Automatyczna olejarka łańcucha

Oleje, płyny eksploatacyjne, smarowanie i mycia - opinie, testy, uwagi, ostrzeżenia.
Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3079
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Automatyczna olejarka łańcucha

Post autor: staszek_s »

Za moich czasów na polibudzie mówiło się, że największym problemem przy takich projektach zawsze jest obudowa, jak widać to się nie zmienia :)
Super to zaprojektowane, o ile będzie działało. Ja bym dał jeszcze jakiś wyłącznik tego wifi, żeby niepotrzebnie nie siało cały czas, pod siedzeniem można zawsze pstryczek przełączyć. Myślałeś o produkcji komercyjnej?


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Tags:

zysku
AM
Posty: 3
Rejestracja: 31 lip 2021, 23:21

Re: Automatyczna olejarka łańcucha

Post autor: zysku »

Bardzo fajnie Ci to wyszło, szacunek, że chciało Ci się pisać interface użytkownika i to taki rozbudowany obyś z niego korzystał. Ja swoją ustawiłem 1 impuls co 100sek. Koło czyste łańcuch mokry, oleju w zbiorniku starczy pewnie na ponad 2 lata :) Nawet tam nie zaglądam.
Mam pytanie natury technicznej, czy Q1 steruje bezpośrednio pracą pompki?



Rafi
AM
Posty: 2
Rejestracja: 31 sie 2021, 17:44
Lokalizacja: CB

Re: Automatyczna olejarka łańcucha

Post autor: Rafi »

staszek_s pisze:
01 wrz 2021, 21:46
Za moich czasów na polibudzie mówiło się, że największym problemem przy takich projektach zawsze jest obudowa, jak widać to się nie zmienia
Super to zaprojektowane, o ile będzie działało. Ja bym dał jeszcze jakiś wyłącznik tego wifi, żeby niepotrzebnie nie siało cały czas, pod siedzeniem można zawsze pstryczek przełączyć. Myślałeś o produkcji komercyjnej?
Nie wiem na ile "sianie" WiFi będzie problemem ale sprawa do rozważenia, można wyłączyć je programowo np. zrobić tak że jeżeli po przekręceniu stacyjki przez powiedzmy 5min nie będzie żadnego połączenia protokołem Websocket to sterownik wyłączy WiFi.
Obudowa jest lekkim problemem bo chcę aby była w miarę szczelna, obecny sterownik jest upakowany w obudowę drukowaną z wyjściami PG7 co daje już jakieś zabezpieczenie. Tu bym chciał zrobić coś podobnego tyle że te mufki najmniejsze są na M12 a mi zależy na jak najmniejszej wysokości obudowy. Myślę nad jakimiś małymi przepustami kablowymi.
Przez myśl mi nie przeszło żeby produkować to komercyjnie, takie hobby a tu było pole do popisu.
Działać to działa bo już mam taki zamontowany ale nieco większy a ten po prostu uległ miniaturyzacji na tyle na ile byłem wstanie.
IMG_2156.JPEG
IMG_2156.JPEG (477.17 KiB) Przejrzano 1372 razy
6.jpg
6.jpg (46.26 KiB) Przejrzano 1372 razy
IMG_2132.jpg
IMG_2132.jpg (68.8 KiB) Przejrzano 1372 razy
zysku pisze:
01 wrz 2021, 22:01
czy Q1 steruje bezpośrednio pracą pompki?
Tak, mosfet IRL zabiezpieczony diodą, wygląda niepozornie ale teoretycznie spokojnie wystarczy.



kuba435
AM
Posty: 1
Rejestracja: 02 mar 2023, 17:32

Re: Automatyczna olejarka łańcucha

Post autor: kuba435 »

Cześć, mam 650 z 2015 r.
Kupiłem używkę scottoilera vsystem
Podpowiecie gdzie dokładnie mam się wpiąć w przewód podciśnienia? Najlepiej jakieś foto żebym mógł zwizualizować. Z góry dziękuję.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Oleje, chemia”