TKC70 czy Anakee ADV?

Wszystkie tematy związane z ogumieniem i kołami. Testy, opinie, uwagi, ostrzeżenia.
Bosman78
AM
Posty: 15
Rejestracja: 22 gru 2019, 09:21

TKC70 czy Anakee ADV?

Post autor: Bosman78 »

Kiedys byl obszerny wątek dotyczacy TKC70 ale nie widzę...zastanawiam się nad wyborem do jazdy 70/30 ....w ADV zaststanawia mnie żywotność i przyczepność na mokrym vs. TKC ale pytanie czy na szutrze TKC mocno odstają? A jak wygląda kwestia głośności pomiędzy nimi?



Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: TKC70 czy Anakee ADV?

Post autor: Lord »

Nie wiem jak TKC ale Anakee ADV zywotnośc około 26-27 tyś km, moje maja około 22 tys i mysle że te 27 tys zrobia. Na suchym i na mokrym prawie jak scorpiony. W terenie troche gorzej ale na szutrach dają radę. Ale Anakee to moim zdaniem 90/10 :)

opony-michelin-anakee-adventure-t2696.html


DL650A L8

Awatar użytkownika
Bip
A2
Posty: 188
Rejestracja: 27 paź 2020, 02:50
Lokalizacja: WPI

Re: TKC70 czy Anakee ADV?

Post autor: Bip »

Lord, Anakee Adventure wg. producenta 70/30, a Ty oceniasz 90/10. To spora różnica. Gdzie miałeś okazję się przekonać, że te 30% off asfalt to zbyt optymistycznie? Jak za 5tys będziesz zmieniał (2miesiace?) to na jakie? Pozdrawiam.


DL650XAM0

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3042
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: TKC70 czy Anakee ADV?

Post autor: gorghu »

Umówmy się, że te wszystkie opisy typu 90/10, 70/30, itp to dość ogólny opis opony i jej zastosowania. I jest to bardziej marketingowy opis (coś jak te naklejki na nowych oponach samochodowych opisujących głośność, ekonomię i przyczepność). Bo co teraz ma oznaczać te 30% offroadu? Jakiego? Jakiego podłoża? Dla jednego utwardzona gruntówka jest offem a dla innego taka nawierzchnia to jak asfalt. ;)
Imho Anakee ADV jest oponą z ciut bardziej agresywnym bieżnikiem od Scorpiona Trail 2 (który opisywany jest jako 90/10). Na luźnych szuterkach, utwardzanych gruntówkach ta opona będzie lepsza od Scorpiona (czytaj ciut lepiej będzie się "wżerać" w podłoże). Jednak na piaskach, błotach, kamieniach ja nie widzę różnicy do Scorpiona. Zachowuje się dość podobnie, czyli błoto dość szybko zalepia bieżnik, na kamieniach nie ma jak się zaczepić i się ślizga (bardziej lub mniej), a w piachu jak to w piachu ;) . Do takich nawierzchni potrzeba bardziej terenowej opony.
Dlatego zgadzam się z @Lord że ta opona to nie te opisywane 70/30, ale jednak też nie 90/10 (bo jednak od Scorpiona jest lepsza). Mi tu bardziej coś a'la 85/15 wychodzi ;)
Nie zmienia to jednak faktu że opona jest dla mnie rewelacyjna i spełnia moje oczekiwania w 100% (w cięższy, niż luźne szutry, off się nie wybieram). :)
Ocena: 5.88235%


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Bosman78
AM
Posty: 15
Rejestracja: 22 gru 2019, 09:21

Re: TKC70 czy Anakee ADV?

Post autor: Bosman78 »

Takie mam właśnie oczekiwania. Po namyśle 70/30 i po przekalkulowaniu to na prawdę sporo w offie 30 km na każde 100 ...hmm to jezze chyba nigdy nie zrobiłem. Srdnio na jeden wypad wokół komina robie ok 200km więc to by dawało 60 km poza czarnym to juz wyczyn i gdzie takich drog szukać :-)



Awatar użytkownika
morhot
A2
Posty: 235
Rejestracja: 18 lut 2019, 13:12
Lokalizacja: Myślenice

Re: TKC70 czy Anakee ADV?

Post autor: morhot »

Zjechałem już prawie całkiem mój zestaw TKC 70, tył w wersji Rock, czyli taki zestawik:

Obrazek

Co mogę powiedzieć:
- opony są FANTASTYCZNE na asfalcie, trzymają jak wściekłe. Nawet na mokrym kontrola trakcji się nie włącza praktycznie nigdy mimo brutalnego traktowania manetki,
- moto prowadzi się stabilnie nawet przy mocno nieprzepisowych przelotach autostradowych,
- brak jakichkolwiek szumów, brumów, jęków i wyć,
- brak wężykowania po puszczeniu kiery,
- bieżnik zużywa się równomiernie, przód się nie ząbkuje,
- przebieg 7.000 km i już w teren się nie nadają za bardzo, asfaltowo możnaby je dojechać jeszcze ze 2.000 km,
- przód nie wytrzyma 2 tyłów na pewno, więc zmiana raczej razem,
- piekielnie drogie jak na takie przebiegi: 1100 zł za parę,
- właściwości terenowe... hm, nie ma lipy, ale szału tez nie ma. Póki twardo pod kołami to jedzie się pewnie, jednak zdecydowanie gorzej niż na kostce TKC80.

