Indian Roadmaster 2019 - pierwsze wrażenia z jazdy

Miejsce do pogaduszek i dzielenia się doświadczeniem o motocyklach innych niż V-Strom.
Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2255
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Indian Roadmaster 2019 - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: Iżu »

Cześć i czołem, zapraszam na kolejny materiał filmowy o ciężkim krążowniku szos, czyli motocyklu - Indian Roadmaster 2019, którym miałem okazję dłużej pojeździć w czerwcu 2020 roku, dzięki uprzejmości dealera z salonu - Indian Kraków.
Motocykl którym śmigałem waży wraz z paliwem - 421 kg. a napędza go silnik Thunder Stroke 111 o pojemności - 1811 cm3, generujący maksymalną moc - 87 KM (4'800 obr/min) i maksymalny moment obrotowy - 150 Nm (2'900 obr/min).
Podczas jazdy porównywałem ten sprzęt do jego konkurenta, motocykla - Harley Davidson Ultra Limited 2019, którym jeździłem kilka miesięcy wcześniej w Katowicach.
Mimo słabszego niż w Harleyu silnika oceniam Indiana wyżej, ze względu na lepsze dopracowanie podzespołów motocykla, lepsze wyposażenie czy przyjemniejszą w obsłudze elektronikę.
Oczywiście Indian ma także kilka wad, które zawarłem w końcowym podsumowaniu, w tym przeciętne hamulce czy brak biegu wstecznego.
Tym niemniej jest to bardzo udana konstrukcja w tym segmencie, niezwykle luksusowo wyposażona i komfortowa choć bardzo droga w zakupie (cena prawie.. 145'000 zł.) :shock:
W dniu tego testu jeździłem głównie po mieście i okolicach Krakowa prezentując maszynę kilku kolegom, Indian spalił wtedy 6,6 l/100 km. na dystansie jakichś 150 km. co uważam za niezły wynik przy wadze i gabarytach tego kolosa.
Jeszcze większym zaskoczeniem było spalanie na trasie kolejnego dnia testów, gdy wraz z Emilianem wybraliśmy się w Tatry Słowackie, pokonując w sumie jakieś 435 km, na takich górskich trasach ale też jeżdżąc bardzo szybko Indian spalił zaledwie 5,7 l/100 km. co uważam za świetny wynik.
Właśnie zaczynam montaż materiału z wycieczki, póki co zachęcam do oglądania pierwszego filmu 8-)

Ocena: 11.76471%


Iżu

Awatar użytkownika
Bip
A2
Posty: 200
Rejestracja: 27 paź 2020, 02:50
Lokalizacja: WPI

Re: Indian Roadmaster 2019 - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: Bip »

Niskie zużycie paliwa będzie na pewno języczkiem u wagi dla większości zainteresowanych tym pięknym modelem. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 23 mar 2021, 17:26 przez Bip, łącznie zmieniany 1 raz.


DL650XAL7

kaloryferarz
A+B+C
Posty: 1209
Rejestracja: 03 maja 2020, 21:19
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Indian Roadmaster 2019 - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: kaloryferarz »

Jakby tak poukładać na nim szklanki, kieliszki i talerze, toby nie odróżnił od kredensu :)


Romet Komar 2350 -> Honda Shadow 500 -> Yamaha XJ6 Diversion -> DL 650 AL9 -> Burgman 400 2010 :)

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2255
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Indian Roadmaster 2019 - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: Iżu »

:D Zapraszam na kolejny filmik z jazdy motocyklem Indian Roadmaster 2019 po słowackich winklach, gdzie wraz z Emilianem zrobiliśmy 390 km. a sprzęt spalił średnio zaledwie - 5,7 l/100 km. co jest świetnym wynikiem przy tej masie i gabarycie tej jeżdżącej "wersalki" :D

[bbvideo]
Ocena: 5.88235%


Iżu

Online
Awatar użytkownika
Oskar
A+B+C
Posty: 1328
Rejestracja: 23 wrz 2019, 20:22

Re: Indian Roadmaster 2019 - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: Oskar »

Iżu
Fajny filmik dobra robota niedługo zaproszą Cię do świat motocykli
Sprzęt mega ciężki jak narazie. To nie mój motocykl . Ale super będzie się komponował w galerii za szybą w HM.
Sprzęt dla gości z grubym portfelem i na USA teksańskie drogi ..
Ale spalanie ma małe.jak na tą mase ...
Taki szpaner dla Putina ...


Lepszy głupiec wędrujący po świecie niż mędrzec siedzący w domu

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2255
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Indian Roadmaster 2019 - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: Iżu »

Oskar pisze:
19 kwie 2021, 21:30
Iżu
Fajny filmik dobra robota niedługo zaproszą Cię do świat motocykli
Dzięki Oskar, ale nie jestem zainteresowany tego typu współpracą, znam takie portale w tym osobiście kilku dziennikarzy i wiem czym to się je.. :D Sponsor płaci, a Ty musisz rozbić film i piać z zachwytu nad produktem sponsora, to nie mój klimat - cenię sobie niezależność i tego się będę trzymał 8-) Piona


Iżu

karacz
A
Posty: 401
Rejestracja: 14 sie 2019, 17:40
Lokalizacja: WLKP

Re: Indian Roadmaster 2019 - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: karacz »

Zupełnie nie dla mnie motocykl, póki co, ale przypomniało mi się, że rok temu w przystani motocyklowej w bieszczadach były dni otwarte indiany na które niestety nie udało się dotrzeć przez złą pogodę.



Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4521
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Indian Roadmaster 2019 - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: Centrino »

Motocykl ciekawy, można powiedzieć, że nawet ładny.
Fakt, nie jest to motocykl dla mnie. To nie moje klimaty. Jakoś nie porywają mnie tego typu motocykle.
Co do spalania to wg mnie faktycznie, patrząc na pojemność, spalanie jest rozsądne.
Ten motocykl to może nie motocyklowa ciężarówka ale kamper na pewno :)


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Motocykle niesłuszne (czyli nie V-strom)”