Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Forum na tematy których nie ma w innych częściach forum
Awatar użytkownika
Rommel
A+B+C
Posty: 1189
Rejestracja: 04 paź 2020, 23:37
Lokalizacja: Bristol (UK)

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Rommel »

No wlasnie jak sie do tego przymierzalem z miesiac temu to wydawalo mi sie ze gmole sa do tego troche za wysoko. Chcialem zalozyc Heedy bo te oryginalne to kaszana, ale zaplacilbym majatek za clo poza EU, plus raczej by to tez nie pomoglo.

Dawaj znac, ja moto dopiero za miesiac zobacze :)


"I am the Flying Spaghetti Monster. Thou shalt have no other monsters before Me. (Afterwards is OK; just use protection.) The only Monster who deserves capitalization is Me! Other monsters are false monsters, undeserving of capitalization."

Tags:

Awatar użytkownika
f_ranek
A+B+C
Posty: 1183
Rejestracja: 10 cze 2021, 23:39
Lokalizacja: SK
Kontakt:

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: f_ranek »

No może nie wszystko dzisiaj, ale coś tam ostatnio zrobiłem.

1. Zatankowałem (przy dzisiejszych cenach benzyny to już wyczyn)
2. Pomalowałem porysowane ciężarek przy kierze, i okolice podnóżka pasażera
3. Zmieniłem szybę na AirFlow
4. Zainstalowałem dodatkowe światło STOP do kufra. Ale co to w praktyce daje, to ciężko mi powiedzieć. Stawiam bliżej 3/10 niż 7/10.


Bogusław • Honda Varadero XL125V 2003 -> DL650XT 2021

Zapytałem jak mam lecieć, hej powiedziały wyżej, hej powiedziały śmielej

Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1313
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: bojaco »

Naciągnąłem łańcuch. Właściwie kolega to robił a ja dzielnie asystowałem i dokonywałem pomiarów suwmiarką oraz miarą składaną. Na koniec stwierdziliśmy, że dobra, w końcu po coś te kreski Suzuki dało, to przecież ma być czynność serwisowa do wykonania przez każdego i wszędzie... Pod warunkiem, że wcześniej kupi nasadkę w rozmiarze 36 ;) Jazda testowa wkoło garażu i na razie OK. Najwyższy czas bo luz był zdeczka ponad miarę. W sumie 22 tys. pękło i napęd należałoby już zmieniać :( Ojej, w poprzednim 650 to by jeszcze sporo pociągnął.


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: staszek_s »

Mój tysiąc zrobił na oryginalnym 37 tys i jeszcze nie był najgorszy tylko zębatka zdawcza już zjechana wiec na przeglądzie wymieniłem całość. Zobaczymy ile najmocniejszy did zrobi, w serwisie mocno mnie namawiali na oryginał Suzuki za tysiaka ale nie dałem się :)


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2116
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: JARON »

@szuwarek grzeszysz. Albo coś źle robisz. Ja mam już na oryginalnym 50tyś nalotu i nadal wszystko ok. Przy 42 tyś miałem główny przegląd w ASO i na wet oni nie stwierdzili potrzeby czegokolwiek w napędzie wymieniać. Jedynie mi go wtedy podciągnęli . To była trzecia regulacja tego łańcucha w jego życiu :-) Więc może przemyśl styl jazdy albo w sumie to co ja się będę rozpisywał :roll: jak kogoś stać to co ja mu w portfel będę zaglądał ;)


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1313
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: bojaco »

@JARON, że grzeszę, no cóż, nie będę zaprzeczać ;) ale nie motocyklem! Jeżdżę spokojnie. Na dodatek dbam o łańcuch. Napisałem jak wyżej po kontroli łańcucha w serwisie. Jestem daleki od rwania się do wymiany. Zatem opinia mechanika i moje stwierdzenie uważam za przeszacowane, co mnie, nie ukrywam, cieszy. Skoro Wasze napędy tyle żyją, dlaczego nie miałby i mój? Będę obserwał bacznie i tyle.


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: staszek_s »

Ja specjalnie nie dbam, założyłem scottoiler chyba po 12 tys i tyle. O ile wiem to nie służą mu za niskie obroty, wtedy też szarpie bardziej „z manetki”. Z tym też u mnie tak sobie bo nie lubię kręcić wysoko, raczej trzymam około 3500-4000 rpm.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Smerfciamajda »

Mnie wiosną czeka wymiana, coś nierówno się porozciągał.



Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1313
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: bojaco »

Mały edit bo ostatnio niechcący skłamałem. Mam nalotu circa 27 tysi. Po naciągnięciu łańcucha dobiłem prawie 1800 km za pomocą objazdu Warmii, Mazur i Pomorza. Wszystko gra. Będziemy zużywać napęd dalej :)


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

Awatar użytkownika
vaaks
A2
Posty: 129
Rejestracja: 26 lut 2019, 09:06
Lokalizacja: Miasto parowozów

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: vaaks »

Dziś wymiana uszczelniaczy i oleju w lagach. Przy przebiegu 59.6 tys. km oryginalne uszczelniacze były jeszcze w dobrym stanie, ale pyłowe już były spękane. Olej Valvoline.
Ocena: 5.88235%


Wiek to tylko cyfra.
Były: Java 250(353) >>>Drag Star 650>>>Drag Star 1100>>>Honda Varadero1000>>>DL650AL4>>>Jest DL650AL7

Awatar użytkownika
Colto
A+B
Posty: 510
Rejestracja: 25 lip 2019, 11:15
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Colto »

Dzisiaj modyfikacja, która wreszcie przestała drażnić mój wzrok.

Wszystko czarne, a tu taki srebrny zonk był.ObrazekObrazek

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka



Pozdrawiam,

Mariusz
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Suzuki V-Strom DL1000 AL9 (2019r.)

Robert_L
A2
Posty: 264
Rejestracja: 21 gru 2019, 19:21
Lokalizacja: Bobowa

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Robert_L »

dzisiaj po półtora mieniąca przerwy poskładałem swój motor po kolizji, w końcu :o :o :D :D
No i zgubiłem 3 śruby od atrapy baku. Może ktoś coś widział w naszym kraju. Coś podobnego do tego
Załączniki
suz09139-05064jumble.jpg
suz09139-05064jumble.jpg (27.2 KiB) Przejrzano 2241 razy


DL 650 xt 2016r.

Destylant
A1
Posty: 53
Rejestracja: 24 lip 2021, 19:23

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Destylant »

No hej.Ja od przedniego błotnika ,po wywaleniu odblasków płaciłem po 14 zeta za sztuke w serwisie.Podobne są albo i takie same.



Robert_L
A2
Posty: 264
Rejestracja: 21 gru 2019, 19:21
Lokalizacja: Bobowa

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Robert_L »

mam numery i w sumie mógł bym to zamówić tylko w plecy kolejne 2,5 tygodnia. Już tak od połowy sierpnia się bujam z zamawianiem.
Może coś bardziej od ręki?.


DL 650 xt 2016r.

Awatar użytkownika
f_ranek
A+B+C
Posty: 1183
Rejestracja: 10 cze 2021, 23:39
Lokalizacja: SK
Kontakt:

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: f_ranek »

A nie da rady przejść się po Casto + LM, i znaleźć wystarczająco podobne? Albo takie wygenerować ze śrubek i podkładek?

Ja ostatnio kupowałem do kiery, i zapłaciłem ca 8 zł za 8 śrubek, a nie 14 za jedną...


Bogusław • Honda Varadero XL125V 2003 -> DL650XT 2021

Zapytałem jak mam lecieć, hej powiedziały wyżej, hej powiedziały śmielej

Awatar użytkownika
RimmSky
A1
Posty: 85
Rejestracja: 26 cze 2021, 14:59
Lokalizacja: Rumia/Trójmiasto

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: RimmSky »

Zapytam z ciekawości, czy ktoś komu kąt ugięcia kolan przeszkadza albo zakłada rizery uprawia jakiś sport na nogi, plecy np ćwiczy na siłowni te partie? Ja od kiedy zacząłem porządnie ćwiczyć to ani krzyż, ani ugięcie kolan mi nie przeszkadza w dłuższej trasie. Pomyslcie też o tym zanim zrobicie z DLa cruisera. Plusy tego można odczuć tez poza motocyklem ;)

DL650 XT 2021





Awatar użytkownika
Rommel
A+B+C
Posty: 1189
Rejestracja: 04 paź 2020, 23:37
Lokalizacja: Bristol (UK)

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Rommel »

U mnie kolano to raczej fakt ze Bandit wgniotl mi je w drzwi Punto, i od tego czasu nie bardzo. A drugie podczas motocrossu :D

Po 12 godzinach w trasie nie wazne ile cwiczysz, to i tak bedzie bolalo. Ja planuje w przyszlym roku strzelic wstepnie Bristol-Rzeszów na strzala w 21-23 godziny chce sie zmiescic pod rzad na raz, i pomoc w postaci obnzenia podnozkow sie przyda - nie wiem tylko czy czas pozwoli. Bo potem juz tylko wiek chyba nie :lol:


"I am the Flying Spaghetti Monster. Thou shalt have no other monsters before Me. (Afterwards is OK; just use protection.) The only Monster who deserves capitalization is Me! Other monsters are false monsters, undeserving of capitalization."

Awatar użytkownika
RimmSky
A1
Posty: 85
Rejestracja: 26 cze 2021, 14:59
Lokalizacja: Rumia/Trójmiasto

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: RimmSky »

Rommel pisze:U mnie kolano to raczej fakt ze Bandit wgniotl mi je w drzwi Punto, i od tego czasu nie bardzo. A drugie podczas motocrossu :D

Po 12 godzinach w trasie nie wazne ile cwiczysz, to i tak bedzie bolalo. Ja planuje w przyszlym roku strzelic wstepnie Bristol-Rzeszów na strzala w 21-23 godziny chce sie zmiescic pod rzad na raz, i pomoc w postaci obnzenia podnozkow sie przyda - nie wiem tylko czy czas pozwoli. Bo potem juz tylko wiek chyba nie Obrazek
12h w trasie to juz taki mały hardcore :) w sensie 12h w siodle. Wolałbym chyba albo skrócić trasę, albo wydłużyć urlop ;) zeby na spokojnie zatrzymać sie, coś zjeść, obejrzeć na trasie i nawijać dalej.

DL650 XT 2021





Awatar użytkownika
Rommel
A+B+C
Posty: 1189
Rejestracja: 04 paź 2020, 23:37
Lokalizacja: Bristol (UK)

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Rommel »

Nie no jak bede lecial np na Szkocje, to mam spokojnie 10-11 godzin jazdy w jedna strone. A bardzo czesto robie tak ze jade 9-10 godzin dziennie z zona. Na poludnie Francji to tez na dwa strzaly, i trzeba liczyc po 9-10 godzin w siodle chyba ze jedzie sie autostradami.


"I am the Flying Spaghetti Monster. Thou shalt have no other monsters before Me. (Afterwards is OK; just use protection.) The only Monster who deserves capitalization is Me! Other monsters are false monsters, undeserving of capitalization."

Awatar użytkownika
f_ranek
A+B+C
Posty: 1183
Rejestracja: 10 cze 2021, 23:39
Lokalizacja: SK
Kontakt:

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: f_ranek »

Garaż mu wynająłem. Jakby ktoś chciał, to jeszcze miejsce się znajdzie - Bytkowska 55 w Katowicach.
No i opony dopompowałem. Tzn przód, bo zeszło do 1,9 bar, a tył się cały czas trzyma na 2,3 bara. Hmm.


Bogusław • Honda Varadero XL125V 2003 -> DL650XT 2021

Zapytałem jak mam lecieć, hej powiedziały wyżej, hej powiedziały śmielej

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólne”