Wsiadanie na bocznej stopce

Wszystko o technice jazdy i jej braku.
Awatar użytkownika
f_ranek
A+B+C
Posty: 1183
Rejestracja: 10 cze 2021, 23:39
Lokalizacja: SK
Kontakt:

Re: Wsiadanie na bocznej stopce

Post autor: f_ranek »

Ja używałem kawałka drewna ze ściągniętej boazerii. 0 zł / sztukę.
Ocena: 5.88235%


Bogusław • Honda Varadero XL125V 2003 -> DL650XT 2021

Zapytałem jak mam lecieć, hej powiedziały wyżej, hej powiedziały śmielej

Awatar użytkownika
amfm
A1
Posty: 26
Rejestracja: 01 sty 2021, 11:08

Re: Wsiadanie na bocznej stopce

Post autor: amfm »

Kupujesz piwo w puszce, wypijasz, zgniatasz puszkę i masz gotową podkładkę :-)
Ocena: 5.88235%



Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Wsiadanie na bocznej stopce

Post autor: Smerfciamajda »

Ja mam coś takiego, świetnie siedzi w tankbagu, nie zajmuje miejsca, jeszcze nigdy nie użyłem bo zawsze zapominam. A wożę to już z trzeci sezon.

Obrazek
Ocena: 5.88235%



Awatar użytkownika
starcraft
A+B
Posty: 510
Rejestracja: 20 lut 2017, 14:05

Re: Wsiadanie na bocznej stopce

Post autor: starcraft »

Ja obracałem moto na stopce z ciężkimi kuframi i zawsze wsiadam ze stopki i póki co stopka cała a krowa sama waży 260 kg
Ocena: 11.76471%



Awatar użytkownika
Old Donkey
A+B+C
Posty: 1825
Rejestracja: 05 maja 2018, 13:53
Lokalizacja: Katowice

Re: Wsiadanie na bocznej stopce

Post autor: Old Donkey »

zamiast tych podstawek pod stopkę czy poszerzeń można piętą dobrze ubić ziemię, wychodzi jeszcze taniej :D
Ocena: 5.88235%



Awatar użytkownika
andrus75
A+B
Posty: 640
Rejestracja: 19 cze 2018, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wsiadanie na bocznej stopce

Post autor: andrus75 »

U mnie jest obniżony to nawet trzeba piętą ubić bo jak nie to się przewróci ale w drugą stronę

Wysłane z mojego moto g 5G plus przy użyciu Tapatalka



DL650 AK7

Awatar użytkownika
Artur67
A1
Posty: 37
Rejestracja: 22 lis 2019, 23:06

Re: Wsiadanie na bocznej stopce

Post autor: Artur67 »

delirium pisze:
22 sie 2021, 10:02
ciężar kufrów plus moto plus Twoj na cienki podnóżek? na starych moto może i by to przeszło ale nowe maja podnóżki co sie gną same z siebie więc powodzenia. Inne sposoby są na wsiadanie z kuframi.
Opiszesz w skrócie ten sposób? Będę wdzięczny.


JAWA 350 TS ---> Suzuki 1050XT

delirium
A+B+C
Posty: 1180
Rejestracja: 16 sie 2021, 20:46

Re: Wsiadanie na bocznej stopce

Post autor: delirium »

Artur67 pisze:
23 sie 2021, 18:34
delirium pisze:
22 sie 2021, 10:02
ciężar kufrów plus moto plus Twoj na cienki podnóżek? na starych moto może i by to przeszło ale nowe maja podnóżki co sie gną same z siebie więc powodzenia. Inne sposoby są na wsiadanie z kuframi.
Opiszesz w skrócie ten sposób? Będę wdzięczny.
kilka sposobów, najlepszy tkzw rolling mount:

Ocena: 5.88235%



Raptor
A
Posty: 320
Rejestracja: 16 paź 2016, 18:26
Lokalizacja: śląskie

Re: Wsiadanie na bocznej stopce

Post autor: Raptor »

delirium pisze:
22 sie 2021, 23:16
a poszerzenie stopki nie ma żadnego sensu bo wsiadamy na twardym a nie na miękkim jeśli już.
Szeroka stopka zresztą jest niebezpieczna w terenie.
Chyba odwrotnie ...jest przydatne w postoju w terenie :)


DL650 AK8

Raptor
A
Posty: 320
Rejestracja: 16 paź 2016, 18:26
Lokalizacja: śląskie

Re: Wsiadanie na bocznej stopce

Post autor: Raptor »

PiotrEm pisze:
21 sie 2021, 22:33
markflat pisze:
21 sie 2021, 22:12
https://pl.aliexpress.com/item/40012191 ... 005548"%7D dobre poszerzenie i nie drogie :D
Sądząc po awatarze kolega ma dużego DLa, nie wiem, czy to linkowane będzie pasować. Poszerzenie się przydaje, ale jak jestem na torze (raz do roku), to zdejmuję.
Przycierałeś tym o asfalt ?...czy tak zapobiegawczo ?


DL650 AK8

Awatar użytkownika
f_ranek
A+B+C
Posty: 1183
Rejestracja: 10 cze 2021, 23:39
Lokalizacja: SK
Kontakt:

Re: Wsiadanie na bocznej stopce

Post autor: f_ranek »

delirium pisze:
23 sie 2021, 20:22

kilka sposobów, najlepszy tkzw rolling mount:

Ja robię tak na rowerze, nawet załadowanym sakwy + plecak na nich, ale jakoś na moto z pasażerką tym bardziej sobie nie wyobrażam.

Jak mi się nogi zadzierać nie chce, to lewa noga na lewy podnóżek, i chops. A pasażerka zawsze wsiada po mnie, jak już podeprę moto szeroko obiema nogami.

P. S. Mam 180 cm, jeżeli ktoś by pytał.


Bogusław • Honda Varadero XL125V 2003 -> DL650XT 2021

Zapytałem jak mam lecieć, hej powiedziały wyżej, hej powiedziały śmielej

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1545
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wsiadanie na bocznej stopce

Post autor: PiotrEm »

Raptor pisze:
23 sie 2021, 21:05
Przycierałeś tym o asfalt ?...czy tak zapobiegawczo ?
Niestety przytarłem, co świadczy o niepoprawnej pozycji - za mało wychylenia ciałem, żeby motocykl trzymać w miarę prosto, bo to i przyczepność wtedy lepsza, i zawieszenie lepiej pracuje. A jak Ci tak znienacka zachrobocze, to od razu prostujesz motocykl i wylatujesz na zewnątrz, na szczęście na torze można :-) Nie wspomnę o tym, że przycierany podnóżek składa się, a stopka nie, i nie sprawdzałem, jak to może się skończyć, ale wyobrażam sobie, że docisk opony do asfaltu maleje.


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Wsiadanie na bocznej stopce

Post autor: prebenny »

Na transfogarskiej dobry metr na bok mnie przestawiło jak przeszorowałem po centralce i podnóżku.


null

Awatar użytkownika
RimmSky
A1
Posty: 85
Rejestracja: 26 cze 2021, 14:59
Lokalizacja: Rumia/Trójmiasto

Re: Wsiadanie na bocznej stopce

Post autor: RimmSky »

Łapię obiema dłońmi manetki na wyprostowanej kierownicy, kładę sie jakby klatką na bak i przerzucam nogę. Tak mi łatwiej niz z pozycji wyprostowanej. Trzeba tylko mocno ugiąć kolano, przynajmniej u mnie bo mam dlugie nogi, inaczej zahacze o centralny

DL650 XT 2021


Ocena: 11.76471%



Awatar użytkownika
Voyager
A+B
Posty: 518
Rejestracja: 13 lis 2018, 11:57
Lokalizacja: Polska południowa

Re: Wsiadanie na bocznej stopce

Post autor: Voyager »

Uważam, że poszerzenie stopki bocznej w motocyklach klasy adventure jest niezbędnym wyposażeniem. Chyba, że ktoś od razu zakłada tylko asfalt, bez wjazdu na pole namiotowe, leśną drogę itp. Uważam, że stopki o tak małej powierzchni w naszych motocyklach to przegięcie pały producentów. Nawet nie trzeba trawnika na kampingu, wystarczy miększy asfalt w Chorwacji, czy parking asfaltowy w Grecji. Ja ubieranie V-Stroma zaczynam od poszerzenia stopki bocznej. Ostatnio złote pod kolor felgii;) .
Owszem, na torze może przeszkadzać, ale kto kupuje V-Stroma do torowania, nawet Pixis zmienił sprzęta ;) .
Nie mam żadnych obaw o trwałość bocznej stopki. Wśród technik zmiany kierunku ustawienia dużego GS też można znaleźć metodę obracania moto na stopce bocznej i zero problemów. Na szeroko i wysoko załadowanym V-Stromie nie mam żadnych obaw by wspinać się po lewym podnóżku, gdy moto stoi na bocznej. Nigdy nic złego się nie stało. Warto tylko zwrócić uwagę, co jest po prawej stronie, by prawa noga znalazła pewne oparcie. Dodatkowo, wsiadam na bocznej tylko wtedy, gdy moto pewnie stoi pochylone na lewą stronę. jak stoi bardziej wyprostowane to tak nie wsiadam, bo może go gibnąć na prawo, zwłaszcza jak balans bagażu jest nie teges. Chociaż staram się by było równo.
Jakoś niekoniecznie uśmiecha mi się trenowanie pełnego rozkroku a'la Van Dam. Chociaż szanuję, mimo, że nie trenuję.
Ocena: 17.64706%


Romet Kadet -> Romet Ogar 200 -> Junak 901 -> Honda Varadero 125 -> Suzuki V-Strom DL650XT L8 -> Suzuki V-Strom DL650XT M0

Awatar użytkownika
Ciok
A+B
Posty: 836
Rejestracja: 23 sie 2018, 22:45
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Re: Wsiadanie na bocznej stopce

Post autor: Ciok »

@Voyager. O nabiał trzeba dbać, bo nie odrasta.
Ocena: 5.88235%


Obrazek
Pozdrawiam. Sławek Ciok
„poznaj swój kraj, ojczyźnie służ” - Mazowsze jest piękne, otwórz oczy.
Karawanierzy Mazowieccy - sekcja moto

haqqax
A2
Posty: 229
Rejestracja: 05 sie 2019, 17:48

Re: Wsiadanie na bocznej stopce

Post autor: haqqax »

Moim zdaniem poszerzenie stopki jest bardzo przydatne - jest masa miejsc gdzie stopka bez poszerzenia sie wbije w grunt. Wsiadać na moto stając na podnóżku można bez obaw - nic się nie dzieje. Treningowo obracalem motka na stopce bocznej - VStrom utrzymuje 100% ciężaru moto bez strat, ale w internecie czytałem ze moto terenowe maja delikaniejsza stopkę. W Warszawie parkowałem w garażu za swoim samochodem między innymi samochodami i tam wsiadanie czy zsiadanie w trakcie jazdy bez szans, miejsca tak mało że musiałem sie przeciskać z trudem między moto a samochodem. Jak moto stoi na stopce to wsiadam stając na podnóżku, zsiadając i wsiadając przenosze noge nad torbą na tylnym siedzeniu. Jak było bardzo mało miejsca i trzeba było zmienic pozycje nogi podporowej w połowie zsiadania, to opierałem kolano o siedzenie.
IMHO każda metoda jest dobra, jesli dziala w miarę sprawnie.


Daelim Daystar ==> Suzuki DL650 XAL2018

delirium
A+B+C
Posty: 1180
Rejestracja: 16 sie 2021, 20:46

Re: Wsiadanie na bocznej stopce

Post autor: delirium »

poszerzenie stopki jak wspomniane wczesniej jest niebezpieczne przy wywrotce, miałem i wywaliłem w pierony jak mi jej kant przycisnął buta do ziemi.
Wystarczy wozić ze soba zakretkę od słoika i po problemie.



pyra
A+B
Posty: 735
Rejestracja: 07 lis 2017, 06:43

Re: Wsiadanie na bocznej stopce

Post autor: pyra »

I podnieść ja siedząc na motocyklu🤣
Ocena: 5.88235%


Szerszeń DL 650A L7 - to już historia

ODPOWIEDZ

Wróć do „Technika jazdy”