Opony MICHELIN ANAKEE ADVENTURE

Wszystkie tematy związane z ogumieniem i kołami. Testy, opinie, uwagi, ostrzeżenia.
Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Opony MICHELIN ANAKEE ADVENTURE

Post autor: staszek_s »

A jak z wyciem tych Anakeenów w szybkich łukach i przy jeździe na wprost na autostradzie tak 130-140 km/h?


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Opony MICHELIN ANAKEE ADVENTURE

Post autor: gorghu »

Na wprost ich nie słychać. Nawet jak gonisz 160 km/h. W łukach niestety zaczynać je słychać, im szybciej jedziesz tym głośniej (a zaczyna być je słychać głośniej tak od 80-tki). Ale są opony dużo głośniejsze od nich, a do tych można się przyzwyczaić. Mi po ok 2000 km przejechanych na nich to przestało przeszkadzać. Też się troszkę wyrobiły i wydaje mi się że zrobiły się ciut cichsze.
Moim zdaniem - jeśli zjeżdżasz na szuterki (takie ubite gruntówki, gdzie koło nie musi za bardzo kopać) to ta opona jest stworzona do tego.


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
Oskar
A+B+C
Posty: 1299
Rejestracja: 23 wrz 2019, 20:22

Re: Opony MICHELIN ANAKEE ADVENTURE

Post autor: Oskar »

Boki na winklach głośne ale muzyka gra i mam to w.
Prosto cisza jak w kościele deszcz rewelacja szutry spoko błoto nie . Tzn że nieprzejedziesz od kierownika zależy
Moim zdaniem jest to świetna alternatywą 70 \ 30 szuter i dłużej posiedzą od znaków świnki bo grudnia to porażka Anaki
Moim zdaniem lepsze od Metezelerow tych jak one się nazywają nie karo tylko turance.

A tak co pisałem o tych scorpionach to prawdziwa prawda trochę mnie dziwi że nasz prywatny tester tego niezauwazył
Na nich się jedzie jak na folii babelkowej albo może te koło było z centrowane ale po 15 km nowy sprzęt


Lepszy głupiec wędrujący po świecie niż mędrzec siedzący w domu

Awatar użytkownika
Oskar
A+B+C
Posty: 1299
Rejestracja: 23 wrz 2019, 20:22

Re: Opony MICHELIN ANAKEE ADVENTURE

Post autor: Oskar »

Miało być Anakow dwujki


Lepszy głupiec wędrujący po świecie niż mędrzec siedzący w domu

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Opony MICHELIN ANAKEE ADVENTURE

Post autor: Lord »

gorghu pisze:Na wprost ich nie słychać. Nawet jak gonisz 160 km/h. W łukach niestety zaczynać je słychać, im szybciej jedziesz tym głośniej (a zaczyna być je słychać głośniej tak od 80-tki). Ale są opony dużo głośniejsze od nich, a do tych można się przyzwyczaić. Mi po ok 2000 km przejechanych na nich to przestało przeszkadzać. Też się troszkę wyrobiły i wydaje mi się że zrobiły się ciut cichsze.
Moim zdaniem - jeśli zjeżdżasz na szuterki (takie ubite gruntówki, gdzie koło nie musi za bardzo kopać) to ta opona jest stworzona do tego.
Powiem tak nie zgodzę się z przedmówca na prostym są głośniejsze od Scorpionów Trial II i "nie ma wała". Może na inne dźwięki słyszę ale powyżej 100 hucza aż miło (oczywiście chodzi o to że są głośniejsze). Natomiast nie jest to jakiś problem, ostatnio zatyczki wożę bo teraz kask głośniejszy. Tez rozmiar przedniej opony może ma znaczenie 19" huczy i kropka. Na złożeniach głośniejsze ale na suchym kleją równie dobrze, natomiast na mokrym jeszcze nie było okazji sprawdzić i nie wiem czy będzie bo na mokrym na poprzednich tez miałem opory żeby zamykać :)


DL650A L8

klajgus
A1
Posty: 58
Rejestracja: 28 sie 2018, 22:11
Lokalizacja: Okolice Gorzowa i Berlin

Re: Opony MICHELIN ANAKEE ADVENTURE

Post autor: klajgus »

Zgadzam się z Lordem :) dla mnie huczą , za dużego doświadczenia nie mam, bo to pierwsza opona po ori, i na początku jak ruszyłem i rozpędziłem się do 70-80km/h to myślałem ,ze źle coś skręciłem przy zakładaniu kola i łożysko mi wyje:)


Suzuki DL650 V-Strom AL2

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Opony MICHELIN ANAKEE ADVENTURE

Post autor: prebenny »

Ja tutaj akurat zgodzę się z gorghu - na prostej drodze tych opon w ogóle nie słyszę - dopiero przy pochyleniu motocykla w łuku.


null

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Opony MICHELIN ANAKEE ADVENTURE

Post autor: Lord »

Co człowiek to opinia :) w każdym razie, dla tych którzy będą ja kupować to jest ostatni element na jaki powinni zwracać uwagę, bo do samej opony nie ma sie jak przyczepić :)


DL650A L8

Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Opony MICHELIN ANAKEE ADVENTURE

Post autor: staszek_s »

Ja się muszę przejechać Versysem mojej Marysi, ma takie założone. Twierdzi że tragedii nie ma ale buczenie słychać. Ciągle się zastanawiam, bo szutry mnie nie rajcują za bardzo ale czasem się zjedzie z czarnego bo nie ma innego wyjścia i wtedy lepiej mieć trochę więcej trakcji w zapasie. Dobrze wspominam Anakeeny dwójki, super opony były tylko to ząbkowanie i buczenie...


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Online
Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1313
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: Opony MICHELIN ANAKEE ADVENTURE

Post autor: bojaco »

Mitasy E08 też są głośne. Wcześniej tego nie zauważyłem. Dopóki jak dałem się "karnąć" koledze to mnie uświadomił. To znaczy był hałas ale nie skojarzyłem go z oponami.


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

Online
Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Opony MICHELIN ANAKEE ADVENTURE

Post autor: Struna »

No nie ma się co oszukiwać, że opony z takimi bruzdami będą ciche jak stricte szosowe gumy - albo rybki albo akwarium.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Opony MICHELIN ANAKEE ADVENTURE

Post autor: gorghu »

Z tą głośnością to tak jak @Lord pisze: co człowiek to opinia. Każdy z nas ma inny słuch, co innego wyłapuje. Jeden ma słuch audiofila a inny jest głuchy w pień ;) Oprócz tego jeśli ktoś jeździł na kostkach to te Michaśki będą cichutkie, a jak ktoś jeździł na slickach to będzie narzekał na dudnienie. Oprócz tego dźwięk silnika, tłumika, wygłuszenie kasku (ewentualnie stopery w uszach) też robią swoje przy ewentualnym zagłuszaniu/wytłumieniu dźwięku od opon. Dlatego każdy inaczej będzie ją słyszał. ;)

Przejeździłem "fabryczne" Bridgestony, Scorpiony Trail 2, Pilot Roady 3 i teraz mam te Adventure. Nie ulega żadnym wątpliwością że z tych czterech jest ona najgłośniejsza. Ale nie jest to hałas na tyle upierd..wy żeby męczył podczas jazdy. Dźwięki niektórych tłumików gorzej wymęczą słuch. Tak jak pisałem - ja go słyszę tylko na łukach i tym głośniej im szybciej jadę. Ale dla mnie pozostałe zalety tej opony mocno przewyższają tą "wadę" i będę tą oponę polecał każdemu kto trochę zjeżdża z czarnego, a dla którego offroadowa kostka to za dużo a bieżnik Scorpiona 2 za mało.
Ocena: 5.88235%


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
MarcinS
A2
Posty: 155
Rejestracja: 15 kwie 2020, 17:14
Lokalizacja: WPI

Re: Opony MICHELIN ANAKEE ADVENTURE

Post autor: MarcinS »

Mi ten huk niestety przeszkadza. Da sie przyzwyczaić, ale przyjemne to nie jest. Muszę je jeszcze wypróbować poza asfaltem, ale boję się, że mimo wszystko ten bieżnik jest zbyt "delikatny"... i koniec końców będą to takie opony do niczego - ani na asfalt, ani w teren :-|


GSX650-F '08 (2008 do 2009)
VStrom 650XT '17 (2017 - obecnie)

Awatar użytkownika
blublu1
A1
Posty: 88
Rejestracja: 30 sie 2020, 08:19
Lokalizacja: KRK i okolice

Re: Opony MICHELIN ANAKEE ADVENTURE

Post autor: blublu1 »

Po kilkuset kilometrach na Michasiach Anakee ADV mogę stwierdzić : troszkę głośniejsze od Pirelek Scorpion trail 2 , w pochyleniu ( zakręcie) buczą, ale nie jest to dźwięk upierdliwy - raczej trochę głośniejszy odgłos opon , jeśli chodzi o hamowanie to trochę mniej kleją do asfaltu - ABS częściej się włącza przy do hamowaniu z redukcją. W zakręcie kleją fajnie , może minimalnie czuć taki delikatny uślizg koła ( praktycznie nie wyczuwalny , ale przy odrobinie skupienia można wyczuć, że koło w minimalny sposób mniej się klei do asfaltu ). Aaaa i przy ostrzejszym odwinięciu monety gazu potrafi TC zamrugać nawet na 4 biegu :D :D
Ocena: 5.88235%


.... ->DL650 2009 -> DL 1000 2016

Bosman78
AM
Posty: 15
Rejestracja: 22 gru 2019, 09:21

Re: Opony MICHELIN ANAKEE ADVENTURE

Post autor: Bosman78 »

Mam i ja ! Rewelacja tego szukałem innych juz nie chce! Jazda po szturach to poezja
Ocena: 5.88235%



Awatar użytkownika
Oskar
A+B+C
Posty: 1299
Rejestracja: 23 wrz 2019, 20:22

Re: Opony MICHELIN ANAKEE ADVENTURE

Post autor: Oskar »

IMG_20210706_080745299_resize_36.jpg
IMG_20210706_080745299_resize_36.jpg (233.08 KiB) Przejrzano 2839 razy
Używał lub jeździł ktoś z was na tym takim czymś.


Lepszy głupiec wędrujący po świecie niż mędrzec siedzący w domu

Online
Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1313
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: Opony MICHELIN ANAKEE ADVENTURE

Post autor: bojaco »

Próbowałem je kupić już ze dwa lata temu. Bezskutecznie. Jeśli namierzysz, daj proszę znać.


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

Awatar użytkownika
Oskar
A+B+C
Posty: 1299
Rejestracja: 23 wrz 2019, 20:22

Re: Opony MICHELIN ANAKEE ADVENTURE

Post autor: Oskar »

Szuwarek
Rozmawiałem w hurtown Hart sprzedających części samochodiwych czy mogą ściągnąć takie opny po wyżej co zdjęcie zamieściłem do motocykla mówili bez problemu.
Hurtownia Hart Białystok ul produkcyjna nuepamietam nr ale mają filię w całym kraju ..


Lepszy głupiec wędrujący po świecie niż mędrzec siedzący w domu

Online
Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1313
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: Opony MICHELIN ANAKEE ADVENTURE

Post autor: bojaco »

OK, dzięki Oskar. Jeszcze trochę zostało do dojechania aktualnych Mitasów E08, z których jestem bardzo zadowolony. Później chętnie przetestuję te szynki ;)


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

merc
A
Posty: 418
Rejestracja: 05 paź 2016, 21:24

Re: Opony MICHELIN ANAKEE ADVENTURE

Post autor: merc »

szuwarek pisze:
06 lip 2021, 13:39
Próbowałem je kupić już ze dwa lata temu. Bezskutecznie. Jeśli namierzysz, daj proszę znać.
tkc 70 rocks są podobne , Marek z BPM ma i chwali sobie.


DL 650 XT 2016 i honda CB 1300 2013

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koła i opony”