Proszę o pomoc posiadaczy pirelli scorpion trail 2

Wszystkie tematy związane z ogumieniem i kołami. Testy, opinie, uwagi, ostrzeżenia.
AndrzejPK
A1
Posty: 36
Rejestracja: 24 kwie 2018, 09:22
Lokalizacja: Pruszków

Proszę o pomoc posiadaczy pirelli scorpion trail 2

Post autor: AndrzejPK »

Trochę śmieszne będzie to moje pytanie, ale cóż podobno nie ma głupich pytań...
Tylko nie przekonujcie mnie, że akurat stworzyłem wyjątek...
Nigdy nie posiadałem w/w gumek i stąd wątpliwości. Akurat w świeżo nabytym ptaszku są takie jakie są...
Mam swoją opinię natomiast Wasze zdanie będzie dla mnie cenne.
Czeka mnie "zaraz" wypad +/- 5,5tyś km. Opony są w stanie jak na zdjęciach. Wiekowo młode bo z 2016.
Teraz nurtujące pytanie - wymieniać czy dadzą radę - ale dadzą, nie na zasadzie modlenia się o przeżycie...
Nie wiem jak szybko one schodzą?
Jadę z moim plecaczkiem, więc będzie jeśli chodzi o tempo spokojna... Natomiast będą 2 osoby około 145kg, + 3 kufry...
Przednia jest gorsza - na szczycie ma 3mm - tylna zdecydowanie lepsza około 5-6mm, natomiast dostała jak widzę lekkiego "kwadrata"
z góry dzięki -
Załączniki
tylna
tylna
t2.jpg (139.52 KiB) Przejrzano 6216 razy
tylna
tylna
t1.jpg (112.69 KiB) Przejrzano 6216 razy
przód
przód
p3.jpg (126.39 KiB) Przejrzano 6216 razy
przód
przód
p2.jpg (105.08 KiB) Przejrzano 6216 razy
przód
przód
p1.jpg (105.71 KiB) Przejrzano 6216 razy


...................................................................................................
DL-1000 L4 - Z czasem zmienia się dużo, postrzeganie radości z jazdy na motocyklu także...

geniusz
A2
Posty: 110
Rejestracja: 10 paź 2016, 23:12

Re: Proszę o pomoc posiadaczy pirelli scorpion trail 2

Post autor: geniusz »

Zużycie zależy bardzo od kierunku jaki obierasz jak chcesz jechać do Grecji to się szybciej zużyje.
Proste znajdź wymiar nowej opony i będziesz wiedzieć w ilu procentach jest zużyta, średnia żywotność to około 10 tyś jak jest motor załadowany to kwestia stylu jazdy się liczy.
Druga sprawa to na taki wypad nie warto oszczędzać i lepiej kupić nowe a po wakacje je dojechać a tak nie wiesz co one wcześniej przeżyły... i nikt Tobie nie zagwarantuje, że pojedziesz i wrócisz.
Używkę to się kupuje jak został miesiąc do końca sezony i żal kasę na nową aby całą zimę była nieużywana.


ETZ 251; TDM 900; DL 1000; KTM 1290 Super Adventure S

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Proszę o pomoc posiadaczy pirelli scorpion trail 2

Post autor: Centrino »

Niestety nie umiem oceniać stanu opony po zdjęciach. Natomiast jeżeli opona jest już w tej chwili spłaszczona to musisz się liczyć z tym, że podczas podróży spłaszczy się mocniej aż do momentu aż będzie to wyczuwalne podczas skrętu. A jest to średnio przyjemne.
Więc na Twoim miejscu zastanowiłbym się dobrze czy nie zainwestować w ogumienie.


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

geniusz
A2
Posty: 110
Rejestracja: 10 paź 2016, 23:12

Re: Proszę o pomoc posiadaczy pirelli scorpion trail 2

Post autor: geniusz »

Prawo Murphy'ego są wredne i lubią dawać o sobie znać.
Żydzisz na oponach skończysz na lawecie itd.
Na taką podróż się nie oszczędza nowe kapcie za 600-800 zł i jedziesz spokojnie a tak cały czas będziesz myśleć czy opona się nie skończy to jest katorga a nie przyjemna podróż...
Ocena: 5.88235%


ETZ 251; TDM 900; DL 1000; KTM 1290 Super Adventure S

AndrzejPK
A1
Posty: 36
Rejestracja: 24 kwie 2018, 09:22
Lokalizacja: Pruszków

Re: Proszę o pomoc posiadaczy pirelli scorpion trail 2

Post autor: AndrzejPK »

geniusz pisze:Prawo Murphy'ego są wredne i lubią dawać o sobie znać.
Żydzisz na oponach skończysz na lawecie itd.
Na taką podróż się nie oszczędza nowe kapcie za 600-800 zł i jedziesz spokojnie a tak cały czas będziesz myśleć czy opona się nie skończy to jest katorga a nie przyjemna podróż...
No to jest właśnie ta moja refleksja... Co prawda optymistyczne 600 to nie wystarcza... Ale widzę komplet za 880 scorpiony trail II
Ocena: 5.88235%


...................................................................................................
DL-1000 L4 - Z czasem zmienia się dużo, postrzeganie radości z jazdy na motocyklu także...

geniusz
A2
Posty: 110
Rejestracja: 10 paź 2016, 23:12

Re: Proszę o pomoc posiadaczy pirelli scorpion trail 2

Post autor: geniusz »

To kupuj a te sobie zostaw na zajechanie wokół komina ;-)


ETZ 251; TDM 900; DL 1000; KTM 1290 Super Adventure S

Awatar użytkownika
1Marek1
A1
Posty: 41
Rejestracja: 17 maja 2018, 12:38

Re: Proszę o pomoc posiadaczy pirelli scorpion trail 2

Post autor: 1Marek1 »

Jaki masz kraj produkcji? Bo ja mam Chiny.....



ODPOWIEDZ

Wróć do „Koła i opony”