Kufry Kappa KGR46 ...

Wszystko o bagażu i wszelkich udogodnieniach dla turystyki.
jarro_1
A1
Posty: 21
Rejestracja: 11 lut 2020, 08:11

Kufry Kappa KGR46 ...

Post autor: jarro_1 »

Cześć,
niestety nadal z racji różnych tam swypadków losowych nie zakupiłem stelażu ani sakw czy też kufrów.
Ostatnio natknąłem się na Kappy KGR 46 , moje pytanie brzmi jak to tam się sprawuje i czy ktoś ma na 1000 roczniki 15....

z góry dzięki
Jarek



Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Kufry Kappa KGR46 ...

Post autor: staszek_s »

Ja mam boczne kappy 46, wg mnie są bardzo dobre - pojemne, sztywne, trzy zamki (klamry). Jeden trochę puszcza na uszczelce ale pewno się gdzieś podwija, muszę się przyjrzeć.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Online
Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Kufry Kappa KGR46 ...

Post autor: Smerfciamajda »

Ja mam Givi TRK46, bliźniacza konstrukcja z ta różnica ze Givi mają podwójną klapę. Można uchylić jedynie kawałek dekla i dostać się do kufra co znacznie ułatwia pakowanie i wydobywanie rzeczy w trasie. Ja doceniam i proponuje rozważyć te opcje. Do tego na pewno warto dokupić dedykowane torby.
Pamiętaj jednak ze te kufry to 109cm motocykla - do jazdy z plecakiem tak, do jazdy solo, niepotrzebne.



jarro_1
A1
Posty: 21
Rejestracja: 11 lut 2020, 08:11

Re: Kufry Kappa KGR46 ...

Post autor: jarro_1 »

Dokładnie jak piszesz Smerfciamajda potrzebami na wyjazdy z plecakiem bo oryginalne kufry są za małe zdecydowanie. Jakie macie stelaże ? Jeszcze mnie męczy jedna kwestia czy przy moim wydechu Akro.. nie będzie problemów z wymiarami i czy będą pasowały. Nie miałem oryginalnego więc nie wiem na ile są te różnice duże czy też w ogóle są. Może znacie temat ?



Online
Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Kufry Kappa KGR46 ...

Post autor: Smerfciamajda »

Ja mam stelaż Givi ale jaki model? Do DL1000 >2014…
Taki demontowalny.

Co do tłumika to powinien sie zmieścić bez problemu No chyba ze tłumik jakoś nietypowo zamontowany.
Ocena: 5.88235%



Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Kufry Kappa KGR46 ...

Post autor: staszek_s »

Też mam ten demontowalny Givi, tylko taki był dostępny ponoć jak zamawiałem moto. Z wydechem trzeba uważać bo mój Paweł przytopił jeden w kufrów na swojej CB500X, spaliny szły za bardzo w górę (nie założył końcówki kątowej tłumika dodanej chyba do jego stelaży). U mnie problemu nie ma, nic się nie grzeje, jest kilka centymetrów odstępu od tłumika.
@Smerfciamajda - nie wiedziałem o jakiej klapce piszesz a ja jednak mam Kappy, tam nie ma dodatkowego otwarcia, przydałoby się czasem :).
Ocena: 5.88235%


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Online
Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Kufry Kappa KGR46 ...

Post autor: Smerfciamajda »

Jak zapakuje torbę do kufra to zawsze od topu jest jeszcze trochę miejsca czy to na krawędzi czy w narożnikach. To jest idealne miejsce aby wcisnąć polar czy kondom p.deszczowy a klapka ułatwia sięganie po te rzeczy na szybko w czasie jazdy.



Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Kufry Kappa KGR46 ...

Post autor: staszek_s »

Tak, miałem takie w kufrach Givi E41 keyless (i to na szyfr, bez wyciągania kluczyka ze stacyjki), fajna sprawa.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
Antyks
Administrator
Posty: 2211
Rejestracja: 22 wrz 2016, 18:18
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Re: Kufry Kappa KGR46 ...

Post autor: Antyks »

Jak by ktoś jakieś nowe kufry to najpierw please pytać :):)


Jerzy
Motoambulans DL 650 AK9
https://dlmoto.pl/ Sklep dla motocyklistów
https://rodzinagotuje.pl Przedstawiciel Thermomix

Awatar użytkownika
Rommel
A+B+C
Posty: 1189
Rejestracja: 04 paź 2020, 23:37
Lokalizacja: Bristol (UK)

Re: Kufry Kappa KGR46 ...

Post autor: Rommel »

Ja mialem te Givi Trekker tylko mniejsze, dwuletnie uzywane dostalem z moto, i ciekly niestety - nic nietypowego na uszczelkach nie widzialem, nie zauwazylem zeby sie gdzies podwijaly - nie bylo sladu na uszczelce. I tak sprzedalem, bo chcialem aluminiowe - z tym ze Givi Trekker Alaska na tych demontowalnych stelazach byly tragicznie niewygodne dla pasazera, wiec kupilem oryg Suzuki. Na swiecie zglaszaja tez problemy z tymi stelazami(z pekaniem, glownie podczas jazdy poza droga), moj przykladowo mial spory fleks na laczeniach - i stwierdzilem ze chce cos stalego. Te starsze SW Motechowe szybko demontowalne wydaly mi sie duzo, duzo lepsze niz rozwiazanie Givi.

Obecne rozwiazanie na kufrach i stelazu Suzuki to 6 srub i jakies 5-8 minut roboty, wiec nie jest tak zle.


"I am the Flying Spaghetti Monster. Thou shalt have no other monsters before Me. (Afterwards is OK; just use protection.) The only Monster who deserves capitalization is Me! Other monsters are false monsters, undeserving of capitalization."

Online
Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Kufry Kappa KGR46 ...

Post autor: Smerfciamajda »

Nic u mnie nie cieknie.
Nic nie pęka.
Stelaży nie zdejmuje bo na codzień mam małe kuferki 22l.


Gdybym jeździł wyprawowo i poza asfaltem to sakwy typu RedMamut.



Awatar użytkownika
MarcinS
A2
Posty: 155
Rejestracja: 15 kwie 2020, 17:14
Lokalizacja: WPI

Re: Kufry Kappa KGR46 ...

Post autor: MarcinS »

U mnie trochę ciekło... ale to też wynikało z mocnego upakowania kufrów. I tu dochodzimy do drugiej wady - ładowanie od boku. Kufry ładowane od góry są po prostu wygodniejsze. Dlatego u mnie teraz są Alaski. Myślałem, że bedą strasznie delikatne, ale nie - przeżyły bez szwanku dwie gleby parkingowe - jedną z mojej winy, drugą nie...


GSX650-F '08 (2008 do 2009)
VStrom 650XT '17 (2017 - obecnie)

Awatar użytkownika
Rommel
A+B+C
Posty: 1189
Rejestracja: 04 paź 2020, 23:37
Lokalizacja: Bristol (UK)

Re: Kufry Kappa KGR46 ...

Post autor: Rommel »

Ja bylem pod wrazeniem Givi Alaska - wygladaly na dobrze zrobione. W koncu nastepczynie Trekkerow.

Jedynie tylko sposob montazu na stelazu w 1000 2016 rok powodowaly ze jak ktos jezdzi z plecaczkiem, to nie jest wygodnie.


"I am the Flying Spaghetti Monster. Thou shalt have no other monsters before Me. (Afterwards is OK; just use protection.) The only Monster who deserves capitalization is Me! Other monsters are false monsters, undeserving of capitalization."

Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Kufry Kappa KGR46 ...

Post autor: staszek_s »

Ja mam komplet aluminiowych 37 litrów i plastikowych 46, w zależności od potrzeb. Żadnych nie ładuje z boku, plastikowe się odpina i niesie jak walizeczkę a otwiera na leżąco I to i to ma swoje zalety, w sumie nie wiem co lepsze.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

ODPOWIEDZ

Wróć do „Turystyka, Bagaż”