Ogłoszenie duszpasterskie

Chciałem poinformaować, że znalazł się chętny i chętna, któremu pomoże kolejny chętny w organizacji jesiennego zlotu.

Termin i miejsce zlotu zostanie ogłoszone na zlocie w Skokach Dużych


*Tak naprawdę termin zlotu jest już na forum ale znaleźć nie jest tak łatwo :)

Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Forum na tematy których nie ma w innych częściach forum
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E+T
Posty: 3580
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: staszek_s »

Fajnie wyszło. Dla mnie lepiej na lewym lusterku bo wygodniej się operuje w trakcie jazdy, ale to mały pikuś.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Tags:

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2827
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Smerfciamajda »

Ja wklepałem te blaszkę z pakietu na płasko i dokręciłem do lusterka. Jest git.

Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



Awatar użytkownika
swoop
A1
Posty: 56
Rejestracja: 14 gru 2020, 19:31
Lokalizacja: Ełk
Kontakt:

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: swoop »

Smerfciamajda pisze:
01 kwie 2021, 09:23
Ja wklepałem te blaszkę z pakietu na płasko i dokręciłem do lusterka. Jest git.
Ja właśnie w swoim lusterku urwałem gwint jak chciałem tak dokręcić :D



Awatar użytkownika
pepperss
A
Posty: 324
Rejestracja: 18 sty 2020, 14:12
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: pepperss »

Gdyby jednak komuś taki wynalazek pasował to mam jeszcze dwie sztuki takich blaszek. Oczywiście mam na myśli takie dwie po lewej stronie fotki
Załączniki
IMG_20210331_190858.jpg
IMG_20210331_190858.jpg (681 KiB) Przejrzano 3965 razy



Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2827
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Smerfciamajda »

Miśki mam pytanie.
Zna ktoś może patent na podniesienie szyby w DL1000 ?
Szyba jest regulowana ale chciał bym żeby w każdej pozycji była pod większym kątem do pionu.
Są jakieś dystanse którymi można to dopasować?

Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1547
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: bojaco »

Na tym mechanizmie pochylania szyby to w skrajnej pozycji ona jest prawie w pionie. Ja żadnych dystansów czy też innych dodatkowych dynksów do tego nie znam.


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 -> R1250GS Adv 2020 czyli nadal w Osi :o

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2827
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Smerfciamajda »

No ale w najniższym jest za nisko.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1547
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: bojaco »

Rozumiem że na ramionach też już próbowałeś? Tam są trzy otwory - poziomy wysokości mocowania szyby + regulacja kąta nachylenia. Nadal za nisko? No to pozostaje jedynie deflektor mocowany do szyby albo zakup dłuższej szyby.


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 -> R1250GS Adv 2020 czyli nadal w Osi :o

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2827
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Smerfciamajda »

Musze chyba tam pokręcić trochę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



Awatar użytkownika
trombel
A+B
Posty: 658
Rejestracja: 30 gru 2020, 21:09
Lokalizacja: KOS

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: trombel »

Szybkie pytanko. Zakładam właśnie osłonę pod silnik. Tą plastikową czarną ori. Góra tej osłony ciasno dosyć wchodzi z racji gmoli Heeda. Muszę ją wsunąć dość ciasno między gmol, a korpus silnika. Czy ten plastik może dolegać na styk do silnika? Czy powinien raczej być odstęp i delikatnie odstawać?. Nie będzie się to chciało topić od temperatury? Ta kwadratowa guma ma być pod plastikiem (między osloną i silnikiem) czy raczej wywalić ją na wierzch? Do czego ona służy w ogóle? ;) Mam nadzieję, że zrozumiecie o co mi chodzi? ;)


Suzuki DL 1050 V-STROM XT RCM1 Metallic Steel Grey

Awatar użytkownika
Luchow
A+B
Posty: 819
Rejestracja: 30 wrz 2016, 13:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Luchow »

Ja tą osłonę miałem przy gmolach HEED założoną tak, że na środku przechodziła z przodu gmoli (rurka przełożona przez otwory). Pod spód wchodziła tak ciasno, że uznałem to za ryzykowne.


