czyli jak nie byc tylko "mistrzem prostej" :-)

Post autor: Struna »

Przyczepność na asfalcie vs kostka nie ma znaczenia ?


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2316
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: Trening czyni mistrza, czyli jak nie byc tylko "mistrzem prostej" :-)

Post autor: Pyxis »

Pewnie, ze ma. On tez jezdzi na typowo spotowych grzanych kocami przed jazda oponach. Ale mimo wszystko nie usprawiedliwia to az takiej roznicy. :-)


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

Lechu
A2
Posty: 170
Rejestracja: 25 sie 2020, 10:12

Re: Trening czyni mistrza, czyli jak nie byc tylko "mistrzem prostej" :-)

Post autor: Lechu »

No tak, padają kolejne rekordy świata, tymczasem ja zrobiłem sobie zwykły, skromny trening...
Generalnie chodzi o zaznajomienie się z nowym moto.
Były różne ćwiczonka, taki trochę spontan, w zależności do tego co mi w danej chwili przyszło do głowy :)














Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2316
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: Trening czyni mistrza, czyli jak nie byc tylko "mistrzem prostej" :-)

Post autor: Pyxis »

Widze cwiczenia typowo pod zawody gymkhany. :-)

Ladnie patrzysz i widac jak duzo to daje. Generalnie calkiem niezle. Podoba sie.


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

Lechu
A2
Posty: 170
Rejestracja: 25 sie 2020, 10:12

Re: Trening czyni mistrza, czyli jak nie byc tylko "mistrzem prostej" :-)

Post autor: Lechu »

Dzięki za słowa wsparcia, w końcu jesteś "naczelnym prowodyrem" tego rodzaju jazdy. :)
Całą długą zimę naoglądałem się różnych filmików (głównie z Tobą w roli głównej) i teraz chce popróbować.
Pyxis » 03 kwie 2021, 00:04
Widze cwiczenia typowo pod zawody gymkhany.
Ćwiczenia bardziej z ciekawości jak wyglądają elementy np. lustro czy brama i czy da się to przejechać.
Zawody gymkhany to by była już chyba lekka przesada. Chociaż z drugiej strony, podobno można wziąć w nich udział bez względu na umiejętności ;)



Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2316
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: Trening czyni mistrza, czyli jak nie byc tylko "mistrzem prostej" :-)

Post autor: Pyxis »

Idea sluszna, kirunek dobry. Tylko wytrwalosci trzeba zyczyc. :-)
Tak, w zawodach udzial moze wziac kazdy. Jest podzial na kataegorie. Umiejetnosci tez sa rozne. Z Twoimi na pewno byc byl w czolowce klasy Amator (bo w takiej startujesz zawsze debiutujac na zawodach). Mnie rywalizacja wciaga. Jest silna motywacja do treningu i pokonywania wlasnych barier. Atmosfera na zawodach jest tez zupelnie wyjatkowa. Kupa ludzi z takim samym zajobem zawsze sie dogada. :-)

Sa juz wyniki pierwszej rundy amerykanskich zawodow online. Generalnie jak na otwarcie sezonu to chyba jestem zadowolony, chociaz procentowy wynik taki sobie, ale to u wszystkich, bo zwyciezca pojechal rewelacyjnie.

Jestem bezsprzecznie najlepszym z zawodnikow z Polski - bo jedynym. ;-)

Ocena: 5.88235%


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

Lechu
A2
Posty: 170
Rejestracja: 25 sie 2020, 10:12

Re: Trening czyni mistrza, czyli jak nie byc tylko "mistrzem prostej" :-)

Post autor: Lechu »

Gratuluję wyniku :!:
Czekamy niecierpliwie na więcej ;)



Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2316
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: Trening czyni mistrza, czyli jak nie byc tylko "mistrzem prostej" :-)

Post autor: Pyxis »

Wczoraj ruszyla II runda tych zawodow. Trwa do konca miesiaca. Zachecam do wziecia udzialu. Jak widac rozpietosc umiejetnosci zawodnikow jest naprawde spora.

https://m-gymkhana.com/m-gymkhana-world ... n-wc-2021/

PS.
Zistawie tu jeszcze link do opisu, ktory popelnilem na FB odnosnie zawodow online. Moze komus sie przyda:



( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3349
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trening czyni mistrza, czyli jak nie byc tylko "mistrzem prostej" :-)

Post autor: Lord »

Pyxis pisze:
03 kwie 2021, 11:57


Sa juz wyniki pierwszej rundy amerykanskich zawodow online. Generalnie jak na otwarcie sezonu to chyba jestem zadowolony, chociaz procentowy wynik taki sobie, ale to u wszystkich, bo zwyciezca pojechal rewelacyjnie.

Jestem bezsprzecznie najlepszym z zawodnikow z Polski - bo jedynym. ;-)
Szacun i gratulacje :)


DL650A L8

Lechu
A2
Posty: 170
Rejestracja: 25 sie 2020, 10:12

Re: Trening czyni mistrza, czyli jak nie byc tylko "mistrzem prostej" :-)

Post autor: Lechu »

Dzisiaj inna przeszkoda żeby ciągle urozmaicać. Nie jestem pewien jak się takie coś fachowo nazywa: łuk, ślimak, rogal :?:




Pochwalę się też gymkhanowym dobrym uczynkiem. Trzy dni temu na parking zajechał sympatyczny użytkownik Triumpha. Zainteresował się tym co robię, a ja udostępniłem mu 6 pachołków oraz połowę placu. Wczoraj gość przyjechał znowu, tym razem miał już własny komplet piłeczek tenisowych i trenował slalom ha ha :)



Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2316
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: Trening czyni mistrza, czyli jak nie byc tylko "mistrzem prostej" :-)

Post autor: Pyxis »

Nie znam specjalnej nazwy tej figury, ale trafila sie raz na zawodach w Katowicach podobna. ;-)

Towarzystwo na placu umila trening, ale spada jego intensywnosc, bo wchodzimy w rozne interakcje spoleczne. Jednoczesnie jest motywacja i taka wzajemna minirywalizacja oraz wymiana doswiadczen. Ja na takim wspolnym placu trenowalem przez 2 lata i wiele sie nauczylem od szybszych kolegow. Staralem sie z czasem tez dzielic tym co juz umialem z mniej dowswiadczonymi, splacajac w ten sposob zaciagniety wczesniej "dlug szkoleniowy".


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

karacz
A
Posty: 401
Rejestracja: 14 sie 2019, 17:40
Lokalizacja: WLKP

Re: Trening czyni mistrza, czyli jak nie byc tylko "mistrzem prostej" :-)

Post autor: karacz »

Lechu

Fajnie widać u Ciebie już postępy, a druga sprawa to masz bardzo fajne miejsce na odludziu z kostką, tylko pozazdrościć!
Sam zacznę treningi (pewnie podobne jak Twoje) jak tylko trochę jeszcze przygrzeje słońcem :)

Pyxis oczywiście klasa jak zawsze! niezmiennie życzę wytrwałości do dążenia do senseia :D



Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2316
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: Trening czyni mistrza, czyli jak nie byc tylko "mistrzem prostej" :-)

Post autor: Pyxis »

Dzisiaj pogoda pozwolila troche pojezdzic.
W sumie mialem za zadanie zlamac 41 s a udalo sie zejsc ponizej 40. Zadowolonym, chociaz tylna opona juz sie prosi o wymiane. Widac jak slidem delikatnie idzie na dohamowaniu po tej prostej po przekatnej. ;-)



( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

ODPOWIEDZ

Wróć do „Technika jazdy”