Aplikacja Moje Suzuki

Forum na tematy których nie ma w innych częściach forum
Awatar użytkownika
Antyks
Administrator
Posty: 2215
Rejestracja: 22 wrz 2016, 18:18
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Aplikacja Moje Suzuki

Post autor: Antyks »

Testowaliście aplikację Moje Suzuki?
Mi się na razie nie udało bo krzyczy na mnie że dane nie są zgodne z danymi w bazie Suzuki. A zadzwonię sobie dzisiaj do dealera i zapytam o co chodzi :D Może nie wiedzą że to motoambulans :lol: :lol:

CZYM JEST APLIKACJA „MOJE SUZUKI”?

Z każdym razie...
„Moje Suzuki” to bezpłatna aplikacja przeznaczona dla posiadaczy samochodów, motocykli i silników zaburtowych japońskiej marki. Za pomocą przyjaznego interfejsu w smartfonie, użytkownik może uzyskać dostęp do najważniejszych informacji na temat produktu a także wielu innych przydatnych funkcjonalności.

Użytkownik aplikacji może wybrać swojego najbliższego lub preferowanego dealera Suzuki i za pomocą kilku kliknięć skontaktować się z serwisem w celu umówienia przeglądu w Autoryzowanym Serwisie Suzuki. Aplikacja wyświetli na wyświetlaczu smartfona przypomnienie o rekomendowanym przeglądzie lub zaproszenie do serwisu na akcję serwisową. Zarejestrowany użytkownik może uzyskać dostęp do historii serwisowej pojazdu, statusu gwarancji fabrycznej, programu Service Care, a także sprawdzić datę ważności ubezpieczenia Suzuki Assistance oraz dostępne opcje pomocy. Za pośrednictwem aplikacji można również wezwać pomoc w ramach usługi Suzuki Assistance wraz z możliwością pozyskania współrzędnych geograficznych, gdyby doszło do konieczności wezwania służb ratunkowych w miejsce zdarzenia. Klienci korzystający z Programu Serwisowego Suzuki mogą sprawdzić status wirtualnej karty rabatowej.

JAK UZYSKAĆ DO NIEJ DOSTĘP?

Aby uzyskać dostęp do aplikacji „Moje Suzuki” wystarczy pobrać oprogramowanie na telefon komórkowy (działający w systemie Android lub iOS), a następnie zarejestrować w aplikacji swój produkt wpisując podstawowe dane lub po prostu skanując dowód rejestracyjny. Z aplikacji „Moje Suzuki” mogą również korzystać osoby, które formalnie nie są właścicielami pojazdu lub silnika zaburtowego, ale posiadają stosowne upoważnienie. Dotyczy to również drugich i kolejnych właścicieli produktów japońskiej marki. Do rejestracji wystarczy wtedy specjalny kod wygenerowany podczas wizyty u dealera.

Aplikacja „Moje Suzuki” jest dostępna do pobrania dla telefonów w App Store (dla systemu iOS) oraz Google Play (dla systemu Android).

Funkcje aplikacji „MOJE SUZUKI”1
  • Szybka rejestracja konta użytkownika i możliwość dodania pojazdu/silnika do aplikacji, m. in. poprzez skanowanie dowodu rejestracyjnego.
    Możliwość udostępnienia dostępu do danych pojazdu w aplikacji innemu użytkownikowi.
    Wyświetlanie historii serwisowej posiadanego samochodu, motocykla lub silnika zaburtowego.2
    Wyświetlanie informacji na temat gwarancji oraz statusu programu Service Care.
    Wyświetlanie informacji o zbliżających się rekomendowanych terminach przeglądów z przejrzystym formularzem ułatwiającym umówienie wizyty.
    Powiadomienia i informacje o akcjach przywoławczych.
    Status ubezpieczenia Suzuki Assistance, data ważności, dostępne usługi oraz możliwość wezwania pomocy bezpośrednio z aplikacji.
    Informacje o Programie Serwisowym Suzuki i status posiadanej karty rabatowej.
    Powiadomienia o akcjach specjalnych dopasowanych do posiadanego produktu.
    Aktualności produktowe od Suzuki.
    Pogoda żeglarska oraz baza znaków wodnych (dla posiadaczy silników zaburtowych).
    Lista dealerów marki Suzuki wraz z mapą, możliwością wybrania preferowanego dealera i wygodnymi opcjami kontaktu z dealerem.
Aplikację można pobrać ze sklepu PLAY lub pod adresem : https://suzuki.pl/auto/moje-suzuki
Załączniki
mojesuzuki.png
mojesuzuki.png (2.88 MiB) Przejrzano 3338 razy
Ocena: 5.88235%


Jerzy
Motoambulans DL 650 AK9
Gabinet Dietetyczny
Przedstawiciel Thermomix

Online
Janek-2004
A
Posty: 378
Rejestracja: 24 mar 2020, 09:57
Lokalizacja: Dębowiec k. Jasła

Re: Aplikacja Moje Suzuki

Post autor: Janek-2004 »

Aby uzyskać pełny dostęp musisz się skontaktować z dealerem. Ja dostałem kod dostępu do aplikacji i po zarejestrowaniu działa to super. Wszystkie informacje dotyczące historii moto w serwisie, ilość miesięcy do końca gwarancji, elegancko.
Dzięki za cynk - fajna apka - polecam



Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4511
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Aplikacja Moje Suzuki

Post autor: Centrino »

Też zainstalowałem i dzięki apce dowiedziałem się, że Suzuki daje 3 lata na motocykl a nie 2 :)


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Online
Janek-2004
A
Posty: 378
Rejestracja: 24 mar 2020, 09:57
Lokalizacja: Dębowiec k. Jasła

Re: Aplikacja Moje Suzuki

Post autor: Janek-2004 »

Ale jaja. Nie zwróciłem uwagi na to. W apce pokazuje mi gwarancja do 06.2024. W książce gwarancyjnej pisze że gwarancji udzielają na 2 lata.
Chyba, że to jest wynik tego co w serwisie gość mówił jak odbierałem moto, że jak w 3 roku przyjadę na serwis to przedłużona jest gwarancja na 3 lata.



Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3078
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Aplikacja Moje Suzuki

Post autor: staszek_s »

Trzeci rok jest bonusem polskiego dystrybutora i działa tylko w PL, za granicą w razie problemów to nie zadziała. Ale dobre i to, tez się zdziwiłem


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
f_ranek
A+B+C
Posty: 1198
Rejestracja: 10 cze 2021, 23:39
Lokalizacja: SK
Kontakt:

Re: Aplikacja Moje Suzuki

Post autor: f_ranek »

Ja mam napisane w karcie gwarancyjnej tak

2.1 Okres trwania gwarancji wynosi:
a) motocykle - 2 lata gwarancji
b) modele „off road” (terenowe) - 3 miesiące gwarancji
c) czterokołowe modele ATV:
- dla użytku zarobkowego - 12 miesięcy
- dla użytku osobistego - 24 miesiące
d) pozostałe pojazdy (m. in. dziecięce) - 6 miesięcy


Dodatkowo, pkt 4
Gwarancja nie obejmuje
4.14 pojazdów:
- motocykle - starszych niż 2 lata


Oraz punkt 5, którego nie chce mi się przepisywać, a który mówi o tym, że żaden sprzedawca nie jest upoważniony do jej rozszerzania.
Załączniki
20210908_225159~01.jpg
20210908_225159~01.jpg (115.67 KiB) Przejrzano 3240 razy


Bogusław • Honda Varadero XL125V 2003 -> DL650XT 2021

Zapytałem jak mam lecieć, hej powiedziały wyżej, hej powiedziały śmielej

Awatar użytkownika
Maarcel
A+B
Posty: 915
Rejestracja: 14 cze 2018, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Aplikacja Moje Suzuki

Post autor: Maarcel »

Trzeci rok to wsparcie telefoniczne - "jeździć, obserwować" :D
Ocena: 5.88235%


Suzuki DL 650 V-Strom 2012

Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3078
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Aplikacja Moje Suzuki

Post autor: staszek_s »

Ja właśnie w trzecim roku miałem wymieniony w ramach gwarancji popychacz wysprzęglika + uszczelki, więc zapraszam do Suzi Moto jak co :)
Edit - to dotyczy tysiąca, nie wiem czy "małe" też tak mają.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
Colto
A+B
Posty: 528
Rejestracja: 25 lip 2019, 11:15
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Aplikacja Moje Suzuki

Post autor: Colto »

Pobrałem apke, zeskanowałem dowód rejestracyjny i... skontaktuj się z Dealerem, dane są niepoprawne (2x byłem w ASO na przeglądach gwarancyjnych).
Troche to żenujące...

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka



Pozdrawiam,

Mariusz
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Suzuki V-Strom DL1000 AL9 (2019r.)

pyra
A+B
Posty: 735
Rejestracja: 07 lis 2017, 06:43

Re: Aplikacja Moje Suzuki

Post autor: pyra »

Mam 3 pojazdy Suzuki, najmłodszy jest sztormiak z 2017, w czym ma mi pomóc ta aplikacja, oprócz "monitoringu" przez SMP. Swoją drogą w 2017 nie mieli żadnego programu lojalnościowego dla swoich klientów.


Szerszeń DL 650A L7 - to już historia

Awatar użytkownika
Antyks
Administrator
Posty: 2215
Rejestracja: 22 wrz 2016, 18:18
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Re: Aplikacja Moje Suzuki

Post autor: Antyks »

Colto pisze:
09 wrz 2021, 08:31
Pobrałem apke, zeskanowałem dowód rejestracyjny i... skontaktuj się z Dealerem, dane są niepoprawne (2x byłem w ASO na przeglądach gwarancyjnych).
Troche to żenujące...

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka
Chyba tak mają że trzeba kod od dealera uzyskać. Zadzwoniłem, dostałem sms-em i poszło .


Jerzy
Motoambulans DL 650 AK9
Gabinet Dietetyczny
Przedstawiciel Thermomix

Awatar użytkownika
Colto
A+B
Posty: 528
Rejestracja: 25 lip 2019, 11:15
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Aplikacja Moje Suzuki

Post autor: Colto »

Dziękuję, zadzwonie dzisiaj i spróbuje.

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka



Pozdrawiam,

Mariusz
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Suzuki V-Strom DL1000 AL9 (2019r.)

Awatar użytkownika
trombel
A+B
Posty: 581
Rejestracja: 30 gru 2020, 21:09
Lokalizacja: KOS

Re: Aplikacja Moje Suzuki

Post autor: trombel »

A jak ktoś ma starsze moto i np. z Niemiec? Odpali ta apka? Czy też trzeba dzwonić po kod do dealera niezależnie od rocznika i kraju pochodzenia osiołka?


Suzuki DL650A L2 Metallic Fox Orange

PiW
A2
Posty: 212
Rejestracja: 12 paź 2020, 20:17
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Aplikacja Moje Suzuki

Post autor: PiW »

Wydaje mi się, że niezależnie od pochodzenia Moto wizyta w ASO konieczna, celem umieszczenia sprzętu w bazie. Oceniając apka spoko, zobaczę jak w praktyce umawianie serwisu czy inne duperele, ale pomysł ok.


Wysłane z mojego V2023 przy użyciu Tapatalka



Simson AVO, Suzuki 125 cross, Junak M16, Yamaha TMax 530, BMW F800GT, Suzuki Dl 1050XT

Awatar użytkownika
Antyks
Administrator
Posty: 2215
Rejestracja: 22 wrz 2016, 18:18
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Re: Aplikacja Moje Suzuki

Post autor: Antyks »

Mi wystarczyło przedzwonić do dealera
I wysłali mi kod smsem


Jerzy
Motoambulans DL 650 AK9
Gabinet Dietetyczny
Przedstawiciel Thermomix

Awatar użytkownika
andrus75
A+B
Posty: 655
Rejestracja: 19 cze 2018, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Aplikacja Moje Suzuki

Post autor: andrus75 »

trombel pisze:A jak ktoś ma starsze moto i np. z Niemiec? Odpali ta apka? Czy też trzeba dzwonić po kod do dealera niezależnie od rocznika i kraju pochodzenia osiołka?
Dzwoniłem u siebie w Rzeszowie. Sprawa wygląda tak, że jeżeli jest to sprowadzony sprzęt i jeszcze u nich nie był to trzeba przyjechać żeby zweryfikowali czy Ty to Ty i to Twój sprzęt. Roboty pięć minut i generują od razu kod.

Wysłane z mojego moto g 5G plus przy użyciu Tapatalka



DL650 AK7

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5222
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Aplikacja Moje Suzuki

Post autor: Struna »

Antyks pisze:
10 wrz 2021, 08:10
Mi wystarczyło przedzwonić do dealera
I wysłali mi kod smsem
Na ambulansa ?


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1816
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Aplikacja Moje Suzuki

Post autor: QraC »

Dzięki aplikacji dowiedziałem się że mam gwarancję na moto przedłużoną o 1 rok.

W bazie danych ASO gwarancja figurowała jako dwuletnia od zakupu. W bazie danych SMP jako trzyletnia (dodawali coś extra od siebie przy zakupie nowego moto).

Powyższa informacja była niezmiernie cenna gdy przed końcem trzyletniej gwarancji wymieniałem dwa elementy za kilka kPLN :) Gdybym nie sprawdził tego w apce, to by mi w ASO powiedzieli że po gwarancji już jest i bym kombinował z innymi rozwiązaniami.


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3078
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Aplikacja Moje Suzuki

Post autor: staszek_s »

Mnie akurat w ASO uświadomili że jest trzeci rok, więc zależy od ASO :) Ten trzeci jest tylko na terenie PL podobno, taki gratis od dystrybutora.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1816
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Aplikacja Moje Suzuki

Post autor: QraC »

Nie rozumiem tego... może korzystają z różnych baz. Co i tak jest generalnie mówiąc słabe.


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólne”