Montaż kufra centralnego na DL 650

Wszystko o bagażu i wszelkich udogodnieniach dla turystyki.
marcino8585
AM
Posty: 4
Rejestracja: 03 mar 2021, 15:03

Montaż kufra centralnego na DL 650

Post autor: marcino8585 »

Witam
Nie dawno przesiadłem się na DL650 z 2008roku. Sprzedający dołożył luzem do Suzi kufer centralny Givi Simply 48l.Link do kufra po niżej. W kufrze była również płyta montażowa GIVI ale bez stelaża. Czy ktoś może podpowiedzieć jak mogę zainstalować ten kufer? Opłaca się dokupować jakąś płytę czy korzystniej będzie jakiś nowy kufer dobrać z dedykowaną płytą pod Dl 650?

https://moto-tour.com.pl/pl/products/ku ... Q4QAvD_BwE
Załączniki
IMG_4570_edited.jpg
IMG_4570_edited.jpg (71.76 KiB) Przejrzano 1604 razy



Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4511
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Montaż kufra centralnego na DL 650

Post autor: Centrino »

Wytnij kawałek blachy i przykręć do bagażnika, następnie wywierć w tej blasze otwory tak aby zamontować na niej płytę od kufra i tyle.


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Hektor5
A1
Posty: 20
Rejestracja: 20 paź 2019, 19:27

Re: Montaż kufra centralnego na DL 650

Post autor: Hektor5 »

Jeżeli to płyta z systemu monolock to powinien pasować stelaż E528M z Givi. Gdyby Ci się nie chciało samemu robić.


DL650 XAL9

Awatar użytkownika
Yahoda
AM
Posty: 19
Rejestracja: 01 kwie 2023, 08:13

Re: Montaż kufra centralnego na DL 650

Post autor: Yahoda »

Centrino pisze:Wytnij kawałek blachy i przykręć do bagażnika, następnie wywierć w tej blasze otwory tak aby zamontować na niej płytę od kufra i tyle.
Cześć, podłączę się do tematu.
Próbuję zamontować kufer kappa k48n. Jak przykręciłem płytę bezpośrednio do bagażnika to wyszło mi tak jak na pierwszym zdjęciu. Zdecydowanie za blisko żeby się oprzeć. Zrobiłem sobie próbę jak daleko trzeba go odsunąć żeby było wygodnie i wyszło że dosyć sporo. Widać to na drugim zdjęciu. Rozumiem, że można dociąć blachę na wymiar tak jak piszesz tylko jaka powinna być grubość żeby to się nie gięło? Trzeba coś giąć czy ma być po prostu płaska?ObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka




Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4511
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Montaż kufra centralnego na DL 650

Post autor: Centrino »

Ja wycinałem ze zwykłej blachy chyba 2mm.
Z tego co widzę, to trochę przesadzasz z cofnięciem tego kufra. Tak przynajmniej o połowę.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Ocena: 5.88235%


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
Yahoda
AM
Posty: 19
Rejestracja: 01 kwie 2023, 08:13

Re: Montaż kufra centralnego na DL 650

Post autor: Yahoda »

Dzięki za podpowiedź. Muszę żonę posadzić na kanapę i przymierzyć bo samemu trudno dokładnie ustawić. Możliwe, że mi się coś przesunęło przy zsiadaniu bo stabilne to wszystko nie było .

Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka




Online
Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Montaż kufra centralnego na DL 650

Post autor: PiotrEm »

Tylko nie hamuj przed ciężarówką, bo kierowca nie będzie widział światła stopu. No chyba że podłączysz dodatkowe.


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
Yahoda
AM
Posty: 19
Rejestracja: 01 kwie 2023, 08:13

Re: Montaż kufra centralnego na DL 650

Post autor: Yahoda »

PiotrEm pisze:Tylko nie hamuj przed ciężarówką, bo kierowca nie będzie widział światła stopu. No chyba że podłączysz dodatkowe.
Tak mi się właśnie wydawało, że kufer przysłoni światło. Znalazłem fabryczny zestaw do tego kufra oznaczony V90K. Ewentualnie spróbuję zrobić sam. Dzięki za podpowiedź.

Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka




Awatar użytkownika
Hawk1985
A2
Posty: 239
Rejestracja: 11 mar 2017, 12:56

Re: Montaż kufra centralnego na DL 650

Post autor: Hawk1985 »

Jakbyś chciał to mam coś takiego
Obrazek

Kupiłem stelaż bagażnika do pomalowania, i tam były założone te adaptery.
Tak to wygląda u mnie na motocyklu (co prawda mam inny model płyty)
Pozwala to odsunąć płytę o ok 2 cm
Obrazek
Obrazek
Tylko nie mam tych podkładek widocznych na zdjęciu poniżej
Obrazek

Wytapatalkowano



Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650

Awatar użytkownika
Yahoda
AM
Posty: 19
Rejestracja: 01 kwie 2023, 08:13

Re: Montaż kufra centralnego na DL 650

Post autor: Yahoda »

Dzięki za propozycję. Tylko nie wiem czy nie mam takich samych. Tak to u mnie wygląda. Obrazek

Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka




Awatar użytkownika
Hawk1985
A2
Posty: 239
Rejestracja: 11 mar 2017, 12:56

Re: Montaż kufra centralnego na DL 650

Post autor: Hawk1985 »

Yahoda pisze:Dzięki za propozycję. Tylko nie wiem czy nie mam takich samych. Tak to u mnie wygląda. Obrazek

Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka
Masz to samo, w takim razie to Ci się nie przyda

Wytapatalkowano



Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650

powolny
A1
Posty: 50
Rejestracja: 20 gru 2023, 15:00

Re: Montaż kufra centralnego na DL 650

Post autor: powolny »

Nie wiem ile waży ten twój kufer , bo te płyty są raczj uniwersalne ,ale mocowania są już dedykowane . Też początkowo myślałem ,przykręcę do bagażnika i git ,ale troszkę się podowiadywałem i teraz wiem jak wygląda mocowanie płyty do DL-a https://photos.app.goo.gl/N9zpxrxf1DPGzZSz7 . O ile jeszcze jeździsz sam ,to wersja do bagażnika może wystarczy ,ale jak ktoś miał by się opierać o centralkę ,to te podpórki i blachy wydają się dobrym rozwiązaniem https://photos.app.goo.gl/xdeP6THPMJCUHgVSA .


Show Must Go On

Raptor
A
Posty: 321
Rejestracja: 16 paź 2016, 18:26
Lokalizacja: śląskie

Re: Montaż kufra centralnego na DL 650

Post autor: Raptor »

A Ty masz taką grubą poduszke pod plecy na kufrze ? bo możną ją zdjąć i zyskasz 3cm plus właciwe ustawienie kufra pod plecaczka i może okazac się że nic nie musisz kombinowac ?


DL650 AK8

Awatar użytkownika
Yahoda
AM
Posty: 19
Rejestracja: 01 kwie 2023, 08:13

Re: Montaż kufra centralnego na DL 650

Post autor: Yahoda »

powolny pisze:Nie wiem ile waży ten twój kufer , bo te płyty są raczj uniwersalne ,ale mocowania są już dedykowane . Też początkowo myślałem ,przykręcę do bagażnika i git ,ale troszkę się podowiadywałem i teraz wiem jak wygląda mocowanie płyty do DL-a https://photos.app.goo.gl/N9zpxrxf1DPGzZSz7 . O ile jeszcze jeździsz sam ,to wersja do bagażnika może wystarczy ,ale jak ktoś miał by się opierać o centralkę ,to te podpórki i blachy wydają się dobrym rozwiązaniem https://photos.app.goo.gl/xdeP6THPMJCUHgVSA .
Na kufrze i bagażniku jest napisane, że max 10kg można ładować. Miałem wcześniej mniejszy kufer taki na jeden kask, ale chodziło mi o wiekszy, z oparciem dla plecaczka Obrazek. Z tym poprzednim nie było problemu z odległością ale nie miał oparcia. Jak ten mniejszy wygląda na chwilę obecną widać na zdjeciu. Tu oparcie jest dedykowane do tego kufra tylko zalozone za bardzo wystaje na siedzenie. Producent mam nadzieję przewidział taką sytuację i są dedykowane dystanse żeby cofnąć kufer bo przecież nikt nie jezdzi w tak niewygodnej pozycji. Muszę sprawdzić czy da się normalnie oprzeć jak je zdemontuję. Jak mojej pasażerce będzie wygodnie bez poduchy to tak zostawię, a jak nie to dorobię po prostu blachę jak radzi Centrino na której cofnę kufer o 3-4 cm.ObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka




Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1282
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: Montaż kufra centralnego na DL 650

Post autor: biblo »

Ta poduszka pod plecy, to chyba jakaś radosna twórczość... :roll: Wyjątkowo gruba i odstająca :?

Zamiast bawić się w odsuwanie kufra do tyłu, co raczej nie jest dobrym pomysłem, proponuję wywalić tę bułę ;) i sięgnąć nawet po niedrogie oparcia z Aliexpress, a jest ich do wyboru, do koloru chociażby tutaj https://pl.aliexpress.com/item/10050050 ... Redirect=y


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

Awatar użytkownika
Yahoda
AM
Posty: 19
Rejestracja: 01 kwie 2023, 08:13

Re: Montaż kufra centralnego na DL 650

Post autor: Yahoda »

biblo pisze:Ta poduszka pod plecy, to chyba jakaś radosna twórczość... :roll: Wyjątkowo gruba i odstająca :?

Zamiast bawić się w odsuwanie kufra do tyłu, co raczej nie jest dobrym pomysłem, proponuję wywalić tę bułę ;) i sięgnąć nawet po niedrogie oparcia z Aliexpress, a jest ich do wyboru, do koloru chociażby tutaj https://pl.aliexpress.com/item/10050050 ... Redirect=y
No cóż. W tym przypadku Kappa chyba się nie popisała Obrazek.
Chyba faktycznie to wywalę i najwyżej dam zarobić majfriendom Obrazek
Dzięki za link.

Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka




Happy_Rider
AM
Posty: 12
Rejestracja: 13 lip 2023, 22:03

Re: Montaż kufra centralnego na DL 650

Post autor: Happy_Rider »

Orginalna Givi też jest gruba. Przynajmniej Plecaczek zadowolony Obrazek
Ale na kufrze zamontowanym na dedykowanym stelażu i płycie ta grubość w niczym nie przeszkadza. Obrazek



Awatar użytkownika
Yahoda
AM
Posty: 19
Rejestracja: 01 kwie 2023, 08:13

Re: Montaż kufra centralnego na DL 650

Post autor: Yahoda »

Happy_Rider pisze:Orginalna Givi też jest gruba. Przynajmniej Plecaczek zadowolony Obrazek
Ale na kufrze zamontowanym na dedykowanym stelażu i płycie ta grubość w niczym nie przeszkadza. Obrazek
Pokombinowałem z ustawieniem tych uchwytów pod płytę i udało mi się nieco odsunąć ją do tyłu. Tak to teraz wygląda. Nie wiem czy jeszcze coś cudować i szukać innego stelaża? Chodzi o to żeby plecaczkowa siedziała wygodnie ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka




Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1282
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: Montaż kufra centralnego na DL 650

Post autor: biblo »

Nie ma co teoretycznie dywagować ;) musicie po prostu razem się przejechać 8-)

Jak będzie trochę za ciasno, to ja bym zastosował cieńsze oparcie i nie bawił się w zbytnie wysuwanie kufra do tyłu, bo to nie jest dobry pomysł...
I w końcu zacznie się podnosić przednie koło :D
Ocena: 5.88235%


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Turystyka, Bagaż”