Proszę o... doradztwo:)

Forum na tematy których nie ma w innych częściach forum
Lopi
A1
Posty: 20
Rejestracja: 07 cze 2019, 12:07
Lokalizacja: Żory

Proszę o... doradztwo:)

Post autor: Lopi »

Witam Wszystkich!
Jestem tutaj nowicjuszem więc proszę o ewentualną wyrozumiałość. Mieszkam na śląsku, niedawno pozbyłem się armatury i marzy mi się V-STROM. Od miesiąca śledzę ogłoszenia, głównie na śląsku i twierdzę, że z podażą nie najlepiej. Ale do rzeczy. Wypożyczyłem 650-tkę. Pozycja kapitalna, wygoda w prowadzeniu, generalnie wszystko w porządku w końcu nie czułem bólu kręgosłupa i 4 liter, ale jednak tej mocy trochę brakowało! Więc zacząłem się rozglądać za 1000 ( też kiepsko coś ustrzelić). Do tego wszystkiego czytam jakieś fora, opinie, itp., itd. i już nie wiem... Zapędów jak na razie nie mam na jakieś południe europy, choć kto wie... ale Polska jak najbardziej. Więc tutaj może i ta 650-tka była by ok. Jednak plecaczek, bambetle, ja 95kg. Czy mniejszy V-STROM nie będzie się męczył? Po odstawieniu armatury w poj.800 cm3 chyba nie bardzo powinno się schodzić niżej? Optowałbym za 1000 ale kiepsko coś fajnego namierzyć, do tego co chwila mnie straszą tym koszem sprzęgłowym, dużo większym spalaniem,itp. Jeździć się chce a ja nawet nie wiem tak naprawdę za którym się rozglądać. Poradźcie coś bardziej doświadczeni... Z góry dziękuję.



Awatar użytkownika
NIKT
A+B
Posty: 507
Rejestracja: 17 sie 2017, 10:22

Re: Proszę o... doradztwo:)

Post autor: NIKT »

To ile Ci paliła ta armatura, że tak się boisz spalania "Lytra" ?
Czy ja wiem ile prawdy z tym schodzeniem na mniejszą pojemność ?
Śmigam armaturą 250ccm na co dzień po mieście i czasami powiedziałbym, że więcej frajdy mi daje na mieście niż Suzi.
Oczywiście 1000 na trasę z tobołami i plecaczkiem to moim zdaniem czysta przyjemność bo jedzie i zbiera się jakbym jeździł sam.
Ocena: 5.88235%



Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Proszę o... doradztwo:)

Post autor: motif »

też mam ten dylemat bo potrzebuje moto do dalekiej turystyki z żoną i tobołami.
DL650 wydaje się ciągnie dobrze ale w dalekie trasy, drogi szybkiego ruchu to lepiej coś cięższego i mocniejszego dla stabilności.
1000 ma też znacznie lepsze hamulce. Na obecnym etapie skłaniam się do jednak do tysiąca.



Ziebik
A1
Posty: 83
Rejestracja: 22 kwie 2019, 13:44

Re: Proszę o... doradztwo:)

Post autor: Ziebik »

Byliśmy z żoną 650-ką na kilku dalszych wyprawach. Moto było transportowane na miejsce. Między kolejnymi punktami trasy jechał bus i wiózł bagaże, dzięki czemu jeździliśmy bez kufrów. Na krętych drogach, 650 sprawował się super. W grupie jechały prawie same GS 1200 i dawaliśmy radę, mimo większego doświadczenia pozostałych uczestników. Spalanie też bardzo niskie, do 4,5 do 5l/100km. Oczywiście trzeba było często redukować biegi ale to zupełnie nie przeszkadza.
Nieraz odłączaliśmy się na dzień, dwa od grupy i wtedy braliśmy kufry. Z bagażem, na górskich sempertynach i przy prędkościach do 100km/h, 650 też dawał radę. Trochę gorzej sprawa się miała na autostradach. Przy prędkościach powyżej 130km/h, brakowało mocy przy wyprzedzaniu i spalanie bardzo rosło nawet do 8-9l/100km, przez co bardzo często trzeba było tankować.
Podsumowując, dl650 w dwie osoby z bagażem na odcinkach turystycznych sprawdza się super, w zupełności wystarcza i daje wiele frajdy. Na dojazdach, gdzie trzeba dynamicznie wyprzedzać ciężarówki i nieraz pogonić na autostradzie, w dwie osoby z bagażem i przy wietrze, nie jest już tak fajnie i zaczyna zdecydowanie brakować mocy. Jeżdżąc samemu, w zupełności wystarcza.


Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka



Lopi
A1
Posty: 20
Rejestracja: 07 cze 2019, 12:07
Lokalizacja: Żory

Re: Proszę o... doradztwo:)

Post autor: Lopi »

Dzięki Wszystkim za odpowiedzi. Chyba jednak będę szukał tego 1000. Myśląc głównie o weekendowych wypadkach z żoną lub córką do tego zawsze bagaże, drogi raczej "publiczne", wydaje się lepszym rozwiazaniem. Mam tylko nadzieję, że znajdzie się jakiś godny kompan do mych zamiarów.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólne”