Rebelhorn hiflow III

Wszystko co motocyklista może i powinien na siebie włożyć. Opinie, testy, pytania, uwagi.
Mihnik
A1
Posty: 89
Rejestracja: 25 lut 2019, 18:06
Lokalizacja: Racibórz

Rebelhorn hiflow III

Post autor: Mihnik »

Obecnie posiadam kurtkę firmy riha. Jednak ma ona już kilka lat i zastanawiam się nad kupnem nowej, a właściwie to zestawu spodnie + kurtka. W dosyć dobrej cenie można dostać właśnie takim komplet. Czy ktoś miał lub testowal? Może się ktoś podzielić swoimi odczuciami?

Z góry dzięki :)


1.Honda CBR 125 - 2006r
2.Suzuki DL 1000 - 2002r :)

Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3078
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Rebelhorn hiflow III

Post autor: staszek_s »

Jeździłem jeden sezon poprzednią generacją, jak za te pieniądze to byłem zadowolony. Nic się nie działo, nie urwało, rzepy trzymały. Fakt, ze zrobiłem tylko jakieś 2,5 tys km. Musiałem zmienić z powodu zmieniających się gabarytów (moich). Dobra na upały, duża cześć jest z siateczki. Oczywiście to produkt budżetowy, trzeba mieć tego świadomość, ochraniacz pleców też do dokupienia ale to w większości tak jest.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Ja_Wiatr
AM
Posty: 7
Rejestracja: 20 paź 2017, 12:43

Re: Rebelhorn hiflow III

Post autor: Ja_Wiatr »

Ja przejechałem 6000km w kurtce HiFlow II a jakieś 3000 w kurtce i spodniach.
Spodnie jak nowe, w kurtce mi się pojawiło kilka nitek dyndajacych przy rękawach, ale poza tym zero problemów.

Bez podpinki I membrany to zestaw praktycznie meshowy, dużo wentylacji która faktycznie daje radę, ale ja raczej marznę i membranę wypinalem dopiero powyżej 23-26 stopni. Bez membrany przy 20 bylo mi już zimno, jakbym bez kurtki jechał.

Membrany w lekkim deszczu wytrzymały, na większy deszcz miałem zewnętrzny zestaw przeciwdeszczowy, więc nie wiem, ale mwmbrana jak to tania membrana - coś wytrzyma, ale oberwanie chmury przez godzinę pewnie ja przemoczy.

Ciuchy wygodne, łatwo z nich brud schodził. Ciężkawe, ale raczej w normie.
Protektory zawsze na miejscu, nie przesuwaly mi się.

Osobiście porównania za wielkiego nie mam, ale wydaje mi się że za taką kwotę to ciuchy są w porządku, tylko trzeba dołożyć do protektora pleców no i najlepiej bioder (pleców kupowałem sastec poziom 2 za jakieś 80-90 zł, bioder można chyba do 50 dostać).

Zaznaczam, że to był model II więc w teorii III powinien być usprawniony. :)

Podsumowując - moim zdaniem, w tych pieniądzach warto.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk



Mihnik
A1
Posty: 89
Rejestracja: 25 lut 2019, 18:06
Lokalizacja: Racibórz

Re: Rebelhorn hiflow III

Post autor: Mihnik »

Ja_wiatr a jesteś w stanie mi powiedzieć jak to wygląda przy temperaturze ok 5/10 stopni? Już widzę że mamy trochę inny stosunek do temp. Bo przy 20+ ja bym chętnie w krótki rękawku jeździł :D
W ogóle to dzięki za tak konkretną odpowiedź sporo mi rozjasniles w temacie :)


1.Honda CBR 125 - 2006r
2.Suzuki DL 1000 - 2002r :)

Ja_Wiatr
AM
Posty: 7
Rejestracja: 20 paź 2017, 12:43

Re: Rebelhorn hiflow III

Post autor: Ja_Wiatr »

Chyba Ci to nie pomoże, bo ja faktycznie szybko marznę na moto. Między 10 a 15 stopni jeździłem już w membranie, podpince i jakimś cieplym polarze pod spodem i wtedy mi było ciepło. Między 5 a 10 nie jeździłem nigdy na tyle długo żeby móc ocenić komfort.

Podpinka na oko daje podobne odczucia jakby ubrać dodatkową bluzę/polar o gramaturze 100-150 moim zdaniem.

Ale szczerze wydaje mi się, że jak nie jesteś z tych marznących to przy 5-10 mógłbyś jeździć w tshircie i kurtce z podpinkami. Żebym ja miał czyste sumienie to bym polecił w zanadrzu jakąś bluze/coś z długim rękawem, w zależności od prędkości z jakimi się poruszasz, wiatru i ew. Owiewki.
Ja jeździłem na motocyklu bez owiewki z przodu więc pewnie to też ma wpływ na odczuwanie temperatury. ;)

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
Ocena: 5.88235%



Mihnik
A1
Posty: 89
Rejestracja: 25 lut 2019, 18:06
Lokalizacja: Racibórz

Re: Rebelhorn hiflow III

Post autor: Mihnik »

No ja przy takich temperaturach zwykle zakłada koszulkę termoaktywna z długim rękawem i było git :) mam motka z pełnymi owiewkami w końcu Vstrom ;) dzięki bardzo chłopie za pomoc :)


1.Honda CBR 125 - 2006r
2.Suzuki DL 1000 - 2002r :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Odzież”