Ogłoszenie duszpasterskie
Chciałem poinformaować, że znalazł się chętny i chętna, któremu pomoże kolejny chętny w organizacji jesiennego zlotu.
Termin i miejsce zlotu zostanie ogłoszone na zlocie w Skokach Dużych
*Tak naprawdę termin zlotu jest już na forum ale znaleźć nie jest tak łatwo
Chciałem poinformaować, że znalazł się chętny i chętna, któremu pomoże kolejny chętny w organizacji jesiennego zlotu.
Termin i miejsce zlotu zostanie ogłoszone na zlocie w Skokach Dużych
*Tak naprawdę termin zlotu jest już na forum ale znaleźć nie jest tak łatwo
Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla
Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla
Fajnie wyszło. Dla mnie lepiej na lewym lusterku bo wygodniej się operuje w trakcie jazdy, ale to mały pikuś.
Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS
Tags:
- Smerfciamajda
- A+B+C+D
- Posty: 2827
- Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39
Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla
Ja wklepałem te blaszkę z pakietu na płasko i dokręciłem do lusterka. Jest git.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla
Ja właśnie w swoim lusterku urwałem gwint jak chciałem tak dokręcićSmerfciamajda pisze: ↑01 kwie 2021, 09:23Ja wklepałem te blaszkę z pakietu na płasko i dokręciłem do lusterka. Jest git.
Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla
Gdyby jednak komuś taki wynalazek pasował to mam jeszcze dwie sztuki takich blaszek. Oczywiście mam na myśli takie dwie po lewej stronie fotki
- Załączniki
-
- IMG_20210331_190858.jpg (681 KiB) Przejrzano 3965 razy
- Smerfciamajda
- A+B+C+D
- Posty: 2827
- Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39
Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla
Miśki mam pytanie.
Zna ktoś może patent na podniesienie szyby w DL1000 ?
Szyba jest regulowana ale chciał bym żeby w każdej pozycji była pod większym kątem do pionu.
Są jakieś dystanse którymi można to dopasować?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Zna ktoś może patent na podniesienie szyby w DL1000 ?
Szyba jest regulowana ale chciał bym żeby w każdej pozycji była pod większym kątem do pionu.
Są jakieś dystanse którymi można to dopasować?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla
Na tym mechanizmie pochylania szyby to w skrajnej pozycji ona jest prawie w pionie. Ja żadnych dystansów czy też innych dodatkowych dynksów do tego nie znam.
DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 -> R1250GS Adv 2020 czyli nadal w Osi 
- Smerfciamajda
- A+B+C+D
- Posty: 2827
- Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39
Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla
No ale w najniższym jest za nisko.
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla
Rozumiem że na ramionach też już próbowałeś? Tam są trzy otwory - poziomy wysokości mocowania szyby + regulacja kąta nachylenia. Nadal za nisko? No to pozostaje jedynie deflektor mocowany do szyby albo zakup dłuższej szyby.
DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 -> R1250GS Adv 2020 czyli nadal w Osi 
- Smerfciamajda
- A+B+C+D
- Posty: 2827
- Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39
Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla
Musze chyba tam pokręcić trochę.
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla
Szybkie pytanko. Zakładam właśnie osłonę pod silnik. Tą plastikową czarną ori. Góra tej osłony ciasno dosyć wchodzi z racji gmoli Heeda. Muszę ją wsunąć dość ciasno między gmol, a korpus silnika. Czy ten plastik może dolegać na styk do silnika? Czy powinien raczej być odstęp i delikatnie odstawać?. Nie będzie się to chciało topić od temperatury? Ta kwadratowa guma ma być pod plastikiem (między osloną i silnikiem) czy raczej wywalić ją na wierzch? Do czego ona służy w ogóle?
Mam nadzieję, że zrozumiecie o co mi chodzi? 
Suzuki DL 1050 V-STROM XT RCM1 Metallic Steel Grey
Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla
Ja tą osłonę miałem przy gmolach HEED założoną tak, że na środku przechodziła z przodu gmoli (rurka przełożona przez otwory). Pod spód wchodziła tak ciasno, że uznałem to za ryzykowne.
Marcin
DL 650 AL2 Metallic Fox Orange - Chudy Rudy Obecnie zdemotoryzowany
DL 650 AL2 Metallic Fox Orange - Chudy Rudy Obecnie zdemotoryzowany
Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla
No u mnie weszło bardzo ciasno ale weszło. Obawiam się temperatury bo plastik się styka w górnej części osłony z korpusem silnika. Dlatego nie wiem jak jest np. w motkach bez gmoli. Czy osłona wtedy odstaje czy jest raczej przy silniku?
Tak czy siak udało się założyć i wygląd mi się podoba. Pytanie jak będzie się to zachowywać podczas eksploatacji...
Tak czy siak udało się założyć i wygląd mi się podoba. Pytanie jak będzie się to zachowywać podczas eksploatacji...
- Załączniki
-
- 20210417_181204.jpg (1.13 MiB) Przejrzano 3673 razy
-
- 20210417_181145.jpg (914.09 KiB) Przejrzano 3673 razy
Suzuki DL 1050 V-STROM XT RCM1 Metallic Steel Grey
Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla
Ta kwadratowa guma jest dobrze założona. U mnie tak to wygląda jak na fotce. W jakim celu jest tam ona założona??? Nie mam pojęcia.
- Załączniki
-
- IMG_20201105_103804_compress63.jpg (975.05 KiB) Przejrzano 3642 razy
Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla
Ta guma jest najwyższym punktem na który chlapie woda/błoto z przedniego koła 
Taki "chlapacz" na silnik
Taki "chlapacz" na silnik
- Ocena: 5.88235%
Suzuki DL 650 V-Strom 2012
Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla
Za tą gumą jest kanał świecy, więc jakby tam cały czas spod koła dawało prysznicem, to w końcu byś stracił zapłon na przednim baniaku ( dokładnie tak się stało koledze w SV650 podczas jazdy torowej w deszczu )
- Ocena: 5.88235%
DL 650 AK7, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl
Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla
Prezent od @SimOn!
- Załączniki
-
- 20210419_182417_copy_2064x1548.jpg (475.19 KiB) Przejrzano 3573 razy
- Ocena: 5.88235%
Suzuki DL 650 AK8 --> Dl 1000 AL8--> DL1050
Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla
Panowie potrzebuję pomocy, gdzie można kupić gumowy odbojnik do stopki centralnej dla małego 2010 rok? Gdzieś straciłem i nie mogę dokupić nawet w serwisie Suzuki. Dzięki za pomoc
Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla
Gmoto lub Motogar, zadzwoń do nich może mają lub coś dopasują.
Suzuki DL 650 AK8 --> Dl 1000 AL8--> DL1050
Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla
Używam tego (nie wiem jak to się nazywa po polsku). Jest lepszy niż oryginał. W moim Dl1000 L5 z oryginalną podstawką jest ona po prostu zatrzaskiwana i łatwo się gubi. Należy odciąć dolną płytę z nakrętką. To jest tanie i mają go w prawie każdym sklepie auto/moto części.


- Ocena: 5.88235%
(1986) Jawa 50/23 > (1988) Jawa 250+Stadion S11+Jawa 50/551+Velorex 16/350 > Długie lata bez motocyklu > (2016) Simson SR50 > (2017) Romet K125 > (2018) Suzuki DL650 K6 V-STROM > (2019) Suzuki DL1000A L5 V-STROM
- Smerfciamajda
- A+B+C+D
- Posty: 2827
- Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39
Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla
Gumičku ze šrubičku.
Motgum to produkuje, na Allegro swego czasu za grosze do kupienia.
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Motgum to produkuje, na Allegro swego czasu za grosze do kupienia.
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk