Nawigacja na azymut

Awatar użytkownika
Bip
A2
Posty: 178
Rejestracja: 27 paź 2020, 02:50
Lokalizacja: WPI

Re: Nawigacja na azymut

Post autor: Bip »

A właściwie, to dlaczego nie możecie używać kompasu mechanicznego? Orientacja do mapy jak w harcerstwie i jazda. 😃


DL650XAM0

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Nawigacja na azymut

Post autor: gorghu »

@Bip no weź!! Takie analogowe "coś"??!! Jak to zresetować jak się zawiesi? :lol:


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Nawigacja na azymut

Post autor: Smerfciamajda »

No właśnie tak se czytam od początku i się zastanawiam.
Bo w kompas i mapę to trzeba umieć.
A jak masz GPS i mapę w urządzaniu to chodzenie na azymut traci sens bo od razu wiesz skąd dokąd.
Sam GPS gdzie wpisujesz wspolrzedne celu i prowadzi, ma sens. Ale mając mapę w urządzeniu….

Edit
Commander Compas Go

Wrzucasz cel jako punkt na mapie, odznaczasz Track primary i na kompasie strzalka pokazuje w którą stronę jest cel

Obrazek



Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1545
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nawigacja na azymut

Post autor: PiotrEm »

Dziś pojechałem z Wawy w moje rodzinne strony - do Radzynia Podlaskiego. Tak ze 160 km.
Na TT miałem wytyczoną trasę kręta, a na telefonie apkę Mavericka na azymut.
Powiem Wam - świetny tandem.
TT trzyma się asfaltu i dróg z żółtą numeracją, ale ja tu widzę drogę w bok, no to myk i już jadę przez wiochę, przez las, asfalt się kończy, szuter, potem piach, dalej przez las, przez pole kukurydzy, znów szuter, zabawa na całego :-)
W pewnym momencie miałem już dość off-roadu i dróg szerokości połowy kombajnu Bizon, robiło się późno i skorzystałem z koła ratunkowego, czyli TT.

Podkład mapowy w mavericku jest słaby. Apka nie jest rozwijana i większość map nie ładuje się. Jechałem na mapie microsoftu (ale chyba innej niż Here), wolałbym na googlowych, bo na nich przy mniejszym zoomie łatwiej rozpoznać klasę drogi, w którą właśnie zamierzam skręcić i drobne drogi nie znikają tak szybko przy oddalaniu mapy.

Ten wypad za miasto przekonuje mnie, żeby dokończyć projekt, umiem podpiąć i wycentrować OSM i Here, nałożyć na to obracająca się strzałkę - pewnie gdzieś za tydzień pochwalę się prototypem multiuser, na wypadek gdyby ktoś jeszcze chciał potestować.

Polecam podróże na azymut! @Lord, nie słuchaj, wiem, że Ty jeździsz na chmury, ale dla mnie to jeszcze nie ta liga :-)


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interkomy, Nawigacje, Kamery”