Dlatego teraz przesiadam się na Mitasy E07 plus za 650 zł/komplet.

Wiec jeśli kasa nie ma znaczenia to polecam :-)


armatura -> sportowy turystyk -> adventure -> sport + adventure -> adventure :-)
Kawasaki -> Triumph -> Suzuki -> Honda + Triumph -> KTM + Husqvarna

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1637
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: TKC70 czy Anakee ADV?

Post autor: prebenny »

@morhot - co do przedniej opony to chyba akurat kwestia motocykla, bo o ile kojarzę Tiger 1200 jest 'znany' ze zżerania przedniej opony (i mam dziwne wrażenie, że tę właściwość przetransferowali również na Tigera 900 ;) ). Acz w 900 na Anakee Adventure tył zrobił już 6.5 tyś km i nie ma dosłownie żadnego śladu zużycia na oponie a przód ma zrobione 9 tyś km i mięcha jest dużo tylko się lekki kwadrat zrobił (bardzo wąska opona 21" a wielkopolskie drogi nie ma zawijasów żeby w miarę równomiernie ścierać środek i boki).


null

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: TKC70 czy Anakee ADV?

Post autor: Lord »

Bip pisze:
12 kwie 2021, 19:11
Lord, Anakee Adventure wg. producenta 70/30, a Ty oceniasz 90/10. To spora różnica. Gdzie miałeś okazję się przekonać, że te 30% off asfalt to zbyt optymistycznie? Jak za 5tys będziesz zmieniał (2miesiace?) to na jakie? Pozdrawiam.
Mogę tylko potwierdzić że jest dokładnie tak jak pisze @gorghu, w terenie nie jeżdżę często, a jak już na nim jestem to szuterki, lekki teren te oponki dają rade, ale głębszy piasek błoto to już szału nie ma. Ale mi tak samo te opony spełniają moje oczekiwania w 100% bo jednak większość czasu spędzam na czarnym, ale dają one mi ten komfort że jak z czarnego zjadę to nie będzie tragedii.

Następne pewnie będą te same :)


DL650A L8

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1637
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: TKC70 czy Anakee ADV?

Post autor: prebenny »

@Lord ja jak już bym myślał o Dunlopach Trailmax Mission ale z drugiej strony nawet po szutrach jeżdżę mniej od Ciebie i pewnie Grzecha też a z Anakee pod względem trzymania na asfalcie i mokrym asfalcie jestem mega zadowolony. I co z poznańskiego punktu widzenia dość istotne - z ich trwałości też :D


null

Awatar użytkownika
jonasz
A1
Posty: 24
Rejestracja: 12 kwie 2021, 12:58
Lokalizacja: 3miasto

Re: TKC70 czy Anakee ADV?

Post autor: jonasz »

Mam Anakee ADV od 2lat i tez jestem zadowolony. Jeśli chodzi o hałas to nie jest źle. Mi osobiście nie przeszkadza. Za to na mokrym zdecydowanie pewniej niż na Anakee 3.


GS250 -> DL650 -> XT1200ZE

Bosman78
AM
Posty: 15
Rejestracja: 22 gru 2019, 09:21

Re: TKC70 czy Anakee ADV?

Post autor: Bosman78 »

Ale z tego co widziałem to z Missionami jest problem z rozmiarowka dla DLa?



Awatar użytkownika
Old Donkey
A+B+C
Posty: 1825
Rejestracja: 05 maja 2018, 13:53
Lokalizacja: Katowice

Re: TKC70 czy Anakee ADV?

Post autor: Old Donkey »




Bosman78
AM
Posty: 15
Rejestracja: 22 gru 2019, 09:21

Re: TKC70 czy Anakee ADV?

Post autor: Bosman78 »

Tzn. W ogóle to jest, ale ciężko z dostępnością w sklepach, dzwoniłem do kilku



Awatar użytkownika
Old Donkey
A+B+C
Posty: 1825
Rejestracja: 05 maja 2018, 13:53
Lokalizacja: Katowice

Re: TKC70 czy Anakee ADV?

Post autor: Old Donkey »

Bo te Missiony są takie piękne i amerykańskie, to wykupili ;)
Łone są ponoć 50:50 ?

Amerykaniec podczas testu opon na 2020 powiedział, że są to najcięższe testowane opony i ponoć, powtarzam ponoć przy słabszych silnikach typu. DL 650 mogą zabierać trochę koników. Do tego bardzo sztywne bo konstrukcja zawiera włókno szklane.

Mnie się bardzo Missiony podobają ale mało zjeżdżam z czarnego więc AA dla mnie są lepszym wyborem.
No i przekonuje mnie żywotność o której napisał @Lord



ODPOWIEDZ

Wróć do „Koła i opony”