Marcin
DL 650 AL2 Metallic Fox Orange - Chudy Rudy Obecnie zdemotoryzowany

Awatar użytkownika
trombel
A+B
Posty: 658
Rejestracja: 30 gru 2020, 21:09
Lokalizacja: KOS

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: trombel »

No u mnie weszło bardzo ciasno ale weszło. Obawiam się temperatury bo plastik się styka w górnej części osłony z korpusem silnika. Dlatego nie wiem jak jest np. w motkach bez gmoli. Czy osłona wtedy odstaje czy jest raczej przy silniku?
Tak czy siak udało się założyć i wygląd mi się podoba. Pytanie jak będzie się to zachowywać podczas eksploatacji...
Załączniki
20210417_181204.jpg
20210417_181204.jpg (1.13 MiB) Przejrzano 3673 razy
20210417_181145.jpg
20210417_181145.jpg (914.09 KiB) Przejrzano 3673 razy


Suzuki DL 1050 V-STROM XT RCM1 Metallic Steel Grey

Awatar użytkownika
pepperss
A
Posty: 324
Rejestracja: 18 sty 2020, 14:12
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: pepperss »

Ta kwadratowa guma jest dobrze założona. U mnie tak to wygląda jak na fotce. W jakim celu jest tam ona założona??? Nie mam pojęcia.
Załączniki
IMG_20201105_103804_compress63.jpg
IMG_20201105_103804_compress63.jpg (975.05 KiB) Przejrzano 3642 razy



Awatar użytkownika
Maarcel
A+B
Posty: 915
Rejestracja: 14 cze 2018, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Maarcel »

Ta guma jest najwyższym punktem na który chlapie woda/błoto z przedniego koła :)
Taki "chlapacz" na silnik :)
Ocena: 5.88235%


Suzuki DL 650 V-Strom 2012

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5431
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Struna »

Za tą gumą jest kanał świecy, więc jakby tam cały czas spod koła dawało prysznicem, to w końcu byś stracił zapłon na przednim baniaku ( dokładnie tak się stało koledze w SV650 podczas jazdy torowej w deszczu )
Ocena: 5.88235%


DL 650 AK7, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Gaspar75
A+B
Posty: 634
Rejestracja: 04 lut 2019, 18:39

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Gaspar75 »

Prezent od @SimOn!:D
Załączniki
20210419_182417_copy_2064x1548.jpg
20210419_182417_copy_2064x1548.jpg (475.19 KiB) Przejrzano 3573 razy
Ocena: 5.88235%


Suzuki DL 650 AK8 --> Dl 1000 AL8--> DL1050

marwis73
A1
Posty: 60
Rejestracja: 26 maja 2019, 12:45
Lokalizacja: Wieszowa

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: marwis73 »

Panowie potrzebuję pomocy, gdzie można kupić gumowy odbojnik do stopki centralnej dla małego 2010 rok? Gdzieś straciłem i nie mogę dokupić nawet w serwisie Suzuki. Dzięki za pomoc



Gaspar75
A+B
Posty: 634
Rejestracja: 04 lut 2019, 18:39

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Gaspar75 »

marwis73 pisze:
19 kwie 2021, 21:23
Panowie potrzebuję pomocy, gdzie można kupić gumowy odbojnik do stopki centralnej dla małego 2010 rok? Gdzieś straciłem i nie mogę dokupić nawet w serwisie Suzuki. Dzięki za pomoc
Gmoto lub Motogar, zadzwoń do nich może mają lub coś dopasują.


Suzuki DL 650 AK8 --> Dl 1000 AL8--> DL1050

Awatar użytkownika
Jan Kurek
A1
Posty: 34
Rejestracja: 09 gru 2020, 20:50
Lokalizacja: Hořice, Czechy

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Jan Kurek »

Używam tego (nie wiem jak to się nazywa po polsku). Jest lepszy niż oryginał. W moim Dl1000 L5 z oryginalną podstawką jest ona po prostu zatrzaskiwana i łatwo się gubi. Należy odciąć dolną płytę z nakrętką. To jest tanie i mają go w prawie każdym sklepie auto/moto części.
Obrazek
Ocena: 5.88235%


(1986) Jawa 50/23 > (1988) Jawa 250+Stadion S11+Jawa 50/551+Velorex 16/350 > Długie lata bez motocyklu > (2016) Simson SR50 > (2017) Romet K125 > (2018) Suzuki DL650 K6 V-STROM > (2019) Suzuki DL1000A L5 V-STROM

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2827
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Smerfciamajda »

Gumičku ze šrubičku.

Motgum to produkuje, na Allegro swego czasu za grosze do kupienia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólne”