Motocykliści na granicy z Białorusią.

Forum na tematy których nie ma w innych częściach forum
Freddie
A1
Posty: 33
Rejestracja: 06 lis 2021, 18:53
Lokalizacja: Koszalin

Re: Motocykliści na granicy z Białorusią.

Post autor: Freddie »

crimson pisze:
24 lis 2021, 21:55
Rommel pisze:
24 lis 2021, 20:17
@Old Donkey lubie uzywac debil zamiast idiota lub polglowek, bo to byl termin medyczny.
Idiota również było terminem medycznym w jednym szeregu z imbecylem:

1) Debil – człowiek o IQ mieszczącym się w przedziale 55—69, upośledzony umysłowo w stopniu lekkim, osiągający poziom umysłowy dwunastolatka.
2) Imbecyl – człowiek o IQ mieszczącym się w przedziale 35—54, upośledzony umysłowo w stopniu średnim, osiągający poziom umysłowy dziewięciolatka.
3) Idiota – człowiek o IQ mieszczącym się w przedziale 0—35, upośledzony umysłowo w stopniu ciężkim, osiągający poziom umysłowy sześciolatka.
Pojęcia już nieużywane poza mową potoczną.

To tak gwoli ścisłości :)

ps. Użycie zatem słowa "debil" zamiast "idiota" podnosi wartość ocenianego tym słowem osobnika :)
Dobrze, że kwestia wyjaśniona :) Pojęcia stosowane w okolicy lat 80-90. Dawno uznane za stygmatyzujące. Teraz językowo uznawane za delikatnie mówiąc uszczypliwe lub obraźliwie (w teorii oczywiście) :)



Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3732
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Motocykliści na granicy z Białorusią.

Post autor: crimson »

Freddie pisze:
25 lis 2021, 08:23
crimson pisze:
24 lis 2021, 21:55
Rommel pisze:
24 lis 2021, 20:17
@Old Donkey lubie uzywac debil zamiast idiota lub polglowek, bo to byl termin medyczny.

ps. Użycie zatem słowa "debil" zamiast "idiota" podnosi wartość ocenianego tym słowem osobnika :)
Dobrze, że kwestia wyjaśniona :) Pojęcia stosowane w okolicy lat 80-90. Dawno uznane za stygmatyzujące. Teraz językowo uznawane za delikatnie mówiąc uszczypliwe lub obraźliwie (w teorii oczywiście) :)
Pełna zgoda. Ja chciałem tylko uściślić nomenklaturę, która została tutaj użyta :) Moja wypowiedź nie jest zajęciem przeze mnie stanowiska ani w stosunku do Dzikiego Trenera, ani do nikogo z P.T. interlokutorów :)


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

fristajlo
A2
Posty: 137
Rejestracja: 05 lip 2018, 20:46

Re: Motocykliści na granicy z Białorusią.

Post autor: fristajlo »

ObrazekObrazek


Honda CM125 '93 -> Honda CB750 '95 -> Suzuki DL650XT '18

Freddie
A1
Posty: 33
Rejestracja: 06 lis 2021, 18:53
Lokalizacja: Koszalin

Re: Motocykliści na granicy z Białorusią.

Post autor: Freddie »

Oczywiście, ja również nie kieruje uwag swoich do osób udzielających się w temacie :)



Awatar użytkownika
Oskar
A+B+C
Posty: 1299
Rejestracja: 23 wrz 2019, 20:22

Re: Motocykliści na granicy z Białorusią.

Post autor: Oskar »

20211128_142920.jpg
20211128_142920.jpg (1.79 MiB) Przejrzano 2459 razy


Lepszy głupiec wędrujący po świecie niż mędrzec siedzący w domu

Online
Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4395
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Motocykliści na granicy z Białorusią.

Post autor: lukas76 »

No tak jest :(


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

delirium
A+B+C
Posty: 1180
Rejestracja: 16 sie 2021, 20:46

Re: Motocykliści na granicy z Białorusią.

Post autor: delirium »

propaganda lewaków nie śpi.
Ocena: 5.88235%



PiW
A2
Posty: 212
Rejestracja: 12 paź 2020, 20:17
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Motocykliści na granicy z Białorusią.

Post autor: PiW »

delirium pisze:propaganda lewaków nie śpi.
Obrazek

Wysłane z mojego V2023 przy użyciu Tapatalka



Simson AVO, Suzuki 125 cross, Junak M16, Yamaha TMax 530, BMW F800GT, Suzuki Dl 1050XT

Awatar użytkownika
Oskar
A+B+C
Posty: 1299
Rejestracja: 23 wrz 2019, 20:22

Re: Motocykliści na granicy z Białorusią.

Post autor: Oskar »

Siema
Z perspektywy czasu i ostatnich wydarzeń na wschodzie. Europy. i Białorusi .... myślę ... wyciągam takie wnioski że Białorusini. ( opozycja) są na przegranej pozycji ..
put....niepozwoli. stracić wpływów w tym kraju. i swoich interesów .
Samozwańczy lukaszen.... gotów jest wydać taki sam rozkaz jaki wydał pr. Kazachstanu strzelać bez ograniczeń do własnych obywateli .
Oczywiście wszystkiemu są winni agenci zachodu ..a nie bieda w kraju i okradanie własnego narodu . przez dekady jednej rodziny..
Czytałem wywiad Chodorkowskiego czym się różnią Kazachowie od Białorusinów ..w tym czasie tzwn. zrywie wolności. .
Ano Białorusini zdjęli buty i weszli na ławkę krzycząc uchodzij. Żeby niezniszczyc farby na ławce. Kazachowie zrobili rozpierduche konkretną chociaż nikt na tym już potem niepanował i zaczęły się grabieże i kradzieże co dało mandat do strzelania z broni palnej bez ostrzeżenia .
Ale pokazało to jak w krutkim czasie takie miejsca są zapalnikiem z demonstracji na początku niezadowolenia podniesienia cen gazu do wybuchu zamieszek z użyciem broni palnej.
Na marginesie cena gazu z 50 gr na 1 zł bodajże zaczęła być protesty kto by nie chciał takiej ceny w Polsce .
Put...rozgrywa Europę napewno chce jedno sprawdzić. A czemu put...resztą się nie liczy Łukasz...i inni dykt.niemaja nic do powiedzenia wykonują polecenia z Moskwy ..a co sprawdzić wiarygodność NATO siłę solidarność i jedność która w mediach słowach może wygląda na silną ale w chwili godziny. W. Mam pewność że zostaniemy sami na polu walki i nikt niebedzie oddawał życia za Podlasie. Obym się mylił ....
Czy Rosjanie zaatakują Ukrainę zdecydowanie nie. chyba że przewaga liczebną będzie 5 krotną Rosji na Ukraina wtedy tak na razie straszą żeby ugrać wpływy na wschodnich krajach zasiać strach. . Tj. polska Litwa a napewno łapy precz od Ukrainy .. i oddalić natowskie wpływy uzbrojeniowo bazowe ludzkie ..
Może ktoś kiedyś przypomni. sobie. co teraz napiszę
Moskwa uwielbia mieć wszędzie wrogów prowadzić jakieś wojenki łatwiej władze utrzymac straszyć glownie przed wyborami np prezydenckimi że wszyscy jej zagrażają suwerenności i bezpieczeństwu i tylko ja jak namnie zgłosujecie mogę zapewnić wam pokój i stabilizację i w mediach non stop pokazywana jest 2 wojna Ojczyźniana. Ile razy już to widziałem . i to im się nienudzi ten sam scenariusz ...od Stalina i Lenina..po teraźniejsze czasy..

Wystraszonym narodem łatwiej kierować
Od takie przemyślenia przy browaku do którego nie trzeba.
się odnosić.
Ktoś kiedyś mi powiedział jak się żegnałem w hotelu na wschodzie chyba to była Białoruś. Obyś żył w ciekawych czasach ... wykrakał.
Ocena: 5.88235%


Lepszy głupiec wędrujący po świecie niż mędrzec siedzący w domu

Online
Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4395
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Motocykliści na granicy z Białorusią.

Post autor: lukas76 »

@Oskar Tak się kończy rządy dyktatury, mam na mysli Białoruś, bo Kazachstan nigdy nie był de facto wolny. Jednak Białorusini wybrali sobie takiego prezydenta jakiego mają, pozwolili na powolne przejmowanie sądów, służb, z wolnego kraju stali się republiką Putina. Dzisiaj to samo dzieje się na Węgrzech i niestety w PL, w Polsce wydaje się że obecna władza albo świadomie albo nie świadomie realizuje scenariusz Kremla i próbują rozsadzić UE od środka. Nie chcę uprawiać czarnowidztwa, ale jeżeli wyjdziemy czy wylecimy z UE, będziemy znowu pod butem Moskwy i to jest pewne
Ocena: 17.64706%


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Motocykliści na granicy z Białorusią.

Post autor: Centrino »

lukas76 pisze:
10 sty 2022, 11:39
... ale jeżeli wyjdziemy czy wylecimy z UE, będziemy znowu pod butem Moskwy i to jest pewne
Dokładnie tak.
Mnie tylko zastanawia czy robią to świadomie czy nieświadomie. Natomiast bardziej chyba skłaniam się do stwierdzenia, że świadomie.


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Online
Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4395
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Motocykliści na granicy z Białorusią.

Post autor: lukas76 »

Centrino pisze:
10 sty 2022, 12:24
lukas76 pisze:
10 sty 2022, 11:39
... ale jeżeli wyjdziemy czy wylecimy z UE, będziemy znowu pod butem Moskwy i to jest pewne
Dokładnie tak.
Mnie tylko zastanawia czy robią to świadomie czy nieświadomie. Natomiast bardziej chyba skłaniam się do stwierdzenia, że świadomie.
Tez jestem takiego zdania, część jest przekupiona, część to agentura a reszta to po prostu barany. Tak wygląda PiSS
Ocena: 5.88235%


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
Rommel
A+B+C
Posty: 1189
Rejestracja: 04 paź 2020, 23:37
Lokalizacja: Bristol (UK)

Re: Motocykliści na granicy z Białorusią.

Post autor: Rommel »

Mamy Pis i Konfederacje, ruskich agentów, i PO/KO, powiedzmy ze pod unijnym i glownie niemieckim butem. Wybierzemy prymitywny i biedny autorytarny wschod, czy relatywnie demokratyczne Niemcy i wspólnote Europejska?

Towarzysz Balbina, znany polski kryptogej, wiedzie nas prosto w rece Putina - niestety.


"I am the Flying Spaghetti Monster. Thou shalt have no other monsters before Me. (Afterwards is OK; just use protection.) The only Monster who deserves capitalization is Me! Other monsters are false monsters, undeserving of capitalization."

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Motocykliści na granicy z Białorusią.

Post autor: Struna »

lukas76 pisze:
10 sty 2022, 11:39
Jednak Białorusini wybrali sobie takiego prezydenta jakiego mają
Zupełnie jak u nas...
Ocena: 5.88235%


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
Oskar
A+B+C
Posty: 1299
Rejestracja: 23 wrz 2019, 20:22

Re: Motocykliści na granicy z Białorusią.

Post autor: Oskar »

https://belsat.eu/pl/news/10-01-2022-th ... w-dolarow/


To jest życie ...skromne dzieci dyktatorów ..A że ludzie wyszli na ulice wina Tu......a.


Lepszy głupiec wędrujący po świecie niż mędrzec siedzący w domu

Awatar użytkownika
Oskar
A+B+C
Posty: 1299
Rejestracja: 23 wrz 2019, 20:22

Re: Motocykliści na granicy z Białorusią.

Post autor: Oskar »



Lepszy głupiec wędrujący po świecie niż mędrzec siedzący w domu

Online
Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4395
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Motocykliści na granicy z Białorusią.

Post autor: lukas76 »

Oskar pisze:
12 sty 2022, 07:43
https://belsat.eu/pl/news/11-01-2022-to ... achstanie/

Klub samoobrony dyktatorów. ...
Jak się nie obudzimy i nie pogonimy naszego podstawionego nierządu z Moskwy, niedługo też takie siły będą u nas


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Motocykliści na granicy z Białorusią.

Post autor: Centrino »

Ale zobaczcie jaki czas reakcji. Jednego dnia koleś mówi, że takie wojsko się pojawi a już drugiego dnia jest na miejscu.
A NATO?? Zanim zareaguje to Polski już nie będzie.


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Online
Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4395
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Motocykliści na granicy z Białorusią.

Post autor: lukas76 »

Centrino pisze:
12 sty 2022, 09:40
Ale zobaczcie jaki czas reakcji. Jednego dnia koleś mówi, że takie wojsko się pojawi a już drugiego dnia jest na miejscu.
A NATO?? Zanim zareaguje to Polski już nie będzie.
Dlatego też te pańśtwa są tylko na mapie, tak naprawdę to są republiki rosji


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
Old Donkey
A+B+C
Posty: 1825
Rejestracja: 05 maja 2018, 13:53
Lokalizacja: Katowice

Re: Motocykliści na granicy z Białorusią.

Post autor: Old Donkey »

Rosja broni swoich interesów i nie może pozwolić na destabilizację Kazachstanu, powodów ma wiele, choćby ochronę swoich obywateli.
Na wniosek legalnych władz Kazachstanu uruchomiono "misje pokojową" Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym zgodnie z istniejącą umową.

(jakby to była "misja pokojowa" NATO pod przywództwem USA to by nie było problemu :D ale OUBZ pod przywództwem Rosji to przecież straszne :o )

OUBZ zadziałała bardzo sprawnie i dobrze, że nie będzie (?) kolejnej kolorowej rewolucji ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólne”