Łańcuch Regina High-Performance Endurance

Forum na tematy których nie ma w innych częściach forum
Mariomoto
A1
Posty: 51
Rejestracja: 23 lut 2021, 21:20

Łańcuch Regina High-Performance Endurance

Post autor: Mariomoto »

Siemanko może ktoś się już zetknął?
A jak nie to taka ciekawostka łańcuch którego nie trzeba czyści i smarowac. Nie wiem jak z dopasowanien do v-stroma bo nie sprawdzałem ale może coś by się dobrało.

https://m.louis.pl/artikel/regina-hpe-_ ... r=10017601
Nie wiem czy mogę wklejać link do sklepu ale tam jest pełen opis.
Myślę że ciekawa alternatywa tylko cena powala.
Ale za to mamy bezobslugowość i nie trzeba wozić sprayu do lancucha ;)


Dl1000-2014

merc
A
Posty: 418
Rejestracja: 05 paź 2016, 21:24

Re: Łańcuch Regina High-Performance Endurance

Post autor: merc »

BMW podobne łańcuchy wkłada do s1000rr i s1000xr.
Trzeba poczytać na forach dotyczących tych modeli.


DL 650 XT 2016 i honda CB 1300 2013

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2453
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Łańcuch Regina High-Performance Endurance

Post autor: Smerfciamajda »

Pozwolę sobie zacytować
„W tym nadzwyczajnym łańcuchu powierzchnie rolek i tulejek są powlekane niezawierającym wodoru, amorficznym i tetraedrycznym węglem (ta-C) - znanym również pod nazwą "diamentu przemysłowego". Zastosowanie takiej powłoki powoduje ograniczenie strat wydajności oraz zwiększenie sprawności. Oprócz tego łańcuch Regina *HPE* nie wymaga czyszczenia ani smarowania. A to oznacza nie tylko mniej pracy, lecz jest również bardziej przyjazne dla środowiska. „


Brzmi jak z gazety dla audiofili.
Ocena: 5.88235%



Awatar użytkownika
Rommel
A+B+C
Posty: 1195
Rejestracja: 04 paź 2020, 23:37
Lokalizacja: Bristol (UK)

Re: Łańcuch Regina High-Performance Endurance

Post autor: Rommel »

pytanie brzmi - ile ta powloka wytrzymuje? Bo smar zabezpiecza glownie przed rdzewieniem i niczym wiecej (no i dzwiek dla niektorych)... A jesli to performance do Superbike, to tez oni dosc czesto lancuchy wymieniaja... Nie jest tak kosmicznie drogi, moze sie skusze w przyszlym roku jesli bedzie Deelowy(a ten chyba spasuje do Deela( i zdam raport, ale podejrzewam ze ktos juz to w turystyku do tego czasu przetestuje... Wszystko lepsze niz tyl zafajdany olejarka :mrgreen:

https://m.louis.pl/artikel/regina-hpe-z ... r=10017675

Jest do Stromka :)


"I am the Flying Spaghetti Monster. Thou shalt have no other monsters before Me. (Afterwards is OK; just use protection.) The only Monster who deserves capitalization is Me! Other monsters are false monsters, undeserving of capitalization."

Mariomoto
A1
Posty: 51
Rejestracja: 23 lut 2021, 21:20

Re: Łańcuch Regina High-Performance Endurance

Post autor: Mariomoto »

Smerfciamajda pisze:
14 sie 2021, 08:40
Pozwolę sobie zacytować
„W tym nadzwyczajnym łańcuchu powierzchnie rolek i tulejek są powlekane niezawierającym wodoru, amorficznym i tetraedrycznym węglem (ta-C) - znanym również pod nazwą "diamentu przemysłowego". Zastosowanie takiej powłoki powoduje ograniczenie strat wydajności oraz zwiększenie sprawności. Oprócz tego łańcuch Regina *HPE* nie wymaga czyszczenia ani smarowania. A to oznacza nie tylko mniej pracy, lecz jest również bardziej przyjazne dla środowiska. „


Brzmi jak z gazety dla audiofili.
Poczytaj o nowym bmw 1000 xr. Tam montują taki łańcuch. Wątpię żeby taka firma jak bmw poszła na jakąś lipę. Zobaczymy może rzeczywiście okaże się że to słabe jest ale myślę że temat ciekawy. I mam nadzieję że w końcu może to będzie rozwiązanie bezobsługowe jak wał kardana. Tyle że trzeba będzie wymienić po czasie jak klocki hamulcowe ale bez żadnego serwisu w między czasie.


Dl1000-2014

Awatar użytkownika
Rommel
A+B+C
Posty: 1195
Rejestracja: 04 paź 2020, 23:37
Lokalizacja: Bristol (UK)

Re: Łańcuch Regina High-Performance Endurance

Post autor: Rommel »

BMW jak i masa innych firm montuje qpe do swoich sprzetow. To ze cos zrobilo BMW, nie jest wyznacznikiem ze jest dobre. ;)
Ocena: 11.76471%


"I am the Flying Spaghetti Monster. Thou shalt have no other monsters before Me. (Afterwards is OK; just use protection.) The only Monster who deserves capitalization is Me! Other monsters are false monsters, undeserving of capitalization."

Mariomoto
A1
Posty: 51
Rejestracja: 23 lut 2021, 21:20

Re: Łańcuch Regina High-Performance Endurance

Post autor: Mariomoto »

Rommel pisze:
14 sie 2021, 19:48
BMW jak i masa innych firm montuje qpe do swoich sprzetow. To ze cos zrobilo BMW, nie jest wyznacznikiem ze jest dobre. ;)
Wątpię żeby do motocykla który kosztuje prawie 90 koła montowali jakąś kupę. Trochę nie ta liga.


Dl1000-2014

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2453
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Łańcuch Regina High-Performance Endurance

Post autor: Smerfciamajda »

Ja nie twierdze ze do motocykla za 90k co ma prawie 200PS montują lipny łańcuch.

Natomiast jego cudowne właściwości są do zweryfikowania.

Z drugiej strony BMW wcale takie cudowne i wspaniałe nie są. Mają dobry marketing.

A patrząc z drugiej strony jesli DiD z montażem w wersji extra wzmocnionej kosztuje polowe, żywotność ta sama, a ja nie katuję motocykla. To takie smarowanie czy czyszczenie nie jest żadnym problemem. Tym bardziej mając centralna stopkę.
A kwota w kieszeni zostaje fajna.



Awatar użytkownika
Rommel
A+B+C
Posty: 1195
Rejestracja: 04 paź 2020, 23:37
Lokalizacja: Bristol (UK)

Re: Łańcuch Regina High-Performance Endurance

Post autor: Rommel »

Jak smerf mowi - nie wiadomo ile to pierrdzielenie marketingowe, a na ile to rzeczywiscie dziala. Co chwile ktos wymysla cos przelomowego, ale z jakiegos powodu niewiele tych rzeczy trafia do mainstreamu ;)

No i oczywiscie BMW sa daleko od niezawodnych i swietnych motocykli na jakie sa kreowane. Ja mialem akuratnie BMW G450X i to byl najdziwniejszy motocykl jaki mozna sobie wyobrazic. Sa dobre BMW (stare glownie, w tym f650gs z silnikiem rotaxa), ale tak samo sa dobre modele innych marek.

@Smerfciamajda ja po prostu nie lubie czyscic i smarowac tylnej zebatki - szkoda ze Strom nie ma kardana. W mojej opinii to tylko jedna z dwoch rzeczy ktorych mi brakuje w stromie (do tego jeszcze zeby ponizej 2000 obrotow tym motocyklem dalo sie jechac :D ).


"I am the Flying Spaghetti Monster. Thou shalt have no other monsters before Me. (Afterwards is OK; just use protection.) The only Monster who deserves capitalization is Me! Other monsters are false monsters, undeserving of capitalization."

Mariomoto
A1
Posty: 51
Rejestracja: 23 lut 2021, 21:20

Re: Łańcuch Regina High-Performance Endurance

Post autor: Mariomoto »

Ja myślę że jak z wszystkim trzeba poczekać i rynek sam zweryfikuje. Jedyna dobra strona ekologii. Smary, oleje są mało ekologiczne więc może dlatego powstał taki łańcuch.
A co do ceny to nowość i myślę że z czasem cena spadnie tym bardziej że jest konkurencja w postaci normalnego łańcucha o ponad połowę tańszego.


Dl1000-2014

kaloryferarz
A+B+C
Posty: 1209
Rejestracja: 03 maja 2020, 21:19
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Łańcuch Regina High-Performance Endurance

Post autor: kaloryferarz »

Z tymi wszystkimi nowinkami od lat 90tych, to jest tak, że one są dobre tylko dla producentów i handlowców. Automaty wymyślili wcześniej, turba wcześniej, odpowiednie zabezpieczenie karoserii wcześniej, smarowania wcześniej. Wszystko co idzie od lat 90tych zabija motoryzację. Nie mówię tutaj oczywix o włożeniu bluetootha czy gps do pojazdu. Kiedyś potrafili zrobić gumowy łącznik wału, który w ponad półtoratonowym samochodzie wytrzymywał z 10 lat. A dziś koledze w volvo za 180 tys zł przy 21 tys km padła poduszka skrzyni biegów. Panowie, dobrze w motoryzacji, to już było.


Romet Komar 2350 -> Honda Shadow 500 -> Yamaha XJ6 Diversion -> DL 650 AL9 -> Burgman 400 2010 :)

Awatar użytkownika
Rommel
A+B+C
Posty: 1195
Rejestracja: 04 paź 2020, 23:37
Lokalizacja: Bristol (UK)

Re: Łańcuch Regina High-Performance Endurance

Post autor: Rommel »

Technologia idzie do przodu, a powoli jestesmy na granicy rozwoju wiekszosci silnikow spalinowych. Juz nic wiecej nie da sie wymyslic. Oczywiscie mamy zj**** amerykanow i ich 4, 5 i 6 litrowe silniki, ale powoli i tak jest downsizing coraz czesciej widoczny i tam. Niestety prowadzenie gospodarki rabunkowej wyglada tak a nie inaczej dla naszego globu (o wplywie spalaniu wegla na podgrzewanie atmosfery pisali juz 100 lat temu) - no i na szczescie ciagle mozesz sobie kupic auto z lat 80tych czy 90tych i nim jezdzic. Podejrzewam ze tego nie robisz ;) Tak samo jak mozesz jezdzic swietnym DLem 650 z 2003 roku.

A jakosc spada, bo trzeba robic oszczednosci, zeby auta byly w dalszym ciagu tansze, plus zeby zarabiac na ich naprawie. Inaczej nie utrzymasz rozwoju firmy, bez sukcesywnego postarzania produktu.


"I am the Flying Spaghetti Monster. Thou shalt have no other monsters before Me. (Afterwards is OK; just use protection.) The only Monster who deserves capitalization is Me! Other monsters are false monsters, undeserving of capitalization."

kaloryferarz
A+B+C
Posty: 1209
Rejestracja: 03 maja 2020, 21:19
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Łańcuch Regina High-Performance Endurance

Post autor: kaloryferarz »

Mam samochód z lat 70tych (konstrukacja 60te). Ale jako bajer w garażu. Gdzieś czytałem jakieś wyniki badań spalin z takiego starego diesla i nowoczesnego diesla. Nowy wypadał kiepściutko.


Romet Komar 2350 -> Honda Shadow 500 -> Yamaha XJ6 Diversion -> DL 650 AL9 -> Burgman 400 2010 :)

Awatar użytkownika
Rommel
A+B+C
Posty: 1195
Rejestracja: 04 paź 2020, 23:37
Lokalizacja: Bristol (UK)

Re: Łańcuch Regina High-Performance Endurance

Post autor: Rommel »

Czyli na codzien jezdzisz bardziej wspolczesnym. Ehe. Pewnie czytales o tym Mesiu ktory mial dolozony katalizator:

https://spidersweb.pl/autoblog/mercedes ... ja-spalin/

" Trzeba tylko zaznaczyć, że (o ile mój ubogi język niemiecki pozwolił na odpowiednie tłumaczenie) testowa Beczka miała dołożony katalizator."

Porownanie oczywiscie z autami ktore w wiekszosci maja naped na cztery kola, a nie jak beczka tylko na tyl. Duzo, dzuo mocniejszymi autami. Z jakiegos powodu nikt juz nie kupuje wolnossacego diesla, prawda? Z jakiegos powodu - ciekawe jakiego.

Dalej gosc znowu porownuje do Eklasy 4Matic z 3litrowym 6 cylindrowym dieslem. I jeszcze pisze "Może i mowa tu o różnych pojemnościach, ale to nadal wóz tej samej klasy." - dlaczego Vstrom 650 z 2018 generuje tylko 80 gramow CO2, jak 1000 z tego samego roku az 92 gramy CO2? A ilez wygeneruje Vstrom 250 - przeciez to tez klasa adventure!!! Tylko 62g CO2 mosci panowie! Toz to spisek, przeciez to woz tej samej klasy. E220d z 2018 juz produkuje 139g CO2, a mocy oferuje duzo, duzo wiecej niz beczka, ale to juz by sie redaktorkowi nie wpisalo w agende...

Artykul pisany typowo pod publiczke, i z dla ludzi z gory okreslonymi pogladami, zeby mogli przyklasnac. Nawet tekst "japa tam z tyłu" pokazuje poziom dziennikarstwa. Juz nie wspomne o tym, ze wiekszosc ludzi ktorzy maja grata z tamtych lat (albo nawet i nowszy) pierwsze co robi w PL jak katalizator albo DPF sie zepsuje - to go wycina. Nie doroslismy w Polsce nawet jeszcze do myslenia ekologii.

Gdyby ludzie nie chcieli coraz taniej coraz przyjemniejszych w jezdzie sprzetow, nikt by ich nie produkowal. Roznica jest tez chocby w bezpieczenstwie jakim daje AWD...
Ocena: 5.88235%


"I am the Flying Spaghetti Monster. Thou shalt have no other monsters before Me. (Afterwards is OK; just use protection.) The only Monster who deserves capitalization is Me! Other monsters are false monsters, undeserving of capitalization."

kaloryferarz
A+B+C
Posty: 1209
Rejestracja: 03 maja 2020, 21:19
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Łańcuch Regina High-Performance Endurance

Post autor: kaloryferarz »

Nie pamiętam gdzie to czytałem. A z tym co2... nie znam dosłownie nikogo, kogo by to obchodziło :) Widziałem to na ulotkach przy nowych pojazdach i się zastanawiałem, po jaką cholerę to podają. Mogliby równie dobrze przy każdym podawać długość odmy w przeliczeniu na łokcie :)


Romet Komar 2350 -> Honda Shadow 500 -> Yamaha XJ6 Diversion -> DL 650 AL9 -> Burgman 400 2010 :)

Awatar użytkownika
Rommel
A+B+C
Posty: 1195
Rejestracja: 04 paź 2020, 23:37
Lokalizacja: Bristol (UK)

Re: Łańcuch Regina High-Performance Endurance

Post autor: Rommel »

Po to, ze jak auto przekracza normy ustanowione przez EU, to producent placi dodatkowa kase. Dlatego Tesla obecnie zarabia glownie na handlowaniu limitami CO2, co jest lekko nieetyczne. W UK przykladowo od ilosci CO2 jest wysokosc rocznego podatku drogowego - przykladowo Honda Jazz 2020 to £145 rocznie, w E klasie to £490, a niektore paliwozerne autka jak np Maserati juz maja £2000 rocznie.

Wystarczy popatrzyc o ile auta performance poszly do gory ostatnimi czasy ;)


"I am the Flying Spaghetti Monster. Thou shalt have no other monsters before Me. (Afterwards is OK; just use protection.) The only Monster who deserves capitalization is Me! Other monsters are false monsters, undeserving of capitalization."

kaloryferarz
A+B+C
Posty: 1209
Rejestracja: 03 maja 2020, 21:19
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Łańcuch Regina High-Performance Endurance

Post autor: kaloryferarz »

A, to o tym złodziejstwie ekofaszystów nie słyszałem. Kolejny powód żeby gardzić nimi jeszcze bardziej.


Romet Komar 2350 -> Honda Shadow 500 -> Yamaha XJ6 Diversion -> DL 650 AL9 -> Burgman 400 2010 :)

Awatar użytkownika
Rommel
A+B+C
Posty: 1195
Rejestracja: 04 paź 2020, 23:37
Lokalizacja: Bristol (UK)

Re: Łańcuch Regina High-Performance Endurance

Post autor: Rommel »

No coz, jestem wiec ekofaszysta :)


"I am the Flying Spaghetti Monster. Thou shalt have no other monsters before Me. (Afterwards is OK; just use protection.) The only Monster who deserves capitalization is Me! Other monsters are false monsters, undeserving of capitalization."

kaloryferarz
A+B+C
Posty: 1209
Rejestracja: 03 maja 2020, 21:19
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Łańcuch Regina High-Performance Endurance

Post autor: kaloryferarz »

Quod scripsi, scripsi.


Romet Komar 2350 -> Honda Shadow 500 -> Yamaha XJ6 Diversion -> DL 650 AL9 -> Burgman 400 2010 :)

Awatar użytkownika
Rommel
A+B+C
Posty: 1195
Rejestracja: 04 paź 2020, 23:37
Lokalizacja: Bristol (UK)

Re: Łańcuch Regina High-Performance Endurance

Post autor: Rommel »

Quid quid latine dictum sit, altum videtur.
Ocena: 5.88235%


"I am the Flying Spaghetti Monster. Thou shalt have no other monsters before Me. (Afterwards is OK; just use protection.) The only Monster who deserves capitalization is Me! Other monsters are false monsters, undeserving of capitalization."

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólne”