Przyszły graty do montażu - ratunku

Wszystko o bagażu i wszelkich udogodnieniach dla turystyki.
Awatar użytkownika
RimmSky
A1
Posty: 85
Rejestracja: 26 cze 2021, 14:59
Lokalizacja: Rumia/Trójmiasto

Re: Przyszły graty do montażu - ratunku

Post autor: RimmSky »

Trzeba sobie też zadać pytanie czy w tej cenie maja jakas konkurencję? Odpowiedniki Kappa bez uchylnej góry KGR33? Aero jakos nie przypadły mi do gustu, a całych alu tez nie chce. Takie skrzynie to w wojsku byly na amunicję, a teraz dziecko trzyma tam zabawki ;)

DL650 XT 2021





Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2449
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Przyszły graty do montażu - ratunku

Post autor: Smerfciamajda »

Jedyna konkurencja w stosunku do pakowności to aluminiowe. Ja nie chciałem, świadomie wybrałem TRK i torby wewnętrzne a mogłem wziąć moto z Alu w komplecie.

Generalnie dobrze jest pakować ciuchy jeszcze do czegoś zanim wejdą do kufra.

System z otwierana klapka z góry jest dla mnie rewelacyjny.
Natomiast każdy kuli to, na co ma ochotę i to jest fajne. Było by nudno jak w komunistycznych Chinach gdyby wszyscy mieli tak samo



Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1331
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: Przyszły graty do montażu - ratunku

Post autor: bojaco »

Zgadzam się. Aczkolwiek należy wspomnieć, że torby wewnętrzne, które sam posiadam, zajmują sporo miejsca w kufrach. Są jedynie wygodne do przenoszenia rzeczy. Koledzy ich nie używają poprzestając na reklamówkach. Tak poddaję ku rozwadze, gdyby się ktoś miał dylemat czy warto brać te torby czy nie.


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3076
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Przyszły graty do montażu - ratunku

Post autor: staszek_s »

Ja mam Kappy, jeden puścił raz pare kropli. Zawsze zawijamy wszystko do worków plastikowych albo reklamówek, co tez pozwala lepiej uporządkować ładunek w kufrze, wiec dużych strat nie ma.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

merc
A
Posty: 418
Rejestracja: 05 paź 2016, 21:24

Re: Przyszły graty do montażu - ratunku

Post autor: merc »

Mieć kufry i zastanawiać się czy przeciekną?
Dobrze , że wybrałem givi trekker outback.


DL 650 XT 2016 i honda CB 1300 2013

PiW
A2
Posty: 212
Rejestracja: 12 paź 2020, 20:17
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Przyszły graty do montażu - ratunku

Post autor: PiW »

Przecież to czy ciekną czy nie można zweryfikować przed zakupem. Po fakcie dywagacje to głupota.

Wysłane z mojego V2023 przy użyciu Tapatalka



Simson AVO, Suzuki 125 cross, Junak M16, Yamaha TMax 530, BMW F800GT, Suzuki Dl 1050XT

Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3076
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Przyszły graty do montażu - ratunku

Post autor: staszek_s »

Każdy kufer otwierany z boku może puścić wodę, uszczelka nie jest pewna w 100%, może się podwinać jakaś sznurówka, może być nierówno naciągnięta pokrywa. To nic takiego, trzeba się z tym liczyć. Kufry otwierane od góry są pod tym względem pewniejsze z powodu swojej konstrukcji.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1331
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: Przyszły graty do montażu - ratunku

Post autor: bojaco »

@PiW, chyba nie do końca rozkminiłeś temat Trekkerów... Niezależnie od tego, proszę podaj, jak sprawdzić czy dane kufry przeciekają, czy nie? Bo jakoś nie potrafię sobie tego wybrazić jeżeli chodzi o testy organoleptyczne. My tutaj w większości nabyliśmy te kufry wiedząc, że obarczone mogą być takim defektem. To, że na to utyskujemy, to już inna sprawa. Ale ponarzekać chyba wolno, prawda?


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

PiW
A2
Posty: 212
Rejestracja: 12 paź 2020, 20:17
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Przyszły graty do montażu - ratunku

Post autor: PiW »

O tym nie pomyślałem...wiem że jest wada i sobie ponarzekam....hmmm no niby można, ale po co?

Wysłane z mojego V2023 przy użyciu Tapatalka



Simson AVO, Suzuki 125 cross, Junak M16, Yamaha TMax 530, BMW F800GT, Suzuki Dl 1050XT

Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1331
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: Przyszły graty do montażu - ratunku

Post autor: bojaco »

Może pomoże to innym podjąć decyzję :)


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2118
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Przyszły graty do montażu - ratunku

Post autor: JARON »

Moim zdaniem to trochę demonizujecie te kufry. Ja je kupiłem ,zupełnie nie wiedząc,że mogą puszczać wilgoć i tak jak pisałem wcześniej,raz puścił centralny z mojej winy.Do tej pory nic nie przecieka a miało kiedy.Pakuję je na maksa i ze sporym obciążeniem powyżej gwarancji.Na zlot zabierałem po 20 kg w szkle, na każdy boczny kufer. Oczywiście i ciuchy na dwie osoby. Nadal mogę je polecić ,jak jedne z lepszych dostępnych na rynku.


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2449
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Przyszły graty do montażu - ratunku

Post autor: Smerfciamajda »

@JARON podpisuje się pod twoim postem obiema ręcyma.

Funkcjonalność wyższa niż taniego kufra z tworzywa, a jednak cena o wiele niższa niż alu.



Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5215
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Przyszły graty do montażu - ratunku

Post autor: Struna »

Podciekanie bardzo często to wina/niedopatrzenie użytkownika - wystarczy właśnie jakiś kawałek ubrania, czy nawet sznurek/linka blokady max otwarcia. Jak się dostanie w miejscu doszczelnienia to będzie ciekło, nawet jak to będzie super-hiper alu cośtam .


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4509
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Przyszły graty do montażu - ratunku

Post autor: Centrino »

Ja jeszcze proponuję raz do roku przetrzeć uszczelki smarem silikonowym.
Nie brudzi a pomaga utrzymać uszczelki w dobrym stanie.


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

merc
A
Posty: 418
Rejestracja: 05 paź 2016, 21:24

Re: Przyszły graty do montażu - ratunku

Post autor: merc »

Smerfciamajda pisze:
13 paź 2021, 12:38
@JARON podpisuje się pod twoim postem obiema ręcyma.

Funkcjonalność wyższa niż taniego kufra z tworzywa, a jednak cena o wiele niższa niż alu.
givi trekker 33l 2 szt kosztuje 1600 zł
givi dolomiti 36l 2 szt kosztuje 1800 zł.

Przeliczając na litry cena prawie taka sama . Więc raczej te trekkery nie są takie same.


DL 650 XT 2016 i honda CB 1300 2013

Awatar użytkownika
RimmSky
A1
Posty: 85
Rejestracja: 26 cze 2021, 14:59
Lokalizacja: Rumia/Trójmiasto

Re: Przyszły graty do montażu - ratunku

Post autor: RimmSky »

merc pisze:
Smerfciamajda pisze:
13 paź 2021, 12:38
@JARON podpisuje się pod twoim postem obiema ręcyma.

Funkcjonalność wyższa niż taniego kufra z tworzywa, a jednak cena o wiele niższa niż alu.
givi trekker 33l 2 szt kosztuje 1600 zł
givi dolomiti 36l 2 szt kosztuje 1800 zł.

Przeliczając na litry cena prawie taka sama . Więc raczej te trekkery nie są takie same.
Za kolor czarny trzeba zapłacić extra ;) powyżej 2k. Wiele osób o tym nie pisze, ale waga kufrów alu nie jest wcale plusem. Przy 2 osobach ma to znaczenie. W końcu wiele kg nie zostaje do osiągnięcia max nośności moto. Tym bardziej ze jeszcze parę kg mamy w gmolach, stopce, stelażach, kufrach, oslonie na silnik. W przyszłym roku z ciekawości zwazylbym moto z pustymi kuframi i wszystkimi dodatkami zeby po dodaniu wagi pasażerów wiedzieć ile mogę załadować bagaży. Czy ktoś z Was ważył juz gdzieś moto? Moze okręgowa stacja badania pojazdów będzie miała taka wagę.

DL650 XT 2021




Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1240
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: Przyszły graty do montażu - ratunku

Post autor: SimOn! »

RimmSky pisze:
merc pisze:
Smerfciamajda pisze:
13 paź 2021, 12:38
@JARON podpisuje się pod twoim postem obiema ręcyma.

Funkcjonalność wyższa niż taniego kufra z tworzywa, a jednak cena o wiele niższa niż alu.
givi trekker 33l 2 szt kosztuje 1600 zł
givi dolomiti 36l 2 szt kosztuje 1800 zł.

Przeliczając na litry cena prawie taka sama . Więc raczej te trekkery nie są takie same.
Za kolor czarny trzeba zapłacić extra ;) powyżej 2k. Wiele osób o tym nie pisze, ale waga kufrów alu nie jest wcale plusem. Przy 2 osobach ma to znaczenie. W końcu wiele kg nie zostaje do osiągnięcia max nośności moto. Tym bardziej ze jeszcze parę kg mamy w gmolach, stopce, stelażach, kufrach, oslonie na silnik. W przyszłym roku z ciekawości zwazylbym moto z pustymi kuframi i wszystkimi dodatkami zeby po dodaniu wagi pasażerów wiedzieć ile mogę załadować bagaży. Czy ktoś z Was ważył juz gdzieś moto? Moze okręgowa stacja badania pojazdów będzie miała taka wagę.

DL650 XT 2021
Na złomowiec jedź Obrazek


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1636
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Przyszły graty do montażu - ratunku

Post autor: prebenny »

@RimmSky - bardzo mocno się nie zgodzę co do wagi. Zmieniłem Givi 58l alu na plastik Givi 52l i plastik załadowany waży tyle co pusty alu także ja zostanę przy plastiku ;)


null

Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1240
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: Przyszły graty do montażu - ratunku

Post autor: SimOn! »

prebenny pisze:@RimmSky - bardzo mocno się nie zgodzę co do wagi. Zmieniłem Givi 58l alu na plastik Givi 52l i plastik załadowany waży tyle co pusty alu także ja zostanę przy plastiku ;)
Dobrze że nie Vario od BMW... plastiki puste ważą "tonę" Obrazek Przekombinowane to na maksa.


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

Awatar użytkownika
Rommel
A+B+C
Posty: 1195
Rejestracja: 04 paź 2020, 23:37
Lokalizacja: Bristol (UK)

Re: Przyszły graty do montażu - ratunku

Post autor: Rommel »

@prebenny Znaczy zamieniles na Trekkera 52 litry? Czy stara Maxie? Bo nawet jesli na stara maxie, to "plastik zaladowany" chyba tylko w butelke wody, snickersa, paczke fajek i portfel - moja maxia wazyla kolo 1.5-2 kg mniej max niz Trekker Outback 58 litrow wazy ;)


"I am the Flying Spaghetti Monster. Thou shalt have no other monsters before Me. (Afterwards is OK; just use protection.) The only Monster who deserves capitalization is Me! Other monsters are false monsters, undeserving of capitalization."

ODPOWIEDZ

Wróć do „Turystyka, Bagaż”