motycklem w leasingu za granicę?

Forum na tematy których nie ma w innych częściach forum
delirium
A+B+C
Posty: 1217
Rejestracja: 16 sie 2021, 20:46

motycklem w leasingu za granicę?

Post autor: delirium »

Hej,
czy ktoś ma moto w leasingu i brał go za granicę? trzeba miec jakies specjalny papier od firmy leasingowej?
Bo wiem że czasami są problemy na granicy jak jest inny włąsciciel moto niż kierowca.



Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4450
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: motycklem w leasingu za granicę?

Post autor: lukas76 »

A jak pożyczasz auto to tez zezwolenie od " płokularoea" potrzeba? 😉😂


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1553
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: motycklem w leasingu za granicę?

Post autor: PiotrEm »

Ja mam w czterech językach pozwolenie na użytkowanie i tam jest m.in. zapis, że mogę jeździć do tych państw, które pokrywa polisa AC.
Właśnie miałem zajrzeć, czy mogę zrobić skok w bok na Ukrainę.

Edit: no to nie wyskoczę: kradzież na terytorium Rosji, Białorusi, Ukrainy, Mołdawii - nie


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
RimmSky
A1
Posty: 85
Rejestracja: 26 cze 2021, 14:59
Lokalizacja: Rumia/Trójmiasto

Re: motycklem w leasingu za granicę?

Post autor: RimmSky »

PiotrEm pisze:Ja mam w czterech językach pozwolenie na użytkowanie i tam jest m.in. zapis, że mogę jeździć do tych państw, które pokrywa polisa AC.
Właśnie miałem zajrzeć, czy mogę zrobić skok w bok na Ukrainę.
Ja mam dealerskie AC i kilka krajów Europy jest wyłączonych na wschodzie, bodajże Ukraina, na pewno Białorusia i europejska część Rosji. W sensie jak ukradną to nie dostanę ani złotówki.

DL650 XT 2021




Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1553
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: motycklem w leasingu za granicę?

Post autor: PiotrEm »

RimmSky pisze:
22 sie 2021, 17:48
PiotrEm pisze:Ja mam w czterech językach pozwolenie na użytkowanie i tam jest m.in. zapis, że mogę jeździć do tych państw, które pokrywa polisa AC.
Właśnie miałem zajrzeć, czy mogę zrobić skok w bok na Ukrainę.
Ja mam dealerskie AC i kilka krajów Europy jest wyłączonych na wschodzie, bodajże Ukraina, na pewno Białorusia i europejska część Rosji. W sensie jak ukradną to nie dostanę ani złotówki.

DL650 XT 2021
Odzyskać wartość motocykla z AC to jedno, sprawdź, czy masz OC na te kraje, bo popłyniesz.


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

delirium
A+B+C
Posty: 1217
Rejestracja: 16 sie 2021, 20:46

Re: motycklem w leasingu za granicę?

Post autor: delirium »

nie interesuje mnie ubezpieczenie tylko przekraczanie granicy.
I nie teoria tylko praktyka, czy ktoś wjeżdżał np do Rumunii i czy go pytano o coś.



Awatar użytkownika
Oskar
A+B+C
Posty: 1323
Rejestracja: 23 wrz 2019, 20:22

Re: motycklem w leasingu za granicę?

Post autor: Oskar »

Wjeżdżając 4 dni nie 5 dni temu na Słowację Węgry Romunie miałem pełne bagaże w motocyklu konserw przeterminowanych i bimbru 80% żeby to odkazić.
Oprucz. ....... Oprucz pokazania paszportu na przejściu węgiersko Romunskich nic nic żadnych luzingiw dowodów rejestracyjnych. Zielonych kart etecera
Miłego pobytu i smacznego Ursusa. W Roku i mi życzono. Może moi urok...😁.
..to samo spowrotem tyle że palinke wiozłem do Polski ..i. .........Miłe. wspomnienia.
Ogulnie mogłem wyjeżdżając z białego wsiąść tylko paszport i nic więcej oprucz moticykka. I kartę kredytową..i tak samo wrucilem .

Ale na jechałem bocznymi. ....😉😉😉😉😉😉😉. Na bocznych niestoja.


Lepszy głupiec wędrujący po świecie niż mędrzec siedzący w domu

delirium
A+B+C
Posty: 1217
Rejestracja: 16 sie 2021, 20:46

Re: motycklem w leasingu za granicę?

Post autor: delirium »

Oskar ok, ale byłeś jakoś przygotowany gdyby zapytali czemu to nie Twój motor? :)



Awatar użytkownika
RimmSky
A1
Posty: 85
Rejestracja: 26 cze 2021, 14:59
Lokalizacja: Rumia/Trójmiasto

Re: motycklem w leasingu za granicę?

Post autor: RimmSky »

delirium pisze:Oskar ok, ale byłeś jakoś przygotowany gdyby zapytali czemu to nie Twój motor? :)
Nigdy nie spotkałem sie żeby pytali kogoś dlaczego nie ma go w dowodzie. Najważniejsze ze masz przy sobie legalny dowód rejestracyjny danego pojazdu, a w bazie nie widnieje jako np kradziony. Teraz sa bazy, jak chcą to sami sprawdzą pojazd i czy kierownik legitny ;)

DL650 XT 2021





Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3076
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: motycklem w leasingu za granicę?

Post autor: staszek_s »

A ja kiedyś miałem problem na granicy macedońsko-greckiej, jechałem autem taty i nazwisko się zgadzało ale imię nie. W dodatku mieli chyba zgłoszenie dotyczące kradzieży takiego mercedesa jak nasz, wiec trochę to trwało zanim wytłumaczyłem.
Motocyklem w leasingu jeżdżę pare lat za granice, nigdy nie pytali o upoważnienie ale zawsze staram się je mieć, dostałem od leasingodawcy po angielsku. Jak nie masz to chyba do Rumunii można zaryzykować bez, w razie draki da się to pewno załatwić telefonicznie i przyślą PDF na maila.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

delirium
A+B+C
Posty: 1217
Rejestracja: 16 sie 2021, 20:46

Re: motycklem w leasingu za granicę?

Post autor: delirium »

RimmSky pisze:
22 sie 2021, 22:14
delirium pisze:Oskar ok, ale byłeś jakoś przygotowany gdyby zapytali czemu to nie Twój motor? :)
Nigdy nie spotkałem sie żeby pytali kogoś dlaczego nie ma go w dowodzie. Najważniejsze ze masz przy sobie legalny dowód rejestracyjny danego pojazdu, a w bazie nie widnieje jako np kradziony. Teraz sa bazy, jak chcą to sami sprawdzą pojazd i czy kierownik legitny ;)

DL650 XT 2021
to że czegoś nie spotkałeś nie oznacza kompletnie nic, Problem jest bardzo realny opisywany przez wielu.

Tu na filmiku niedawno gościa ze Szwecji zatrzymali bo nie miał doumentu właściciela @7:05



Awatar użytkownika
RimmSky
A1
Posty: 85
Rejestracja: 26 cze 2021, 14:59
Lokalizacja: Rumia/Trójmiasto

Re: motycklem w leasingu za granicę?

Post autor: RimmSky »


delirium pisze:
RimmSky pisze:
22 sie 2021, 22:14
delirium pisze:Oskar ok, ale byłeś jakoś przygotowany gdyby zapytali czemu to nie Twój motor? :)
Nigdy nie spotkałem sie żeby pytali kogoś dlaczego nie ma go w dowodzie. Najważniejsze ze masz przy sobie legalny dowód rejestracyjny danego pojazdu, a w bazie nie widnieje jako np kradziony. Teraz sa bazy, jak chcą to sami sprawdzą pojazd i czy kierownik legitny ;)

DL650 XT 2021
to że czegoś nie spotkałeś nie oznacza kompletnie nic, Problem jest bardzo realny opisywany przez wielu.

Tu na filmiku niedawno gościa ze Szwecji zatrzymali bo nie miał doumentu właściciela @7:05
Z takim podejściem to po co w ogóle pytasz ludzi, jedź i sam sprawdź. Wg takiej logiki jeden Ci napisze ze pół świata zjechał bez problemu, a drugi ze na każdym razem go trzepali jak złodzieja. ...i co z tego wynika? ;)

Wiele lat żeby miec tańsze ubezpieczenie miałem dowód na kogoś z rodziny i nigdy nie było problemu.

EDIT: w sumie to już padła odpowiedź, że najlepiej załatwić papier i wtedy jest święty spokój.

DL650 XT 2021




Ocena: 5.88235%



Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1553
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: motycklem w leasingu za granicę?

Post autor: PiotrEm »

A w ogóle, kolego @delirium, to być się przywitał jak człowiek, bo nie wiem, co mam myśleć; zacząłeś z przytupem: od sprzedaży kufrów i porady, żeby ktoś mniej TV oglądał.


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1815
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: motycklem w leasingu za granicę?

Post autor: QraC »

Zgodnie z przepisami przekraczając granicę musisz uwiarygodnić że pojazd którym się poruszasz jest Twoją własnością lub masz upoważanienie do korzystania z niego. Wobec tego albo powinieneś posiadać w dowodzie wpis własności lub upoważanienie wystawione w języku które dane Państwo akceptuje.

Poruszając się samochodem / motocyklem w leasingu powinieneś mieć zgodę leasingodawcy na wyjazd za granicę - taka zgoda przeważnie wydawana jest na cały okres leasingu za niewielką opłatą lub za darmo więc najlepiej złożyć wniosek o wydanie takiej zgody zaraz po rozpoczęciu leasingu.

Ja taką zgodę u siebie mam - w języku pl i ang. W praktyce - na każdej granicy na której miałem kontrolę dokumentów - czyli w Chorwacji, Rumunii, Serbii, Macedonii, Bośni i Hercegowinie, Czarnogórze, Albanii - nikt nigdy o nią nie zapytał - co nie oznacza, że nie może zapytać.
Ocena: 11.76471%


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

merc
A
Posty: 418
Rejestracja: 05 paź 2016, 21:24

Re: motycklem w leasingu za granicę?

Post autor: merc »

PiotrEm pisze:
22 sie 2021, 23:21
A w ogóle, kolego @delirium, to być się przywitał jak człowiek, bo nie wiem, co mam myśleć; zacząłeś z przytupem: od sprzedaży kufrów i porady, żeby ktoś mniej TV oglądał.

Z tym przywitaniem to jest przegięcie , mianowicie wchodzę na forum, odznaczam nieprzeczytane i na 20 tematów widzę 15 przywitania - szlak mnie trafia.
Nie można do przywitania utworzyć jednego tematu ?

Poniżej przykład , Jaron rangę nabija.
Załączniki
Screenshot_20210823-092157.png
Screenshot_20210823-092157.png (458.37 KiB) Przejrzano 2168 razy
Ocena: 5.88235%


DL 650 XT 2016 i honda CB 1300 2013

delirium
A+B+C
Posty: 1217
Rejestracja: 16 sie 2021, 20:46

Re: motycklem w leasingu za granicę?

Post autor: delirium »

QraC pisze:
23 sie 2021, 08:42
Zgodnie z przepisami przekraczając granicę musisz uwiarygodnić że pojazd którym się poruszasz jest Twoją własnością lub masz upoważanienie do korzystania z niego. Wobec tego albo powinieneś posiadać w dowodzie wpis własności lub upoważanienie wystawione w języku które dane Państwo akceptuje.

Poruszając się samochodem / motocyklem w leasingu powinieneś mieć zgodę leasingodawcy na wyjazd za granicę - taka zgoda przeważnie wydawana jest na cały okres leasingu za niewielką opłatą lub za darmo więc najlepiej złożyć wniosek o wydanie takiej zgody zaraz po rozpoczęciu leasingu.

Ja taką zgodę u siebie mam - w języku pl i ang. W praktyce - na każdej granicy na której miałem kontrolę dokumentów - czyli w Chorwacji, Rumunii, Serbii, Macedonii, Bośni i Hercegowinie, Czarnogórze, Albanii - nikt nigdy o nią nie zapytał - co nie oznacza, że nie może zapytać.

dzięki, i to była przydatna odpowiedź w końcu.



Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4510
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: motycklem w leasingu za granicę?

Post autor: Centrino »

merc pisze:
23 sie 2021, 09:21
PiotrEm pisze:
22 sie 2021, 23:21
A w ogóle, kolego @delirium, to być się przywitał jak człowiek, bo nie wiem, co mam myśleć; zacząłeś z przytupem: od sprzedaży kufrów i porady, żeby ktoś mniej TV oglądał.

Z tym przywitaniem to jest przegięcie , mianowicie wchodzę na forum, odznaczam nieprzeczytane i na 20 tematów widzę 15 przywitania - szlak mnie trafia.
Nie można do przywitania utworzyć jednego tematu ?

Poniżej przykład , Jaron rangę nabija.
Jaron rangi nie nabija bo w przywitalni nie zlicza postów do rangi. Poza tym jak ktos się wita to miło odpowiedzieć mu na przywitanie.
Ocena: 11.76471%


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólne”