Cardo Bold i Senna - parowanie

Awatar użytkownika
RafalK
A1
Posty: 27
Rejestracja: 08 lis 2019, 00:17

Cardo Bold i Senna - parowanie

Post autor: RafalK »

Posiadam Cardo Packtalk Bold a Kolega z którym latam ma Sene i mieliśmy regularne problemy z komunikacją. W tym roku zdecydowaliśmy sie zabrac za temat na poważnie i po serii testów mamy takie wnioski i uwagi dla innych którzy byc może doświadczyli podobnych problemów:

1) Parowanie w trybie Open gateway obu systemów nie działa i nie ma sensu tego proówać a lo dlatego że i Card i Sena chcą być wtedy "Master" - a Master może byc tylko jeden
2) Znależliśmy 2 inne spodoby oba aternatywne względem siebie:
A) Cardo ustawiasz w Open Gwateway (tryb Bluetooth, niebieskia dioda) a w Sena trzeba parować i szukać telefonu lub podobnego odbiornika (kolejnego telefonu jak jest miejsce na >1)
B) Cardo ustawiasz w DCM mesh (zielona dioda) i sygnalizujesz wybór 2go telefonu w tym czasie w Sena ustawiasz Universal Paring

Oba połączenia działają prawidłowo i sa zmienne

Dla zainteresowanych podobna sytuacja na YT:
https://www.youtube.com/watch?v=seOySwhiTPs
https://www.youtube.com/watch?v=GxGGNkiYS0E
https://www.youtube.com/watch?v=We9oTBTq_ao
https://www.youtube.com/watch?v=kkuWmZqsCXM


Rafał
Ogar 205>Skuter Simson SR50>MZ ETZ 250<dłuuuuuga przerwa>Suzuki DL650 (2017)

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1636
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Cardo Bold i Senna - parowanie

Post autor: prebenny »

Przy parowaniu interkomów różnych firm zawsze jest ta sama zasada - jeden interkom leci w trybie universal a drugi phone pairing.


null

Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3076
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Cardo Bold i Senna - parowanie

Post autor: staszek_s »

Czy to działa tez w konferencji, przykładowo 2 packtalki + jedna Sena?


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1636
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Cardo Bold i Senna - parowanie

Post autor: prebenny »

Na Rumunii sparowaliśmy 2 Packtalki (mój i Lorda) po DMC i po bluetooth dołączyliśmy Centrusia (też Cardo ale g9x nie ma DMC) i da się. Ta sama metoda jest dla 'nie-cardo' interkomów także nie powinno być problemu.
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2021, 19:40 przez prebenny, łącznie zmieniany 1 raz.


null

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4509
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Cardo Bold i Senna - parowanie

Post autor: Centrino »

Nie freecom tylko starszy model g9x


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3076
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Cardo Bold i Senna - parowanie

Post autor: staszek_s »

Tylko wtedy wchodzi w grę tylko BT czyli w porywach 10 metrów, tak?


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3746
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Cardo Bold i Senna - parowanie

Post autor: crimson »

cardo + sena (ja + @dziadekH) test ok. 600 - 700m przy optycznej widoczności ( w trybie BT)


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3076
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Cardo Bold i Senna - parowanie

Post autor: staszek_s »

Hmm, to ciekawe bo piszą, że najwyższa klasa mocy daje do 100 metrów zasięgu. W każdym razie rozumiem, że zasięgi w ramach kilkuosobowej grupy czyli jakieś 20 metrów nie stanowią problemu?


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1636
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Cardo Bold i Senna - parowanie

Post autor: prebenny »

Przy połączeniu z FreedConnem po BT zasięg paręset metrów ze spokojem. Jedyny minus taki, że powyżej 100-110 km/h już tylko trzaski czego przy cardo po DMC nie ma i przy 140.


null

Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3076
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Cardo Bold i Senna - parowanie

Post autor: staszek_s »

A testował ktoś rozmowę w DMC w więcej niż dwie osoby?


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cardo Bold i Senna - parowanie

Post autor: Lord »

Tak, 6 riderów nie ma żadnego problemu, wszytkich słychać


DL650A L8

Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3076
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Cardo Bold i Senna - parowanie

Post autor: staszek_s »

Ale jest jakaś znacząca różnica w jakości stosunku do rozmowy 1:1? Ciekawe też czy jest jakiś wpływ na głośność poszczególnych uczestników rozmowy, pewno nie bo trudno sobie wyobrazić regulację po stronie odbierającej, przydałaby się jakaś kalibracja mikrofonu. U nas w Senie na ogół przy rozmowie w trójkę jednego słychać głośno, drugiego cicho i w złej jakości.
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2021, 09:17 przez staszek_s, łącznie zmieniany 1 raz.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cardo Bold i Senna - parowanie

Post autor: Lord »

Nie zauwazylismy zadnych róznic pod warunkiem ze wszyscy nie mówią na raz :)
Ocena: 5.88235%


DL650A L8

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1552
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cardo Bold i Senna - parowanie

Post autor: PiotrEm »

Ja właśnie wróciłem z Rumunii, były dwie Seny (m.in. moja) i Cardo (chyba slim). W parach zasięg i jakość głosu były bez zarzutu, ale w trójkącie... słabo.
Procedura parowania była następująca: uruchamiamy obie seny (power on), łączą się od razu. Następnie cardo ręcznie podłącza się po BT jako drugi telefon do mojej seny wywalając tę drugą. I następnie ja ręcznie dopinam wywaloną senę.
Jakość: trzaski, szumy, czasem bardzo cicho, restart wszystkiego czasem pomagał, czasem nie, potrafiło się zepsuć albo podczas postoju, gdy ktoś się wyłączył, albo gdy cardo zgubiło zasięg (realny zasięg to tak 200-400 m, w lesie krótszy, na otwartej przestrzeni dłuższy) albo bez powodu. Kolega w cardo trochę majstrował, np. jak sobie włączył komunikaty GPS, to każdy komunikat wywalał go z grupy i w/w procedurę musiał powtarzać. Ale najgorszy były te trzaski, miałem wrażenie, że BT zbierał zakłócenia z motocykla kumpla, które nasilały się wraz z dystansem i odkręconym gazem (kawa ninja, btw. to nie jest motocykl na takie wycieczki).
W takiej konfiguracji był jeszcze jeden problem: moje rozmowy telefoniczne były publiczne, jak to w trójkącie :-)


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3076
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Cardo Bold i Senna - parowanie

Post autor: staszek_s »

Niestety moje wrażenia z konferencji w trójkącie (3 Seny), są podobne, jest słabo. Nie ma problemu z rozłączaniem ale jakość znacznie słabsza niż w tracie rozmowy 1:1. Do tego w mojej zaczyna szwankować łącze z bazą bo często nie kontaktuje mi mikrofon więc chyba pora na zmiany. Mamy w rodzinie 4 Seny, z tego wynika że zamiana dwóch na Cardo i dołączanie czasem trzeciej Seny mogłaby być sensownym rozwiązaniem, chociaż drogie to cholerstwo strasznie.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cardo Bold i Senna - parowanie

Post autor: Lord »

PiotrEm pisze:
15 wrz 2021, 09:46
Ja właśnie wróciłem z Rumunii, były dwie Seny (m.in. moja) i Cardo (chyba slim). W parach zasięg i jakość głosu były bez zarzutu, ale w trójkącie... słabo.
Procedura parowania była następująca: uruchamiamy obie seny (power on), łączą się od razu. Następnie cardo ręcznie podłącza się po BT jako drugi telefon do mojej seny wywalając tę drugą. I następnie ja ręcznie dopinam wywaloną senę.
Jakość: trzaski, szumy, czasem bardzo cicho, restart wszystkiego czasem pomagał, czasem nie, potrafiło się zepsuć albo podczas postoju, gdy ktoś się wyłączył, albo gdy cardo zgubiło zasięg (realny zasięg to tak 200-400 m, w lesie krótszy, na otwartej przestrzeni dłuższy) albo bez powodu. Kolega w cardo trochę majstrował, np. jak sobie włączył komunikaty GPS, to każdy komunikat wywalał go z grupy i w/w procedurę musiał powtarzać. Ale najgorszy były te trzaski, miałem wrażenie, że BT zbierał zakłócenia z motocykla kumpla, które nasilały się wraz z dystansem i odkręconym gazem (kawa ninja, btw. to nie jest motocykl na takie wycieczki).
W takiej konfiguracji był jeszcze jeden problem: moje rozmowy telefoniczne były publiczne, jak to w trójkącie :-)
Problem o którym mówisz dotyczy własnie mixowania DMC i BT lub samego BT i wtedy jest słabo. Natomiast jak masz tylko same CARDO po DMC nawet 6 jakośc nie spada


DL650A L8

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interkomy, Nawigacje, Kamery”